Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 252135 razy)

Offline kenshi1

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Areolatte
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante C40
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #525 dnia: 05 Styczeń 2021, 20:24:45 »
Cześć Paweł, Do tej pory kupowałem u Ciebie wszystko pod dripa i wszystko było dobre :) Z nastaniem nowego roku chciałem zacząć zabawę z kawiarką. Możesz mi polecić jakieś 4 rodzaje na początek? Pod dripa brałem jasne palenie do kawiarki raczej espresso będzie lepsze? pozdrawiam Tomek G

@kenshi1

Hej!
Żeby było różnorodnie, to do kawiarki polecam:
- Tanzania PB (owocek)
- Kolumbia Las Cascadas (ESP) fajny słodziak z cytrusowym twistem, bardzo smaczna kawa do espresso
- Peru MCM (czekolada/owoce, fajna kawa relacji cena do jakości)
- Nikaragua Jinotega-Matagalpa/Gwatemala El Fogon (przyda sie jakiś klasyk)

- Indie Bababudangiri (jeśli lubisz nietuzinkowe klimaty)* tutaj reakcje skrajne i nic pomiędzy :) Kawosze bardzo ją doceniają, jest przyjemnie "pomarańczowa" z posmakiem takiego tytoniu fajkowego. Dziwnie się ją opisuje, ale zbiera bardzo dużo recenzji na plus. Został jej chyba ostatni kilogram jakby co.

Polecam takie 4 kawki, żeby nie było nudy :) Ewentualnie...
Idzie fajny jasny singiel przelewowy - Brazylia Pinot, który jest bdb z kawiarki (dziś próbowałem)

------------------------------

Rzucę troche światła jakie kawki idą na początek miesiąca...

Przelewy:
Kolumbia Sweet Valley (powrót)
Brazylia Pinot anaerobic - bardzo aksamitna i słodka, zdecydowanie są w niej owocki
Meksyk Berilo - myty Meksyk, zapowiada się kolejny słodziak w stosunkowo dobrej cenie. Będzie coś około syrop klonowy/gruszka. Przyjdzie max w czwartek, to będę wiedzieć
Wietnam K'ho - jest o czym tutaj pisać i zrobię to później, kawa petarda

Espresso:
Kolumbia Garzon - ciemna czekolada/wiśnie, będzie za La Albanię
Gwatemala La Calma - słodkie morelowo-owocowo-czekoladowe espresso, była miłość od pierwszego siorbnięcia :)
Brazylia Daterra Monte Cristo - jeszcze idzie, skończyła mi się w marcu i cały czas ktoś o nią pytał niemal każdego miesiąca. Wtedy była mocno pralinkowa z kwasowością malin, przepychota - bardzo mi smakowała. Zobaczymy jak najświeższe zbiory będą się prezentować...
Brazylia Mogiana - wiem, że nic odkrywczego, ale czuję że to będzie dobre uzupełnienie oferty. Lokalnie schodzi mi jej całkiem sporo "spod lady" :) Dużo czekolady i mało kwasowości. Takiej kawy jeszcze nie mam, dlatego wejdzie i jej dużym plusem jest przystępna cena.

Pozdrawiam,
Paweł

Namówiłeś :) zaraz "Idę" na zakupy

Offline mibas

  • Wiadomości: 42
  • Ekspres: Ascaso Dream, kawiarka French Press Bialetti, AeroPress Go
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, 1zpresso JX-pro
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #526 dnia: 05 Styczeń 2021, 23:12:01 »
Espresso:
Kolumbia Garzon - ciemna czekolada/wiśnie, będzie za La Albanię
 
nieeee... powiedz proszę, że żartujesz... nie będzie La Albania ???  :'(


Gwatemala La Calma - słodkie morelowo-owocowo-czekoladowe espresso, była miłość od pierwszego siorbnięcia

czyżby podróży po Gwatemali zapowiada się ciąg dalszy? w młynku La Union, a w szafce na rozpakowanie czeka jeszcze El Fogon..
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń 2021, 23:14:29 wysłana przez mibas »

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #527 dnia: 05 Styczeń 2021, 23:33:02 »
[mention]mibas [/mention]

La Albania kończy się, zostało ok. 500g. Nie ma nic straconego, następczyni jest równie dobra - może ciut słodsza od poprzedniczki. Są wisienki i ciemna czekolada, profil bardzo podobny

Ostatni wsad Gwatemali La Bendicion lada dzień, więc La Calma może idealnie jej nie zastąpi, ale również bardzo fajnie wchodzi. Espresso ma słodką kwasowość moreli, gdzieś tam jabłka i wiśnie w tle + słodycz miodu i czekolady.

Kawowo zadzieje się dużo dobrego przede wszystkim od lutego i marca, muszę popracować trochę z nowym surowcem. Myślę, że kolejne nowości już na przełomie stycznia i lutego.

Dobre wieści!! Nowe etykiety już zatwierdzone w drukarni, więc Blendom podziękujemy (hurrrra ), akurat powinny się skończyć ok. 15-20-stego. Nawet nie wiecie jak mocno na to czekałem Zdecydowanie za dużo ich było na start, teraz będzie i ładnie i smacznie! Niezmiennie grafika w ścisłej współpracy z Marcinem od obrazków na kartach info [emoji106]

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #528 dnia: 06 Styczeń 2021, 00:38:38 »
Ostatni wsad Gwatemali La Bendicion lada dzień,
Heeee? Na jak długo?

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #529 dnia: 06 Styczeń 2021, 08:37:06 »
Ostatni wsad Gwatemali La Bendicion lada dzień,
Heeee? Na jak długo?
To są takie kawy, którymi trzeba się cieszyć po prostu, że są... Farma jest bardzo mała i ten sam importer już jej nie ma w tegorocznych zbiorach Mogę odłożyć kilogram z ostatniego palenia jakby było trzeba [emoji106]

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #530 dnia: 06 Styczeń 2021, 20:23:13 »
Chciałbym bardzo pochwalić Ekwador Honey. Świetnie pachnie po zmieleniu, jeszcze lepiej w filiżance. Pyszna! Trenowałem w Robocie i w dużym ekspresie - w obydwu przypadkach bomba. Z kaw od Ciebie smakowała mi tak chyba tylko La Benedicion. Super!

Offline montecjusz

  • Wiadomości: 46
  • Ekspres: Ascaso UNO PID White
  • Młynek: Fiorenzato F4 nano, Graef CM 702
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #531 dnia: 07 Styczeń 2021, 02:20:04 »
To ja sobie pozwolę na parę pytań. Szukam "swojej" palarni więc może coś doradzisz :)

1. Udostępniacie datę zbioru ziarna? Niestety dość nieprzyjemnie naciąłem się dwukrotnie na sytuację gdzie ziarno było świeżo palone, ale tak stare, że nie nadawało się do niczego.

2. Co polecisz pod ekspres z nastawieniem na mieszanki z robustą? Najlepiej coś o mocnym wypaleniu.

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #532 dnia: 07 Styczeń 2021, 09:47:10 »
Dobre wieści!! Nowe etykiety już zatwierdzone w drukarni, więc Blendom podziękujemy (hurrrra ), akurat powinny się skończyć ok. 15-20-stego. Nawet nie wiecie jak mocno na to czekałem  Zdecydowanie za dużo ich było na start, teraz będzie i ładnie i smacznie! Niezmiennie grafika w ścisłej współpracy z Marcinem od obrazków na kartach info
Możesz zrobić jakąś zajawkę wyglądu?

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #533 dnia: 07 Styczeń 2021, 10:34:50 »
[mention]Koziołek [/mention]

Jasne! Zatem Ladies and Gents... Premiera

Koncept jest prosty 2 zwierzątka-bariści, lis dla wszystkich espresso i zając dla kaw przelewowych. Także zamiast białych Blendów będzie kolorowo + lifting loga firmy. Później może liczba zwierząt się powiększy albo coś sezonowego. Póki co jestem bardzo zadowolony. Chyba z pół roku myślałem co by tu dalej...





Nalepki są drukowane na:
55% materiał z wytłoczek z winogron po produkcji wina
45% pulpa z recyklingu ze źródeł certyfikowanych

Materiał dla etykiet bio jest zamówiony przez drukarnię (w Polsce - hurrra, poszukiwania firmy zakończone), jak ten powyższy zejdzie, to będzie znowu full bio.

Jak skończą się białe etykietki, to będą lisy i zające. Nowe przyjdą po 15-stym także fizycznie jeszcze ich nie mam.

Mam nadzieję, że projekty wprowadzą u Was równie dużo entuzjazmu co mnie

Pozdrawiam,
Paweł

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #534 dnia: 07 Styczeń 2021, 10:38:49 »
Bardzo przyjemne, udane i ładnie skomponowane grafiki. Dobrze że jest czarne i białe tło to już fajnie rozdziela espresso/przelew. Czy wybór zwierzątek to jakiś zamysł lub historia czy twórczy przypadek?

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #535 dnia: 07 Styczeń 2021, 10:38:58 »
Super, tak pierwsza przypomina mi Alicję w Krainie Czarów :)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #536 dnia: 07 Styczeń 2021, 10:56:10 »
@Koziołek

Najpierw zobaczyłem gdzieś przez przypadek lisa z kawiarką i był błysk - TAK! Skoro lis zostaje, to co by tu dobrać... Był koncept leniwca dla przelewów i slow coffee, ale Kawepale mają leniwca oraz słabo wyglądał w parze z lisem. Ostatecznie cieszę się, że zwierzątka są takie "zwyczajne" i lokalne bez flamingów etc., bo to wszystko już gdzieś było :)  Chciałbym dorobić ideologię dlaczego lis i zając, ale niech będzie "bo tak" :) Jest "mysi ogonek" jak leci espresso w gołym portafiltrze, lisi/mysi nie jest daleko... Dla zająca niestety nic nie mam, może coś jeszcze ogarnę.

@pmichal

Miał być taki trochę "alicjowy", miał mieć 1 element z Alicji, ale też bez przesady jakby nie wszyscy mieli pokojarzyć fakty. Sugerowałem okrągły zegarek jako że barista potrzebuje zegara, a Marcin zrobił binokla i też jest super.

Offline elemrdrag

  • Wiadomości: 50
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #537 dnia: 07 Styczeń 2021, 11:24:56 »
Hej,
Bardzo fajnie wyglądają nowe etykietki:)
Oryginalnie i ciepło:)
Ja się cieszę:)
Ps- przerobiłem paczuszkę Retro Espresso i muszę przyznać, że świetnie się sprawdza jako classico italiano espresso;)
To nie moje smaki (ja wolę owoce!) ale kawkę kupiłem na wizytę rodziców, którzy piją stety/niestety tylko włoskie blendy i bardzo im podeszła:) (a wcześniej prawie zawsze kręcili nosem na shoty, które im robiłem z 'moich' kaw...<facepalm>

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka


Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #538 dnia: 07 Styczeń 2021, 11:33:13 »
@Koziołek

Najpierw zobaczyłem gdzieś przez przypadek lisa z kawiarką i był błysk - TAK! Skoro lis zostaje, to co by tu dobrać... Był koncept leniwca dla przelewów i slow coffee, ale Kawepale mają leniwca oraz słabo wyglądał w parze z lisem. Ostatecznie cieszę się, że zwierzątka są takie "zwyczajne" i lokalne bez flamingów etc., bo to wszystko już gdzieś było   Chciałbym dorobić ideologię dlaczego lis i zając, ale niech będzie "bo tak"  Jest "mysi ogonek" jak leci espresso w gołym portafiltrze, lisi/mysi nie jest daleko... Dla zająca niestety nic nie mam, może coś jeszcze ogarnę.
Ale to jest bardziej prawdziwe niż siłowanie się na jakąś bajkową teorię. To że zwierzyna jest taka lokalna też fajnie. Obie grafiki dają taką ciepłotę, może ten sweter lisa to powoduje ;) Pomimo iż dla mnie kawa może być w zwykłym brązowym worku opisana flamastrem jak wiem, że w środku jest dobrze, to miło będzie otrzymać pierwsze etykiety w tej formie. Jeszcze raz gratulacje dla Ciebie i grafika.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #539 dnia: 07 Styczeń 2021, 12:53:28 »
muszę przyznać, że bardzo lubię te ascetyczne białe naklejki i kartki tez lubiłem, tylko z twoim B-logo, dodają torebką takiej przyjemnej jasności ;) Tylko to nie jest głos krytyczny, na nowe też się cieszę :)

Ten hazok trzyma w łapce filiżankę czy kalittę?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi