Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 247212 razy)

Offline qbaqba Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: Bezzera Magica S Pid, hario v60, kawiarka
  • Młynek: Ceado e37; Ascaso i-2 mini, Kinu M47 Classic
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #510 dnia: 26 Grudzień 2020, 20:26:43 »
Mi również bardzo smakowało Retro Espresso -  klasyczne, bardzo zrównoważone i nie wiem ile w tym zasługa kawy, a ile moja, ale wychodziło mi bardzo powtarzalnie, jak żadna kawa wcześniej.

To prawda, mi też bardzo powtarzalnie wychodzi. Tak więc to chyba kwestia kawy. Rzadko tak mam, że po wypiciu połowy kilograma, kawa wciąż mnie kręci. To znaczy zazwyczaj się nudzę i otwieram inną paczkę. Świetna mieszanka
« Ostatnia zmiana: 26 Grudzień 2020, 20:30:09 wysłana przez qbaqba »

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #511 dnia: 26 Grudzień 2020, 22:31:22 »
Mi również bardzo smakowało Retro Espresso -  klasyczne, bardzo zrównoważone i nie wiem ile w tym zasługa kawy, a ile moja, ale wychodziło mi bardzo powtarzalnie, jak żadna kawa wcześniej.

To prawda, mi też bardzo powtarzalnie wychodzi. Tak więc to chyba kwestia kawy. Rzadko tak mam, że po wypiciu połowy kilograma, kawa wciąż mnie kręci. To znaczy zazwyczaj się nudzę i otwieram inną paczkę. Świetna mieszanka
Dzięki Panowie

Chyba najbardziej w niej lubię to, że wystarczą 2-3 sekundy przy ekstrakcji od znalezionego optimum, by kawa była bardziej 'owocowa', ale dalej zbalansowana lub jeszcze mocniej 'czekoladowa'. Tak jakby margines błędu jest dosyć spory, więc może przez to dobrze trzyma się na młynku. Retro raczej łatwo wyregulować pod siebie i jest dobra z mlekiem, flacik serio fajnie wchodzi.

Feedback cieszy jeszcze bardziej, bo to w sumie pierwsza mieszanka ever

Offline Lewic

  • Wiadomości: 79
  • Ekspres: v60, AP, Rota, automat DeLonghi
  • Młynek: MYM54 -> JE-Plus
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #512 dnia: 28 Grudzień 2020, 07:45:31 »
Trochę czasu spędziłem ostatnio z kawami od Pawła i powiem tak - petarda. Tak aromatycznych świąt nie miałem od dawna. Ale po kolei:
- Kolumbia Mandela - im dłużej paczkę mam otwartą, tym lepiej. Pierwsze próby w V60 i AP to były próby znalezienie najlepszych ustawień młynka i temperatury. Okazało się, że w moim przypadku V60 najlepiej wychodzi z wodą 94 stopnie, 12 g kawy/ 200 g wody. Czuć wiśnie, później się odzywa nieco "rumu", im zimniejsza, tym większa kwasowość.
- Kolumbia Sweet Valley - j/w. Dla mnie kwaskowata bomba. Ciężko wybrać, która spośród tych dwóch smaczniejsza. Szedłbym jednak w stronę Mandeli - jest jakby pełniejsza.
- Przelew sezonu - jak ktoś nie lubi fajerwerków, a przepada za czekoladowymi nutami to jest to dla niego. Wyczuwam znacznie mniej kwasowości niż w kawach powyżej.
- Gwatemala - stosunek cena/jakość 10/10  :brawa:

Jak tylko, któraś z Kolumbii ponownie pojawi się w ofercie - brać, nie zastanawiać się.
Wysyłka błyskawiczna.

Offline red Mężczyzna

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, 1zpresso JE Plus
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #513 dnia: 28 Grudzień 2020, 15:35:46 »
@mr_blend dasz radę wrzucić kawę do paczkomatu jeszcze przed sylwestrem? Coś dużo u mnie kawy schodzi ostatnio i boję się, że zabraknie a zrobiłem zamówienie.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #514 dnia: 28 Grudzień 2020, 16:20:33 »
@mr_blend dasz radę wrzucić kawę do paczkomatu jeszcze przed sylwestrem? Coś dużo u mnie kawy schodzi ostatnio i boję się, że zabraknie a zrobiłem zamówienie.
Hej!
Wszystko co zamówione dzisiaj znajdzie się w paczkomacie także jutro zostanie odebrane

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #515 dnia: 29 Grudzień 2020, 11:08:08 »
OK - outlet OKAZJA odsłona nr 2

Oddam 3kg Kolumbii, która nie jest bardzo daleko celu podróży. To znaczy można byłoby ją spokojnie sprzedawać, ale znowu... nie jest taka jak sobie wymyśliłem.

Region: Garzón
Kooperatywa: COOCENTRAL
Obróbka: myta
Wysokość: 1500-1700 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiana: Colombia, Castillo
Zbiór: 2019/2020
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 84


stopień palenia: średni
profil smakowy: mleczna czekolada - karmel - wiśnie - gdzieś tam leśne owoce w tle

Espresso jest trochę bardziej kwaskowate, niż bym chciał, americano jest bdb. Ostateczna wersja będzie słodsza z nutami ciemnej czekolady. Data palenia: 22.12.2020.

Cena 76zł/kg będzieok. 94-95zł/kg także mocno po kosztach, opakowanie zastępcze

Mniejsza gramatura też do wyboru. Jak ktoś byłby zainteresowany, to proszę o wybór mieszanki SAMBA i wpisanie w komentarzu KOLUMBIA. Oferta ważna do wyczerpania zapsów.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline lukasp Mężczyzna

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Cafelat Robot, Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, Cafec Flower Dripper,
  • Młynek: 1ZPresso Jx, Timemore chestnut
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #516 dnia: 02 Styczeń 2021, 12:23:59 »
@mr_blend - kiedy Wietnam wjedzie do oferty?

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #517 dnia: 02 Styczeń 2021, 12:39:44 »
@mr_blend - kiedy Wietnam wjedzie do oferty?
Nowości po 10.01, czekam jeszcze na dostawę ok. 8.01 żeby dorzucić więcej kaw ;) Przy nich nie ma za bardzo pracy, więc jak tylko przyjdą to będzie szybka sprawa [emoji106]

Offline margrabius

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: Senseo, Chemex, kawiarka, V60, FP, Aero, Gabi
  • Młynek: Wilfa Svart, JX-PRO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #518 dnia: 02 Styczeń 2021, 19:25:57 »
Oby ten rok był równie udany na Blendzie jak poprzedni. Nikaragua do dziś daje dużo radości, a jeszcze 3 Kolumbie w gotowości.

Offline kenshi1

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Areolatte
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante C40
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #519 dnia: 03 Styczeń 2021, 10:43:41 »
Cześć Paweł, Do tej pory kupowałem u Ciebie wszystko pod dripa i wszystko było dobre :) Z nastaniem nowego roku chciałem zacząć zabawę z kawiarką. Możesz mi polecić jakieś 4 rodzaje na początek? Pod dripa brałem jasne palenie do kawiarki raczej espresso będzie lepsze? pozdrawiam Tomek G

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #520 dnia: 03 Styczeń 2021, 17:26:28 »
Cześć Paweł, Do tej pory kupowałem u Ciebie wszystko pod dripa i wszystko było dobre :) Z nastaniem nowego roku chciałem zacząć zabawę z kawiarką. Możesz mi polecić jakieś 4 rodzaje na początek? Pod dripa brałem jasne palenie do kawiarki raczej espresso będzie lepsze? pozdrawiam Tomek G
Hej!
Dam jutro znać, bo sprawdzę jeszcze jedną nową jasną kawę z kawiarki jak się sprawuje ;)

Pozdrawiam,
Paweł

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #521 dnia: 04 Styczeń 2021, 17:20:18 »
Cześć Paweł, Do tej pory kupowałem u Ciebie wszystko pod dripa i wszystko było dobre :) Z nastaniem nowego roku chciałem zacząć zabawę z kawiarką. Możesz mi polecić jakieś 4 rodzaje na początek? Pod dripa brałem jasne palenie do kawiarki raczej espresso będzie lepsze? pozdrawiam Tomek G

@kenshi1

Hej!
Żeby było różnorodnie, to do kawiarki polecam:
- Tanzania PB (owocek)
- Kolumbia Las Cascadas (ESP) fajny słodziak z cytrusowym twistem, bardzo smaczna kawa do espresso
- Peru MCM (czekolada/owoce, fajna kawa relacji cena do jakości)
- Nikaragua Jinotega-Matagalpa/Gwatemala El Fogon (przyda sie jakiś klasyk)

- Indie Bababudangiri (jeśli lubisz nietuzinkowe klimaty)* tutaj reakcje skrajne i nic pomiędzy :) Kawosze bardzo ją doceniają, jest przyjemnie "pomarańczowa" z posmakiem takiego tytoniu fajkowego. Dziwnie się ją opisuje, ale zbiera bardzo dużo recenzji na plus. Został jej chyba ostatni kilogram jakby co.

Polecam takie 4 kawki, żeby nie było nudy :) Ewentualnie...
Idzie fajny jasny singiel przelewowy - Brazylia Pinot, który jest bdb z kawiarki (dziś próbowałem)

------------------------------

Rzucę troche światła jakie kawki idą na początek miesiąca...

Przelewy:
Kolumbia Sweet Valley (powrót)
Brazylia Pinot anaerobic - bardzo aksamitna i słodka, zdecydowanie są w niej owocki
Meksyk Berilo - myty Meksyk, zapowiada się kolejny słodziak w stosunkowo dobrej cenie. Będzie coś około syrop klonowy/gruszka. Przyjdzie max w czwartek, to będę wiedzieć
Wietnam K'ho - jest o czym tutaj pisać i zrobię to później, kawa petarda

Espresso:
Kolumbia Garzon - ciemna czekolada/wiśnie, będzie za La Albanię
Gwatemala La Calma - słodkie morelowo-owocowo-czekoladowe espresso, była miłość od pierwszego siorbnięcia :)
Brazylia Daterra Monte Cristo - jeszcze idzie, skończyła mi się w marcu i cały czas ktoś o nią pytał niemal każdego miesiąca. Wtedy była mocno pralinkowa z kwasowością malin, przepychota - bardzo mi smakowała. Zobaczymy jak najświeższe zbiory będą się prezentować...
Brazylia Mogiana - wiem, że nic odkrywczego, ale czuję że to będzie dobre uzupełnienie oferty. Lokalnie schodzi mi jej całkiem sporo "spod lady" :) Dużo czekolady i mało kwasowości. Takiej kawy jeszcze nie mam, dlatego wejdzie i jej dużym plusem jest przystępna cena.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #522 dnia: 05 Styczeń 2021, 12:44:01 »
Właśnie odebrałem paczkę - dzięki Paweł za worki :), dzięki temu wszyscy w domu zadowoleni - ja z kawy, żona z worków :D
...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #523 dnia: 05 Styczeń 2021, 13:48:17 »
@mr_blend czy filtry Chemexa są dostępne? Są na stronie więc jeśli tak odłóż proszę pod moje bliskie zamówienie. Czekam na ten Wietnam by złożyć zamówienie na kawki.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #524 dnia: 05 Styczeń 2021, 14:33:33 »
Jest duży zapas

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi