Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 247413 razy)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #450 dnia: 23 Listopad 2020, 13:00:24 »
Pierwsze opinie
Super!

Naturale owocowe palę ciutkę mocniej/dłużej, żeby były też dobre z mlekiem.

Bony podarunkowe testują się, będą w formie maila/kodu wielorazowego użytku. Można wtedy wykorzystać nawet i złotówkę jak zostanie. Będzie bez papieru. Testy były wczoraj, próbujemy się wyrobić na przyszły poniedziałek [emoji106] Nie mam jeszcze potwierdzenia, że działa na sto procent.

Będą też m.in. nowe kolory Origami M - żółty i granat ☕️ Powinny przyjść do końca tygodnia.

Więcej o nowościach wkrótce

Offline mibas

  • Wiadomości: 42
  • Ekspres: Ascaso Dream, kawiarka French Press Bialetti, AeroPress Go
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, 1zpresso JX-pro
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #451 dnia: 23 Listopad 2020, 23:26:38 »
W pełni popieram opis. Ale mnie podeszła mniej niz La Bendicion, która dla mnei z Blendu jest majstersztykiem. Tą bym chętniej mniej wypaloną widział, odrobinę - żona nawet wyczuła owoce jagodowe, czarną porzeczkę na ziarnach.

La Bendicion jest pyszna, ale potwierdzam, że mi też bardziej pasuje odrobinę krócej parzona.
La Nueva Era powinna do mnie dotrzeć jutro i niewykluczone, że w weekend zastąpi La Bendicion w młynku.

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #452 dnia: 23 Listopad 2020, 23:47:32 »
Bony podarunkowe testują się, będą w formie maila/kodu wielorazowego użytku.
Możecie mnie dopisać do testów, jeśli są z dostawą ;)

Offline RufusTF

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Bianca, NS Oscar, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Mahlkonig Vario, Comandante
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #453 dnia: 25 Listopad 2020, 10:50:40 »
Zdecydowanie zalecam krótszy czas parzenia, im dalej tym gorzkie nuty wychodzą za bardzo na pierwszy plan.

+1 do krótkiego parzenia. Przez chwilę nie mogłem się wstrzelić, dopóki po 7s preinfuzji nie zaatakowałem pełnym strumieniem od razu na 9b. Przy spokojnym podnoszeniu i dłuższej preinfuzji wychodzi przyzwoicie, ale płaskawo.

Offline RufusTF

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Bianca, NS Oscar, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Mahlkonig Vario, Comandante
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #454 dnia: 25 Listopad 2020, 11:03:17 »
Parę tygodni temu Paweł na dwa sposoby wypalił Etiopię Beloya. Pierwszą partię można było zamówić w ramach ciekawostki, jako poprawny, ale nietrafiony profilowo wypał, a drugą jako docelowe palenie. Jako, że lubię takie zabawy, sądziłem, że po porównaniu obu, poproszę o więcej takich eksperymentów. Po kilkukrotnym przećwiczeniu tych kaw muszę przyznać rację roasterowi  :poklon: Pierwsza wersja jest OK, w sumie zrównoważona, nieobraźliwa kawa dobrej jakości, trochę może nudnawa. Ale dopiero zaparzenie jeden po drugim obu pokazuje o co chodziło. W docelowym wypale ma się wrażenie, że wszystko jest na swoim miejscu, a smaki są wyraźne, jakby spadła zasłona. Jest jaśmin, przechodzi w brzoskwinię i dalej w cytrusy. Świetny przykład tego, jaka jest różnica między "przyzwoicie" a "optymalnie". Fajne doświadczenie. Warto by zebrać takich więcej, żeby lepiej rozumieć kolejną zmienną w drodze do filiżanki.

« Ostatnia zmiana: 25 Listopad 2020, 11:05:30 wysłana przez RufusTF »

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #455 dnia: 25 Listopad 2020, 11:38:25 »
Ja rozpocząłem Samba Espresso. Zdecydowanie lepsza do mleka niż do espresso. Mało owocowa do espresso jak dla mnie. Ale bardzo fajna w cappucino.

Polecam dozować raczej ciut mniej niż inne ziarna.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #456 dnia: 25 Listopad 2020, 17:11:46 »
[mention]Koziołek [/mention]

Dzięki za super opis! To może i rzeczywiście aronia w espresso zamiast jagód/borówek ☕️ Punkty dla Ciebie

[mention]RufusTF [/mention]

Cieszę się, że ćwiczenie się spodobało ☕️ Jak nie będzie dramatycznie przy paleniu nowości w przyszłości, to raz na jakiś czas mogę rozważyć. Nie chcę też przesadzać, musi być 'blisko,ale to nie to'

1.12 nowe kawki
Weekend od pt promka na kilogramy ☕️

Zdrówka

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #457 dnia: 27 Listopad 2020, 05:58:24 »
Promocja na kilogramy już jest - wszystkie obniżone max do 10%.

Pozdrawiam,
Paweł ☕️

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #458 dnia: 29 Listopad 2020, 02:46:56 »
Ok, póki co idziemy zgodnie z planem - nowości 1.12.

Znów królują przelewy. Tym razem 2 bomby, dosłownie dr.Jeckyll i mr.Hyde:
-Kolumbia Mandela - najlepsza kawa jaka była do przelewów ode mnie. O obróbce hybrid natural poczytacie jak wprowadzę kawę do sprzedaży. Balans w punkt, złożoność, bardzo czysta w smaku. Wybija się rum/wiśnie, wraz ze spadkiem temperatury dołączają mandarynki, brzoskwinie, jabłka i kawa ma kwiatowy finisz zmieniający się w wafelkową słodycz. Ciężko było robić rezerwację w sierpniu planując nawrót pandemii i mam jej b.mało, jeszcze mniej niż Sweet Valley, która poszła w niecałe 3 tygodnie.

- Honduras San Isidro anaerobic - no i jest mr.Hyde
Straszny zbój z tej kawy, jest słodko-kwaśna. Z jednej strony czekolada, lepkie body a z drugiej owoce tropikalne, białe winogrona, jabłka i... kombucha. Jak wystygnie to czuć nuty fermentacyjne porównywalne z posmakiem kombuchy. Roast jeszcze dojrzewa, przyszedł w piątek i zrobiłem 3 próby, wybiorę to co najlepiej działa.
----------
Espresso
Tutaj nie poszalałem... Jest końcówka roku i nadchodząca inwentaryzacja a jest jeszcze w czym wybierać na stronie.

Peru MCM G1 - baaardzo fajna kawa z gatunku cena/jakość - czekolada, jabłka, wiśnie i słodycz. Z mlekiem we flacie super działa

Mieszanka Świąteczna
Znowu klasyk w paczuszkach po 250g z pozytywnym przekazem - tym razem po równo Gwatemala El Fogon, Nikaragua Jinotega-Matagalpa i Brazylia Paraiso

W smaku klasyka, fajny prezent [emoji106]


Ponadto:
-zestawy prezentowe z Origami (dripper + kawa + filtry lub dripper + kawa) i Bialetti 3tz ( moka czerwień lub pistacja + kawa)
-spieszymy się z bonami prezentowymi, w pn dostanę info kiedy uda się ruszyć, trzymam kciuki za wtorek

Zdrówka!
Paweł

Offline Lewic

  • Wiadomości: 79
  • Ekspres: v60, AP, Rota, automat DeLonghi
  • Młynek: MYM54 -> JE-Plus
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #459 dnia: 29 Listopad 2020, 11:07:38 »
Trza będzie się ustawić w kolejce po Mandelę   miotla opakowania wyglądają sztos. Próbowaliście testy przelewowe w dripie czy AP też się nada D o  wyciągnięcia tych nut?

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #460 dnia: 29 Listopad 2020, 12:52:06 »
Trza będzie się ustawić w kolejce po Mandelę   miotla opakowania wyglądają sztos. Próbowaliście testy przelewowe w dripie czy AP też się nada D o  wyciągnięcia tych nut?
Wszystko działa, łącznie z french pressem ☕️ Oczywiście napar różni się balansem, ale wszystko co ma być to jest m. Chemex to samo - wtedy kawa jest bardziej kompotowa i nuty rumu są bardziej w tle.

Offline margrabius

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: Senseo, Chemex, kawiarka, V60, FP, Aero, Gabi
  • Młynek: Wilfa Svart, JX-PRO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #461 dnia: 30 Listopad 2020, 08:01:43 »
Jeśli się za dużo nie zmieniło od czasu próbek to przy najbardziej podstawowym przelewie, do którego stosuje moje senseo, wychodzi cały bukiet z Kolumbii i jest niesamowita.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #462 dnia: 30 Listopad 2020, 10:32:22 »
[mention]margrabius [/mention]
Palenie testowe pozostanie bez zmian dla Mandeli [emoji106] Fajnie będzie przeczytać w info skąd się wzięła odmiana, bo to jakiś kosmos krzyżówkowy

Offline Ijon Mężczyzna

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Oxo, Aeropress, V60
  • Młynek: Comandante Nitro
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #463 dnia: 30 Listopad 2020, 15:31:09 »
Kolumbia Mandela
Mam ochotę na tę kawę, ale zamówienie będę robił w połowie grudnia. Czy jest możliwe żeby zarezerwować sobie 0,5kg? Np. mógłbym teraz zrobić zamówienie tylko z tą kawą z odbiorem osobistym i dopisałbym w uwagach że chcę żeby była wysłana z następnym zamówieniem (w którym jeszcze nie wiem co będzie :) ).

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #464 dnia: 30 Listopad 2020, 16:08:36 »
Kolumbia Mandela
Mam ochotę na tę kawę, ale zamówienie będę robił w połowie grudnia. Czy jest możliwe żeby zarezerwować sobie 0,5kg? Np. mógłbym teraz zrobić zamówienie tylko z tą kawą z odbiorem osobistym i dopisałbym w uwagach że chcę żeby była wysłana z następnym zamówieniem (w którym jeszcze nie wiem co będzie :) ).
Wielokrotnie już wysyłałem z opóźnieniem, więc nie widzę problemu ;) Piszę sobie na tablicy suchościeralnej, drukuję paragon i czeka na zadeklarowany dzień

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi