Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 250699 razy)

Offline margrabius

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: Senseo, Chemex, kawiarka, V60, FP, Aero, Gabi
  • Młynek: Wilfa Svart, JX-PRO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #435 dnia: 18 Listopad 2020, 15:40:50 »
Miałem pisać że Kolumbia Sweet to następca Peru Moali ale sięgnąłem po "próbkę" i zaniemówiłem (mój portfel też).
Dzisiejsze doznania kawowe otwarła Kenia i naprawdę cytrusy z Afryki w pełnym bogactwie.

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #436 dnia: 18 Listopad 2020, 22:49:47 »
Tak jak pisałeś Paweł Boliwia Café Yungas jest na tyle ziołowa szczególnie w zapachu. W smaku zioloway w momencie kiedy pijemy gorącą  aż się nie wierzy, że to kawa. Jak już stygnie to jest mega owocowa, słodka a na koniec przyjemnie kwaskowa. Dla mnie ta kawa to mega pozytywne odkrycie.  :poklon:

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #437 dnia: 19 Listopad 2020, 00:06:16 »
Jako, że lubicie backstage i ciekawostki, to postanowiłem podzielić się doświadczeniami sprzed kilku tygodni.

Perypetii z małym piecem elektrycznym był ciąg dalszy... Jak już cała elektronika została wymieniona i wszystko śmigało po kilku tygodniach radości przyszedł czas na grzałki. Magik-elektryk kończąc tamtą robotę skwitował, że właśnie to będzie następne. Minął miesiąc z hakiem i nagle wybiło korki, piec włączał się, ale jedna z pięciu grzałek była czarna przy nagrzewaniu. Po trzech dniach kopania w Internecie wyszło, że trzeba robić na zamówienie - czas oczekiwania 2-3 tygodnie i żaden z kilku producentów nie daje gwarancji, bo są bardzo nietypowe. Zrobiłem dwie, żeby mieć jedną w zapasie i sprawdzić ile wytrzyma.

No i zaczęły się schody. Czas na zepsucie nigdy nie jest dobry a tym razem było to dzień przed wprowadzeniem nowości. Jedna z kaw wymagała palenia w małym piecu. No i zaczęły się eksperymenty. 4 z 5 grzałek dalej działają - a jakby zmniejszyć wsad o połowę? W smaku dobrze, ale nie chcę się przelewać. Kawy o wysokiej gęstości wychodzą niedopalone.

Jakoś przez przypadek włączyłem go jeszcze drugi raz przy włączonym piecu gazowym i wnioski były dla mnie zdumiewające. Poprzednio piec elektryczny był włączony w zimnym pomieszczeniu i nie potrafił nagrzać się do odpowiedniej temperatury co skutkowało niższą temperaturą i gorszą rozpuszczalnością w trakcie zaparzania. Grzałki w tym piecu są powietrzne, więc jak chodził drugi piec, to przepływało cieplejsze powietrze, różnica temperatur przy nagrzewaniu różniła się aż o ponad 10 stopni i można było wypalić 3/4 normalnego wsadu.

Przez przypadek udało się odkryć coś fajnego co może jeszcze się kiedyś przydać :) Teraz jak już padnie powoli wszystkie 5 grzałek to chyba tylko silnik zostanie niezmieniony :P Jak już wszystko śmiga i wszystko wiemy o tym piecu wraz z elektrykiem to szkoda wymieniać, bo kawa z niego ma w sobie coś innego i fajnie uzupełnia wypały z pieca gazowego.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #438 dnia: 19 Listopad 2020, 07:06:41 »
 :brawa:

A na mnie jutro czeka "kawka zwyczajna" :). I czekamy na promocje świąteczne ;)

Offline bMind

  • Wiadomości: 182
  • Ekspres: Gaggia New Classic, Kazak Rota, Bialetti Venus, Chemex, AeroPress, Hario V60
  • Młynek: Fiamma MCF 64 OD, Wilfa Svart CGWS-130B
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #439 dnia: 19 Listopad 2020, 07:10:13 »
Jako, że lubicie backstage i ciekawostki
Zdecydowanie lubimy!

Koniec końców mały piec działa nadal na czterech grzałkach, czy już przyszła podmianka? Bo piszesz, że "jak już wszystko śmiga" więc zakładam, że tak? ;) Nie było problemów z zamówionymi zamiennikami?

Pisząc
kawa z niego ma w sobie coś innego i fajnie uzupełnia wypały z pieca gazowego
jesteś w stanie rozwinąć? Wpływa to na profil smakowy w jakiś przewidywalny sposób? Czyli, że np. jest więcej/mniej kwasków czy słodkości? Czy z Twojego doświadczenia są preferowane ziarna do konkretnego pieca? Nie mówię na zasadzie, że ziarno A to zawsze elektryk a B to gaz, ale tak ogólnie czym jest podyktowane palenie w takim czy innym piecu :) Jeśli to już za dużo to przepraszam, ale ciekawym :)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #440 dnia: 19 Listopad 2020, 11:21:50 »
Od 1,5 tygodnia wszystko działa, więc udało się ugasić kolejny pożar :)

@bMind

Pomijając słabe punkty tego pieca, to bardzo go lubię, gdyż zapewnia świeżość przelewom (mały wsad - palę na nim tylko dripy). Producent przyoszczędził na elektronice (już wymieniona + poprawiona wentylacja + wstawiony amperomierz), ale wszystkie części metalowe, obudowa, zmieniona przeze mnie izolacja powodują, że mam na stanie taką małą baryłkę cieplną. Daje to np. możliwość "dosłodzenia" kawy o wyższej kwasowości lub zrobienia dosyć szybkiego wypału i podbicia kwasowości tam gdzie jest jej mało. Paliłem na nim np. Nikaraguę Las Morenitas pod przelew, bo pysznie i soczyście wychodziła kwasowość jabłek. Brazylia Reserve jest na przykład taką kawą, która jest palona dosyć nietypowo i nie jestem w stanie odtworzyć jej na gazie - ni hu hu. Za każdym razem jak sprzęt siada, to ściągam ją ze strony a później wraca... Mam większość opracowanych profili pod przelewy na tym większym, ale dostosowuję się do ruchu. W druga stronę kawy b.słodkie dużo lepiej smakują mi z pieca gazowego i tak Honduras El Triunfo, Kostaryka, Gwatemala La Union, czy Sweet Valley nie dają dobrych rezultatów w mniejszym. Dlatego cieszę się, że mam 2 totalnie różne piece i mogę próbować uzyskiwać różne efekty niedostępne dla tego konkretnego sprzętu. W piecu elektrycznym inaczej rozchodzi się ciepło, ale nie jest w ogóle wrażliwy na nagłe zwiększenie mocy - zanim grzałka zareaguje na zmianę ciepła o 30%, to mijają 2 minuty... Także mam swoje okno do pracy na tym sprzęcie, w którym jak na razie jakoś udaje się w miarę płynnie poruszać ;)

Offline bMind

  • Wiadomości: 182
  • Ekspres: Gaggia New Classic, Kazak Rota, Bialetti Venus, Chemex, AeroPress, Hario V60
  • Młynek: Fiamma MCF 64 OD, Wilfa Svart CGWS-130B
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #441 dnia: 19 Listopad 2020, 14:37:33 »
@mr_blend

Piękne dzięki za wyjaśnienie :)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #442 dnia: 20 Listopad 2020, 11:28:28 »
W styczniu powinna powrócić Kolumbia Sweet Valley - mam potwierdzenie rezerwacji na styczniową dostawę [emoji106] Także nic straconego ;)

Pozdrawiam,
Paweł

Offline margrabius

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: Senseo, Chemex, kawiarka, V60, FP, Aero, Gabi
  • Młynek: Wilfa Svart, JX-PRO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #443 dnia: 20 Listopad 2020, 16:18:01 »
To fajnie. Ale powiedz kiedy będzie to cudo - trzecia Kolumbia.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #444 dnia: 20 Listopad 2020, 16:23:00 »
To fajnie. Ale powiedz kiedy będzie to cudo - trzecia Kolumbia.
Nowe kawy na samym początku grudnia. Czekam jeszcze na opóźniony Honduras San Isidro pod przelew. Celnicy się nie spieszą...

Pozdrawiam,
Paweł

Offline Sephiroth

  • Wiadomości: 46
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #445 dnia: 21 Listopad 2020, 14:25:07 »

 
Taka sprawa wczoraj wleciała do pieca na testy i szykuje się b.fajna kawa na początek grudnia. Wiśnie w rumie, gdzieś tam brzoskwinia i jabłko. Pewnie za 2-3 dni jeszcze coś się pojawi. Napar nie jest ciężki, jest dobrze wyważony. Będzie tego 20kg do wypicia. Może jednak sam wypiję Sloane ją ma na Coffeedesku za ok. 64zł/200g u mnie będzie poniżej 5 dyszek za 250g.

Pozdrawiam,
Paweł

Colonna też ją ma w swojej ofercie - kategoria "Rare". Cena 15£ za 150 g :)

Offline baks Mężczyzna

  • Wiadomości: 89
  • Ekspres: Kazak Rota, moka, V60-02, AP
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #446 dnia: 22 Listopad 2020, 16:08:35 »
Bardzo dziękuję za pełnowymiarowy gratis i miłą (odręczną) widomość  :)
Faktycznie trafiłem z zamówieniem w same świeże wypały.
Nowe klipsy są może mniej industrialne, ale dodają fajnego, kolorystycznego akcentu.  [emoji106]
IMG_20201122_143603.jpg

Offline Zander0123

  • Wiadomości: 15
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Baratza Sette 270, Comandante NB
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #447 dnia: 22 Listopad 2020, 20:31:07 »
Tutaj mnie Blend miło zaskoczył. Następne kawy koniecznie zamawiam od nich  [emoji38]

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #448 dnia: 23 Listopad 2020, 11:33:50 »
Gwatemala La Nueva Era pod espresso. Od piątku obcowałem z tą kawą. Lubię gwatemalskie kawy. Z tą w miarę szybko doszliśmy do porozumienia choć jest nieco inna niż te gwatemalskie które piłem. Doza 16,5 g uzysk 40g w czasie 25 s z preinfuzją. Tygryska bardzo łatwo uzyskać w różnych postaciach ;) Zdecydowanie zalecam krótszy czas parzenia, im dalej tym gorzkie nuty wychodzą za bardzo na pierwszy plan. Kawa dla tych którym kwaski nie pasują w kawie. Na pierwszy plan gorzka czekolada, a w tle owoce jagodowe w stylu aronii czy czarnej porzeczki. Ale te owoce to nie te z soków, dżemów czy kompotów. To te zerwane z krzaczka. Ciężko słodkie, cierpkie, ściągające. Nie wiem jakie macie skojarzenia z tymi owocami, ja musiałem przenieść się jakieś 30 lat wstecz na działkę u dziadków. Zajadałem się dżemem przygotowanym przez babcię, ale nie przepadałem za surową czarną porzeczką bo jako jedyna miała ten gorzki, ściągający posmak. To nie jest taka oczywista słodycz. W espresso mi ta kawa bardzo smakuje, ktoś jeszcze próbował?



W tygodniu dominują u mnie przelewy więc zacząłem dziś tę samą kawę pod przelew. Pierwszy Chemex za mną, ale coś więcej skrobnę po kilku dzbankach.

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #449 dnia: 23 Listopad 2020, 12:00:05 »
Gwatemala La Nueva Era pod espresso. Od piątku obcowałem z tą kawą. Lubię gwatemalskie kawy. Z tą w miarę szybko doszliśmy do porozumienia choć jest nieco inna niż te gwatemalskie które piłem. Doza 16,5 g uzysk 40g w czasie 25 s z preinfuzją. Tygryska bardzo łatwo uzyskać w różnych postaciach  Zdecydowanie zalecam krótszy czas parzenia, im dalej tym gorzkie nuty wychodzą za bardzo na pierwszy plan. Kawa dla tych którym kwaski nie pasują w kawie. Na pierwszy plan gorzka czekolada, a w tle owoce jagodowe w stylu aronii czy czarnej porzeczki
W pełni popieram opis. Ale mnie podeszła mniej niz La Bendicion, która dla mnei z Blendu jest majstersztykiem. Tą bym chętniej mniej wypaloną widział, odrobinę - żona nawet wyczuła owoce jagodowe, czarną porzeczkę na ziarnach.

Czy sklep planuje prowadzić karty podarunkowe na prezenty na święta? :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi