Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 251800 razy)

Offline margrabius

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: Senseo, Chemex, kawiarka, V60, FP, Aero, Gabi
  • Młynek: Wilfa Svart, JX-PRO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #420 dnia: 11 Listopad 2020, 17:58:40 »
Widzę, że sięgasz po coraz lepszy towar;) Mi Kostaryka w ogóle nie podeszła. Obecnie z wszystkiego leci Honduras (ale to jest dobre).
Notatki ze wskazówkami to świetna rzecz.

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #421 dnia: 12 Listopad 2020, 09:53:07 »
Gdyby ktoś szukał ciemniej gorzkiej czekolady to zdecydowanie "Gwatemala El Fogón". Bardzo głęboka "kawowa słodycz", duże body, gęsta crema. Doza 16,5g, uzysk w okolicach 34-35g w czasie 28s.

Offline bMind

  • Wiadomości: 182
  • Ekspres: Gaggia New Classic, Kazak Rota, Bialetti Venus, Chemex, AeroPress, Hario V60
  • Młynek: Fiamma MCF 64 OD, Wilfa Svart CGWS-130B
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #422 dnia: 12 Listopad 2020, 12:33:26 »
Ja nadal jestem pod wrażeniem Indii. To specyficzna kawa, ale tytoń i ogólnie dymne nuty to mega moje klimaty, czy to w kawie czy w alkoholu (whisky/wino). Więc super polecam fanom takich kierunków  [emoji106]

A z przelewu ostatnio piłem we wszystkim co miałem Honduras El Triunfo i bardzo fajna kawa. Raz wyszła bardziej kwaskowo-owocowa (V60v2), w Chemexie bardziej orzechowo było, w Aero podobnie ale z inną końcówką ;)

Ogólnie to bardzo fajne kawy mi Paweł doradził :poklon: Każda wpasowała się w moje oczekiwania, ale jednocześnie różniły się od siebie na tyle, że nie miałem wrażenia, że piję kilo tej samej kawy w innych opakowaniach ;) Dodatkowo podobało mi się, że zmieniając parametry (temperatura/przemiał/czas) czy metodę zaparzania ta sama kawa zyskiwała zupełnie inne walory smakowe. Wiem, powiecie, że może to normalne jeśli korzysta się z dobrych ziaren, które zostały umiejętnie wypalone, ale nie jest to regułą, bo zdarzały mi się kawki, które pomimo dobrego ziarna, dobrego wypalacza i ogólnej świeżości były po prostu dla mnie nijakie.

To takie moje (krótkie) odczucia po dłuższym obcowaniu z moim pierwszym zamówieniem z Blendu :)

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #423 dnia: 12 Listopad 2020, 12:55:52 »
@bMind to niestety jest normalne, że przy zmianie temperatury, ratio, czasu polewania itp. kawa wychodzi troszkę inna. Przy dobrym ziarnie i dobrym wypaleniu zawsze smacznie i to się liczy.

Mamy na forum bardzo dobre palarnie i Blend jest na pewno jedną z nich. Najtrudniejsze jest to, że nie można od wszystkich na raz... nie przepijesz :mrgreen:

Offline bMind

  • Wiadomości: 182
  • Ekspres: Gaggia New Classic, Kazak Rota, Bialetti Venus, Chemex, AeroPress, Hario V60
  • Młynek: Fiamma MCF 64 OD, Wilfa Svart CGWS-130B
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #424 dnia: 12 Listopad 2020, 13:00:44 »
@Koziołek Oj, ale to może źle zabrzmiało. To że zmiana parametrów wpływa na kawę to jak najbardziej plus. Niestety nie z każdą kawą w swojej historii tak miałem, dlatego wspominam, że tu mnie nic niemile nie zaskoczyło :)

Zgodzę się, mam w planach testować każdą po trochu :redface:

Offline Sephiroth

  • Wiadomości: 46
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #425 dnia: 12 Listopad 2020, 15:35:21 »
KOLUMBIA SWEET VALLEY - sztos totalny, top kaw, które miałem przyjemność wypić w życiu. Podoba mi się ten kierunek - oferowanie kaw "innych niż wszystkie", wyjątkowych i niecodziennych profili sensorycznych. W filiżance odnajdziemy przede wszystkim białe wino, rześkie jabłko i kremową słodycz.
Wskazówka dla kolegów - kawa dość szybko się przelewa i w metodzie Hoffmana czas 3:00-3:30 osiągałem przy 23-24 kliku ( większość kaw wymagała +3/4 klików więcej).

KOSTARYKA BLACK HONEY - słodka, ciasteczkowa, idealna dla poszukiwaczy czekoladowego i "niekwaśnego" przelewu.

Obie kawy zdobyły aprobatę wyznawców pozbawionej kwasowości - "mocnej czarnej kawy", zwolenników ciemniej palonych mieszanek.

Z Palarni Blend testowałem już 4 kawy i wszystkie posiadają pewien wspólny pierwiastek, który bardzo mi odpowiada - taką kremową, świdrującą słodką bazę.


Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #426 dnia: 12 Listopad 2020, 17:25:08 »
Dzisiaj kolejne zamówienie jedzie do Poznania :). Opinie będa po spożyciu.

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #427 dnia: 16 Listopad 2020, 18:20:49 »
Dziekuje za mily bonus! Jutro rano kolejny test - jednak Gwatemala to Gwatemala (pięknie pachnie ziarno) :)
« Ostatnia zmiana: 16 Listopad 2020, 20:15:00 wysłana przez MajkJaro »

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #428 dnia: 16 Listopad 2020, 23:14:29 »
Próbował ktoś Gwatemalę La Nueva Era z ekspresu? Jestem ciekaw opinii

Offline Neantx

  • Wiadomości: 6
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #429 dnia: 17 Listopad 2020, 16:44:47 »
W sumie zarejstrowałem się po dłuższym czasie przeglądania żeby to powiedzieć ale po dwóch latach ciągłego zmieniania palarni Blend stała się moją ulubioną i od pewnego czasu każdego zamówienie leci stąd. Proporcja cena/jakość jest nie do pobicia jak dla mnie, a wszystkie inne aspekty też się zgadzają : )

Dołączam się do pochwały Sweet Valley - niesamowita kawa. W v60 metodą Hoffmana wychodziła mi z nutą niezbyt przyjemnej goryczki ale szybko przerzuciłem się na 4:6 w 92-93 stopniach i parząc tą metodą była bezbłędna. Podobnie fajne efekty wychodziły w metodzie hoffmana na french press jeśli kogoś to ciekawi.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #430 dnia: 17 Listopad 2020, 23:34:40 »
@Neantx

Dzięki za dobre słowo :) Będzie tylko lepiej!

Dwie niespodziewane sprawy wydarzyły się w ciągu ostatnich dwóch dni.

Bezka w wersji Gwatemala Primavera - zostało jej ok. 5kg. Sprzedaż nagle przyspieszyła dzięki magii Ynternetów i zeszły 3kg w 2 dni.
Druga sprawa jest jeszcze bardziej zdumiewająca. Kolumbia Sweet Valley - zostało jej 2,5kg po 17-stu dniach tego miesiąca, dzisiaj ktoś kupił dużą ilość i na dzień dzisiejszy z worka 35kg zostaje na sprzedaż 2,5kg kawy palonej. Absolutne szaleństwo. Podejrzewam, że pojawi się u mnie jeszcze na początku przyszłego roku.

Jeśli ktoś ma ochotę "zarezerwować" coś z tych 2,5kg to można zakupić z opcją odbioru osobistego i napisać w komentarzu do zamówienia "wysyłka później". Rozumiem, że ciężko określić dokładny dzień wysyłki jeśli chce się skorzystać z zamówienia na początku grudnia, bo zapas kawy jeszcze jest - kwestia wymiany maila lub PW. Jeśli wysyłka ma być już, to oczywiście nie ma problemu :) Wiem, że są osoby chętne na "zawieszenie paczki". Data palenia będzie jutrzejsza - niezależnie od dnia wysyłki.

Ale się zadziało... ;)

Offline basiao Kobieta

  • Wiadomości: 19
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #431 dnia: 17 Listopad 2020, 23:59:08 »

Próbował ktoś Gwatemalę La Nueva Era z ekspresu? Jestem ciekaw opinii
Ja próbowałam z przelewowego, a można też w kolbowym? :)
Lekko kwaskowa z tego co pamiętam. "Przelew sezonu" mi w każdym razie lepiej podszedł.

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #432 dnia: 18 Listopad 2020, 00:25:36 »
Próbował ktoś Gwatemalę La Nueva Era z ekspresu? Jestem ciekaw opinii

Bardzo, bardzo dobre ziarno. Chociaz 100g to za mało na testy :) świetne Americano, espresso też aromatyczne i owocowe

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #433 dnia: 18 Listopad 2020, 08:50:21 »
Próbował ktoś Gwatemalę La Nueva Era z ekspresu? Jestem ciekaw opinii

Bardzo, bardzo dobre ziarno. Chociaz 100g to za mało na testy :) świetne Americano, espresso też aromatyczne i owocowe
Takie właśnie są dylematy próbek do espresso 100g to ma mało, a 200g to prawie mała paczka...

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #434 dnia: 18 Listopad 2020, 09:52:29 »
Takie właśnie są dylematy próbek do espresso  100g to ma mało, a 200g to prawie mała paczka...
Mam 1000g ;) ale na młynek wejdzie pewnie dopiero w weekend. Dam znać.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi