Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 250507 razy)

Offline rejdjohed

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Aeropress
  • Młynek: MK3
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #405 dnia: 03 Listopad 2020, 08:17:26 »
Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem kawy SALWADOR SAN ERNESTO HONEY (data palenia 13.10). Wypalona pod espresso, zaparzyłem ją w Aeropressie w następujący sposób:
10 gr kawy na 150 ml wody.
Woda wlana bezpośrednio z czajnika po 1 min od zagotowania.
Mielenie na 17 kliku.
Czas parzenia 4 minuty.
Efekty w filiżance są bardzo przyjemne. Dominuje karmel i jakby skórka pomarańczy. Kawa jest mega słodka i przyjemna. Zdecydowanie polecam.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #406 dnia: 03 Listopad 2020, 08:32:18 »
Coraz droższe kawy w ofercie to coraz wyższa jakość czy inflacja?
Droższe kawy to droższe zakupy surowca, nic więcej - nie ma tu żadnych teorii spiskowych . Sweet Valley kosztuje w UK średnio 10£ za paczkę 250g przy zerowym podatku VAT. Porównuję ten kraj, bo dostępna jest akurat tam.

Zmiennych jest więcej np. giełda, kursy walut przy naszej ostatnio mizernej gospodarce, zakup krajowy lub zagraniczny i ilość worków na palecie. Chciałbym, żeby było ciekawie i zróżnicowanie. Są kawy w okolicach 90zł/kg są za 100 i więcej. Oferta ma być taka, żeby można było coś dla siebie znaleźć niezależnie od gustu

Pozdrawiam,
Paweł

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #407 dnia: 03 Listopad 2020, 12:08:17 »
Ostatnie 500g Boliwii pod przelew z dzisiaj!
Do ostatniej paczki gratis tyle ile zostało ponad - czyli 64g. Będzie 564g lub 2x282g.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline yarbin

  • Wiadomości: 245
  • Ekspres: Lelit Grace/ V60 / Aeropress
  • Młynek: Timemore Sculptor 078S / Timemore C3
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #408 dnia: 04 Listopad 2020, 11:27:07 »
Planujesz wprowadzić jeszcze jakiś blend z robustą? Czorna strasznie mi zasmakowała ale nie widzę nic podobnego...

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #409 dnia: 04 Listopad 2020, 11:40:59 »
Planujesz wprowadzić jeszcze jakiś blend z robustą? Czorna strasznie mi zasmakowała ale nie widzę nic podobnego...

Nigdy nie mów nigdy :) W najbliższych miesiącach nie planuję - jeśli coś się wydarzy, to w stronę 60/40 lub wpadnie mi do głowy jakiś zupełnie szalony pomysł z akcentem robusi. Chcę, żeby mieszanki były stałymi produktami i zupełnie różniły się od siebie. Pomysły dojrzewają, także nic straconego.

Póki co okresowo spadają ceny na (+/- tydzień-półtora):
Ekwador Honey E
Gwatemala La Union E/P
Etiopia Guji Hambella
Kenia Zawadi
Kolumbia Las Cascadas

Gwatemala la Union to dla mnie niespodziewane zjawisko. Kawa jest super do espresso (jak ktoś lubi soczyste Kolumbie), a schodzi głównie w jasnym paleniu, które też jest ok :)

Offline Truedomel

  • Wiadomości: 10
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #410 dnia: 09 Listopad 2020, 12:34:01 »
Ech.... Tak pół żartem pół serio, ja Was polecam zachwalając stylowe "mosiężne" klipsy i miły dodatek w postaci odręcznie napisanej karteczki co jest ewenementem w dzisiejszych czasach i zakupach online, a tu widzę że do polkilogramowych paczek klipsy inne, no i karteczki brak, mam nadzieję że osoba która dostała namiar na Waszą palarnię zostala wyróżniona karteczką.
A już tak calkiem serio.... Ciasteczkowa Kostaryka wysmienita, Kolumbia SV czeka zaś na wieczór
Pozdrawiam serdecznie

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #411 dnia: 09 Listopad 2020, 16:19:56 »
Hej!

Klipsy zakupione 3 lata temu (sic!) już niestety się kończą a takie same nowe mocno zawyżyłyby cenę. Będą nowe za 10-14 dni, trochę bardziej nowoczesne, ale też fajne [emoji106]

Póki co mamy przejściowe, w PL są albo nudne czarne albo mix kolorów także te są najfajniejsze jakie znalazłem żeby dociągnąć do dostawy. Nowe osoby dostają końcówkę starych a dotychczasowi klienci różnie Jakoś trzeba z tego wybrnąć...

Co do notatek, to są na 100% do pierwszych zamówień, żeby przywitać się a później losowo co jakiś czas. Nie chcę być natarczywy, ostatnio jest ich ponownie więcej Jakkolwiek głupio to zabrzmi - nie chcę wysyłać nic na siłę np. kosztem szybkości obsługi. Póki co jest to dla mnie naturalne i zupełnie losowe do kolejnych zamówień

Pozdrawiam,
Paweł

Offline Ijon Mężczyzna

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Oxo, Aeropress, V60
  • Młynek: Comandante Nitro
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #412 dnia: 09 Listopad 2020, 17:21:47 »
Cytat: ralph w 30 Październik  2020, 11:09:02
40click na C40 c
Ja robie Tetsu na 28 kliku, a Hoffmana na 26. To tylko pokazuje jak bardzo mlynki różnią się od siebie i pytanie „ile klików?” nie ma sensu

Ja Indonezję Flores robię w Oxy używając filtrów do ekspresu przelewowego z Rossmana (przez V60 przelatywała mi zbyt szbyko), okolice 30-32 kliku, temperatura ok. 95C, smakuje mi ale aromatów owocowych nie mogę się doszukać.

Do zamówenia dostałem też próbkę Kostaryki Black Honey, jak ją zaprzacie w V60?

Odręczne notatki są bardzo miłe, a nowe kolorowe spinacze mi odpowiadają bardziej niż te "mosiężne". Worek też dostałem, wielkie dzięki!






Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #413 dnia: 09 Listopad 2020, 17:42:24 »
A jakby polecieć z przemiałem ok. 40-stego? Gdzieś wyżej były przynajmniej ze 2-3 działające na Indonezję przepisy [emoji106]

Kostarykę w Hario warto przelewać te 3-4 kliki grubiej, ale ogólnie nie powinno być z nią problemów. Ciut grubszy przemiał doda jej więcej owoców i dobrze zbalansuje b.słodki napar.

Offline Truedomel

  • Wiadomości: 10
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #414 dnia: 09 Listopad 2020, 18:09:33 »


 Nowe osoby dostają końcówkę starych a dotychczasowi klienci różnie Jakoś trzeba z tego wybrnąć...

Co do notatek, to są na 100% do pierwszych zamówień, żeby przywitać się a później losowo co jakiś czas. Nie chcę być natarczywy, ostatnio jest ich ponownie więcej Jakkolwiek głupio to zabrzmi - nie chcę wysyłać nic na siłę np. kosztem szybkości obsługi. Póki co jest to dla mnie naturalne i zupełnie losowe do kolejnych zamówień

No to mnie uspokoiłeś :) Zależało mi na tym by osoba której poleciłem Waszą palarnię otrzymała te małe acz miłe dodatki
No i słuszne podejście z tym że za pierwszym razem notatka jest, a potem losowo
A najważniejsze, że kawa jest wysmienita
Pozdrawiam

Offline Lewic

  • Wiadomości: 79
  • Ekspres: v60, AP, Rota, automat DeLonghi
  • Młynek: MYM54 -> JE-Plus
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #415 dnia: 09 Listopad 2020, 20:01:40 »
Piję już 2-3 tygodnie Nikaraguę i Kostarykę...
Myślałem, że im dalej, tym będą słabsze w smaku.

Tymczasem mam wrażenie, że udaje mi się je zrobić jeszcze bardziej smaczniejsze! Jak ktoś się waha - śmiało brać. Bawię się tym głównie w AP - najbardziej smakuje mi przepis Timbledona  :pycha:

Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #416 dnia: 09 Listopad 2020, 20:43:00 »
smakuje mi ale aromatów owocowych nie mogę się doszukać.
Spróbuj ok35-40 klik, i metoda Kasuji przy 300ml 5x60, ogólnie wg mnie fajnie na tą kawę działa więcej mniejszych zalań i grubsze mielenie
...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #417 dnia: 10 Listopad 2020, 12:01:19 »

 
Taka sprawa wczoraj wleciała do pieca na testy i szykuje się b.fajna kawa na początek grudnia. Wiśnie w rumie, gdzieś tam brzoskwinia i jabłko. Pewnie za 2-3 dni jeszcze coś się pojawi. Napar nie jest ciężki, jest dobrze wyważony. Będzie tego 20kg do wypicia. Może jednak sam wypiję Sloane ją ma na Coffeedesku za ok. 64zł/200g u mnie będzie poniżej 5 dyszek za 250g.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #418 dnia: 10 Listopad 2020, 16:30:25 »
Będzie przelew czy omni?

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #419 dnia: 10 Listopad 2020, 16:52:50 »
Będzie przelew czy omni?
Będzie przelew, ale kawa ma wszystkie cechy, by spróbować jej z ekspresu/kawiarki i z pewnością to zrobię [emoji106]

Jest jej zbyt mało, żeby dokręcać w 'dużym' piecu jako espresso.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi