Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 251544 razy)

Offline bMind

  • Wiadomości: 182
  • Ekspres: Gaggia New Classic, Kazak Rota, Bialetti Venus, Chemex, AeroPress, Hario V60
  • Młynek: Fiamma MCF 64 OD, Wilfa Svart CGWS-130B
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #360 dnia: 23 Październik 2020, 15:54:09 »
No to mam swoje pierwsze kawki od @mr_blend  :taniec: :pycha:

Ekspresowa przesyłka :) W weekend testy w kawiarce, Aero i przelewie :) Chociaż nie wiem czy dziś po południu czegoś nie spróbujemy :redface:

Nie wiem czy to normalne, ale za worek też dziękuję :D Klipsy super sprawa, takie oldschoolowe, bardzo fajne (chociaż jednego brakuje), więc dodatkowe propsy za to, tak jak za odręczną wiadomość [emoji106] :poklon:

Blend_kawki.jpg

Offline BoyLer

  • Wiadomości: 85
  • Ekspres: Aeropress, V60
  • Młynek: Comandante, Xeoleo
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #361 dnia: 23 Październik 2020, 16:20:04 »
I moja przesyłka dotarła :) Pomimo, że kawy bardzo świeżo palone to nie mogłem się powstrzymać i od razu na warsztat wziąłem Etiopię Guji. W firmie niestety nie mam komesia, ale chociaż jest Xeoleo. Na początku lekki szok, bo żadna kawa nie stawiała takiego oporu przy mieleniu ;) Następnie AP, metoda Sławka Sarana (temperatura wody 90 stopni) i szok. Niestety nie potrafię rozpoznawać i nazywać wyczuwanych aromatów, ale byłem bardzo zaskoczony jak ta kawa wspaniale pachnie. W pierwszej chwili myślałem, że to przebija się zapach koktajlu owocowego stojącego niedaleko, ale po odejściu dalej ewidentnie to ta kawa tak dobrze pachniała. Smak dokładnie taki jak lubię, delikatny, bez goryczkowych akcentów, ale jednocześnie absolutnie nie wodnisty. Jednym słowem bomba. Obok Etiopii Durominy najlepsza kawa jaką piłem :pycha: :poklon: Aż się nie mogę doczekać testów kolejnych kaw, ale to już nie dzisiaj :)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1095
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #362 dnia: 23 Październik 2020, 16:57:13 »
Worki są jak jest dużo miejsca wolnego w paczkach albo ktoś poprosi Zawsze lepiej dostać worek, niż tonę plastiku do wyrzucenia.

EDIT: Został 1kg Etiopii pod espresso dla chętnego [emoji106]

Offline RufusTF

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Bianca, NS Oscar, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Mahlkonig Vario, Comandante
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #363 dnia: 23 Październik 2020, 17:19:06 »
Pawle, to ja mam prośbę o taki eksperyment: zachowaj mi proszę 250g tej Etiopii i prześlesz razem z tą samą Etiopią, ale wypaloną już tak, jak chcesz. Bardzo chętnie porównam tę samą kawę z różnych paleń z tego samego pieca.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1095
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #364 dnia: 23 Październik 2020, 18:08:15 »
Ok - robi się [emoji106]

Offline bMind

  • Wiadomości: 182
  • Ekspres: Gaggia New Classic, Kazak Rota, Bialetti Venus, Chemex, AeroPress, Hario V60
  • Młynek: Fiamma MCF 64 OD, Wilfa Svart CGWS-130B
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #365 dnia: 23 Październik 2020, 18:17:27 »
No i nie wytrzymałem [emoji39] Na pierwszy ogień poszła Indie Bababudangiri w kawiarce :taniec:

Samo ziarno wypalone równo i ładnie. Zapach bardzo intensywny, głównie tytoń i orzechy. Mieli się równo, nie pyli. Po zmieleniu pachnie jeszcze lepiej :mrgreen:

A po zaparzeniu..noo..jak bym pił wodę z popielniczki! Z nutką orzechów :lol2: [emoji12] W jak najbardziej pozytywnym sensie! W zapachu poza tymi samymi nutami co w smaku to trochę pomarańczy/cytrusów może? Ja wiem, że kawiarka z zasady pali kawę i nie da się wyciągnąć pełnej gamy smaków z ziaren, ale damn, kapitalna ta kawa :pycha: Już się nie mogę doczekać jutra :D Sam nie wiem co zrobić w pierwszej kolejności w przelewie  :sciana: :hihihi: kawka

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #366 dnia: 23 Październik 2020, 18:30:58 »
To ten worek można poprosić?
 :pycha:

Offline bMind

  • Wiadomości: 182
  • Ekspres: Gaggia New Classic, Kazak Rota, Bialetti Venus, Chemex, AeroPress, Hario V60
  • Młynek: Fiamma MCF 64 OD, Wilfa Svart CGWS-130B
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #367 dnia: 23 Październik 2020, 18:36:49 »
To ten worek można poprosić?
 :pycha:
Ja swojego nie oddam :jezyk: Ale może Paweł Ci wyśle inny z kolejnym zamówieniem :hihihi:

Offline elemrdrag

  • Wiadomości: 50
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #368 dnia: 23 Październik 2020, 18:37:21 »
Hej,
To jesli jeszcze jest to wezmę te pozostale 750g Ethiopii espresso, chwilę później zrobię z zamówieniem:)

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka


Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1095
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #369 dnia: 23 Październik 2020, 18:47:30 »
Hej,
To jesli jeszcze jest to wezmę te pozostale 750g Ethiopii espresso, chwilę później zrobię z zamówieniem:)

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
Ok

Etiopia znalazła swoje domy i już nie ma także dzięki chłopaki Będziecie zadowoleni!

Worki lecą na prośbę do zamówień także następnym razem można dopisać w komentarzu [emoji106]

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #370 dnia: 23 Październik 2020, 19:07:49 »
Sam nie wiem co zrobić w pierwszej kolejności w przelewie
Nie ważne - i tak spróbujesz wszystkich jednego dnia :)

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #371 dnia: 23 Październik 2020, 19:12:22 »
Naprawdę szacunek dla ciebie za takie podejście do klientów. Widać ten szacunek w odpowiedziach na zapytania, w szybkości realizacji zamówienia i oczywiście przy otwieraniu zamowienia, wszystko tam dopieszczone z starannością :ok:

Offline bMind

  • Wiadomości: 182
  • Ekspres: Gaggia New Classic, Kazak Rota, Bialetti Venus, Chemex, AeroPress, Hario V60
  • Młynek: Fiamma MCF 64 OD, Wilfa Svart CGWS-130B
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #372 dnia: 23 Październik 2020, 19:23:43 »
Potwierdzam, miałem z Pawłem super owocną wymianę zdań odnośnie zestawu na pierwszy raz w PW. Widać chęć pomocy i szczere pragnienie żeby człowiek kupujący u niego kawę był naprawdę zadowolony :)

Co do samej przesyłki to tak jak pisze @Psyche, wszystko starannie zapakowane, realizacja szybka, naprawdę git [emoji106] :) A wszystko ponad główną zawartość to tak naprawdę bardzo miłe dodatki świadczące o zaangażowaniu i dbałości o klienta. "Wizytówki" kawek super! Odręcznie pisana wiadomość to też super miły akcent (ps. piszesz Paweł trochę jak ja, czyli jak lekarz nie będąc lekarzem [emoji12]). Klipsy też są miłym dodatkiem, bo nie jest to taki ordynarny biurowy klips do papieru :)

Bardzo jestem zadowolony :)

@Kasper Nie, nie spróbuję. Ale tylko dlatego, że będzie mi szkoda, żeby wietrzały [emoji12] Więc otworzę jedną, no MAKS dwie :lol2:

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1095
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #373 dnia: 25 Październik 2020, 08:35:24 »
Ostatnie 24h promocji dla forum:

hasło: WOK
rabat: 8%

Czas końca akcji: jutro 26.10 o 10:00


Pozdrawiam,
Paweł

Offline bMind

  • Wiadomości: 182
  • Ekspres: Gaggia New Classic, Kazak Rota, Bialetti Venus, Chemex, AeroPress, Hario V60
  • Młynek: Fiamma MCF 64 OD, Wilfa Svart CGWS-130B
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #374 dnia: 26 Październik 2020, 13:26:03 »
Ok, kilka kawek już za mną :)

Indie Bababudangiri - dla mnie petarda! Przy grubszym przemiale wychodzą bardziej cytrusy i kwaskowość, przy drobniejszym robi się słodka. Przy czym nie traci nut tytoniowych. Świetna i aż żałuję, że nie będę mógł jej w ekspresie spróbować :(

Indonezja Flores Bajawa - jak na razie..nie porwała mnie..Może to kwestia mielenia, chociaż zgodnie z sugestiami zmieliłem dość grubo.

Kolumbia Sweet Valley - jeszcze nie mam zdania :) Jak na razie pozytywnie w V60 i właśnie siorbię z Aero kawka Smakowo jest złożona i na pewno przebijają się nuty winne, bardzo przyjemną goryczkę dodają, podobnie jak wiśnie. Po zmieleniu bardziej czułem ciemną czekoladę niż białą, ale na pewno słodko było :)

Ogólnie bardzo fajne kompozycje złożone smakowo, które przy zmianie parametrów przemiału/procesu dają wyraźne różnice w filiżance [emoji106]

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi