Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 250625 razy)

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #345 dnia: 20 Październik 2020, 20:19:33 »
bMind, jeśli chcesz kawę niestandardową i petardę smakową jednocześnie to koniecznie spróbuj Indonezję Flores Bajawa. Ta kawa to dla mnie wielkie i bardzo pozytywne, kawowe zaskoczenie roku [emoji106]

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Offline bMind

  • Wiadomości: 182
  • Ekspres: Gaggia New Classic, Kazak Rota, Bialetti Venus, Chemex, AeroPress, Hario V60
  • Młynek: Fiamma MCF 64 OD, Wilfa Svart CGWS-130B
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #346 dnia: 20 Październik 2020, 20:37:53 »
@picasso83 Zapisane, dzięki!  :poklon: kawka

Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #347 dnia: 20 Październik 2020, 20:47:53 »
bMind, jeśli chcesz kawę niestandardową i petardę smakową jednocześnie to koniecznie spróbuj Indonezję Flores Bajawa. Ta kawa to dla mnie wielkie i bardzo pozytywne, kawowe zaskoczenie roku

no to mnie zaintrygowałeś ;)
...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #348 dnia: 20 Październik 2020, 21:20:52 »
jeśli chcesz kawę niestandardową i petardę smakową jednocześnie to koniecznie spróbuj Indonezję Flores Bajawa

O tak! Ta Indonezja jest dla mnie rzekłbym powyżej podium ;)

Przy okazji:

Nikaragua Las Morenitas - u mnie w dripie wyszły dominujące nuty karmelu przełamane czymś przypominającym w smaku rodzynki/figi/daktyle. Nie wyczułem musu jabłkowego ale miałem jak na razie tylko próbkę więc pewnie wszystko przede mną  :) Kawa zdecydowanie dobra, na pewno bardzo przypadnie do gustu osobom, które niezbyt preferują w kawach taką rześką owocową kwasowość. Zdecydowanie polecam  :ok:

Boliwia Café Yungas - wyszła mi wyczuwalna czarna herbata, kwasowość owoców i akcenty ziołowe. Zaskakująco dobra, zdecydowanie trafiła u mnie na podium i w sumie żałuję, że mi się kończy. Równie gorąco polecam  :ok: 


« Ostatnia zmiana: 20 Październik 2020, 22:14:42 wysłana przez Pawcio »

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #349 dnia: 20 Październik 2020, 23:24:31 »
Niezmiennie przypominam, że Flores to twardy zbój (Melitta Molino dała radę, ekspres Aromafresh niekoniecznie) i chyba nie da się przejść obojętnie koło tych ziaren. Albo będzie 'super' albo 'totalnie nie dla mnie'. Nic pomiędzy.

Z racji tego, że wszystkie testy lecą przez Dittinga, którym można mielić śruby oraz w razie wątpliwości zawsze był ręczny ROK ze stabilizacją - postanowiłem dokupić Timemore C2 i testować jeszcze kruchość na dobrym młynku w dobrej cenie Zauważyłem, że mam niepełny obraz w tej kwestii.

Nowe kawy jakoś pod koniec przyszłego tygodnia.

Dawno nie było kodu specjalnie dla forum, więc uruchamiam od dziś do poniedziałku rano (10:00):

hasło: WOK
rabat: 8%

Przy cenie Brazylii Grota Funda esp. I Boliwii Cafe Yungas będzie kumulacja, bo ceny obnżone ze względu na końcówki stanów. Tej pierwszej ok. 3,5kg, drugiej max 5kg.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #350 dnia: 21 Październik 2020, 13:01:53 »
O tak! Ta Indonezja jest dla mnie rzekłbym powyżej podium

i chyba nie da się przejść obojętnie koło tych ziaren. Albo będzie 'super' albo 'totalnie nie dla mnie'. Nic pomiędzy.

no dobra, przekonaliście mnie......chcę jej spróbować :D, zobaczymy po której stronie tej barykady stanę :)

ps. @mr_blend, zamówienie poszło ale mam jeszcze sporo zapasów więc w razie czego po nocach do paczkomatu biegać nie musisz ;)
...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #351 dnia: 21 Październik 2020, 13:18:24 »
Wypał jutro z rana także nie będę
Inpost musi być wrzucony w Świnicy do 13 inaczej jedzie dnia następnego. Pewnie dojdzie jeszcze przed weekendem o ile nic dziwnego się nie stanie + kilka dni na uleżenie ziarenek, więc powinno być ok

Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #352 dnia: 21 Październik 2020, 13:24:47 »
no i fajnie ;)
...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

Offline bMind

  • Wiadomości: 182
  • Ekspres: Gaggia New Classic, Kazak Rota, Bialetti Venus, Chemex, AeroPress, Hario V60
  • Młynek: Fiamma MCF 64 OD, Wilfa Svart CGWS-130B
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #353 dnia: 21 Październik 2020, 14:40:31 »
No i coście najlepszego zrobili no :D Miałem zapasy zrobić..ale pojechałem po bandzie (jak na mnie) :hihihi:

W koszyku:
  • Papua Nowa Gwinea Girambin - espresso
  • Indie Bababudangiri - espresso
  • Honduras El Triunfo - espresso
  • Honduras El Triunfo - przelew
  • Indonezja Flores Bajawa - przelew
Plus pół kilo niespodzianki :cenzura: kawka :mrgreen:

Offline dammiano

  • Wiadomości: 61
  • Ekspres: V60; Aeropress; kawiarka Bialetti; frenchpress;
  • Młynek: Baratza Virtuoso. Comandante C40 MK3
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #354 dnia: 22 Październik 2020, 08:59:05 »
Co jak co, ale dostawę macie błyskawiczną :) Przesyłka zamówiona w poniedziałek dotarła do mnie we wtorkowe południe - super  [emoji106] :brawa:
Dziękuję za próbkę Kolumbii - rzeczywiście interesująca propozycja  :taktak:

Offline BoyLer

  • Wiadomości: 85
  • Ekspres: Aeropress, V60
  • Młynek: Comandante, Xeoleo
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #355 dnia: 22 Październik 2020, 15:15:54 »
Też pozwoliłem sobie złożyć zamówienie i widzę że już zostało wysłane, bardzo mnie to cieszy :)
Padło na polecaną Boliwię Cafe Yungas (herbaciane nuty mnie zaciekawiły), Kenię Zawadi (jeszcze nie trafiłem na Kenię, która by wywołała u mnie efekt WOW, może tym razem tak będzie ;) ), Etiopię Guji (uwielbiam Etiopie i jestem jej bardzo ciekawy, szczególnie porównania do obecnie pitej Etiopii Guji ale z obróbki mokrej) i na próbę do automatu do firmy Czorną Panterę :)

ps.
Jak ktoś ma sprawdzone przepisy na 3 pierwsze kawy pod aeropress lub mały przelew (~200ml) w V60-01, to chętnie bym je poznał ;) Im więcej kwiatów, owoców, a mniej goryczkowych i cięższych nut tym lepiej :)

Offline bMind

  • Wiadomości: 182
  • Ekspres: Gaggia New Classic, Kazak Rota, Bialetti Venus, Chemex, AeroPress, Hario V60
  • Młynek: Fiamma MCF 64 OD, Wilfa Svart CGWS-130B
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #356 dnia: 22 Październik 2020, 16:36:01 »
Dararara, paczka w drodze  :taniec: :pycha: :brawa: kawka

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #357 dnia: 23 Październik 2020, 11:20:13 »
Zostało mi sporo Salwadoru Honey palonego do espresso, a że czasem dobrze odpocząć choć chwilę od wszystkich kwiatków i kwasków to spróbowałem go zaparzyć w Chemexie i efekty są naprawdę fajne :)
88 stopni, łączny czas trochę powyżej 4 minut i mamy delikatnie mleczną czekoladę z akcentem pomarańczy.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #358 dnia: 23 Październik 2020, 11:30:10 »
Zostało mi sporo Salwadoru Honey palonego do espresso, a że czasem dobrze odpocząć choć chwilę od wszystkich kwiatków i kwasków to spróbowałem go zaparzyć w Chemexie i efekty są naprawdę fajne :)
88 stopni, łączny czas trochę powyżej 4 minut i mamy delikatnie mleczną czekoladę z akcentem pomarańczy.
Jestem wielkim fanem tych ziarenek ☕️ Fantastyczna, słodka kawa o klasycznych nutach czekoladowo-orzechowych, ale nie ma z nią nudy. Fajny balans, przyjemna kwasowość w espresso i bdb z mlekiem. Obróbka honey robi swoje

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #359 dnia: 23 Październik 2020, 14:01:47 »
OGŁOSZENIE

Czy jest ktoś chętny na mytą Etiopię Beloya pod espresso w b.atrakcyjnej cenie 70zł/kg?

Już mówię o co chodzi - kawa za totalny zwrot kosztów -50zł/kg w porównaniu do ceny ostatecznej.

Palenie minimalnie przestrzestrzelone i zamiast brzoskwiń jest skórka cytrynowa. Cytrusy + lekka goryczka + nuty kwiatowe. Samo w sobie jest smaczne i słodkie, ale to nie to co bym chciał uzyskać. Szkoda mi wyrzucać 2kg w kubeł, bo nie jest b.daleko od celu. Jakby ktoś chciał skorzystać to polecam. Palenie 15.10, punktacja ziarna 88.

Nie robię outletu na codzień, ale tutaj po prostu szkoda, bo kawa smaczna tylko nie jest tak jak sobie wymyśliłem.

Jak ją kupić?
Wybrać na sklepie Nikaraguę Jinotega-Matagalpa, wbić kod rabatowy WOK i będzie ok. 70zł/kg.

Pozdrawiam,
Paweł

EDIT: Mam 2kg do odstąpienia 👍 Wtedy w komentarzu do zamówienia ETIOPIA
« Ostatnia zmiana: 23 Październik 2020, 14:18:14 wysłana przez mr_blend »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi