Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 247257 razy)

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #255 dnia: 18 Wrzesień 2020, 09:28:03 »
Ostatnie dni na przemian piję w Chemexie (dopiero zacząłem nową paczkę filtrów więc starczy na kryzys ;) ) Honduras el Triumfo i Indonezję Flores Bajawa. Honduras jest bardzo smaczny - słodko kwaskowaty po równo. Taka dobrze zbalansowana kawa dla lubiących oba smaki. Indonezja to jednak zupełnie inna bajka. Jak dla mnie wogóle nie jest słodka i nie jest też kwaśna. Mam trudność w jej opisaniu bo patrząc na jej opis nie czuję tych aromatów, no może nieco ta zielona część od rabarbaru. Jednocześnie jest na tyle intrygująca, że łyk za łykiem i kończy się 500 ml. To jest taka kawa którą powinno się spróbować z uwagi na bardzo ciekawe doznania.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #256 dnia: 18 Wrzesień 2020, 10:16:46 »
@Koziołek

Jak masz jeszcze Indonezję, to spróbuj ją zmielić grubiej (a'la Kalita) + podwyższyć temperaturę parzenua do 97-98 stopni. Kwaski powinny się cudownie objawić Rzeczywiście ciężko ją opisać, sprawia przyjemność, ale drugiej podobnej jeszcze nie piłem 😁
« Ostatnia zmiana: 18 Wrzesień 2020, 10:19:40 wysłana przez mr_blend »

Offline Domes Mężczyzna

  • Wiadomości: 153
  • Ekspres: Gaggia Classic, V60, Phin, Aeropress
  • Młynek: Kinu M47, Iberital Challenge
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #257 dnia: 18 Wrzesień 2020, 12:34:06 »
Ostatnio pod żarna Kinu poszła Kenia i wrażenia równie świetne jak z poprzednich pozycji. Jak na Kenię mocno zbalansowana, może dlatego, że z jakichś powodów dość silnie, po krótkim czasie spowalnia przepływ wody w V60/Chemex, co jednak nawet przy dłuższych czasach pozwala osiągnąć bardzo fajne rezultaty :) Wychodzi fajny miks chlebowo-miodowo-owocowy.

Niebawem muszę zrobić kolejne zamówienie, także liczę na nowe, ciekawe pozycje :)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #258 dnia: 18 Wrzesień 2020, 12:45:36 »
Jutro pojawią się nowości i urodzinowa promka także zapraszam ☕️

Offline Domes Mężczyzna

  • Wiadomości: 153
  • Ekspres: Gaggia Classic, V60, Phin, Aeropress
  • Młynek: Kinu M47, Iberital Challenge
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #259 dnia: 18 Wrzesień 2020, 13:11:26 »
No to tak mi mów :D Ekstra, dzięki za dostarczane świetne kawy do tej pory, życzę dalszych sukcesów i dużo radochy przy tym :szampan:

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #260 dnia: 18 Wrzesień 2020, 16:19:21 »
Dołożę ciepłe słowa o Gwatemali La Benedicion. Rzeczywiście jest super w espresso. Ja trochę obniżyłem temperaturę, żeby wydobyć odrobinę kwasków. Ale wciąż jest to super czekoladowe espresso,  tylko na końcu lekki akcent owocowy.

W espresso próbowałem też Czarną Panterę. Jest to kawa na rano, dobrze budzi :), klasycznie zbalansowana. Jeśli mogę coś zasugerować, to wrzucenie do niej Robusty "specialty" - np. La Conillon z Brazylii, czy Kong z Rwandy. Forumowi palacze zepsuli mnie tymi robustami - i podnieśli poprzeczkę tego typu blendów.

O kawach do przelewu się nie wypowiem na razie, bo mało różnych próbowałem ogólnie :).

Offline RufusTF

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Bianca, NS Oscar, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Mahlkonig Vario, Comandante
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #261 dnia: 18 Wrzesień 2020, 17:20:22 »
Dołożę ciepłe słowa o Gwatemali La Benedicion. Rzeczywiście jest super w espresso. Ja trochę obniżyłem temperaturę, żeby wydobyć odrobinę kwasków. Ale wciąż jest to super czekoladowe espresso,  tylko na końcu lekki akcent owocowy.

Podaj parametry na jakich parzyłeś. Ja spróbowałem dzisiaj pierwszy raz (kawa dostarczona wczoraj) i mimo tygrysa, wyszło mi za dużo kwasków, za mało czekolady. Ale mam ostatnio dziwny zwyczaj, że mielę drobno, ustawiam w Biance wiosło na godzinie 6.00 i parzę tak do samego końca. U mnie na takim ustawieniu ekspres przelewa maksymalnie 60g wody w 30s. Od 10s ciśnienie rośnie do 9b, Pierwsza kropla leci około 15s, w okolicach 18-20g ciśnienie zaczyna zauważalnie spadać i kończę ekstrakcję koło 6,5b. Doza 15g, ratio nieco poniżej 1:2. Jutro pokombinuję dalej. Ta Gwatemala wydaje mi się zaskakująco ciemna i może trzeba zupełnie zrezygnować z preinfuzji.

Spróbowałem też pierwszego shotu zamówionej w tym samym czasie Tanzanii PB. Ta sama metoda, ale doza 20g. Wrażenia znakomite - malina, karmel, na końcu nietypowa gorzkawa (ale przyjemna!) nuta skórki pomarańczy.

Offline RufusTF

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Bianca, NS Oscar, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Mahlkonig Vario, Comandante
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #262 dnia: 18 Wrzesień 2020, 17:27:41 »
Jak masz jeszcze Indonezję, to spróbuj ją zmielić grubiej (a'la Kalita) + podwyższyć temperaturę parzenua do 97-98 stopni. Kwaski powinny się cudownie objawić

Paczka dotarła, dzięki! (Challenge z wrzosem zaliczony!)

Dopiszę się do poprzednich uwag, że karteczka z opisem kawy to dobry pomysł. Moja żona chwali też dizajn opakowania, zwłaszcza klamerkę :) Gdybym mógł mieć jeszcze jedną sugestię, to dorzuciłbym, że uwaga od roastera o jego sugestii parzenia zawsze sie przyda. Wiadomo oczywiście, że w różnych ekspresach i z różnymi wodami mogą wyjść różne kawy, ale choćby informacja na jakiej dozie i uzysku miałeś pożądany profil to już zawsze coś. 

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #263 dnia: 18 Wrzesień 2020, 21:30:09 »
@RufusTF

Gwatemalę robiłem u siebie bez wygibasów: z 18g, 40g uzysku w 29-33sekundy w zależności od tego ilu kwasków nam trzeba. Paliłem ją tak, żeby łatwo dało się ją wyregulować przepisem w jedną lub drugą stronę

Ten ciemny kolor to nie jest kolor palenia, a coś w stylu łuski. La Union też w zbiorniku na łuskę w cyklonie ma ją taką ciemniejszą. Obie kawy są z tego samego źródła.

Sugestie co do parzenia staram się umieszczać   na dole opisów pod kawami, jeśli jest coś wartego wspomnienia. Opisy czasami jeszcze uzupełniam po 2 tygodniach jak coś się niespodziewanie pojawia. Mam świadomość, że jest tutaj pole do poprawy... Z drugiej strony są też pewne ograniczenia w możliwościach wypitej kawy dziennie Szukam tutaj złotego środka, od kilku miesięcy lepiej to rozkładam w czasie, żeby mieć rzeczywiście okazję dużo lepiej się zaznajomić z nowościami.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #264 dnia: 18 Wrzesień 2020, 21:55:12 »
Ja skończyłem paczkę Kolumbii Las Cascadas pod przelew, taka owocowo-wytrawna. Miała charakter nieco lemoniadowy, słodko-kwaskowy. Przyjemna, gładka, w aromatach naparu jak dla mnie: cytrusy, zielone jabłka, jasne  winogrona, cukier trzcinowy i lekko winny posmak. Fajnie się to piło.

Generalnie muszę powiedzieć, że opis profilu kaw, które miałem pokrywał się z rezultatem w filiżance.
« Ostatnia zmiana: 18 Wrzesień 2020, 21:58:22 wysłana przez krystians »

Offline audiofil Mężczyzna

  • Wiadomości: 79
  • Ekspres: ECM Casa IV
  • Młynek: Macap M2M
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #265 dnia: 18 Wrzesień 2020, 23:21:19 »
chciałem dorzucić coś od siebie-"przepiłem" chyba wszystkie kawy od P.Pawła,które systematycznie wprowadza.Piszę o kawach pod espresso bo przelewów nie pijam.Zabierałem się kilkakrotnie do opisania poszczególnych kaw,ale zrezygnowałem z tego pomysłu z prostej przyczyny-nigdy nie piłem od Blenda złej kawy.Oczywiście różnice są,dużo zależy od wody,temperatury,dozy,czasu,staranności przygotowania i choć sam preferuję smaki czekoladowe z odchyleniami smakowymi,to nigdy do mnie nie dotarła spalenizna cuchnąca wycieraczką gumową z marketu budowlanego.Pijałem wcześniej kawy z włoskich palarni i wtedy uważałem,że są ok-od kiedy mój imiennik zaopatruje mnie w kawę już niczego innego nie chcę pić.Czasej jest trochę wygibasów i aż szkoda że zanim zgram młynek i czas ekstrakcji to kilka filiżanek leci do zlewu lub do mleka,choć akurat ja w mlecznej też rozpoznam smaki.Generalnie bardzo polecam Blend i podejście P.Pawła do tego co robi-on sam pije kawę i stara się jak się okazuje z jego opisów stworzyć kawę ,którą sam chętnie wypije-a ja razem z nim  :taniec:

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #266 dnia: 19 Wrzesień 2020, 00:19:43 »
urodzi.jpg

No to zaczynamy urodziny!

Przede wszystkim aktywny będzie rabat:
kod: URODZINY
zniżka: 11%
czas trwania: do 27.09 (nd)

Do każdego zamówienia za minimum 130zł będzie dołączona torba bawełniana zrobiona specjalnie na tę okazję. Kto pierwszy, ten lepszy - jest ich 50 sztuk, nie będą sprzedawane.

Kawy przelewowe:
Kostaryka ASPROAAA Black Honey - bardzo ciasteczkowo-deserowa o borówkowej kwasowości i delikatnym kwiatowym finiszu. Jak na black honey jest stosunkowo lekka. Fajna, zbalansowana.
Nikaragua Las Morenitas - jak słowo daję robi wrażenie, mimo tego że wolę bardziej wyrazistą kwasowość w kawie, to te ziarna robią robotę. Wyraziste nuty musu jabłkowego - są to zupełnie inne "jabłka" niż w mytych Kolumbiach. Do tego szeroko pojęta, wielopłaszczyznowa słodycz. Ziarna kupione z myślą o espresso, a zaskoczyły mocno na plus w przelewie.
Papua Nowa Gwinea Girambin - wysoka kwasowość i delikatna goryczka, złożona

Espresso:
Papua Nowa Gwinea Girambin  - zacznijmy od końca, fajna Papua pod espresso - dużo czekolady i owocowe akcenty
Nikaragua Las Morenitas - kawa pod względem opisu nie różni się znacząco do espresso, jest bdb z mlekiem we flacie
Meksyk Topacio - nuty kakaowo-karmelowe, dobry balans słodyczy i kwasowości idącej w cytrynę oraz finisz skórki cytrynowej

Pozdrawiam,
Paweł   :kawa:

P.S. @krystians @audiofil Dzięki za feedback Panowie!
« Ostatnia zmiana: 19 Wrzesień 2020, 00:24:55 wysłana przez mr_blend »

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #267 dnia: 19 Wrzesień 2020, 00:35:15 »
Pawle, co polecasz do espresso pod względem możliwie najgęstszego body?

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #268 dnia: 19 Wrzesień 2020, 00:54:50 »
Pawle, co polecasz do espresso pod względem możliwie najgęstszego body?
Hej!
Nie wiem czy lubisz trochę fantazji w espresso, ale Honduras El Triunfo jest bardzo gęsty. Za nim umieściłbym chyba  Salwador San Ernesto Honey jak go ciutkę przeciągniesz, jest zdecydowanie mniej szalony, ale też gęsty. Obie kawy mają kwasowość. Z mytej obróbki, to Meksyk Topacio zalicza się do body.

Z klasyki to chyba Retro poleciłbym najbardziej pod tym względem.

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #269 dnia: 19 Wrzesień 2020, 00:58:24 »
Dzięki za odpowiedź. Jak pod tym względem wypada nowa Nikaragua?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi