Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 250557 razy)

avidrock

  • Gość
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #240 dnia: 16 Wrzesień 2020, 12:10:25 »
Ja to ostatnio babola strzelił, zamawiając na kwotę 83 zł + 10 zł przesyłka. Dopiero później zobaczyłem, że koszty dostawy od 85 są O zł. :sciana:  Do głowy mi nie przyszło, że możecie mieć od tak niskiej kwoty darmową przesyłkę  :poklon:

Takie posty jak wyżej super się czyta. Pozdrawiam i dobrego w biznesie
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień 2020, 12:20:03 wysłana przez avidrock »

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #241 dnia: 16 Wrzesień 2020, 12:13:08 »
Dzięki za dzielenie się swoimi doświadczeniami. Zawsze na pytanie o palenie kawy można było odpowiedzieć, że to wymaga dużo lat doświadczenia i wiedzy i na tym zakończyć  temat - przeglądając dotychczasowe wątki palarni nie zdziwłoby mnie to. Fajnie dowiedzieć się jak to wygląda u Was lokalnie. Trzymam kciuki za dalszy rozwój rynku i własnej pasji. Następne zamówienie będzie od Was, bo jeszcze się nie znamy 😊.

Offline RufusTF

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Bianca, NS Oscar, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Mahlkonig Vario, Comandante
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #242 dnia: 16 Wrzesień 2020, 12:15:50 »
Dzięki za te posty. Nie wiem, czy zdradzasz jakieś tajemnice cechu, ale podejrzewam, że dopóki nie pojawiają się konkretne temperatury i czasy, to nie. Z drugiej strony, gatunków kaw w palarniach są dziesiątki i chyba jest niewielkie prawdopodobieństwo, że ktoś ma identyczną co Ty. Z trzeciej, małe i nanopalarnie są dla mnie jak oferty szefów kuchni. Fajnie, że zamiast kopiować innych, większość ma ambicję zaproponować coś osobistego.

Jak wielu z nas, w jakimś momencie zastanawiałem się nad koncepcją samodzielnych wypałów na własne potrzeby. Argumentem za była m.in. kwestia ciekawości i samodzielnej nauki. Przeważyło po pierwsze łakomstwo - zbyt wielu kaw można spróbować od zbyt wielu producentów, bo rynek w ciągu paru lat rozwinął się pięknie. A po drugie, zdrowy rozsądek, czyli kwestia poświęcania na to czasu, marnowania ziarna na nieoptymalne wypały etc. Nie wspominam o kosztach (Roest) czy ograniczeniach tęchnologii (ikawa) domowych urządzeń do niewielkich wypałów.

Dlatego świetnie jest poczytać o kuchni i zdać sobie sprawę, ile to czasami wymaga kombinacji. Ten wątek to twoje okienko i byłoby super, gdybyś jako entuzjasta dzielił się takimi doświadczeniami. Bo pijemy oczywiście z powodu smaku, ale kupujemy dzięki zbudowanej otoczce :)

Nie wiem dokładnie kiedy przypadają pierwsze urodziny Blendu, ale najlepszego i dawaj dalej!

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #243 dnia: 16 Wrzesień 2020, 12:45:58 »
Nie wiem, czy zdradzasz jakieś tajemnice cechu, ale podejrzewam, że dopóki nie pojawiają się konkretne temperatury i czasy, to nie. Z drugiej strony, gatunków kaw w palarniach są dziesiątki i chyba jest niewielkie prawdopodobieństwo, że ktoś ma identyczną co Ty. Z trzeciej, małe i nanopalarnie są dla mnie jak oferty szefów kuchni. Fajnie, że zamiast kopiować innych, większość ma ambicję zaproponować coś osobistego.
a kombinacji. Ten wątek to twoje okienko i byłoby super, gdybyś jako entuzjasta dzielił się takimi doświadczeniami.

Co do doświadczeń, to jestem otwarty. Może komuś to kiedyś (jakimś cudem) oszczędzi czasu/pieniędzy i jestem raczej przeciwnikiem okopania się "sekretnymi procedurami". Niezmiennie zapraszam na kawę jak będziecie w okolicy, jak akurat nie będę w terenie, to chętnie nagrzeję ekspres i bojler z wrzątkiem. Palarnia nie jest dużych rozmiarów, ale zawsze fajnie choćby chwilę pogadać i poznać się.

Podanie czasu i temperatur nic nie da, bo Giesen, Probat, Coffed i Toper mają swoją specyfikację pracy, swoją budowę i swoje osiągi. Nawet piec Coffed 5 i 60 będą różnie palić także nawet jak wrzucę tu swoje wszystkie wykresy z Artisana, to i tak trzeba je zaadoptować do każdego pieca z osobna, oprócz SR5 :)

Z ciekawostek mogę jeszcze powiedzieć, że długo się dogadywałem z Papuą Plantation AX pod espresso, którą palę dalej dla Gałki w Świdnicy. Długo nie potrafiłem zrozumieć czemu powtarzam krzywą 1:1 a za każdym razem wychodzi co innego. Raz kawa jest mocno czekoladowa a raz jak istna ambrozja. Oba wypały mieściły się w profilu smakowym, ale akurat to ziarno musi mieć stały-niższy zasyp i szybsze obroty bębna. Raz ją paliłem z zasypem 3kg a raz 4kg i jak już wyeliminowałem wszystkie inne czynniki, to zostało właściwie tylko to - od tej pory wszystko jest super. Jak dotąd właściwie tylko to ziarno było tak humorzaste pod względem ilości palonej kawy za jednym razem.

Samo palenie ma bardzo wiele zmiennych i nie widzę innej metody nauki jak roast - cup - repeat :)
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień 2020, 12:48:13 wysłana przez mr_blend »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6200
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #244 dnia: 16 Wrzesień 2020, 13:03:55 »
Świetne podejście Paweł. W Polsce trochę brakuje takiej otwartości, ale co raz więcej ludzi ma otwarte głowy, więc mam nadzieję, że będzie szło to w fajnym kierunku. Ja mogę potwierdzić, byłem u Pawła przebywając nieopodal, w tym roku i było bardzo miło i smacznie.  Jak nie masz nic przeciwko @mr_blend, to wrzucę jakieś foty. W końcu się do nich dokopałem :)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #245 dnia: 16 Wrzesień 2020, 13:07:15 »
Świetne podejście Paweł. W Polsce trochę brakuje takiej otwartości, ale co raz więcej ludzi ma otwarte głowy, więc mam nadzieję, że będzie szło to w fajnym kierunku. Ja mogę potwierdzić, byłem u Pawła przebywając nieopodal, w tym roku i było bardzo miło i smacznie.  Jak nie masz nic przeciwko @mr_blend, to wrzucę jakieś foty. W końcu się do nich dokopałem :)
Jasne ☕️

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6200
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #246 dnia: 16 Wrzesień 2020, 17:25:32 »
No to wrzucam kilka zdjęć, którymi chyba mogę się podzielić.. Ja miałem okazję zobaczyć na żywo, to ktoś ciekawy może też przy okazji troszkę obejrzeć.
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień 2020, 17:39:28 wysłana przez krystians »

avidrock

  • Gość
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #247 dnia: 16 Wrzesień 2020, 17:58:14 »
Dzięki za zdjęcia, super sprawa :)

Offline bMind

  • Wiadomości: 182
  • Ekspres: Gaggia New Classic, Kazak Rota, Bialetti Venus, Chemex, AeroPress, Hario V60
  • Młynek: Fiamma MCF 64 OD, Wilfa Svart CGWS-130B
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #248 dnia: 16 Wrzesień 2020, 18:26:45 »
Na tym ostatnim mina pod tytułem "co ja mam z tym wszystkim zrobić" :D

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6200
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #249 dnia: 16 Wrzesień 2020, 18:31:09 »
albo "co by tu wrzucić na grill?" ;)
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień 2020, 18:35:25 wysłana przez krystians »

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #250 dnia: 16 Wrzesień 2020, 19:36:59 »
albo "co by tu wrzucić na grill?" ;)
Co tu robi kawałek pizzy na Hondurasie?

Offline bMind

  • Wiadomości: 182
  • Ekspres: Gaggia New Classic, Kazak Rota, Bialetti Venus, Chemex, AeroPress, Hario V60
  • Młynek: Fiamma MCF 64 OD, Wilfa Svart CGWS-130B
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #251 dnia: 16 Wrzesień 2020, 21:45:44 »
albo
Cytuj (zaznaczone)
ktoś jadł z mojej miseczki
:lol2:

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #252 dnia: 16 Wrzesień 2020, 21:55:51 »
Potwierdzam, że fajnie się czytało ta dawkę wiedzy i jak zwykle chętnie łykniemy więcej - nie tylko kawy:) słuchałem też wywiadu w sieci z @mr_blend,  podobał mi się, był taki na luzie. Domyślam się, że ciężko z rynkiem, jeśli chodzi o smaki owocowe ale widzę, że ludzie stają się coraz bardziej świadomi. Mam znajomych, którzy mimo, że piją marketowki to z przyjemnością wpadają do mnie na kawę. Czasami to nawet doczekać się nie mogą a od dobrych kilku miesiecy u mnie goszczą tylko jasne kawki od Was :) wiec naprawdę jest dobrze i ja jestem bardzo zadowolony.
Ja od was na ogół biorę ok 1 kg na raz jasnych wiec podnoszę te statystyki :D
BTW. Szkoda, że mieszkam daleko bo chętnie bym Was tam odwiedził i nawet zaglądał jako wolontariusz do pomocy :D każda wiedza kawowa mile widziana.
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień 2020, 23:15:18 wysłana przez minero »

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #253 dnia: 16 Wrzesień 2020, 22:27:10 »
Ja zaraziłem już kilka osób dobrą kawą. Mam nadzieję, że każdy z nas, forumowiczów też ma takich na sumieniu.

Fajnie opisane, tak od kuchni. Praca roastera jest napewno fajna, ale jak widać również wymagająca.

avidrock

  • Gość
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #254 dnia: 17 Wrzesień 2020, 07:34:03 »
Ja wczoraj otworzyłem paczuszkę i powiem świetny pomysł z tymi kartkami z opisem danej kawy. Przyjemnie czyta się pozdrowienia  ręcznie pisane ;) Próbkę  hondurasa tęż chętnie łyknę kawka

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi