Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 247320 razy)

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #210 dnia: 26 Sierpień 2020, 13:27:52 »
U mnie zbyt dużo eksperymentów by ocenić defekt:) testuje te paczki z różnymi ustawieniami by złapać jak najlepszy smak i szczerze udaje się go uzyskać po jakimś czasie co nie znaczy że no nie może być jeszcze lepiej:) przy takim zróżnicowaniu kaw od Was w większości rzadko jak narazie udaje mi się ,zamowic drugi raz ta sama paczkę a po dłuższym czasie już pamiętać pewnie nie będę :D Tak czy tak są lepsze i gorsze ale nie mogę narzekać mimo że wizualnie nie zawsze wyglądają dobrze:)
A że kwasowość w kawie lubię to nie jest to proste..:D

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #211 dnia: 26 Sierpień 2020, 13:30:09 »
U mnie zbyt dużo eksperymentów by ocenić defekt:)
Defekt palenia czuć w każdej metodzie także zorientowałbyś się dosyć szybko Szczególnie charakterystyczny jest suchy posmak na finiszu i trawiaste nuty.

La Cabra wygląda jeszcze bardziej nierówno a schodzi po 8 dych za paczkę... 😁 Także równy wypał jest atutem, ale zawsze smak decyduje.
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień 2020, 13:32:54 wysłana przez mr_blend »

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #212 dnia: 26 Sierpień 2020, 15:32:05 »
BOLIWIA CAFÉ YUNGAS - rewelacja. Kupiłem pod kolbę, dostałem próbkę pod przelew. Słodziaki z Ameryki jest tu trafione w 150%.

Filtr - Chemex, 25g kawy, 440g wody. 30 sekund preinfuzji, czas całkowity 3:10. Pełna słodycz moreli idealnie zbalansowana kwasowością. Jak zazwyczaj kawy wraz stygnięciem uwypuklają kwaskowatość tak tutaj ten balans utrzymuje się do końca. Aromaty ziół i herbaty gdzieś tam w tle bardziej jako dymne, słodkie.

Espresso - Rota, 16g dozy, 33g uzysku w 27 sekund. Tutaj też bardzo słodko, w porównaniu do filtra bardziej cierpko herbaciano-ziołowo. Kwasowość jeśli by się jej nie doszukiwać to wręcz jej nie ma.

Polecam obie pozycje.


Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #213 dnia: 27 Sierpień 2020, 15:40:42 »
Dostawa kosmiczna (jak u większości forumowych sprzedawców). 24h od wysyłki paczka w paczkomacie do odbioru.

Na razie wypróbowana Czorna Pantera - klasyczna fajna kawa, w sobote przetestuje ją na teściu, który krzywi się na americano na bazie espresso. Chętnie spróbowałbym z większą proporcją robusty nawet dla mocnego kopa.

I patrząc na wybór kaw to chyba w końcu czas na dripa...

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #214 dnia: 28 Sierpień 2020, 10:59:12 »
Czy Gabi Master A jest od ręki dostępny? A jeśli tak, co ze swojej kolekcji polecisz na początek przygody z kawą przelewową (kwasowości się nie boję uprzedzając ew. pytanie :)).

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #215 dnia: 28 Sierpień 2020, 11:07:19 »
Czy Gabi Master A jest od ręki dostępny? A jeśli tak, co ze swojej kolekcji polecisz na początek przygody z kawą przelewową (kwasowości się nie boję uprzedzając ew. pytanie :)).
Hej! Stany magazynowe na stronie są aktualne, więc Gabi jest i czeka na nowy dom

Proponuję 3 totalnie różne kawki:
Honduras El Triunfo - słodki, owocowy, funky
Kolumbia Las Cascadas - wyższa kwasowość, fajna kawa
Przelew Sezonu/Kamerun Oku - klasyka orzech/czekolada

Dorzucę też jakieś próbki, żebyś mógł poszukać swojego smaku

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #216 dnia: 28 Sierpień 2020, 14:45:49 »
Dzieki! No to zamówiłem.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #217 dnia: 28 Sierpień 2020, 15:10:55 »
Dzieki! No to zamówiłem.
Dzięki!

Spakuję dzisiaj, ale wrzucę do skrytki w pn rano, bo będzie się parzyć przez weekend w paczkomacie

Pozdrawiam,
Paweł ☕️

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #218 dnia: 28 Sierpień 2020, 15:12:36 »
@rubin nie zawiedziesz się, te kawki to sztos. I jak dobrze że nawet wysyłka jest przemyślana żeby się to nie prażyło drugi raz w paczkomacie. Obsługa na najwyższym poziomie! :)
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień 2020, 15:42:06 wysłana przez minero »

Offline Domes Mężczyzna

  • Wiadomości: 153
  • Ekspres: Gaggia Classic, V60, Phin, Aeropress
  • Młynek: Kinu M47, Iberital Challenge
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #219 dnia: 28 Sierpień 2020, 16:16:54 »
Na Indonezji i Gwatemali miałem naklejki, żeby się wstrzymać kilka dni... ale nie wytrzymałem... i nie żałuję :D Indonezja- bardzo soczysta kompozycja kwaśnych i słodkich owoców, świetnie wychodzi w Aero, ziarna faktycznie mega twarde, Kinu chyba nic twardszego przez 4 lata nie widział ;) Gwatemala- gładka, mleczna czekolada z owocowym finishem, bardzo przyjemna i również ziarna z tych twardszych. Czekam z dużym zniecierpliwiem na otwarcie i skosztowanie pozostałych 3 torebek... Dzięki za jak zawsze kilka słów od siebie i próbki!

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #220 dnia: 29 Sierpień 2020, 00:45:26 »

Na Indonezji i Gwatemali miałem naklejki, żeby się wstrzymać kilka dni... ale nie wytrzymałem... i nie żałuję :D

Obie fajnie się rozwijają po 5+ dniach także już dawno minęło

Indonezja- bardzo soczysta kompozycja kwaśnych i słodkich owoców, świetnie wychodzi w Aero, ziarna faktycznie mega twarde, Kinu chyba nic twardszego przez 4 lata nie widział ;) 
Zatem zostanie zapamiętana... :P

Czekam z dużym zniecierpliwiem na otwarcie i skosztowanie pozostałych 3 torebek...
Dalej będzie już tylko łatwiej dla Kinu :)


Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #221 dnia: 03 Wrzesień 2020, 10:57:40 »
Dzieki! No to zamówiłem.
Dzięki!

Spakuję dzisiaj, ale wrzucę do skrytki w pn rano, bo będzie się parzyć przez weekend w paczkomacie

Pozdrawiam,
Paweł
Mam już u siebie. Dziękuję za próbki - jest co testować :). Już po zrobieniu zamówienia zorientowałem się, że mam jeszcze spory zapas, więc na trochę mi tych kaw wystarczy.
Tymczasem zabieram się za zabawy z Gabi :).

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #222 dnia: 08 Wrzesień 2020, 23:10:22 »
Dzisiaj przyszła druga dostawa, poszły wypały testowe i spieszę z informacją co to będzie Kiedy kawki wejdą - będę wiedzieć za ok. tydzień.

PNG Girambin - przelew/espresso
Nikaragua Las Morenitas - przelew/espresso
Kostaryka Black Honey Asproaaa - przelew
Meksyk Topacio - espresso

Las Morenitas jest kawą, którą obiecałem sobie sprowadzić jeszcze pracując w Extract Coffee. Bardzo mi wtedy smakowała w espresso, dziś wleciała jeszcze pod przelew i smakuje jak mus jabłkowy z figami i daktylami. Jak wolę wyższą kwasowość, tak to jest bomba.

Black Honey - super słodycz ze świeżych zbiorów
Chciałem mieć 'kakaowy' Meksyk i mam, ten ma fajną goryczkę na finiszu i kwasowość skórki cytrynowej.

Zatęskniłem też za PNG, tym razem w dwóch odsłonach, fajnie wyszedł przelew - dużo tam się dzieje, espresso jeszcze nie wiem.

Tym razem dla odmiany 3 przelewy i mniej espresso, bo wybór pod ciśnienie jest na tyle duży, że trzeba było powiększyć ilość wyświetlanych kaw na stronie, żeby Samba nie lądowała na drugiej

Końcówki (od 2 do 10-ciu kg):
- Kamerun Oku
- Brazylia Guaxupe
- Boliwia Cafe Yungas
- Brazylia Grota Funda
- Tanzania Yetu Tamu AA przelew

Gorąco polecam Honduras El Triunfo, bo jest przepychota! Indonezja przelewowa też, ale twarda cholera Salwador San Ernesto też - bardzo przyjemnie się pije, bardzo uniwersalna kawa. Espresso złożone i fajna kwasowość pomarańczy w kontraście do prażonych migdałów i czekolady. Beztlenowa Gwatemala La Bendicion jest dla mnie wielkim zaskoczeniem pod względem ilości zamówień - tania nie jest a rozchodzi się jak ciepłe bułeczki Tak samo jak omniroast z Tanzanii PB.

Zdrówka wszystkim!
Paweł ☕️

Offline Domes Mężczyzna

  • Wiadomości: 153
  • Ekspres: Gaggia Classic, V60, Phin, Aeropress
  • Młynek: Kinu M47, Iberital Challenge
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #223 dnia: 09 Wrzesień 2020, 19:29:28 »
O tak, Honduras to delicja :D Na razie mój faworyt ostatniego zamówienia, choć Indonezja depcze po piętach ;) Na otwarcie czeka jeszcze Etiopia...

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #224 dnia: 09 Wrzesień 2020, 21:38:13 »
Nie jestem w stanie powiedzieć czy lepszy Honduras czy Indonezja ponieważ obie są znakomite. Są po prostu inne. A próbował ktoś Kenii???
Czaję się na Kenię od jakiegoś czasu i to ona miała być faworytką kolejnego zamówienia. Ale dostałem próbkę Gwatemali La Union ( dzięki!  :kwiat:) i to chyba ona wjedzie do mnie jako pierwsza  :taktak:

Przy okazji:
Gwatemala La Union - ziarenka dosyć twarde, jednakże przy Indonezji ich mielenie było dla mnie dziecinną igraszką  :lol2: Idzie sporo łatwiej. Kawa słodka, delikatna, taka subtelna, łagodna - najlepsza jak na razie wyszła zmielona 6 klików drobniej niż Indonezja i zalana wodą w temp około 97 stopni. W smaku wyrazista czekolada przełamana słodkimi, dojrzałymi owocami. Kawa pyszna! :pycha:
Polecam zamawiać Gwatemalę do pary z Indonezją i pić je naprzemiennie. Są jak ogień i woda  ;) - idealnie ze sobą kontrastują.


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi