Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 250703 razy)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6206
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #195 dnia: 19 Sierpień 2020, 15:53:10 »
Ja niedawno otworzyłem Honduras El Triunfo do przelewu. Kawa słodka, z delikatną kwaskowością, praktycznie bez goryczy. 

Aromaty wpierw lekko kwaskowe trochę jak zielone winogrona, trochę kiwi. Potem czuć wyraziste, dojrzałe pomarańcze. Słodycz orzechowo-migdałowa, przyjemny posmak idący trochę w stronę brandy. Nienachalne aromaty naturalnej obróbki pojawiają się w posmaku.
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień 2020, 16:17:40 wysłana przez krystians »

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #196 dnia: 19 Sierpień 2020, 16:15:32 »
Hej, w najbliższym czasie (powoli kończę zapasy) planuję zakupić coś pod przelewy ale mniej  "owocowego". Tym razem na celowniku mam Waszą palarnię ;) i zastanawiam się nad "przelewem sezonu" lub "kamerun oku", no chyba, że jeszcze coś innego :). Ma być słodko, wyraziście, w kierunku orzechów, czekolady itp - owocowość raczej jak najniżej. Metoda przelewu Hario V60, CD. Jakieś sugestie ?
Pozdrawiam
Niska kwasowość - orzechy i czekolada to zdecydowanie Przwlew Sezonu. Klasyk z Brazylii z pewnścią nie rozczaruje. Kamerun Oku na 99% pozytywnie zaskoczy - ze wszystkich 'zwykłych' kaw ta jest niezwykła ☕️

Bardzo dużo słodyczy ma również Honduras, ale w smaku jest już trochę funky ☕️

Pozdrawiam,
Paweł

Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #197 dnia: 19 Sierpień 2020, 19:02:13 »
Kamerun Oku na 99% pozytywnie zaskoczy

mam nadzieję bo poszło zamówienie na 1kg a jestem jedyną osobą w domu, która pije kawę :)
...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #198 dnia: 21 Sierpień 2020, 14:19:58 »
No i po 3 tygoniach mały piec naprawiony Brazylia Reserve powraca! Znów jest pysznie ☕️

Padła elektronika efektem domina i co chwilę wychodziły nowe rzeczy. Jestem wdzięczny, bo zmusiło mnie to do przeprowadzenia 6-ciu profili kaw w 2-3 dni na piec gazowy. Naturalna Etiopia i myta Kenia to zupełnie różne sprawy. Części kaw gaz wyraźnie lepiej służy, ale smak dłużej dojrzewa po paleniu. Baaardzo dużo się nauczyłem i swoje wyniosłem z tego kataklizmu

Zdrówka wszystkim!
Paweł

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #199 dnia: 21 Sierpień 2020, 14:48:16 »
To na rozkręcenie naprawionego pieca złożyłem zamówienie żeby sprawdzić Twoje wypieki.  [emoji38]

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #200 dnia: 22 Sierpień 2020, 11:36:33 »
Próbował ktoś nowości?

Honduras El Triunfo pod przelew:
Całe ziarna przed zmieleniem pachną przyjemnie orzechami ( bakalie, nerkowce?), przy mieleniu poczułem zapach ciasta ucieranego w makutrze :) W smaku dripa dobrze wyczuwalna kwasowość zielonych owoców przełamana orzechami. Kawa jest słodka, bez goryczki. Posmak mieszanki studenckiej, orzechów nerkowca utrzymuje się w ustach pół godziny po wypiciu kubka  :ok: Moim zdaniem wcale nie czuć, że to natural - brak charakterystycznych nut winnych, fermentacyjnych. Kawy z Hondurasu generalnie bardzo pozytywnie mnie zaskakują. Honduras El Triunfo to jak na razie jedna z lepszych kaw, którą od was próbowałem :brawa: 

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #201 dnia: 24 Sierpień 2020, 11:41:56 »
INDONEZJA FLORES BAJAWA:

Twarde i gęste ziarna, aby je zmielić trzeba użyć sporo siły. Z Porlexem raczej nie podchodź  :evil:
Najlepiej mi wychodzi dużo grubiej mielona do dripa niż zwykle (musiałem odkręcić 7 "klików" w porównaniu do poprzedniej kawy) oraz polewana częstymi, małymi porcjami wody w temperaturze około 94-95 stopni. Całe ziarna pachną owocowo, podczas polewania natomiast zapach przypomina skórkę pieczonego chleba. W smaku kawa jest kwaskowata, owocowa - dominuje ewidentnie rabarbar  :pycha: Dla mnie rewelacja, polecam  :ok:
Kawa zaskakująca jak na Indonezję - raczej przypomina mi kwaskowate, wysoko rosnące kawy z Kolumbii :taktak:
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień 2020, 11:44:02 wysłana przez Pawcio »

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #202 dnia: 24 Sierpień 2020, 12:01:56 »
Indonezja twarda, po ilości ziaren w torbie widać że gęste ziarno Porlex nie da rady - przy La Union również...

Bardzo nietuzinkowa kawa i też bym powiedział, że bardziej w stronę Kolumbii z jakimś dziwnym wytrawnym twistem. Moja miłość od pierwszego siorbnięcia próbki - tak samo jak Honduras.

Dzięki wszystkim za dotychczasowe opinie w temacie i PW. Bardzo pomagają w dalszym rozwoju palarni [emoji106]

Dzięki!
Paweł ☕️

Offline Lewic

  • Wiadomości: 79
  • Ekspres: v60, AP, Rota, automat DeLonghi
  • Młynek: MYM54 -> JE-Plus
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #203 dnia: 24 Sierpień 2020, 13:04:48 »
Zamówiłem dzisiaj u Was Tanzanie i Kamerun Oku. Jakieś tipy jak najlepiej wychodzą w aero? Już nie umiem się doczekać posmakowania! kawka

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #204 dnia: 24 Sierpień 2020, 22:26:02 »
Zamówiłem dzisiaj u Was Tanzanie i Kamerun Oku. Jakieś tipy jak najlepiej wychodzą w aero? Już nie umiem się doczekać posmakowania! kawka
Dzisiaj piłem Tanzanię z cuppingu i jest super. Obie nie są wymagające w AP - co byś z nimi nie zrobił, to będzie ok ;) Jakby coś jednak nie szło to daj znać [emoji106]

Pozdrawiam,
Paweł ☕️

Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #205 dnia: 26 Sierpień 2020, 11:39:37 »
Czy mi się wydaje, czy może z tym wypałem "Kamerun Oku" coś poszło nie tak? (może to tylko moje wrażenie - specjalistą nie jestem) ?

IMG_20200826_100503.jpg

...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #206 dnia: 26 Sierpień 2020, 11:59:08 »
Tez jestem ciekaw bo miewam czasami paczki z podobna zawartoscia, nie pytalem bo nie chcialem siac paniki ale mnie tez to ciekawilo :)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #207 dnia: 26 Sierpień 2020, 12:55:49 »
Pytanie jest zasadnicze... Czy kawa smakuje? Jeśli po zaparzeniu jest niedopalona czyt. zbyt kwaśna, ma posmak trawy, zielonego groszku, suchy finisz - proszę wtedy o kontakt na PW celem wyjścia z sytuacji. Jeśli kawa jest ok w smaku to nie widzę powodów do niepokoju [emoji106]

Pozdrawiam,
Paweł ☕️

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #208 dnia: 26 Sierpień 2020, 12:59:20 »
U mnie Kamerun Oku (wypał z 21.05) wygląda bardziej jednorodnie.

P.S. Przy okazji dziękuję za szybką przesyłkę oraz mały bonusik.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #209 dnia: 26 Sierpień 2020, 13:24:05 »
U mnie Kamerun Oku (wypał z 21.05) wygląda bardziej jednorodnie.

P.S. Przy okazji dziękuję za szybką przesyłkę oraz mały bonusik.
To jest akurat proste do wytłumaczenia

Piec elektryczny wrócił, w którym inaczej rozchodzi się ciepło. Myte kawy przelewowe w gazowym mają ciut więcej kwasowości i ziarna bywają niejednorodne. Kamerun Oku do 17-18stego (który jest z pbróbku mytej) był palony na większym a później wrócił na mniejszy. Profil na gaz dla tej kawy został utworzony ok. 2 miesięcy temu, więc nie było eksperymentów. Próbowałem ten wypał na stole i nie stwierdziłem nieprawidłowości, jakby jednak po jakimś czasie coś miało wyjść, to jak najbardziej dajcie znać w PW to coś poradzimy.

Pozdrawiam,
Paweł ☕️

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi