Autor Wątek: Lelit Elizabeth - recenzja  (Przeczytany 69260 razy)

Offline kawazkolby86

  • Wiadomości: 125
  • Ekspres: LM GS3 MP, DeLonghi Eletta Explore
  • Młynek: Mahlkoenig E80 GBW ,Niche black
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #300 dnia: 07 Październik 2022, 08:28:24 »
Dziękuje Skansen za przesłanie schematu, przyda się następnym razem, serwis Konesso wymienił co trzeba i mam nadzieję że posłuży kolejne dwa lata, teraz odeśle do nich ekspres i niech wymieniają PID, czy na coś jeszcze zwrócić uwagę serwisowi aby sprawdzili przy okazji ?

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #301 dnia: 07 Październik 2022, 09:59:06 »
czy na coś jeszcze zwrócić uwagę serwisowi aby sprawdzili przy okazji ?
Ja jak na początku odsyłałem do serwisu (był zamontowany fabrycznie elektrozawór wadliwy) to przy okazji poprosiłem żeby swoim sprzętem wyregulowali OPV, bo tak czytałem fabrycznie nie zawsze jest dobrze wyregulowany. Prawda teraz przy prawidłowej ekstrakcji pokazuje okolice 11 bar, ale kawa wydaje się smaczniejsza(może złudzenie, tego to nie wiem)😉

Offline kawazkolby86

  • Wiadomości: 125
  • Ekspres: LM GS3 MP, DeLonghi Eletta Explore
  • Młynek: Mahlkoenig E80 GBW ,Niche black
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #302 dnia: 07 Październik 2022, 16:02:35 »
czy na coś jeszcze zwrócić uwagę serwisowi aby sprawdzili przy okazji ?
Ja jak na początku odsyłałem do serwisu (był zamontowany fabrycznie elektrozawór wadliwy) to przy okazji poprosiłem żeby swoim sprzętem wyregulowali OPV, bo tak czytałem fabrycznie nie zawsze jest dobrze wyregulowany. Prawda teraz przy prawidłowej ekstrakcji pokazuje okolice 11 bar, ale kawa wydaje się smaczniejsza(może złudzenie, tego to nie wiem)😉 
Napisze do nich aby to również sprawdzili. Dziękuje za podpowiedź.

Offline abdon

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Lelit Elizabeth
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #303 dnia: 12 Październik 2022, 11:23:04 »
Mam problem z ekspresem.
Do tej pory wszystko było super, aż tu nagle zaczęła się lekko wydobywać para z kratki ociekowej i woda skrapla się od spodu ekspresu + z przodu na dole (na zdjęciu).
Poza tym przy robieniu espresso woda leci bokiem....

Zrobiłem filmik ze ślepym sitkiem - generalnie dramat :D

Ma ktoś jakies pomysły co to może być / ewentualnie może mial ktoś podobny problem?

portafilter (2) (1) (1).png
IMG_20221012_111317 (1).jpg
IMG_20221012_111342 (1).jpg

Sprawę zgłosiłem na gwarancję do konesso, więc będę robił update.
« Ostatnia zmiana: 12 Październik 2022, 11:28:43 wysłana przez abdon »

skansen

  • Gość
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #304 dnia: 12 Październik 2022, 11:30:48 »
Bez zaglądania do środka ciężko stwierdzić co się stało. Wygląda na to, że coś się w środku rozłączyło. Nie ma co używać ekspresu do czasu naprawy, ponieważ mogą powstać dalsze uszkodzenia...
« Ostatnia zmiana: 12 Październik 2022, 11:37:05 wysłana przez skansen »

Offline kawazkolby86

  • Wiadomości: 125
  • Ekspres: LM GS3 MP, DeLonghi Eletta Explore
  • Młynek: Mahlkoenig E80 GBW ,Niche black
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #305 dnia: 13 Październik 2022, 21:33:53 »
Mam problem z ekspresem.
Do tej pory wszystko było super, aż tu nagle zaczęła się lekko wydobywać para z kratki ociekowej i woda skrapla się od spodu ekspresu + z przodu na dole (na zdjęciu).
Poza tym przy robieniu espresso woda leci bokiem....

Zrobiłem filmik ze ślepym sitkiem - generalnie dramat :D

Ma ktoś jakies pomysły co to może być / ewentualnie może mial ktoś podobny problem?

Lecąca woda po grupie i kolbie to pewnie , uszczelka grupy do wymiany, u mnie tak było. Ps. czekam na kolejne relacje jak wróci ekspres z serwisu. Mój wysyłam za tydzień jak wróce do kraju, na wymianę wyświetlacza i sprawdzenie opv

Offline kawazkolby86

  • Wiadomości: 125
  • Ekspres: LM GS3 MP, DeLonghi Eletta Explore
  • Młynek: Mahlkoenig E80 GBW ,Niche black
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #306 dnia: 22 Październik 2022, 17:26:21 »
Mam problem z ekspresem.
Do tej pory wszystko było super, aż tu nagle zaczęła się lekko wydobywać para z kratki ociekowej i woda skrapla się od spodu ekspresu + z przodu na dole (na zdjęciu).
Poza tym przy robieniu espresso woda leci bokiem....

Zrobiłem filmik ze ślepym sitkiem - generalnie dramat :D

Ma ktoś jakies pomysły co to może być / ewentualnie może mial ktoś podobny problem?

Sprawę zgłosiłem na gwarancję do konesso, więc będę robił update.

JAk sytuacja?

Offline abdon

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Lelit Elizabeth
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #307 dnia: 25 Październik 2022, 09:16:55 »
Ekspres jest w konesso, póki co brak info. Będę informował, jak tylko coś się wyjaśni :)

Offline kawazkolby86

  • Wiadomości: 125
  • Ekspres: LM GS3 MP, DeLonghi Eletta Explore
  • Młynek: Mahlkoenig E80 GBW ,Niche black
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #308 dnia: 25 Październik 2022, 18:03:25 »
Ekspres jest w konesso, póki co brak info. Będę informował, jak tylko coś się wyjaśni :)
Jeżeli czekasz na informacje od nich to najlepiej napisz do nich, czekałem kilka dni po odebraniu przez serwis ekspresu, po napisaniu do nich e-maila dostałem informacje że gotowy i czeka na wysyłkę. Warto napisać e-mail.

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #309 dnia: 26 Październik 2022, 21:22:03 »
@abdon ekspres pewnie trafił do kolejki napraw i jak tylko zostanie zdiagnozowany nasz serwis się z Tobą skontaktuje, ale jeśli potrzebujesz jakiś informacji wcześniej to śmiało zadzwoń na infolinię lub napisz maila na [email protected]
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline abdon

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Lelit Elizabeth
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #310 dnia: 27 Październik 2022, 12:49:30 »
Wszystko już jasne, info dla innych użytkowników, gdyby mieli podobny przypdek:

"Wymiana uszczelki łączącej bojler z grupą kawową oraz wymienione zostały uszczelnienia grupy, złączka bojlera parowego, poprawione zostały połączenia. Urządzenie zostało przetestowane pod kontem prawidłowego działania"

Offline Tukidydes Mężczyzna

  • Wiadomości: 59
  • Ekspres: Lelit Grace PL81T , Bialetti Moka Induction, V60, Kalita 185
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Timemore Chestnut C2
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #311 dnia: 03 Listopad 2022, 10:12:23 »
Z serwisu w Konesso można być zadowolonym. Ze swoim Lelitem też mam dobre i 'szybkie' doświadczenia.

Offline kawazkolby86

  • Wiadomości: 125
  • Ekspres: LM GS3 MP, DeLonghi Eletta Explore
  • Młynek: Mahlkoenig E80 GBW ,Niche black
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #312 dnia: 20 Listopad 2022, 19:31:54 »
Z serwisu w Konesso można być zadowolonym. Ze swoim Lelitem też mam dobre i 'szybkie' doświadczenia.
Opisz swoje doświadczenia, proszę

Offline Tukidydes Mężczyzna

  • Wiadomości: 59
  • Ekspres: Lelit Grace PL81T , Bialetti Moka Induction, V60, Kalita 185
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Timemore Chestnut C2
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #313 dnia: 21 Listopad 2022, 12:55:40 »
Z serwisu w Konesso można być zadowolonym. Ze swoim Lelitem też mam dobre i 'szybkie' doświadczenia.
Opisz swoje doświadczenia, proszę


Po mniej więcej roku użytkowania ekspresu zgłosiłem problem z portafiltrem - kolba miała duży luz na łączeniu gwintu z wylewką. Naprawione w ciągu tygodnia w ramach gwarancji.

Po niecałych 2 latach użytkowania Lelit Grace zdecydowałem się na wysłanie ekspresu na odkamienianie (z ciekawostek zgodnie z instrukcją na stronie LELITa powinno się to wykonywać co roku w wyspecjalizowanym serwisie), za co oczywiście chciałem zapłacić, ponadto zgłosiłem w ramach gwarancji wadliwe działanie LCC - problem nie był może duży, acz upierdliwy - często występował "dwu-klik", czyli klikasz raz na panelu, ale przeskakuje jednocześnie 2 pozycje np. temperatura pary i preinfuzja (on/off) jednocześnie. Problem się nasilał, gdy ekspres się nagrzał. Odkamienianie wykonane + zmieniona uszczelka bojlera - odpłatnie, LCC wymienione (cały panel) - w ramach gwarancji. Całość trwała może 1,5 tygodnia, a w międzyczasie przynajmniej 2-krotnie serwis kontaktował się ze mną telefonicznie.

Takie mam, jak widać pozytywne, doświadczenia z tym serwisem.

Co do samego ekspresu: wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc dzisiaj myślę o większym HX-ie, ale suma sumarum, jak na 3 lata użytkowania tego małego ekspresu to mogę tylko powiedzieć tyle, że cofając się w czasie kupiłbym Grace ponownie. Także jak ktoś ma większy budżet, trochę miejsca w kuchni, to na Elizabeth tym bardziej nie powinien się zawieść.

Offline kawazkolby86

  • Wiadomości: 125
  • Ekspres: LM GS3 MP, DeLonghi Eletta Explore
  • Młynek: Mahlkoenig E80 GBW ,Niche black
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #314 dnia: 30 Listopad 2022, 10:03:51 »
Takie mam, jak widać pozytywne, doświadczenia z tym serwisem.
Dziękuje :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi