Autor Wątek: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?  (Przeczytany 153239 razy)

Offline Toxek Mężczyzna

  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Ascaso ARC / Jura E8
  • Młynek: Niche Zero / 1ZPresso Q2
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #255 dnia: 25 Sierpień 2022, 17:01:07 »
Akutlanie kupuję za 88zł Brazylie Santos z palani Adams Coffie z okolic Poznania i jest w zarbista

W tych pieniądzach, uwzględniając fakt, że nie maja darmowej wysyłki, można sobie wybrać coś od często polecanego tutaj Gorana.


Myślę, że takie palarnie jak czarnakawka czy blueorca nawet nie próbują z nimi konkurować
Zupełnie inny poziom, zupełnie inny odbiorca, zupełnie innej klasy kawa... i zupełnie inna cena...
I uważam, że te kawy należy porównywać z NAJTAŃSZYMI "marketówami" - bo taką właśnie mają cenę... nawet nie z Lavazzą czy innymi "markami" - te są droższe... tu chodzi o NAJTAŃSZE kawy z marketu...

Nie znam się za mocno, ale jednak Blue Orca jest trochę droższa niż najtańsze kawy z marketów.
Druga sprawa - Lavazza nie jest spalona na czarno? Taka półroczna Lavazza będzie lepsza niż świeżo wypalona kawa przez jedna z dwóch wymienionych palarni?
I trzecia sprawa - skąd zatem 83 punkty SCA dla Peru Czarnej Kawki? Z nikąd?

Rozumiem, że ciężko zestawiać kawę za 50/60 zł/kg do tej za 100+ za kg. Ale zestawianie świeżo palonych kaw do marketówek kosztujących mniej niż te świeżo palone, uwzględniając choćby to, że takie marketówki swoje odleżą zanim trafia do finalnego odbiorcy (a pomijając cały łańcuch pokarmowy i marże), wydaje mi się jednak lekką przesadą.

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 786
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #256 dnia: 25 Sierpień 2022, 21:07:20 »
Pewien handlarz żywności  importowanej z Niemiec powiedział mi, że Lavazza Qualita Oro występuje w dwóch wersjach - różnych cenowo. Pierwsza ma rosyjskie napisy w opisie i jest ciemno wypalona, z lichym ziarnem. Druga, jaśniej wypalona, bez ruskich napisów jest dużo lepsza jakościowo. Nie wiem czy to prawda, bo dawno przestałem używać tej kawy, ale może przy zakupach warto na to zwrócić uwagę. Może być to prawdą, biorąc pod uwagę że wiele produktów na wschodnią flankę Europy jest "modyfikowanych" ,  do czego przyznał się np. Henkel.




Offline informatkot

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Lelit Anita
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #257 dnia: 26 Sierpień 2022, 07:16:56 »
Rynek kawy tak samo jak rynek odzieżowy dotknięty jest fałszowaniem znaków towarowych. Może te dwa opakowania kawy wyszły z dwóch różnych fabryk.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #258 dnia: 26 Sierpień 2022, 08:37:34 »
5 marca 2017
Niewiarygodnie potężną ilość podrabianej kawy przejęli policjanci CBŚP. Aż 24 tony kawy zabezpieczyli policjanci częstochowskiego Centralnego Biura Śledczego Policji. Towar był zapakowany i przygotowany do sprzedaży pod znaną włoską marką.

Policjanci wkroczyli do magazynu znajdującego się w jednej z miejscowości powiatu częstochowskiego. Wewnątrz znaleźli 60 palet z kartonowymi pudłami. W środku znajdowały się jedno kilogramowe opakowania kawy oznaczone znaną włoską marką.

https://dziennikzachodni.pl/slynna-kawa-z-wloch-to-podrobka-z-nielegalnej-fabryki-pod-czestochowa-cbsp-znalazlo-24-tony-kawy/ar/11849051

Offline Pabloo Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Bezzera BZ16 R PM, Aeropress Fellow Prismo
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #259 dnia: 26 Sierpień 2022, 11:29:55 »
Cytat: Pabloo w 25 Sierpień  2022, 10:39:28
Akutlanie kupuję za 88zł Brazylie Santos z palani Adams Coffie z okolic Poznania i jest w zarbista

W tych pieniądzach, uwzględniając fakt, że nie maja darmowej wysyłki, można sobie wybrać coś od często polecanego tutaj Gorana.

Ja akurat kupuję z odbiorem osobistym. Szkoda że ta palania tak słabo ogarnia internety bo jest na prawde warta uwagi. Gwatemala od nich to jak dla mnie sztos.
Podaj proszę linka do sklepu tego Gorana bo nie kojarzę o kogo chodzi.

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #260 dnia: 26 Sierpień 2022, 11:56:14 »
Podaj proszę linka do sklepu tego Gorana bo nie kojarzę o kogo chodzi.
:mrgreen: Goran, @ranGo  ;) http://www.eurocafe.com.pl/

Offline maciek-rz Mężczyzna

  • Wiadomości: 190
  • Ekspres: Asacso Uno Prof + Melitta Aroma Signature + Drip
  • Młynek: Eureka Zenith 65E + Ceado E5SD
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #261 dnia: 26 Sierpień 2022, 12:52:08 »
Myślę, że takie palarnie jak czarnakawka czy blueorca nawet nie próbują z nimi konkurować
Zupełnie inny poziom, zupełnie inny odbiorca, zupełnie innej klasy kawa... i zupełnie inna cena...
I uważam, że te kawy należy porównywać z NAJTAŃSZYMI "marketówami" - bo taką właśnie mają cenę... nawet nie z Lavazzą czy innymi "markami" - te są droższe... tu chodzi o NAJTAŃSZE kawy z marketu...

Ja niestey kupiłem najdrążą kawę z BlueOrki za 90zł/kg i tym bardziej mnie szlag jasny trafił już po pierwszym szocie.
Akutlanie kupuję za 88zł Brazylie Santos z palani Adams Coffie z okolic Poznania i jest w zarbista :)
W tych cenach to juz mocny off top de facto, ale np Polska Parzucha z Hard Beans, coś z Java - ich klasyii pod espresso.
Może warto byłoby nowy wątek stworzyć.  Np najlepsza do 80zl? 90zl?


Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka


Offline Pabloo Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Bezzera BZ16 R PM, Aeropress Fellow Prismo
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #262 dnia: 26 Sierpień 2022, 12:59:53 »
Podaj proszę linka do sklepu tego Gorana bo nie kojarzę o kogo chodzi.
 Goran, @ranGo   http://www.eurocafe.com.pl/

Euro Cafe znam, zdecydowanie bardziej pasuje mi Adams Blend ;)

Offline maciek-rz Mężczyzna

  • Wiadomości: 190
  • Ekspres: Asacso Uno Prof + Melitta Aroma Signature + Drip
  • Młynek: Eureka Zenith 65E + Ceado E5SD
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #263 dnia: 26 Sierpień 2022, 13:31:22 »
Kurde, ile jest jeszcze palarni w PL o których człowiek nie słyszał


Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka


Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #264 dnia: 26 Sierpień 2022, 13:55:49 »
Ja niestey kupiłem najdrążą kawę z BlueOrki za 90zł/kg i tym bardziej mnie szlag jasny trafił już po pierwszym szocie.
:D :D :D
Kiedyś kupiłem też z czarnejkawki "lepsze/droższe" kawy - nie było różnicy ;) Wiec po co przepłacać :D
a jak sobie jeszcze uświadomiłem, że w cenie tych "lepszych/droższych" mogę kupić już np. Polish horse czy inne kawy od Gorana ;)


Nie znam się za mocno, ale jednak Blue Orca jest trochę droższa niż najtańsze kawy z marketów.

Rozumiem, że ciężko zestawiać kawę za 50/60 zł/kg do tej za 100+ za kg. Ale zestawianie świeżo palonych kaw do marketówek kosztujących mniej niż te świeżo palone, uwzględniając choćby to, że takie marketówki swoje odleżą zanim trafia do finalnego odbiorcy (a pomijając cały łańcuch pokarmowy i marże), wydaje mi się jednak lekką przesadą.
Ale ja właśnie o ty pisze :D
ze cenowo i jakościowo - konkurują nie z palarniami speciality ale z marketami - i raczej wygrywają  kawka  :kawa:
Never Give UP †

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #265 dnia: 04 Wrzesień 2022, 17:01:38 »
Podaj proszę linka do sklepu tego Gorana bo nie kojarzę o kogo chodzi.
 Goran, @ranGo   http://www.eurocafe.com.pl/

Euro Cafe znam, zdecydowanie bardziej pasuje mi Adams Blend ;)

No proszę i to spod Poznania. Muszę się zainteresować :)

Offline Tuchaj

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Lelit Kate
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #266 dnia: 21 Wrzesień 2022, 02:04:49 »
Czesc.

Czy mozecie polecic cos do 'kalibracji' ekspresu i nauki? Coś zeby przy wzglednie poprawnym przygotowaniu bylo pijalne. Stockowa Lelit Kate. Lubię raczej takie slodkie, czekoladowe posmaki, ristretto mniam :)
Jako ze pewnie polowa pojdzie do kosza nawet bez zaparzenia a druga polowa po zaparzeniu, wolalbym nic drozszego niz te 50-80zl / kg.
Mieszkam w Wawie wiec moge gdzies tutaj podjechac jak ktos ma cynk a jesli nie to internet. Pewnie na dziendobry zeby pokombinowac te 2-3kg starcza.

Offline Pabloo Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Bezzera BZ16 R PM, Aeropress Fellow Prismo
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #267 dnia: 21 Wrzesień 2022, 10:01:33 »
Czesc.

Czy mozecie polecic cos do 'kalibracji' ekspresu i nauki? Coś zeby przy wzglednie poprawnym przygotowaniu bylo pijalne. Stockowa Lelit Kate. Lubię raczej takie slodkie, czekoladowe posmaki, ristretto mniam
Jako ze pewnie polowa pojdzie do kosza nawet bez zaparzenia a druga polowa po zaparzeniu, wolalbym nic drozszego niz te 50-80zl / kg.
Mieszkam w Wawie wiec moge gdzies tutaj podjechac jak ktos ma cynk a jesli nie to internet. Pewnie na dziendobry zeby pokombinowac te 2-3kg starcza.

Ja mogę polecić coś z Adams Blend, raczej ciężko o coś lepszego w tej cenie:
https://adamsblend.pl/pl/p/Brazylia-Santos-Alfenas-Dulce-ciemno-palona/63

Offline KawaGorzkaINiedobra

  • Wiadomości: 59
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #268 dnia: 21 Wrzesień 2022, 15:03:23 »
Szkoda tylko że żadna z polecanych palarni nie jest dostępna na allegro, przez co zamawianie mniejszych ilości kompletnie nie ma sensu ze względu na koszt przesyłek :/
ascaso dream zero / g-iota

Offline maciek-rz Mężczyzna

  • Wiadomości: 190
  • Ekspres: Asacso Uno Prof + Melitta Aroma Signature + Drip
  • Młynek: Eureka Zenith 65E + Ceado E5SD
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #269 dnia: 21 Wrzesień 2022, 17:50:52 »
Szkoda tylko że żadna z polecanych palarni nie jest dostępna na allegro, przez co zamawianie mniejszych ilości kompletnie nie ma sensu ze względu na koszt przesyłek :/
Wiele palarni ma darmową dostawę od 100zl. Ale faktycznie za mniej to problem.
Poluj na coffedesk dni darmowych dostaw.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi