Autor Wątek: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?  (Przeczytany 153162 razy)

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #240 dnia: 19 Sierpień 2022, 12:54:02 »
Nic w blueorca się nie zmieniło.
Co m-c mam ich różne kawy, ponieważ lubie zmieniać smaki.
Kubki smakowe na pewno każdy ma inne jaki i wcześniej pisałem każdy automat inny, dlatego warto testować i dobrać pod swój sprzęt.

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 786
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #241 dnia: 19 Sierpień 2022, 15:34:03 »
Dla mnie ich kawa nadaje się jedynie do kwiatów  i nie wiem czy wszystkie to przetrzymają.




Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #242 dnia: 19 Sierpień 2022, 17:05:27 »
@fill Mógłbym to samo napisać o kawie z Etno, Blend czy innych chwalonych tu kawiarniach, ale nie zrobię tego ponieważ to, że mi czy innym a znam takie osoby nie smakują nie znaczy, że to shit.
Dlatego zanim zaczniecie wylewać pomyje na cokolwiek proszę dalej szukać swoich smaków i ziaren.

Offline MSL

  • Wiadomości: 698
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #243 dnia: 19 Sierpień 2022, 17:16:48 »
@fill Mógłbym to samo napisać o kawie z Etno, Blend czy innych chwalonych tu kawiarniach, ale nie zrobię tego ponieważ to, że mi czy innym a znam takie osoby nie smakują nie znaczy, że to shit.
Dlatego zanim zaczniecie wylewać pomyje na cokolwiek proszę dalej szukać swoich smaków i ziaren.

Każdy ma prawo napisać swoje zdanie, nawet(szczególnie) jeśli niepochlebne dla danej marki/palarni/serii. Jeśli chodzi o blue orca to myślę, że jest jesteś w znakomitej mniejszości tutaj, co oczywiście nie oznacza, że ktoś ma rację czy nie.

Mi również tak jak wielu tutaj kawy blue orca nie podchodzą kompletnie, do wielu kaw z palarni popularnych tutaj na forum to im.... daleko.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #244 dnia: 19 Sierpień 2022, 17:18:19 »
każdy ma inna sensoryke i każdy ma prawo pic co chce, natomiast jeśli mamy doradzić w kupnie taniej i dobrej kawy to oceny tak negatywne jak i pozytywne to jedyna opcja pozyskanie takiej informacji :):)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #245 dnia: 19 Sierpień 2022, 17:57:00 »
Mógłbym to samo napisać o kawie z Etno, Blend czy innych chwalonych tu kawiarniach, ale nie zrobię tego ponieważ to, że mi czy innym a znam takie osoby nie smakują nie znaczy, że to shit.
A na jakich ekspresach, Ty czy Twoi  znajomi pili te ziarna?
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień 2022, 18:00:52 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 786
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #246 dnia: 19 Sierpień 2022, 18:27:55 »
@Makgajwer
Mogę się mylić, miałem raz 2 kg i był to niewypał  i nie w sensie że słabo palona
Nie chodzi mi nawet o sensorykę i walory smakowe, po prostu nie dało rady uzyskać poprawnej ekstrakcji tej kawy przy użyciu ekspresu kolbowego, a próbowałem z różnym profilowaniem ciśnieniowym i różnym czasem preifuzji. Może z jakiegoś automatu da się to pić, nie wiem....
W ogóle to temat posta jest trochę nierealny na chwilę obecną. Gdyby zmienić na 50 PLN za 0.5 kg to pewnie posypałoby już konkretami, a tak to
miało być o kawie, a jest o marce.
Może testy kawy należy przeprowadzić w odwrotnej kolejności, zacząć o dobrej, przez przyzwoitą i dojść do progu bólu, by zauważyć różnicę. Jedno jest pewne, ekstrakcje słabej jakościowo kawy prowadzą do bólu głowy i wyciągania mylnych wniosków.







Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #247 dnia: 19 Sierpień 2022, 19:35:23 »
Mi również tak jak wielu tutaj kawy blue orca nie podchodzą kompletnie, do wielu kaw z palarni popularnych tutaj na forum to im.... daleko.
Myślę, że takie palarnie jak czarnakawka czy blueorca nawet nie próbują z nimi konkurować ;)
Zupełnie inny poziom, zupełnie inny odbiorca, zupełnie innej klasy kawa... i zupełnie inna cena...
I uważam, że te kawy należy porównywać z NAJTAŃSZYMI "marketówami" - bo taką właśnie mają cenę... nawet nie z Lavazzą czy innymi "markami" - te są droższe... tu chodzi o NAJTAŃSZE kawy z marketu...
I pisałem to już kilka razy - kawy z tych dwóch palarni całkiem ok sprawdzają się np. w ekspresie przelewowym w pracy. Moim zdaniem - te co kupowałem, czyli single omniroast, niekoniecznie w automacie - za małe body powoduje że kawa smakuje "lurowato" i tyle...
Być może ciemniej palone i zwłaszcza mieszanki dałyby rade...
Choć chyba i tak będzie to lepszy wybór niż większość spalonych na czarno NAJTAŃSZYCH marketówek.
Więc podsumowując - dostajesz to za co płacisz - i myślę, że dostajesz towar "wart swojej NAJNIŻSZEJ na rynku ceny" ;)


Gdyby zmienić na 50 PLN za 0.5 kg to pewnie posypałoby już konkretami, a tak to
miało być o kawie, a jest o marce.
Biorąc pod uwagę, że temat ma 3 lata a cyrk covidowy i wojenny zmieniły trochę rynek + sytuacja z uprawami kawy - spokojnie można by zmienić temat "Dobra kawa do 70/80zł" i wtedy możemy szukać...
Never Give UP †

Offline RafaCoralowa

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Saeco
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #248 dnia: 23 Sierpień 2022, 14:46:13 »
 :kawa: Znalazłam słuchajcie jeszcze taką Idee Coffee czy jakoś tak sie nazywa, dobra dla osób z problemami żołądkowymi.

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 786
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #249 dnia: 23 Sierpień 2022, 20:09:24 »
Idee Coffee to niemiecka, niedroga kawa marketowa, więc zbyt wysoko poprzeczki bym jej nie ustawiał, raczej troszkę ponad poziom gruntu




Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #250 dnia: 23 Sierpień 2022, 20:56:33 »
Osoby z problemami żołądkowymi nie powinny nawet próbować takiej czy innej cudownej kawy lecz szukać drogi do zdrowia...

Offline Toxek Mężczyzna

  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Ascaso ARC / Jura E8
  • Młynek: Niche Zero / 1ZPresso Q2
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #251 dnia: 24 Sierpień 2022, 13:27:08 »
Biorąc pod uwagę, że temat ma 3 lata a cyrk covidowy i wojenny zmieniły trochę rynek + sytuacja z uprawami kawy - spokojnie można by zmienić temat "Dobra kawa do 70/80zł" i wtedy możemy szukać...

Co w takim razie możesz polecić w takim przedziale cenowym?

skansen

  • Gość
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #252 dnia: 24 Sierpień 2022, 13:43:55 »
Co w takim razie możesz polecić w takim przedziale cenowym?
Do kaw mlecznych coś z Kimbo... Z myślą o Żonie i gościach kupiłem we Włoszech kilka kilogramów jednej z ich mieszanek. Siedzi sobie w drugim młynku, goście są zadowoleni czego miarą jest m.in. to, że rezygnują z jej słodzenia. 

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #253 dnia: 24 Sierpień 2022, 13:44:33 »
a w ogóle dalej reklamują Idee jako "zdrowszą dla żołądka"? Kiedyś czytałem tę historię, to jest jeszcze z czasów przedwojennych, kiedy jeden pan dla nich pracujący, a po za tym publikujący dużo badań nad przemysłową produkcją żywności, opracował im proces zmniejszania w zielonej kawie substancji drażniących i niby gorzkich, nawet patent na to dostał ale w późniejszych latach firma kilkukrotnie była karana i po sądach ciągana za nazywanie tej kawy zdrową. Więc chyba nie do końca udany proces, to polega niby na działaniu parą pod ciśnieniem na zielone ziarno a później ponowne suszenie go, mają się wtedy ulotnić z ziaren jakieś kwasy. Nie szukałem nigdy czy to faktycznie działa, najlepszą nie drażniącą kawą jest poprostu dobra, nie przepalona kawa ;)

Offline Pabloo Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Bezzera BZ16 R PM, Aeropress Fellow Prismo
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #254 dnia: 25 Sierpień 2022, 10:39:28 »
Myślę, że takie palarnie jak czarnakawka czy blueorca nawet nie próbują z nimi konkurować
Zupełnie inny poziom, zupełnie inny odbiorca, zupełnie innej klasy kawa... i zupełnie inna cena...
I uważam, że te kawy należy porównywać z NAJTAŃSZYMI "marketówami" - bo taką właśnie mają cenę... nawet nie z Lavazzą czy innymi "markami" - te są droższe... tu chodzi o NAJTAŃSZE kawy z marketu...

Ja niestey kupiłem najdrążą kawę z BlueOrki za 90zł/kg i tym bardziej mnie szlag jasny trafił już po pierwszym szocie.
Akutlanie kupuję za 88zł Brazylie Santos z palani Adams Coffie z okolic Poznania i jest w zarbista :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi