Autor Wątek: ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...  (Przeczytany 298555 razy)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Witam wszystkich!
Z przyjemnością dołączam do grona miłośników kawy na tym Forum. Część osób pewnie mnie i moją ofertę już zna. Dla pozostałych kilka słów o mojej firmie.
Z tematem kawy ja i moja firma związani jesteśmy od roku 1996 r. Nie będę tu przytaczał całej historii aby nie zanudzać. Najważniejsze jest to, że od początku działalności wychodziłem z założenia doboru sprzętu do potrzeb i możliwości danego klienta. Temu założeniu jesteśmy wierni nadal. I dlatego też nasze dwie strony internetowe nie działają jako sklepy internetowe. Zamiast klientów klikających Do Koszyka wolimy takich z którymi można porozmawiać, podyskutować, doradzić i ...ponegocjować. A na końcu przy odbiorze lub dostawie sprzętu jeszcze przeszkolić w jego obsłudze i wykonywaniu różnych kawowych specjałów. 8)
Od 2005 roku moja firma jest wyłącznym importerem na Polskę ekspresów do kawy oraz młynków do kawy produkcji ASCASO FACTORY z Barcelony (Hiszpania). Ale w związku z rozległymi kontaktami z producentami nawiązanymi przez wiele już lat działalności nie zamykamy się wyłącznie na tej ofercie. Przykładem może być zainicjowany przez nas w 2005 roku import ekspresów BRICOLETTA z firmy FIORENZATO CS.
Możemy więc zaproponować zainteresowanym osobom i firmom:
- ekspresy, młynki do kawy, akcesoria kawowe z ASCASO FACTORY - linia HOME (ekspresy BASIC, ARC, DREAM, STEEL) oraz linia PROFESIONAL (ekspresy STEEL BAR ONE 1 i 2 GR, ekspresy BARISTA i BARISTA PRO w wersjach 2GR oraz 3GR)
- młynki do kawy z firm MACAP, MAZZER, MAHLKONIG
- ekspresy do kawy z VIBIEMME Włochy - linia SMALL PROFESIONAL (ekspresy DOMOBAR JUNIOR HX i 2B, DOMOBAR SUPER), linia PROFESIONAL (ekspresy LOLLO, REPLICA, CUBE, EVOLUTION)
- ekspresy do kawy z firmy MY WAY wchodzącej w skład GRUPPO IZZO - ekspresy VIVI PID, ALEX DUETTO, ALEX PID + profesjonalne,
- ekspresy do kawy z firmy CBC ROYAL FIRST (modele SYNCHRO 1 i 2GR) oraz z siostrzanej firmy BFC (ekspresy LIRA 1 i 2GR)
- włoskie kawy ziarniste z firmy Compagnia del Caffe bardziej znanej pod nazwą UNIVERSAL CAFFE oraz z CAFFE IZZO
- otwarci jesteśmy na potrzeby klientów w zakresie sprzętu innych producentów - w miarę posiadanych kontaktów możemy zapatrzyć Was w inne marki...

Wraz z grupą pasjonatów kawowych założyliśmy ogólnopolskie Stowarzyszenie Miłośników Kawy. Stowarzyszenie to w ubiegłym roku po raz trzeci zorganizowało w Łodzi Festiwal Kawy, Herbaty i Czekolady. Zapraszamy do współpracy w ramach Stowarzyszenia firmy związane z kawą, sprzętem do jej zaparzania, portale internetowe jak i wszystkich miłośników kawy. Trwają przygotowania do kolejnej edycji Festiwalu...
Dość tego monologu.

Najważniejsze dla Forumowiczów - wszyscy na hasło "wszystkookawie" uzyskają u nas rabat 10% na ekspresy i młynki do kawy kupowane pojedynczo oraz 15% rabatu na zestawy ekspres + młynek. Będą także ogłaszane w tym miejscu inne okresowe promocje. Warto więc śledzić ten wątek...
Wszystko zgodnie z hasłem ASCASO - "for coffee lovers".   :szampan:
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień 2014, 12:15:10 wysłana przez Janusz »
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
No pięknie.

Lepiej późno niż później.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
To może dla tych, którzy nie mieli okazji/styczności - Janusz to solidna firma, a najważniejsze można z Nim rozmawiać np. nt ew. upustów  :taktak:
Ostatnio pomagałem przy zamówieniu Dream'a i i-2 Anthracite i wiem, że kupujący Kolega jest zadowolony!

Offline mmorka

  • Wiadomości: 602
  • Ekspres: Bezzera Bz10, V60 1 i 2, AP, FP
  • Młynek: Eureka Mignon i parę ręcznych
A i serwisant na forum się przyda ;)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
To ja od razu wykażę się dociekliwością i zapytam o maszynę ze stajni Fiorenzato o urokliwej nazwie Piazza S. Marco, model 1 grupowy. Jak z jego ewentualną dostępnością i jaki jest orientacyjny pułap cenowy. Czy to bliżej Bezzery Strega czy raczej okolice Londinium?
LMWDP #469

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Stajnia Fiorenzato przeszła pod skrzydełka Cogeco Coffee Machines. Firma jako taka nie funkcjonuje już samodzielnie. Niemniej cała linia jest nadal produkowana i pod dotychczasowymi nazwami. Tyle, że już w innym miejscu i pod innym właścicielem. Piazza San Marco 1GR jest więc dostępny. Termin realizacji zamówienia 3 - 4 tygodnie. Cena oficjalna to niestety aż 4589,00 EUR. Ale w związku z upustami jakie mam od producenta mogę ją zaproponować za 3000,00 EUR brutto. Podobną maszynkę ma też w swojej ofercie VIBIEMME ale tylko w wersji 2GR - REPLICA PISTON.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Ehhhh żeby to sie dało dotknąc przed zakupem. No i nawet z rabatem to sporo wiecej niż Londinium.

Jak byś miał tańsze dźwignie to dawaj znac. Może PonteVecchio zaczniesz handlować?
LMWDP #469

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Chcesz ? Mogę załatwić. Który model ?
A może Rancilio ?



ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline mmorka

  • Wiadomości: 602
  • Ekspres: Bezzera Bz10, V60 1 i 2, AP, FP
  • Młynek: Eureka Mignon i parę ręcznych
Janusz z tego co pamiętam to ty masz jakąś wiedzę o ciśnieniu zaparzania przy pompie wibracyjnej. Mógłbyś się szerzej w tym temacie wypowiedzieć ?

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Nie przesadzajmy. Moja wiedza nie jest pewnie większa niż innych w tym temacie. Właściwie to najlepiej byłoby gdyby się tu wypowiedział serwis mający z ekspresami do czynienia na co dzień a nie ja - siedzący przy komputerze i odbierający telefony. Ale moim zdaniem (mogę się mylić) jest tak, że jeśli ekstrakcja przebiega prawidłowo, mamy "mysi ogonek", mamy body i cremę jakiej należałoby się spodziewać po danej kawie to i ciśnienie w trakcie ekstrakcji kawy jest prawidłowe tzn. między 9 a 9,5 bara. I nic tu nie pomogą kombinacje i regulacje na zaworze OPV. Kawa stawia opór wodzie i z tego wynika te ok. 9 bar w trakcie ekstrakcji kawy w sposób prawidłowy. Oczywiście kawa odpowiednio zmielona i odpowiednio do tego stopnia zmielenia ubita. We wszystkich ekspresach wyposażonych w pompę wibracyjną z którymi miałem do czynienia ciśnienie na zaworze OPV było fabrycznie ustawione na 12 bar. Oznacza to tyle, że jeśli przy takim ciśnieniu woda nie może się przepchnąć przez kawę to otwiera się zawór OPV i pompa niepotrzebnie się nie męczy. Zmiana tej nastawy na np. 9 bar powoduje że zawór otwiera się wcześniej i niezależnie od tego czy woda może się przepchnąć przez kawę czy też nie. Bo przecież być może mogłaby się przepchnąć przy 9,5 bara albo przy 9,2 bara. A my wprowadzamy ograniczenie. Niepotrzebnie. Najczęściej wystarczy lekko zmienić miałkość kawy. I dlatego też istotna jest w takim przypadku dokładność ustawień regulacji grubości mielenia na młynku. Jeszcze jedna rzecz. Wiele ekspresów domowego użytku nie jest wyposażonych w manometr. Jeśli już chcemy koniecznie bawić się zaworem OPV to powinno się to robić zakładając zamiast wylewki na portafiltrze manometr i regulować obserwując wskazania manometru i moment otwarcia OPV. Jeśli ekspres ma manometr to zakładamy "ślepe sitko" i regulujemy OPV obserwując manometr. Ciśnienie na manometrze będzie narastać w trakcie wypełniania się sitka wodą i w pewnym momencie osiągnie wartość graniczną - otworzy się wówczas OPV. Jeśli ekspres nie ma OPV a kawa nie zaczyna nawet kapać po kilkunastu sekundach od włączenia pompy to lepiej pompę wyłączyć niż ją męczyć. I tak z tej kawy nic dobrego już nie będzie. Jeśli się mylę to mnie poprawiajcie.
PS. Robiliśmy na serwisie doświadczenia regulując w ten sposób OPV na ekspresie DOMOBAR JUNIOR. Ta sama kawa, tak samo zmielona, tak samo ubita przy różnych nastawach OPV (od 9,5 do 13 bar) zachowywała się w trakcie ekstrakcji, wyglądała i smakowała tak samo.
« Ostatnia zmiana: 25 Luty 2014, 22:52:52 wysłana przez Janusz »
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline mmorka

  • Wiadomości: 602
  • Ekspres: Bezzera Bz10, V60 1 i 2, AP, FP
  • Młynek: Eureka Mignon i parę ręcznych
Hm, u mnie w bz10 na różnych ciśnieniach smakuje różnie. Muszę jeszcze kiedyś spróbować na lepszym młynie.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Jak byś miał tańsze dźwignie to dawaj znać. Może PonteVecchio zaczniesz handlować?

Wracam do tematu. Temat Ponte Vecchio załatwiony. W ciągu tego weekendu ekspresy EXPORT, LUSSO oraz LUSSO 2GR znajdą się na stronie internetowej delicarte.pl. Jest duża szansa, że da się coś z nich także dotknąć. A może i zaparzyć. Czynimy starania aby choć jeden model pojawił się na naszym stoisku podczas Targów "EUROGASTRO" w Warszawie. Zapraszamy w dniach 26-28.03.2014.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
 :brawa: rewelacja!

Targi zaznaczam sobie dużymi kółkami w kalendarzu. Świetnie by było móc dotknąć maszyny, a wypić z niej kawę jeszcze lepiej, a porównać tą samą kawę przyrządzoną w innej maszynie - to już niebo :D
LMWDP #469

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Też dokładnie tak będzie. A który model byś najchętniej widział na Targach ?
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Szczerze to ja osobiście zastanawiam się nad Lusso 2GR - jak szaleć to po całości ;)

A tak naprawdę 2 grupy a nie jedna bo jak planujesz kilka kaw po rząd to tak będzie sprawniej. Po ekstrakcji - brak zaworu 3 drożnego - trzeba chwilkę odczekać na wyrównanie ciśnienia na ciastku i grupie. Inaczej może nas ochlapać kawowe błotko. Różnica w cenie jest praktycznie niewielka, a funkcjonalność o wiele większa.

Jak jeszcze PV zacznie firmowo montować vacuum breaker (kosztujący kilka €) to będzie siódme niebo. W strefie marzeń zostaje podpięcie do bieżącej wody - to już by znacznie podniosło koszty. Ale domorosły hydraulik i z tym sobie pewnie poradzi :D

Ale jaki by się na targach nie pojawił to kawa będzie smakować tak samo bo wszystkie mają tą samą grupę. Nawet gdyby był tylko Export to i tak da się ocenić jakość wykonania i ergonomię pracy.
LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi