Autor Wątek: ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...  (Przeczytany 302809 razy)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Nie będzie to takie proste. Trzeba oglądać odcinki. W każdą niedzielę - w tę też.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
W tą niedzielę pojawi się odcinek z cappuccino wykonywanym z mleka kukurydzianego. Plus espresso oczywiście.

No i co z tym odcinkiem?

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Mea culpa...
Źle zrozumiałem informację o niedzielnym odcinku. Mirek napisał mi że będzie w przyszłą niedzielę i ja tę informację przyjąłem tak jak napisałem. Okazało się, że odcinki będą emitowane do 2 tygodnie. Tak więc kolejny odcinek - ten z cappuccino z mleka kukurydzianego w niedzielę 9.11 i kolejne 23.11, 7.12 oraz 21.12. Ten ostatni z finałem oraz z mufinami z makiem i kawowym lukrem.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Tak więc kolejny odcinek - ten z cappuccino z mleka kukurydzianego w niedzielę 9.11
Ale tego roku czy 2015 r. ? Sorry że taki doparty jestem ale słowo droższe pieniędzy :-)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Ja chyba nie poniał. Odcinek jest tu


i o konkursie też w nim jest mowa. :)
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
No dobrze dziś o 6 rano jeszcze tego filmu nie było ale najważniejsze że jest bo czekam na niego jak dziecko na Świętego Mikołaja

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Ranny ptaszek. :o
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Przyznam szczerze, że za grosz tego filmu nie rozumiem. No może poza ascaso.

Co to w ogóle miało wspólnego z cappuccino? Dlaczego gorzkiego espresso? Dlaczego prawdziwe cappuccino jest posypane czekoladą? Jeśli już musi ktoś posypywać, to chyba lepiej kakao, a nie jakąś cukrową mieszanką (jeszcze nie)gorącej czekolady. A jeśli ten deser miał przypominać cappuccino, to dlaczego te naprzemienne warstwy i dowolność w ilości mlecznej i kawowej? ???

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
donkiszot, masz takie same odczucia jak ja :) i to espresso chyba także całkiem udane nie było.
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Teraz to ja tego nie rozumiem. Jola i Mirek raptem od miesiąca użytkują ekspres z młynkiem. I do tego ich główną pasją nie jest kawa a kuchnia wegańska. Czy Ty, Roger nie mając nic wcześniej do czynienia z kawą po miesiącu byłeś już geniuszem w kawie ? Jest to program kulinarny a to że udało nam się ich zarazić kawą i w nim udało się przemycić kilka edycji związanych z kawą to już jest bardzo dużo. Ja to doceniam bo robią to ze stratą dla ich podstawowej działalności. A im więcej jest o kawie w tego typu programach tym lepiej. Nie sądzę też aby na podstawie tych kilku króciutkich ujęć można było ocenić czy espresso było udane czy nie. Za mało widać i czuć. :)
Espresso i cappuccino jest tu jedynie jednym z elementów składających się na deser w kuchni wegańskiej. Tak to należy chyba odbierać.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Jak zrobić espresso i cappuccino to w sieci jest setki jak nie tysiące filmików. Tu ja przynajmniej taki sposób widzę po raz pierwszy. Nie jest to klasyka ale mnie zaciekawiło podejście weganów do klasycznego cappuccino. Chwała im za to jak powiedział Janusz ale wiadomo że krucjata rusza i trzeba tępić niewiernych za wszystko.

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Janusz, spokojnie :) tu nie chodzi o to co jest czyją pasją a o poprawne przekazywanie wiedzy do ludzi .... takie programy to idealne miejsce do promocji kawy wśród ludzi - i dlatego nam rzuca się w oczy "gorzkie espresso" i "posypka" na cappuccino.

Nie ma co doszukiwać się czyjegoś geniuszu itp ... :) :kawa:

ps. akurat w przypadku espresso to widać sporo ;)
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Poprawnego przekazywania wiedzy do ludzi to możemy wymagać do specjalistów w danej dziedzinie. Nie od amatorów. A i wśród specjalistów często "poprawne" nie znaczy to samo. Tym ludziom należy jedynie przyklasnąć że znaleźli chęć i sposób do tego aby wykorzystać espresso i cappuccino w swojej "twórczości".
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Teraz to ja tego nie rozumiem. [...]
Hm... ::) Myślałem, że skoro polecasz te filmy, Wasza kawa i Wasze ekspresy są w użyciu, to i konsultacje były Wasze. Problem polega właśnie na tym, że takie filmy trafiają na bardzo podatny grunt ludzi, którzy jeszcze nie wiedzą co i jak. Ci ludzie właśnie zapamiętują takie niuanse (jak widoczna na filmie kawa w lodówce, zatem tak należy przechowywać kawę, zatem polecam kawę o zapachu czosnku :ohyda:), a potem to pokutuje przez lata, jak cappuccino z torebki (nadal sporo ludzi myśli, że cappuccino to nazwa kawy z proszku), i ciężko sprowadzać na poprawne tory.
Poprzedni film w zasadzie nie miał wpadek, wiedza o kawie była poprawna. Można dyskutować o kwestii robusty (pojawia się w mieszankach), ale rozumiem, że krótka formuła robi swoje, wiec się nie czepiam. W tym filmie natomiast rozchodzimy się już z edukacją, a trafiamy na wariacje. Wariacje, których dookoła, w internetach, w mądrych artykułach niemądrych periodyków, w reklamach mamy pod dostatkiem. Są one tyleż potrzebne, co wietnamska robusta w owocowym dripe.

Jak zrobić espresso i cappuccino to w sieci jest setki jak nie tysiące filmików.
Tylko, że poszukują ich ludzie, którzy poszukują wiedzy, a o takich się nie martwię. Martwię się, że powstaje kolejne źródło niedomówień, które mogło być pięknym startem i drogowskazem w kierunku dobrej kawy.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
donkiszot ja te filmy pojmuję jako kosmiczną ciekawostkę. Nie zamierzam z nich czerpać wiedzy bo po pierwsze nie jestem weganem a po drugie samo przygotowanie wegańskiego capu zajmuje dużo czasu i nakładu kasy a tą wolę zainwestować w kawę. Owszem nieuświadomiony człek nabierze złych nawyków ale tych złych w sieci jest również pełno. Ogólnie liczyłem na fajny konkurs ale przygotować coś bezglutenowego bez mlecznego i wegańskiego to dla mnie nie czarna dziura.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi