Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1315594 razy)

Offline weez

• Ekspres: ROTA/AP/V60/kawiarka
  • Młynek: 1zpresso jx pro
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7620 dnia: 27 Listopad 2022, 10:54:41 »
Będzie można niedługo wpaść do was na kawkę w nowym miejscu? W kotlinie kłodzkiej to już bym mógł raz w miesiącu przyjechać po zapas kawy  [emoji38]

Offline Elka Kobieta

• Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
« Odpowiedź #7621 dnia: 29 Listopad 2022, 07:04:58 »
Będzie można niedługo wpaść do was na kawkę w nowym miejscu? W kotlinie kłodzkiej to już bym mógł raz w miesiącu przyjechać po zapas kawy  [emoji38]

Tak, myślę, że około 15-go grudnia odpalimy piec w nowym miejscu . Teraz jesteśmy w najtrudniejszej fazie przeprowadzki. Przy okazji chciałam powiedzieć, że stany linii "Synestezja" w sklepie wkrótce zostaną uzupełnione o Kolumbię Veranera do dripa, Etiopię Idido (drip)  i Kolumbię Claudina espresso. Andrzej wypalił te kawy w weekend, ale chyba zapomniał ich wstawić do sklepu "w ferworze walki" i ciągłych peregrynacji z południa na północ i vice-versa.

Ja jeszcze w czwartek-piątek stanę przy piecu w Kołobrzegu..a potem, jeśli się wszystko uda, już tutaj, w paśmie Krowiarek :-)
Trzymajcie kciuki :-)

Offline weez

• Ekspres: ROTA/AP/V60/kawiarka
  • Młynek: 1zpresso jx pro
« Odpowiedź #7622 dnia: 01 Grudzień 2022, 13:15:59 »
Przy ostatnim zamówieniu jakieś 3 tyg temu skusiłem się na Xocolatl Peru 73% Konopia i Kardamon. Nie było czasu przysiasc. Dzisiaj nadszedł czas  :D Świetne są te czekolady  :ok:. Będziecie je jeszcze sprowadzać ?

Offline Antonio Mężczyzna

• Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
« Odpowiedź #7623 dnia: 01 Grudzień 2022, 16:27:15 »
Dziś spakowałem wszystkie paczki i oddałem w ręce kuriera. Sporo też kolejnych kaw wypaliłem. W trakcie układania paczek w paru kartonach, uderzył mnie specyficzny zapach. Zapach wyjątkowy -- zapach naszej ulubionej Kolumbii Veranera :). Co by nie mówić i jakby nie negować tej obróbkowej fanaberii, nie da się tego ukryć...

Tę ostatnią, "moją" Kenię Karani zaparzyłem sobie dziś po swojemu czyli V60, preinfuzja 60ml/45s, dalej parę sporych zalań aż do 250g na wadze w prawie 3 minuty. Bardzo fajne, kwaskowate, żywe wrażenia -- idealne do słonych potraw ;). To oczywiście żart, bo lepiej zachować kawę na osobne chwile. Zapach ziaren w torebce też obłędny.

Offline Elka Kobieta

• Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
« Odpowiedź #7624 dnia: 01 Grudzień 2022, 16:43:30 »
Ja natomiast wypaliłam Kolumbię Puerto Allegre, Etiopię Sasabę i Nicaraguę Finca Aurora. W kolejce do pieca czekają Kenia Kii i Kangurumai. Będą dostępne wkrótce  :kwiat:

Offline PawełM Mężczyzna

• Ekspres: Rocket Appartamento
  • Młynek: Fiorenzato F4E Nano V2
« Odpowiedź #7625 dnia: 02 Grudzień 2022, 18:18:51 »
27 listopada, czyli w ostatnią niedzielę, zamówiłem u Was kilka kaw. W paczce znalazłem prezent - serdecznie dziękuję. Małe, szare opakowanie, z literą "A", napisaną mazakiem. Co to jest za kawa? No rewelacja, po prostu. Chciałbym wiedzieć, co zamówić następnym razem.

Offline popcorn

• Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: Kinu M47, Niche Zero
« Odpowiedź #7626 dnia: 02 Grudzień 2022, 19:23:40 »
Na A? Na A to będzie Darmowa. Darmowa zawsze smakuje najlepiej ;) :D.
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi