Autor Wątek: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.  (Przeczytany 287112 razy)

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #930 dnia: 30 Grudzień 2019, 16:38:49 »
Jakim cudem zdołałeś już zakamienić rotę? Chyba masz nieco o mineralizacji wody do odczytania, bo kawa ci się marnuje ;)

Offline Nataniel

  • Wiadomości: 294
  • Ekspres: Bezzera Magica PID, Kazak Rota, Caravel V1, v1.3
  • Młynek: Delicio ZF64w, Izpresso JE
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #931 dnia: 30 Grudzień 2019, 16:44:47 »
Pytam profilaktycznie. Nic sie nie marnuje

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1435
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #932 dnia: 02 Styczeń 2020, 10:26:56 »
Hej!
Może ktoś próbował zaparzyć herbatę w Rocie? Może zrobić zimną ekstrakcję kawy z brandy?



http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #933 dnia: 02 Styczeń 2020, 12:13:05 »
Zestaw Rota + MYM54 + Wkrętarka + bojlerek Mr CuppaCino całkiem sprawnie sprawdza się przy zamówieniu 6 kaw mlecznych pod rząd. Wziąłem na święta na wieś i nawet wujek, który pija wyłącznie parzoną tradycyjnie po polsku w szklance w koszyczku za każdym razem przy większym zamówieniu nie odmawiał. Zdecydowanie młynek mógłby być szybszy, ale z wkrętarką dawał radę. Myślę, że na mojej Astorii nie zrobiłbym tego dużo szybciej, może miałbym do wykonania mniej operacji ogółem, ale czasowo nie wyszłaby duża różnica z tym samym młynkiem.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #934 dnia: 02 Styczeń 2020, 13:12:26 »
Ten bojlerek to co to ?
Na minus w pracach codziennych widzę zakręcanie i odkręcanie sitka, jakby było jakieś szybkie zapięcie jak w grupach kawowych (+ ewentualnie dokręcana rączka do sitka) byłoby sporo wygodniej.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #935 dnia: 02 Styczeń 2020, 14:08:14 »
Ten bojlerek to co to ?
Na minus w pracach codziennych widzę zakręcanie i odkręcanie sitka, jakby było jakieś szybkie zapięcie jak w grupach kawowych (+ ewentualnie dokręcana rączka do sitka) byłoby sporo wygodniej.

Sprawdziłem. Wkręcenie i wykręcenie sitka zajmuje mi srednio 3.7 sekundy. Nie wyobrażam sobie kogoś tak zajętego, ze uważa, że trzeba znaleźć coś szybszego.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #936 dnia: 02 Styczeń 2020, 14:50:19 »
Robisz jedno po drugim to masz bardzo gorącą wodę nad ciastkiem i to równo z rantami sitka, rączka i zapięcie byłyby na +, przynajmniej dla mnie. Parę razy już palce były lekko oparzone. Przez to człowiek w sumie się uczy że trzeba delikatniej i uważniej, to z kolei wpływa na to że jest dłużej.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #937 dnia: 02 Styczeń 2020, 14:53:09 »
Oh, ok. Nigdy się z tym nie spotkałem. U mnie ciastko zawsze jest suche, może dlatego, że miele dużo drobniej niż normalnie, bo lubię „ugrzecznione” espresso ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline baks Mężczyzna

  • Wiadomości: 89
  • Ekspres: Kazak Rota, moka, V60-02, AP
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #938 dnia: 02 Styczeń 2020, 14:59:05 »
To chyba też kwestia konstrukcyjna - Valerii wspominał, że w wersji z prysznicem woda będzie nad ciastkiem. U mnie też się tak dzieje, dopiero jeśli po przygotowaniu espresso odczekam do wystygnięcia Roty - ciastko jest suche. Nie miałem okazji porównać do wersji bez prysznica.

Offline halabuz

    • brak
  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: na razie V60 i aeropress
  • Młynek: comandante
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #939 dnia: 02 Styczeń 2020, 15:09:17 »
To raczej dlatego że najnowsza wersja Roty ma prysznic przez co ciastko nigdy nie będzie suche

lubię kawę:>


Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #940 dnia: 02 Styczeń 2020, 15:26:59 »
U mnie bez prysznica.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #941 dnia: 03 Styczeń 2020, 15:36:59 »
Gdy kręcisz korbką w dół i robisz espresso, kończysz, wyciągasz filiżankę, podstawiasz kubek, by złapać kawę, która wciąż się wylewa z sitka -- zatrzymaj się na dłuższą chwilę, nie odkręcaj korbki w przeciwną stronę. Odkręć korbkę (tłok) w górę, gdy przestanie kapać do kubka, a na manometrze zobaczysz 0. Teraz ciastko powinno być dostatecznie suche.

Offline GaGacek Mężczyzna

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak Tura 3
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #942 dnia: 10 Styczeń 2020, 08:30:25 »
Ostrzegam żeby delikatnie dokręcać śrubę przy konserwacji. Miedź to nie stal i łatwo urwać. Myślę dam trochę silikonu specjalnego, żeby nie odkręciło się i porządnie skręcę...
Śruba, tłok są wykonane z mosiądzu.
Połączenie śrubowe tłoka wszyscy koniecznie kleją. Ja wole nawinąć taśmę teflonowa do połączeń hydraulicznych.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #943 dnia: 10 Styczeń 2020, 11:48:04 »
Nie wiem jak się sprawdza lewy gwint, ale z tego co zauważyłem po rozebraniu:
1. Prawy gwint - jak się wykręci do góry i tłok blokuje dalsze wykręcanie, a my kręcimy to chyba może się w tym momencie odkręcać.
2. Lewy - zapewne jak się wkręci do końca to też się może będzie odkręcał.
Wszystko zależy jak będzie rozkładała się siła tarcia tłoka do siły odkręcenia, jeśli będzie większa to się odkręci.

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #944 dnia: 10 Styczeń 2020, 18:49:32 »
Dlatego proponowałem Valeriemu łożysko oporowe, żeby docisk (zawór) się nie ślizgał po tłoku ale żeby nacisk przechodził przez łożysko oporowe. Nie wiem, czy to jeszcze pamięta  ???

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi