Autor Wątek: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.  (Przeczytany 287237 razy)

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #180 dnia: 25 Luty 2019, 14:24:36 »
jak tak czytam, to ogromną zaletą roty wydaje się właśnie możliwość zagrzania i utrzymania temperatury. To moim zdaniem główna bolączka  bezgrzałkowych przeciskaczy, sam lubił bym swoje cafflano kompresso bardziej, gdy utrzymało temperaturę, niestety plastik w połączeniu z jedynie 60-80ml słupa wody za szybko traci temperaturę. Mały postrach ogarnia, jak czytam co ludzie kombinują z Flair, żeby to zagrzać, nie poparzyć się i zdążyć przecisnąć zanim ostygnie, wiem, że co w internecie sie przeczyta to zawsze jest przesadzone, ale i tak jest to zabawa z wrzątkiem. Przy ciemnych paleniach pal licho, nawet ułatwia, te nasze owocówki robią problemy.

Jeżeli dobrze zrozumiałem, to tu mamy podwójne ścianki, prawie jak termos, to co nagrzeję w 2 minuty nie uleci. Relatywnie duża masa (150g) samej wody też powinna pomagać.

Panowie a jakie kawy próbowaliście? Antonio to się spodziewam co wsypywałeś ;) a czy próbował ktoś z typowym jasnym singlem? Jak się zachowuje? przypomina to walkę o każdy stopień celsjusza? czy może na odwrót, żeby uzyskać niedoparzony kwasek to trza się postarać?

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #181 dnia: 27 Luty 2019, 17:59:38 »
Jak tak czytam to żałuję że nie kupiłem ostatniej sztuki jak jeszcze była do wzięcia ;) przestraszyłem się odcisków na rękach od mielenia do espresso w comandante ;)

Offline gacekthebat

  • Wiadomości: 147
  • Ekspres: Kazak Rota, Bialetti Venus 2tz, AP, V60, FP
  • Młynek: Ceado E37s, Kazak Tura Alt.
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #182 dnia: 27 Luty 2019, 18:11:14 »
Jak tak czytam to żałuję że nie kupiłem ostatniej sztuki jak jeszcze była do wzięcia ;) przestraszyłem się odcisków na rękach od mielenia do espresso w comandante ;)

Dobrze powiedziane.
Kręcenie 20g jasnego singla na ustawieniu do espresso w Kazaku z żarnem do alternatyw jest dość męczące, a jeżeli kawa jest tak dobra, że tu piszą to strach się bać....:)

Gwoli ścisłości, kawę pod espresso mieli się w Kazaku alt łatwo i nie trzeba do tego dużo siły, ale trwa to dosyć chwilę....;-)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #183 dnia: 27 Luty 2019, 18:40:32 »
Jak tak czytam to żałuję że nie kupiłem ostatniej sztuki jak jeszcze była do wzięcia ;) przestraszyłem się odcisków na rękach od mielenia do espresso w comandante ;)

Wlasnie zmililem 15 gramów mytej Etiopii od Tima Wendelboe, czyli ciężko o twardsze ziarna. 56 sekund mielenia bez większych problemów. Za drobno...

WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Wojtekpgl

  • Wiadomości: 61
  • Ekspres: Magnifica S smart
  • Młynek: 1zpresso k-Plus
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #184 dnia: 27 Luty 2019, 21:52:03 »
Może trochę nie w temacie, ale zapytam  czy Kazak Rota daje kawę jakości kolby z najwyższej półki?
Z filmików to poezja -  jak dla mnie, dyletanta jeśli chodzi o smaki kawy.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #185 dnia: 27 Luty 2019, 22:18:20 »
Sam w to chyba nie wierzysz ;-)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #186 dnia: 27 Luty 2019, 23:23:25 »
Jak najbardziej. Myślę, że z domowymi ekspresami nie ma co porównywać - jest zdecydowanie lepszy.
W pracy porównuje z LaMa strada (to chyba najwyższa półka)i blendy wole z Kazaka, jasne single ze strady. Miałem Oscara II i jestem przekonany, ze wybrałbym Kazaka ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #187 dnia: 27 Luty 2019, 23:25:17 »
Czy to znaczy, że jest zbyt niska temperatura na jasne single? Czy możesz je określić jako poprawne, czy raczej zbyt kwaśne?

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #188 dnia: 27 Luty 2019, 23:30:25 »
Wciąż te same pytania, niedowiarki... ;)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #189 dnia: 27 Luty 2019, 23:36:30 »
Zbieram opinie, bo nadal waham się między rotą a caravelką :). Muszę sobie zrobić wycieczkę do Ciebie do Kołobrzegu i po drodze zabrać od @pafcio0 jego caravelkę, oddam w drodze powrotnej :). To jest plan  [emoji38]  [emoji106]
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Cinello

  • Wiadomości: 424
  • Ekspres: V60
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #190 dnia: 28 Luty 2019, 01:54:06 »
Marek, z Kazaka to i przy ognisku szota ukręcisz... nie ma się co zastanawiać :)

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #191 dnia: 28 Luty 2019, 08:04:22 »
Muszę sobie zrobić wycieczkę do Ciebie do Kołobrzegu i po drodze zabrać od @pafcio0 jego caravelkę, oddam w drodze powrotnej

Nie mam nic przeciwko :) A jakby mnie nie było to druga karawelka jest na "erazmusie" u Maćka w 3mieście ;)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #192 dnia: 28 Luty 2019, 08:09:08 »


Marek, z Kazaka to i przy ognisku szota ukręcisz... nie ma się co zastanawiać :)

Nie musi być przy ognisku, mam mobilną elektrownię ;-)

Nie mam nic przeciwko :) A jakby mnie nie było to druga karawelka jest na "erazmusie" u Maćka w 3mieście ;)

W takim razie czekam aż wiosna na dobre się zadomowi :-)


Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline hergar Mężczyzna

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Kawiarka, aeropress
  • Młynek: KAZAK TURA 3
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #193 dnia: 28 Luty 2019, 13:14:23 »
Planowałem kupić używanego Professional od Francesco ale czekam, aż pojawi się coś po 2000r. Tak czytam Wasze opinie i może zamiast ekspresu dźwigniowego na początek Rota mi wystarczy? Spieniać mleko mogę we frenchpressie, w domu kawę pijam tylko ja, dla gości ważne żeby w miarę szybko kilka kaw mlecznych ogarnąć od czasu do czasu.
Poczuj strach i zrób to mimo wszystko.

Offline Cinello

  • Wiadomości: 424
  • Ekspres: V60
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #194 dnia: 28 Luty 2019, 23:56:27 »
Nie musi być przy ognisku, mam mobilną elektrownię
Wiem wiem, dostęp do prądu to u Ciebie nie problem. Mimo wszystko z Rotą powinno być wygodniej. Chyba, że to na stałe do busa to wszystko jedno.

Coraz bardziej kusi, żeby wypić z tego kilka szotów :).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi