Autor Wątek: LELIT - BIANCA, Super Star :)  (Przeczytany 165214 razy)

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #765 dnia: 06 Kwiecień 2022, 00:19:21 »
 :ok: no proszę, dzięki za info.

A co z tym manometrem w końcu? Wrzucaj updejty.

Offline emil88d Mężczyzna

  • Wiadomości: 25
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T v3, Bialetti Venus
  • Młynek: Fiamma MCF 9A (moded to single dose)
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #766 dnia: 07 Kwiecień 2022, 22:39:42 »
Udało mi się dogadać z Michałem i z serwisem. Ja ze swojej strony sprawdziłem dla pewności rurkę kapilarną która okazała się sprawna i wyszło że to wina manometru. Udało się załatwić sprawę bez odsyłania ekspresu. Serwis wysłał mi nowy manometr i instrukcje dzisiaj go podmieniłem i ekspres śmiga jak nowy - manometr pracuje jak powinien i dalej mogę się w pełni delektować pyszną kawą😃👍
Jeszcze raz dziękuje Michalowi za sprawne załatwienie problemu👍

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #767 dnia: 07 Kwiecień 2022, 22:55:17 »
Serwis wysłał mi nowy manometr i instrukcje dzisiaj go podmieniłem i ekspres śmiga jak nowy

 :ok: Super, to świetna wiadomość że u nas też się tak da :)

Offline emil88d Mężczyzna

  • Wiadomości: 25
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T v3, Bialetti Venus
  • Młynek: Fiamma MCF 9A (moded to single dose)
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #768 dnia: 07 Kwiecień 2022, 23:37:02 »
Przy okazji tej akcji odkryłem, że również u mnie elementy czyli rurki filtr i uchwyty tego wszystkiego w zbiorniku wody zrobiły się bardzo śliskie😬 Najbardziej ten czarny element czyli uchwyt filtra. Nie wiem jak to wyeliminować czy wyjmować wszystko i płukać na przykład raz w tygodniu🤔 Czy po prostu zrezygnować z oryginalnego filtra i wlewać od razu filtrowaną wodę aby zminimalizować to zjawisko. Stawiam, że powoduje to świeża woda kranowa, która pewnie zawiera jakieś drobnoustroje🤔

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #769 dnia: 08 Kwiecień 2022, 06:39:39 »
Nie wyeliminujesz, trzeba pracowicie myć raz na jakiś czas.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10587
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #770 dnia: 08 Kwiecień 2022, 07:41:53 »
Drobnoustroje są wokół nas, wszędzie. Niekoniecznie w wodociągach. Stojąca woda staje się środowiskiem do życia.

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #771 dnia: 08 Kwiecień 2022, 09:12:35 »
Czy po prostu zrezygnować z oryginalnego filtra i wlewać od razu filtrowaną wodę aby zminimalizować to zjawisko.

To nic nie zmieni, filtry dzbankowe nie usuwają bakterii, więc wyjdzie Ci na to samo.
Jedyną efektywną metodą byłaby odwrócona osmoza, ewentualnie naświetlanie UV albo dodawanie chloru (z oczywistych względów nieakceptowalne).
Tak jak koledzy piszą - trzeba wyciągać i myć.
Umyj dokładnie, nie dotykaj rękoma (albo noś rękawiczki), minimalizuj czas ekspozycji podczas dolewania wody. Ale to tylko wydłuży czas między czyszczeniami a nie wyeliminuje kontaminację.

skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #772 dnia: 08 Kwiecień 2022, 09:32:09 »
rurki filtr i uchwyty tego wszystkiego w zbiorniku wody zrobiły się bardzo śliskie (...) Nie wiem jak to wyeliminować
Do póki nie miałem Bianki lałem wodę filtrowaną do zbiornika a z filtra Lelita zrezygnowałem. Im dłużej jednak używałem ekspresu ze zbiornikiem, tym silniejsza była potrzeby zmiany tego stanu rzeczy na stałe podłączenie do wody. Bianka, ze swoim demontowalnym plecakiem, aż prosi się o takie podłączenie. Na początku podłączenie wydawało mi się technicznie trudne. Filtry BWT/Brita zajmują jednak niewiele miejsca. Mogą pracować w pozycji poziomej. Rurki są elastyczne. Blat też da się przewiercić. Pomyśl o tym, rozwiążesz problem raz na zawsze. Ekspres podłączony a niepodłączony do węzła sanitarnego to jak samochód z klimatyzacją a bez klimatyzacji :)

Off-Topic:
Doszedłem w końcu do momentu, w którym znam odpowiedź na pytanie jaki jest najlepszy ekspres. Jest to ekspres podłączony na stałe do wody  8)

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #773 dnia: 08 Kwiecień 2022, 10:58:29 »
Aż poszedłem do swojego sprawdzić, bo w sumie dostaliśmy je mniej więcej w tym samym czasie.
U mnie czyściutko, woda perfekcyjnie klarowna, ani śladu śliskości na elementach w zbiorniku czy innych oznak życia.
Ja swój zbiornik wymyłem płynem do naczyń przed zainstalowaniem, ręce w rękawiczkach, filtr od wyjęcia z opakowania też tylko przez rękawiczki, namoczenie i instalacja wszystkiego w rękawiczkach.
Z doświadczenia zawodowego pracy w laboratorium - kontaminacja mikrobiologiczna najczęściej zachodzi w wyniku zanieczyszczenia przez operatora, obstawiam dotknięcie wnętrza zbiornika i/lub filtra podczas instalacji (bo tam trzeba się było pogimnastykować bo wąsko). Dlatego jak pisałem wcześniej - wymyć dokładnie ręce (aż do łokci), a najlepiej używać rękawiczek, nie obsługiwać w długim rękawie (bo leci z mankietów) i powinno spokojnie wytrzymać miesiąc/dwa może i trzy między myciami :)

Offline emil88d Mężczyzna

  • Wiadomości: 25
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T v3, Bialetti Venus
  • Młynek: Fiamma MCF 9A (moded to single dose)
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #774 dnia: 08 Kwiecień 2022, 12:59:28 »
Ręce myłem ale o rękawiczkach nie pomyślałem. Czyli ewentualnie sprobuje to przemyć jeszcze raz i zobaczymy jak będzie. Niestety aktualnie wynajmuje mieszkanie i buduje dom wiec ciezko kombinować z tym bezpośrednim podłączeniem. W przyszłości jak już bede na swoim to napewno będzie podłączona. Tak się zastanawiam z tym światłem uv🤔 Wystarczy mały zasilacz 12v i kilka diod led uv i niech się swieci cały czas w zbiornik. Ciekawe czy to by problem rozwiązało😃🤔
« Ostatnia zmiana: 08 Kwiecień 2022, 14:26:48 wysłana przez emil88d »

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #775 dnia: 08 Kwiecień 2022, 15:21:28 »
Jestem sceptyczny szczerze mówiąc.
Do osiągnięcia pożądanego efektu nie wystarczą diody z allegro czy światełka do sprawdzania banknotów. Porządna lampa to już ładne kilkaset zł (albo i więcej, tak na szybko zerknąłem w google, ja używam przemysłowych medycznych z ogromną mocą za ładnych kilkanaście tys). Nawet jeśli byś się zdecydował na taką inwestycję to nie znamy efektu świecenia taką mocą na plastik zbiornika. Odradzam.
Myj to po prostu dokładnie i dbaj i tyle. Zwłaszcza do czasu wymiany filtra, bo jak już miałeś życie w zbiorniku to ono jest też w filtrze (dobrze im się żyje w tej żywicy). Ja bym mył co tydzień teraz, albo w ogóle wymienił filtr mimo że czas jeszcze nie minął.
I BTW - pomimo tego, że filtry z żywicy jonowymiennej można "reczardżować" w roztworze soli, to odradzam właśnie ze względu na potencjalny rezerwuar mikrobiologiczny.

Offline emil88d Mężczyzna

  • Wiadomości: 25
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T v3, Bialetti Venus
  • Młynek: Fiamma MCF 9A (moded to single dose)
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #776 dnia: 08 Kwiecień 2022, 16:00:54 »
Ok, dzieki za info. W zasadzie już ubiegłeś moje pytanie o odnowienie filtra😂👍

Offline kyeelt

  • Wiadomości: 71
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP MN Poprzednio: La Pavonii Europiccola
  • Młynek: Ceado E37J Poprzednio: Barazza Sette 270
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #777 dnia: 08 Kwiecień 2022, 17:57:02 »
Porządna lampa to już ładne kilkaset zł

lampy UV do oczek wodnych nie kosztują drogo
https://trzmiel.com.pl/oczko-wodne/lampy-uv-c/1/default/3

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #778 dnia: 08 Kwiecień 2022, 20:52:45 »
Żarnik nie lampa, a nawet gdyby to z oczka wodnego raczej się nie pije, patrzyłem więc bardziej w kierunku rozwiązań dopuszczonych do kontaktu z żywnością  :)

skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #779 dnia: 08 Kwiecień 2022, 21:04:07 »
To już lepiej chyba lać jakąś wodę z butli, Żywiecki Kryształ lub coś innego polecanego na forum niż kombinować z tym UV.

Niestety aktualnie wynajmuje mieszkanie
Ja bym jednak się zaparł, i zrobił jakąś tymczasową instalację podłączenia do wody. Na pewno da się zrobić coś demontowalnego, odwracalnego. Największy problem to przebicie się przez blat, ale może jest jakiś inny otwór do wykorzystania? Ja nie wierciłem Corianu, miałem od poprzedniego właściciela otwór z przepustem kablowym, chyba na czajnik... Jedyne czego żałuję z BWT to tego, że nie zamontowałem go wcześniej  8)
« Ostatnia zmiana: 08 Kwiecień 2022, 21:34:46 wysłana przez skansen »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi