Autor Wątek: LELIT - BIANCA, Super Star :)  (Przeczytany 163914 razy)

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #855 dnia: 31 Maj 2022, 15:19:30 »
Nawet pisać nie muszę, zdjęcia mówią same za siebie.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #856 dnia: 31 Maj 2022, 15:24:15 »
Jak by tak było jak piszesz, to dawno przestali by je produkować.

Internet jest pełen ludzi opisujących jak im nano powłoka zeszła z IMSa, nie wiem czy to przypadłość wszystkich oraz nie mogę się wypowiedzieć osobiście bo nigdy nie miałem, ale jest to zagadnienie szeroko poruszane.
Pierwsze z brzegu posty z Reddita:

Cytuj (zaznaczone)
I have the IMS Baristapro nanocoated baskets. They are fine, but over time the nano coat wears off. The basket it’s self works well though.
https://www.reddit.com/r/espresso/comments/jzzqcr/which_1821gr_basket_for_lelit_bianca_v2/

Cytuj (zaznaczone)
If you want to try it, just be aware that if you go the IMS path, the ''nano'' shit is peeling with time or when soaking your screen in Cafiza, so while it is easier to clean, it is also making you drink...well...Nanoshit. So buy the standard version.
https://www.reddit.com/r/espresso/comments/klfblt/upgrading_shower_screen_for_lelit_bianca_v2_worth/

itd itd, do znalezienia na praktycznie każdym forum kawowym (wliczając w to nasze jak widać powyżej).

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #857 dnia: 31 Maj 2022, 15:25:06 »
Nawet pisać nie muszę, zdjęcia mówią same za siebie.

A co w nich takiego zauważyłeś?  :doh:
Zmiana koloru świadczy o wypłukaniu warstwy nano?
Chyba nie wiesz o czym mówisz. To są spieki kwarcowe a nie lakier do paznokci.

Wujek google różne głupoty widział, szczególnie u tych którzy na temat nano technologii nie mają żadnej wiedzy, poza „januszową”.

 :lol2:
« Ostatnia zmiana: 31 Maj 2022, 15:28:23 wysłana przez MacJaro »
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #858 dnia: 31 Maj 2022, 16:47:31 »
Czy właśnie zaprzeczyłeś sam sobie, wrzucając wcześniej zdjęcie z tęczą na sitku, mające potwierdzić, że warstwy u ciebie nadal są, po czym niżej napisałeś, że brak "kolorków" nie świadczy o jej zniknięciu?

Nie bez powodu instrukcja, której E&B nie daje, ale IMS do wersji z warstwą zawiera informację:

Cytuj (zaznaczone)
The instructions that came with mine said to wipe with a damp cloth and avoid using any cleaners on them. I still use a pallo brush to try and get in the holes better, but I do avoid cleaners/abrasives.
https://www.reddit.com/r/espresso/comments/fajxj4/using_cafiza_on_ims_nano_baskets_and_screens/

Przecież spiekanej ceramice środki czyszczące nie szkodzą? A może jednak bliżej tym warstwom do lakieru? IMS jednak nigdzie nie chwali się szczegółami zastosowanej technologii, więc sam gdybasz.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #859 dnia: 31 Maj 2022, 17:28:54 »
Czy właśnie zaprzeczyłeś sam sobie, wrzucając wcześniej zdjęcie z tęczą na sitku, mające potwierdzić, że warstwy u ciebie nadal są, po czym niżej napisałeś, że brak "kolorków" nie świadczy o jej zniknięciu?

Nie bez powodu instrukcja, której E&B nie daje, ale IMS do wersji z warstwą zawiera informację:

Cytuj (zaznaczone)
The instructions that came with mine said to wipe with a damp cloth and avoid using any cleaners on them. I still use a pallo brush to try and get in the holes better, but I do avoid cleaners/abrasives.
https://www.reddit.com/r/espresso/comments/fajxj4/using_cafiza_on_ims_nano_baskets_and_screens/

Przecież spiekanej ceramice środki czyszczące nie szkodzą? A może jednak bliżej tym warstwom do lakieru? IMS jednak nigdzie nie chwali się szczegółami zastosowanej technologii, więc sam gdybasz.

Tęcza na sitku  była początkowo większa, ale nadal jest.
Nie używam do sitka chemii bo nie ma takiej potrzeby. Zwykłe przepuszczenie gorącej wody wystarcza.
Czasem przemywam zwykłym płynem do mycia naczyń. Tyle w temacie.
Ja z tymi sitkami nie mam problemu.
Wiadomo, nic nie jest wieczne, prawdopodobnie za rok lub dwa wymienię na nowe, takie same.
« Ostatnia zmiana: 31 Maj 2022, 19:03:59 wysłana przez MacJaro »
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #860 dnia: 31 Maj 2022, 20:19:24 »
Osobiście podejrzewam, że ta "tęcza" to nie jest właściwa nano powłoka kwarcowa, moim zdaniem jest to raczej albo efekt uboczny procesu, albo ktoś w IMS wymyślił że fajnie to będzie wyglądało i dodadzą na koniec.
W każdej z opcji strategia jest kiepska, bo ludzie zdecydowanie będą utożsamiać tę tęczę z powłoką i jak im zejdzie to będą myśleć, że powłoka im zeszła (co może być prawdą lub nie, nie wiemy). Jeśli dodają to celowo to moim zdaniem mogliby odpuścić, jeśli to jest efekt uboczny i bardzo łatwo schodzi to mogliby to jakoś spolerować albo spłukać czymś, tak sobie myślę, ale to specjaliści są, pewnie oni wiedzą lepiej :)

Natomiast pogrzebałem trochę w internetach i oto odpowiedź IMS na zapytanie odnoście tęczy i trwałości powłoki:

Cytuj (zaznaczone)
Thank you for pointing out this blog conversation, I confirm to you that we don't have any problem with the nanotech coating, it does not peel nor crack, we switched to this technology also for this positive feature.

the only issue is visual, since the rainbow colouring is a side effect of the coating, some item has it more evident and some other not, also sometimes it is a bit irregular, with gray parts on it, it does not affect the result, it is just a visual effect.

-> The Quartz Nanotechnology is much more resistant than Teflon or PTFE but still is a coating, so you can use a detergent if you need it but we still suggest to be careful with brushes as they might scratch the surface. Even with scratches the coating will not peel off but it will be removed only the part that has been scratched.

Ile w tym prawdy a ile marketingu - nie wiadomo. Ja w sumie chyba nawet im wierzę :)

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #861 dnia: 31 Maj 2022, 20:41:50 »
Czytałem tę wypowiedź, technologia wypalania powłok kwarcowych w wysokich temperaturach nie jest nowością. Jeżeli nie dojdzie do mechanicznego uszkodzenia, sitka będą służyć długo, tak jak patelnie pokryte teflonem, a może i dłużej.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #862 dnia: 31 Maj 2022, 21:16:33 »
Przecież drobinki kawy działają ściernie, jak peeling. Wie to każdy kto dłużej robi espresso. Z tym teflonem to tez nie jest tak, ze się nie zdziera. Nauka mówi, ze się zdziera, ale jego spożycie nie jest szkodliwe :).

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #863 dnia: 01 Czerwiec 2022, 18:18:52 »
Zaintrygowaliście mnie. Sprawdzę, czy znikła i dam znać.

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #864 dnia: 01 Czerwiec 2022, 18:28:36 »
Nie używam do sitka chemii bo nie ma takiej potrzeby. Zwykłe przepuszczenie gorącej wody wystarcza.
Czasem przemywam zwykłym płynem do mycia naczyń.

Płyn do mycia naczyń nie zastawia zapachu? Te zwykłe płyny potrafią być mocno perfumowane. Chyba lepiej użyć sody kuchennej. Odtłuszcza  i nie zastawia zapachu.

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #865 dnia: 01 Czerwiec 2022, 18:38:02 »
Co daje ta powłoka kwarcowa?

Miałeś wrzucić zdjęcie  złego sitka IMS. Prosimy i czekamy.

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #866 dnia: 01 Czerwiec 2022, 20:44:09 »
F2187815-6A7A-4E7A-B6C2-7613C9AC2FE8.jpeg
Może zdjęcie to źle oddaje, ale siatka jest niecentralnie osadzona, w jednym miejscu się lekko odkleja. Generalnie sprawia to wrażenie niechlujstwa, a sitko tanie nie było. Mam jeszcze prysznic ims , ale już bez nano powłoki, prysznic jak prysznic. Dla mnie ims jest słabe, miałem trochę rzeczy od nich i wolę VST. Ekstrakcję tez lepsze na vst. Dla mnie vst to wzorzec metra, zawsze jak mnie nachodziło na ims to później wracałem do vst bo z ims zawsze coś mi nie pasowało.
« Ostatnia zmiana: 01 Czerwiec 2022, 20:50:56 wysłana przez Jozin von Bazin »

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #867 dnia: 02 Czerwiec 2022, 20:04:26 »
Zaintrygowaliście mnie. Sprawdzę, czy znikła i dam znać.
Nie znikła. Prysznic przecieram ręcznikiem jednorazowym.

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #868 dnia: 08 Czerwiec 2022, 13:42:08 »
Taka oto ciekawostka  [emoji38] pierwsza dostawa u nas na przełomie lipca/sierpnia  8)

http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline Anzelm Mężczyzna

  • Wiadomości: 155
  • Ekspres: Bianca, Rota, Clever, V60, phin
  • Młynek: EM-LT, Kinu
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #869 dnia: 08 Lipiec 2022, 12:07:27 »
Jak opróżnić bojler kawowy w Biance, w przypadku gdy ekspres podpięty jest bezpośrednio do ujęcia wody?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi