Autor Wątek: Krótkie opinie o kawach  (Przeczytany 227448 razy)

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1953
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #1020 dnia: 20 Marzec 2023, 09:58:19 »
Cały proces powinien być dłuższy.

I jest dłuższy.
Ty chyba nie widzisz moich obrazków bo tam pokazany jest stoper i na nim wszystko widać tz. w jakim czasie się to przelało.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #1021 dnia: 20 Marzec 2023, 10:01:07 »
Twoich fotografii nie sposób nie dostrzec ;). Zwróciłem uwagę na pojęcie "czas parzenia" -- obejmuje on zarówno czas immersji i przelewania. Z Clever Dripper bywa łatwo, ale największym problemem tego urządzenia jest raczej "niedoparzenie". Starałbym się bardziej kawę zaparzyć, by uzyskać więcej aromatu i przyjemności.
« Ostatnia zmiana: 20 Marzec 2023, 10:10:13 wysłana przez Antonio »

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1953
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #1022 dnia: 20 Marzec 2023, 10:09:57 »
Z Clever Dripper bywa łatwo, ale największym problemem tego urządzenia jest raczej "niedoparzenie".

No to teraz ważniejsze bym się dowiedział jak z tym walczyć.

Ale to może kiedyś teraz dzisiaj poniedziałek 10:10 mam jak to emeryt sporo pracy a o tej godz. czas na espresso tak że spadam zrobić sobie coś małego do wypicia bo ekspres, kolba, filiżanka wygrzewa się już ponad 1godz.

Jka

Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6207
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #1023 dnia: 20 Marzec 2023, 15:21:43 »
Sam napar jakby mniej gorzkawy, są minimalne kwaski, i jeszcze jeden smak którego nie umiem określić.
Wody jeszcze nie zmieniałem, jutro jak czas pozwoli zmielę jeszcze o i stopień grubiej

Ja bym nie mielił grubiej, a wodę z czajnika wlewał bezpośrednio przed wrzuceniem kawy.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1953
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #1024 dnia: 25 Marzec 2023, 15:14:48 »
Wczoraj ostatnia kawa jaka mi została do sprawdzenie trafiła do takiego ustrojstwa z prysznicem.

DR 2 PODA.jpg

To ta kawa.

DR 2 PODB.jpg

Ziarenka takie po otwarciu paczki wyczułem taki jakby kwaskawy zapach.

DR 2 PODC.jpg

Zmieliłem na takich samych nastawach co poprzedniczkę i zauważyłem zdecydowanie więcej łusek czy noże to coś innego ale nie umilę tego nazwać nie wydmuchiwałem tego.

DR 2 PODD.jpg

Kawa przelała się w takim akceptowalnym czasie co mnie zdziwiło to naprawdę czysty filtr po bokach.

DR 2 PODF.jpg

W szklaneczce kolor wiśniowy, kawa wyszła mi taka mniej gorzka jak poprzednia, jakiś tam kwasek jest :) podobno ma być rabarbar tylko że ja kompot z rabarbaru piłem ostatnio z 50 lat temu, a samego rabarbaru nie jadłem :) kiedyś tam w jakimś placku trafiłem :) tak że trudno mi ocenić czy ten kwasek to rabarbar.
Innych smaków nie wykryłem, piło się to przyjemnie.

DR 2 PODG.jpg

Na 101% się to nie zmarnuje za chwilę 16:00 czyli u mnie czas na ostatnią kawę w dniu i dzisiaj będzie to YEMEN SHEBA UDINI NATURAL

Jka


Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1953
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #1025 dnia: 08 Kwiecień 2023, 16:27:20 »
Jakiś czas temu od Kolegi z tego forum dostałem (w dosłownym tego znaczeniu) 2dwie takie kawy + dodatki  :)

WB1.jpg

Jedna pod espresso oznaczona literką E druga pod przelewy litera P

WB2.jpg

WB3.jpg

Kawy takie spokojne, zrównoważone, nic i nikt w nich nie przeważa, fajne do takiego codziennego użytkowania, pierwsza z literką E świetnie sprawdziła mi się z dodatkiem mleka, druga jako ta ostatnia pita tak jak teraz o 16:00.
Jak tylko będzie to możliwe wrócę do nich.

Jka

Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #1026 dnia: 08 Kwiecień 2023, 17:45:18 »
Ooo ciekawe. Nigdy nie widziałem pozytywnej opinii na temat tej palarni. Sam zawiodłem się dwa razy. Może warto wrócić 🤔
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1953
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #1027 dnia: 08 Kwiecień 2023, 18:42:08 »
Nigdy nie widziałem pozytywnej opinii na temat tej palarni.


To nie jest opinia, to są takie moje prywatne spostrzeżenia, często nieudolne jak to u amatora bywa.
Po prostu pisze jak to czuję i widzę.
Na temat tej palarni praktycznie nic nie wiem, wiem tylko że jest to lokalna palarnia i to co wyczytałem na ich stronie.
Acha wiem jeszcze jedno że to moje pudełko coróż dostaje nowe opakowanie do przechowania z moimi prywatnymi notatkami

Ot rok zbierania.

było.jpg
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #1028 dnia: 08 Kwiecień 2023, 18:44:52 »
Ooo ciekawe. Nigdy nie widziałem pozytywnej opinii na temat tej palarni. Sam zawiodłem się dwa razy. Może warto wrócić 🤔
Ja wróciłem i nie warto. Ziarna nierówno wypalone. Po prostu TWB jest przeciętną palarnią.
« Ostatnia zmiana: 08 Kwiecień 2023, 19:08:01 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #1029 dnia: 10 Kwiecień 2023, 22:16:17 »
W sumie to dawno nic nie polecałem, jestem obecnie pod ogromnym wrażeniem tego:

https://shop.kawa.coffee/produit/colombia-wild-honey-lactic/

Kawa smakuje jakby zalać wrzątkiem polne kwiaty, trochę ziół (tymianek) i ssać w buzi cytrynowe cukierki. Pachnie przepięknie, jest autentycznie kwiatowo-ziołowa i świetnie zbalansowana. Palenie w punkt. Nie pamiętam kawy, która byłaby jakkolwiek smakiem zbliżona do tej.

Przy 2-3 paczkach wysyłka za darmo, idzie ok. tygodnia. Dobra palarnia - polecam, już trochę tego było od nich :)

Pozdrawiam,
Paweł

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1139
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #1030 dnia: 11 Kwiecień 2023, 09:50:26 »
@mr_blend Dzieki za info, fajnie maja podzial kawek ze wzgledu na punktacje SCA.

Niestety kawka o ktorej piszesz, chyba wyszla i jest tylko w 1kg paczkach.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #1031 dnia: 11 Kwiecień 2023, 12:11:49 »
@Heniutek

Zrzut ekranu 2023-04-11 o 12.08.13.jpg

Tam są takie małe okienka do zaznaczenia jak na obrazku, u mnie nie widzę żeby była niedostępna :) Jest 200g, 2x200g i kilogram ze zniżką 30%.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1139
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #1032 dnia: 11 Kwiecień 2023, 12:29:45 »
Nigdy nie miałem francuskiego, ale sprawdziłem sobie w tłumaczu i wydaje mi się że tam jest, tak:

DISPONIBLE SOUS 10J

J =Jour co znaczy pewnie dzień i to że bedą w ciągu 10 dni? ;)

Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #1033 dnia: 11 Kwiecień 2023, 13:07:04 »
Może być, że chwilowo nie mamy.

Natomiast raz kolega zamawiał u nich Jemen też z taką informacją i wysłali za 2 dni :) Może wtedy biorą z półki w kawiarni, bo po prostu w palarni nie ma (czyt. rzecz systemowa). Druga sprawa jest taka, że przy 200 i 2x200g jest info tylko u góry a jak kliknie się w kilogram, to info o 10-ciu dniach wędruje koło klawisza "kup". Strzelam, że nie ma gramatury 1000g a reszta jest lub błąd na stronie i uzupełnią zaraz po Wielkanocy. Chyba bym się specjalnie nie przejmował, póki można kliknąć i dodać do koszyka. Oczywiście głowy nie dam xD

Pozdrawiam,
Paweł

Offline popcorn

  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #1034 dnia: 11 Kwiecień 2023, 13:16:13 »
Myślę, że Heniutek ma jednak rację i nie da się dodać torebki 200g do koszyka, a 1kg można i dostępna będzie do 10 dni.

Ja mam od jakiegoś czasu zboczenie na Jemen, tylko nie wiem dlaczego wszyscy chcą je wypalać pod przelew, bo mi każdy który próbowałem dużo bardziej smakuje jako espresso. Tu mają jakiś https://shop.kawa.coffee/produit/abdo-alqadah-best-of-yemen-lot-20/ - trochę drogi, ale jak ma być jakiś szczególny, to chyba się skuszę... :)

P.S. Właśnie widzę, że już ktoś miał pomysła na ten Jemen ;). Nie wiesz Paweł, czy kolega zadowolony? :)

P.S2. Już naprawili ;) i można kupić 200g.
« Ostatnia zmiana: 11 Kwiecień 2023, 14:23:42 wysłana przez popcorn »
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi