Forum > Kawiarnie, bary, punkty z kawą

Kawiarnie Białystok i nie tylko

<< < (2/3) > >>

Jaro:
miałem okazję dzisiaj nawet dwukrotnie być w "Baristacji" przy ul. Sienkiewicza 7 i z całego serca polecam ten lokal ;-)
obecnie espresso (tylko to piliśmy z Ropuchą) mają: http://johanochnystrom.se/en/products/fto-en/

do tego ogromny wybór ciast, ciasteczek, deserów, kanapek, soków świeżo wyciskanych, świeży chleb żytni na zakwasie i wiele, wiele innych

ignacy:
Byłem wczoraj w Baristacji i trzymają europejski poziom. Filtry z Five Elephant, (piliśmy Etiopię) espresso z CP trochę mi nie podeszło, ale przygotowane było poprawnie. Mlecznych akurat nie piłem. Do tego obłędne wypieki i wystrój. Bardzo dobra obsługa.

teris:
Oprócz Baristacji mogę jeszcze polecić:
- Fly High Coffee - ul.Lipowa 16/24 - prócz wyśmienitej kawy jest też coś na ząb. Nie pamiętam co było w młynku, pamiętam aromatyczny napar z borówkowym posmakiem.
- Francja Elegancja - ul Nowy Świat 3/lok.U2 - ostatnio jak tam byłem mieli w młynkach Audun Coffee
- Cukiernia Pani K - ul. Sybiraków 4 - bardziej cukiernia niż kawiarnia, ale w młynku ostatnio coś z CoffeeProficiency . Espresso ok a słodkości wprost nieziemskie.

A nieopodal Białegostoku jest miasteczko Sokółka a w nim:
- Lodziarnia Stara Szkoła - ul. Ściegiennego 39 - lody i desery wyśmienite, ręcznie robione praliny - ponoć najlepsza lodziarnia na podlasiu. Na miejscu jest też palarnia kawy. Jak dobrze pamiętam ze 4 single (Yellow Bourbon, coś z Kostaryki, więcej nie pamiętam a nie mają sprzedaży internetowej.) Oczywiście na miejscu można wypić kawę jak tez kupić ziarenka pakowane po 250g za 25zł).

teris:
dodaje kolejny punkt na kawowej mapie Białegostoku:

- 7 metod - Kilińskiego 7/1 (kawiarnia/bistro) - jak nazwa wskazuje kawa na różne sposoby od espresso przez alternatywy. Aktualnie ziarenka od Auduna - doppio bardzo zadowalające.

gniewko:
Kafejeto Mazowiecka 48
https://kafejeto.pl

Własna palarnia, świetne desery, cold brew, warsztaty i sklep :-)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej