Autor Wątek: Kawa zielona ???  (Przeczytany 26120 razy)

Offline Senators Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 26
    • Sklep kawa
  • Ekspres: AeroPress
  • Młynek: Compak K6
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Marzec 2014, 14:39:22 »
Właśnie chciałem kupić tą zieloną (mieloną), bo niby taka zdrowa, ale im więcej czytam takich opinii jak powyższe, to coraz bardziej daje mi do myślenia :D Podobało mi się w niej to, ze przyspiesza metabolizm i większa część pokarmu jest zamieniana na energię. Jednak chyba yerba będzie lepsza... :P

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Marzec 2014, 14:54:07 »
A do czego ta yerba będzie lepsza? A po co przyśpieszać metabolizm?

Offline Senators Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 26
    • Sklep kawa
  • Ekspres: AeroPress
  • Młynek: Compak K6
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Kwiecień 2014, 14:07:00 »
Aby mieć więcej energii. Pobudza równie dobrze jak kawa. Kolega w pracy dał mi spróbować.

Poza tym, chcę rzucić palenie. Gdy to zrobię, to pewnie metabolizm spowolni.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Kwiecień 2014, 17:01:04 »
Co Ty wiesz o metabolizmie? ;) Lepiej odpuścić sobie różne śmieci, niż szukać stymulacji...
« Ostatnia zmiana: 08 Kwiecień 2014, 22:13:44 wysłana przez Antonio »

Offline Senators Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 26
    • Sklep kawa
  • Ekspres: AeroPress
  • Młynek: Compak K6
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Kwiecień 2014, 15:55:29 »
Coś tam wiem :) Ale przytyć nie chcę. Zresztą kawa i papieros z samego rana to chyba najgorsze co może być :)

Martaja

  • Gość
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Kwiecień 2014, 13:18:42 »
Ja tez nie polecam kawy zielonej, dla mnie to nie kawa

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Kwiecień 2014, 13:19:34 »
Czy ktoś wie skąd wziął się pomysł picia zielonej kawy?

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Kwiecień 2014, 13:59:56 »
Zapewne z bardzo kreatywnej głowy szukającej zysku




Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Kwiecień 2014, 14:07:19 »
Z oszczędności energii :).

Offline harkie

  • Wiadomości: 149
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Kwiecień 2014, 14:12:38 »
Czy ktoś wie skąd wziął się pomysł picia zielonej kawy?

Trzeba cofnąć się o całe wieki do Etiopii. Pewien pasterz o imieniu Hajle (czy jakoś tak) zauważył, że jego kozy dziwnie zachowują się po zjedzeniu surowych jagód z pewnego krzewu. Zwierzęta te nie chciały spać po dobranocce. To były jeszcze czasy, kiedy dobranockę nadawano tylko raz dziennie około 19-tej. Ponadto były nadpobudliwe.
Ruch im służył, zmniejszając ich masę ciała. Pasterzowi się to nie podobało i podpalił krzaki. Czekał spokojnie, aż się wypalą, ale nagle jagody zaczęły do niego przemawiać dziwnym (nadprzyrodzonym) głosem. Podskakując z żalu, płakały. Pasterz w strachu ugasił płomienie polewając krzaki wodą. Stanął przy pogorzelisku i także zapłakał. Chciał połączyć duszę małych braci ze swoją. Nabrał z ziemii (ciągle wilgotnej) do swojej miseczki ziarenka z wodą (ogrzaną od dogasającego ognia) i wypił ciemny płyn. Dalej to już wiadomo. Na znak tego przymierza (a tak naprawdę zazdrośni) pasterze zabierali kozom zielone ziarenka i palili  je w swoich szałasach.
Zaczęli powszechnie propagować opinię, że kozy są głupie i zielone ziarna w ogóle nie są do niczego przydatne. Produkowali swoje mieszanki uważając się za mędrców. Ale kozy i tak swoje wiedziały i wiedzą. Zamachu nie było, mgła okryła przez następne wieki wielką tajemnicę osmolonych ziaren.

Offline Senators Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 26
    • Sklep kawa
  • Ekspres: AeroPress
  • Młynek: Compak K6
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Kwiecień 2014, 14:08:42 »
Zapewne z bardzo kreatywnej głowy szukającej zysku

Dokładnie ;] Nie ma tak na prawdę żadnych TWARDYCH badań, które by potwierdzały jej "zbawienny" wpływ na organizm. Badania robione do tej pory są sponsorowane ;]

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Kwiecień 2014, 22:54:39 »
Ciekawe kto te badania, według Ciebie, sponsoruje. W sklepie z Twojej stopki, zielona kawa ma różne, ciekawe właściwości.
« Ostatnia zmiana: 18 Kwiecień 2014, 22:57:46 wysłana przez WS »

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #27 dnia: 18 Kwiecień 2014, 23:36:31 »
Ten towar nie jest już modny, obecnie króluje African Mango - dużo pozostało Tobie tego zielska?? Jeśli tak - spal je!
 :evil:

Offline Senators Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 26
    • Sklep kawa
  • Ekspres: AeroPress
  • Młynek: Compak K6
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Kwiecień 2014, 14:11:26 »
Ciekawe kto te badania, według Ciebie, sponsoruje. W sklepie z Twojej stopki, zielona kawa ma różne, ciekawe właściwości.

Chyba oczywiste kto je sponsoruje ;]
W każdym sklepie i w zasadzie wszędzie gdzie będziesz szukał informacji na ten temat, przeczytasz o tym, że jest to cudowne lekarstwo na raka a zmarłego podźwignie z grobu. Szkoda, że nie ma rzetelnych badań na ten temat... :/

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Kwiecień 2014, 14:22:56 »
Krótko, kawę zieloną należy wrzucić między bajki i tyle. Nie ma żadnych właściwości, taniej i pewnie tak samo zdrowo byłoby jeść świeżo koszoną trawę, smak pewnie podobny. :)
Z kawowych specyfików podobno świeże łupiny owoców kawowca są bardzo zdrowe, tylko ciężko raczej dostać takowe w Polsce, mają dużo przeciwutleniaczy i witamin, ale nie schudnie sie od nich w 10 sekund. :)

Yerba Mate ma działanie tłumiące apetyt, a pobudza moim zdaniem lepiej niż kawa, tylko smak mi nie pasuje.
Ewentualnie jeśli szukasz czegoś co pobudza, gasi pragnienie i apetyt to polecam zieloną herbatę Matcha, zielony proszek zawierający ogromną ilość przeciwutleniaczy, witaminy c i innych ciekawych zdrowych "super mocy", po zmieszaniu z sokiem pomarańczowym, pycha!
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi