Autor Wątek: Kawa zielona ???  (Przeczytany 26122 razy)

rys

  • Gość
Kawa zielona ???
« dnia: 01 Wrzesień 2013, 15:20:53 »
Jestem tu nowa i na razie jeszcze nie odkryłam jak się tu na forum poruszać  :redface:

Znalazłam zieloną kawę EXTRA SLIM GREEN COFFEE i mam pytanie czy ktoś jej próbował?
czy nadaje się do ekspresu ciśnieniowego?
lepiej sobie darować czy warto sprawdzić?

Pozdrawiam, rysiowa ;)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Wrzesień 2013, 15:55:06 »
Daruj sobie. Jeśli już ktoś koniecznie chce pić zieloną kawę to raczej zalewa się ją gorącą wodą i pije tak przygotowany napar. Zielona kawa nie jest smaczna - prawdę mówiąc dla mnie jest paskudna.  :)
Raczej ostrożnie podchodziłbym do tego typu produktów - to raczej czysty marketing a nie skuteczny specyfik.
A w ekspresie zaparz sobie dobrą, świeżą kawę z lokalnej palarni lub od któregoś z naszych forumowych palaczy. Będziesz z pewnością zadowolona :)

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Wrzesień 2013, 15:57:51 »
Kawa zielona to zwykła bzdura. Jest to po prostu sposób na opchnięcie kawy, której nie kupiła żadna palarnia, z której już nie ma co zrobić. Nie ma żadnych dowodów na to (poza onetem i podobnymi źródłami "wiedzy") ze niepalona kawa ma dobry wpływ na cokolwiek w organizmie..

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Wrzesień 2013, 16:09:38 »
Niepalona kawa jest szczerze mówiąc paskudna, ale zawiera najwięcej kofeiny, ale po co dziś pić kawę dla kofeiny, skoro w aptekach można kupić tabletki kofeinowe.

rys

  • Gość
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Wrzesień 2013, 19:28:40 »

A w ekspresie zaparz sobie dobrą, świeżą kawę z lokalnej palarni lub od któregoś z naszych forumowych palaczy. Będziesz z pewnością zadowolona :)

dziękuję za poradę, na pewno skorzystam. A moglibyście wkleić linki do palarnii forumków?
Jeszcze jestem "zielona" i nawet nie wiem gdzie szukać, a chętnie kupię.

Offline Joanna Bożek Kobieta

    • Herbaciara
  • Wiadomości: 257
    • Joanna Bożek o herbacie
  • Ekspres: French Press, Kawiarka
  • Młynek: Made in Albania
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Wrzesień 2013, 19:37:03 »
To niestety ludzie stworzyli popyt na zieloną kawę, wyczytali że świetnie odchudza i po prostu koniecznie muszą mieć, że paskudna to najmniejszy problem, ostatnio słyszałam że jedna babka dodaje do smaku skondensowane mleczko, lepiej smakuje i dalej odchudza  :smiech:
>Luty 2018 - Herbaciana wyprawa do Wietnamu!<
Prowadzę bloga o herbacie, herbatyzm jest moją życiową filozofią.
www.joannabozek.pl
https://www.facebook.com/joannabozekoherbacie/

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Wrzesień 2013, 19:40:18 »
Zwróć do ranGo lub Antonia przez PW :taktak:

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Wrzesień 2013, 20:53:53 »
@rys, powiedz skąd jesteś, to może uda nam się wskazać miejsca (kawiarnie), w których spróbujesz naprawdę dobrej, prawdziwej kawy. To też jest ważne, bo na początku często trudno znaleźć odpowiedni punkt odniesienia co to znaczy "dobra kawa" : )

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Wrzesień 2013, 23:04:40 »
I pamiętaj, Lavazza to nie rozwiązanie ;)

Kawa-Swiezo-Palona

  • Gość
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Październik 2013, 15:28:09 »
Opinie są raczej jednoznaczne i moja także dołącza do tych negatywnych,nie warto psuć sobie smaku oraz zdrowia. Nic Ci to nie da,wydasz tylko pieniądze w błoto.

CoffeeAddict

  • Gość
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Listopad 2013, 11:53:16 »
zielona jest paskudna w smaku. ostatnio próbowałam i nigdy więcej

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Listopad 2013, 12:58:25 »
Odnoszę wrażenie, że świeżopalony zmienił płeć i nadaje jako coffeaddict  :wow2:

Ziarenko

  • Gość
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Grudzień 2013, 14:00:09 »
To mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość ;)
Zdecydowałam się swój pierwszy post zamieścić właśnie tutaj, bo kawa zielona to jest paskudztwo jakich mało! Pamiętajmy, że kawa zielona to nie to samo co zielona herbata ;)

Alicja

  • Gość
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Luty 2014, 09:52:24 »
Zgadzam się - zielona kawa jest obrzydliwa, droga i nie działa na nic :)

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Luty 2014, 09:56:14 »
Tak, to zupełnie jak ekspresy Filipsa, które starasz się reklamować, drogie , obrzydliwe i nie działają :lol2:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi