Autor Wątek: Kawa zielona ???  (Przeczytany 26147 razy)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #30 dnia: 29 Kwiecień 2014, 19:19:58 »
Chyba oczywiste kto je sponsoruje ;]

No to napisz konkretnie, jak to jest takie oczywiste.

F.Fuchs

  • Gość
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #31 dnia: 19 Maj 2014, 10:51:10 »
Cóż, kawa zielona to przede wszystkim duży biznes, dlatego, że nie trzeba jej reklamować, reklamuje ją sama moda na nią. Wszyscy bezkrytycznie wierzą, że ona pomaga w odchudzaniu czego dotąd w żadnych badaniach nie dowiedziono.
Dowiedziono za to, że kawa niewypalona jest niemożliwa do zmielenia zwykłym młynkiem. Nawet najlepszymi młynkami jest ciężko to zrobić.

Online Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #32 dnia: 19 Maj 2014, 11:02:50 »
Przecież sprzedają mieloną :)

paulinalal

  • Gość
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #33 dnia: 11 Czerwiec 2014, 22:06:19 »
Za każdym razem jak piję zieloną kawę czuje w niej zapach bananów!

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #34 dnia: 11 Czerwiec 2014, 22:32:49 »
A ja czuję kolejną osobę próbującą nieudolnie zacząć się reklamować - no ale może się mylę.

Zamiast zielonej kawy polecam zielone wiśnie. Też pomogą oczyścić organizm.  :ogien:
LMWDP #469

Offline Delizia Mężczyzna

    • Delizia.pl spółka jawna
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 80
    • sklep z kawą
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #35 dnia: 02 Lipiec 2014, 22:51:53 »
Witam, moda na zieloną kawę chyba przemija:) A powód - jak dla mnie smak jest okropny;) jak kawa to czarna
Delizia.pl - duży wybór włoskich kaw ziarnistych, mielonych oraz środków czyszczących do ekspresów

Offline Michał Single Mężczyzna

    • Palarnia Single Origin
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 68
    • Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
  • Ekspres: Faema Enova A2, Aeropress i inne
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Hario, Comandante
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #36 dnia: 12 Lipiec 2014, 18:28:55 »
Z zaciekawieniem przeczytałem ten wątek i w 100% zgadzam się z niektórymi wypowiedziami. Są co prawda badania, które dowodzą, że zielona kawa pomaga spalić tkankę tłuszczową, ale w tych badaniach mowa jest o wyciągu z zielonej kawy, a nie naparze. Metodą domową nie da się uzyskać takiego stężenia substancji aktywnych, żeby jej picie miało jakikolwiek sens.

I swoją drogą zielona kawa jest faktycznie ohydna. Pamiętajcie, że kawa surowa (zielona) ma kilkanaście związków aromatyczno-smakowych, a kawa wypalona ma ich ponad 700!

zosi

  • Gość
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #37 dnia: 18 Lipiec 2014, 20:43:49 »
Też jestem tu nowa. Właśnie zauważyłam, że wątek o zielonej kawie już jest :) A mojej mamie smakuje. I w sumie jak ją wąchałam to nie była zła. Pachnie orzechowo. Widzę, że większość opinii jest zdecydowanie negatywna. A mi się wydaje, że warto przejść na coś zdrowego, jeśli jest taka możliwość.

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #38 dnia: 18 Lipiec 2014, 20:45:56 »
Delikatnie mówiąc - marketing szeptany to szajs.
Między nami - Czysta Zielona to naciąganie ludzi. Nie jest to smaczne
A i ze zdrowotnością tez bym polemizował.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #39 dnia: 18 Lipiec 2014, 21:07:51 »
Też jestem tu nowa. Właśnie zauważyłam, że wątek o zielonej kawie już jest :) A mojej mamie smakuje. I w sumie jak ją wąchałam to nie była zła. Pachnie orzechowo. Widzę, że większość opinii jest zdecydowanie negatywna. A mi się wydaje, że warto przejść na coś zdrowego, jeśli jest taka możliwość.

Dostałaś ostrzeżenie za niedozwolona reklamę. Proszę o kontakt z Administratorem.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #40 dnia: 18 Lipiec 2014, 21:09:17 »
@Zosi, ponoć z zielonych kaw najsmaczniejszy jest Kopi Luwak, nieoczyszczony oczywiście.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #41 dnia: 18 Lipiec 2014, 22:22:46 »
Niezależna badania potwierdzają że zielona kawa powoduje raka i choroby ptaka.  :-X
LMWDP #469

zosi

  • Gość
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #42 dnia: 19 Lipiec 2014, 10:02:35 »
@KrzychK - To, że przytaczam prawdziwą historię, nie znaczy, że musi to zaraz być kryptoreklama. Jestem tu nowa i nie znacie mnie. Moja mama naprawdę piję zieloną kawę. Odkryła ją niedawno, a wcześniej była uzależniona od kawy. Do tej pory rano, pierwsze, co robi po przebudzeniu, to kawa, tyle że zielona. Przez te wszystkie agencje reklamowe, człowiek nawet nie może przytoczyć opinii innych na jakiś temat, bo zaraz kryptoreklama. Zresztą i tak widzę, że i tak preferencje osób na tym forum są zdecydowanie po jednej stronie, dlatego temat zielonej kawy jest tu w ogóle niepotrzebny. Już się wszystkiego dowiedziałam, co chciałam. Dziękuję za opinie.

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #43 dnia: 19 Lipiec 2014, 10:20:53 »
>>UWAGA! Post zawiera treści zaprawione złośliwością. Osoby wrażliwe emocjonalnie proszone są zachowanie bezpiecznej odległości. Może opluć na żółto. ;)<<

@Zosi - nie ma potrzeby się unosić. To bardzo dobrze, że Twojej mamie smakuje tak kawa. Pytanie, czy smakuje Tobie. Póki co tylko ją wąchałaś. :) Poza tym trafiłaś na forum zwolenników kawy już przetworzonej, nie dziw się, że nam zielona nie smakuje. Po trzecie natomiast, wypowiadając się jako ktoś patrzący bezpośrednio na to, jak sprzedaje się zieloną kawę w postaci suplementów diety to... Powiem Ci, że najzdrowiej po niej czują się ci, którzy przenoszą paczki z nią - mają ruch, świeże powietrze (zależy jeszcze gdzie, rzecz jasna) ich krążenie jest odpowiednio pobudzone a mięśnie silne i zdrowe - chudną natychmiast! Tu się zgodzę - zielona kawa jest bardzo zdrowa.
Żeby zakończyć tę dyskusję przypominam, że nie ma żadnych dowodów na to, że kawa palona jest niezdrowa a tym bardziej chora. ;)
Dziękuję za uwagę.
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Kawa zielona ???
« Odpowiedź #44 dnia: 19 Lipiec 2014, 12:12:55 »
zosi, wysłałem Tobie PW. Serdecznie witamy, etc.
Kwestie biznesowe, jak napisałem, proszę ustalić z Adminem.

Pytanie tylko, czy znajdziesz tutaj klientów na swoje produkty.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi