Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1516625 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7605 dnia: 17 Listopad 2022, 10:37:41 »
Myślę, że przez Cafe Silesia.

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7606 dnia: 17 Listopad 2022, 15:45:05 »
Mogę poprosić o link dotyczący naszej kawki na Allegro?

Offline przemyslavklimek

  • Wiadomości: 69
  • Ekspres: Głównie Flair i Origami, inne okazjonalnie.
  • Młynek: C40MK4, JX-Pro
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7607 dnia: 17 Listopad 2022, 19:25:37 »
Cafe Silesia sprzedaje Wasze kawki na allegro, Mefisto, Ariadna i Stormy Weather :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7608 dnia: 17 Listopad 2022, 20:21:34 »
Znamy się z nimi od wielu, wielu lat. Poznaliśmy się chyba wtedy, gdy oni dopiero uruchamiali swój sklep internetowy a my jeszcze nie myśleliśmy o paleniu kawy. Stare dobre czasy. Nie licząc kontaktów przez nieistniejące już forum caffeprego.pl, spotkaliśmy się na kursie zorganizowanym przez Elę i jej włoskich przyjaciół z Centro Studi Assaggiatori. Był to kilkudniowy kurs w dużej mierze poświęcony bardzo ciekawej dziedzinie: psychofizjologii percepcji w odniesieniu do espresso. Z takiego trochę sentymentalnego względu Cafe Silesia jest jedynym "hurtowym" nabywcą naszych a w zasadzie li tylko moich, "włoskich" kaw :).

Wkrótce poukładam moje świeże palenia na sklepowych półkach, bo na razie padam ze zmęczenia i rozdwojenia. Na pewno pojawi się Ariadna z robustą z Javy, A+, Chocolate Wave, Hot Pair i Stormy Weather już są, będzie Brazylia Cerrado i jeszcze jeden trochę spontaniczny blend do espresso. Z początku miesiąca są Espresso #1 i Espresso #2 -- teraz są najfajniejsze w filiżance :).

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7609 dnia: 20 Listopad 2022, 12:29:55 »
3trzy tygodnie temu przyszła paczka (raczej paczuszka) z kilkoma kawami od założyciela tego tematu a w niej prezent z tajemniczą kawą o taką.
P1010880.JPG

I do dzisiaj nie wiem co to takiego.

Ziarna wyglądają tak.
P1010883.JPG

W młynku ręcznym nie było problemu zmielić to pod espresso.
Samo espresso wyszło tak jak to widać w kolejnym wpisie :) jedno wypite to za mało by cokolwiek napisać.

Jka
 
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7610 dnia: 20 Listopad 2022, 12:33:43 »
W filiżance zobaczyłem takie coś co jest ok.
P1010917.JPG

Przedłużyłem to sobie trochę przy okazji testowania nowej filiżanki i chyba ta filiżanka ze swoim specyficznym sposobem trzymania nie będzie tą moją ulubioną.
P1010924.JPG

Jka

Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7611 dnia: 20 Listopad 2022, 21:14:48 »
Ojej, filiżanka Juliusa Meindla jest najbardziej specyficzną z filiżanek. Pasuje do "dłuższych" ekstraktów, na wiedeńską, starodawną modłę. W tej niepodpisanej torebce było chyba ukryte jakieś Eli dzieło, prawdopodobnie Red.

Niedawno pisałem tu o moim "sekretnym" blendzie. Sekretnym, bo jeden ze składników nie był mi znany. Mogę tylko przypuszczać, że była to Etiopia z obróbki mokrej lub honey. Espresso smakuje całkiem fajnie. Dziś z kolei mam również coś takiego do zaanonsowania. Nazwałem ten blend mianem: "espressoholicznego":

   -->> Espressoholic blend.

Espresso jest bardzo fajne, lekko tylko kwasowate, jędrne, słodkie. W składzie dosyć czyste i fajne kawy: dwie Brazylie, świetny Meksyk oraz wciąż odkrywana przeze mnie kawa z Ugandy z obróbki Honey.

Komplet kaw z robustą też polecam: Ariadna, Mefisto, A+ i A-JAVA oraz czysta robusta z Brazylii. Oczywiście świeże wydanie Chocolate Wave i Stormy Weather koniecznie trzeba wybrać do fajnego espresso :).

Z Eli kaw, dziś pojawiła się Kenia Karani. Sam ją paliłem, więc możecie porównać czy dobrze wyszło mi naśladownictwo i ściąganie z poprzedniego profilu.

Próbowałem ostatnio różnych kaw w espresso. Twierdzę, że Brazylia Vanderson Caliari daje niesamowicie przyjemny ekstrakt. W ogóle zdziwiłem się, przygotowując ostatnio ziarna dla Eli. Otworzyłem worek tej Brazylii i zdumiał mnie zapach -- identyczny jak w tych wszystkich naturalnych Kolumbiach, np. jak zapach Veranera, zapach kwasu chlebowego i suszonych owoców. Niesamowite. W espresso jest ta kawa bardzo miła, jedwabista, delikatna w smaku, jest zupełnym przeciwieństwem typowych, ordynarnych Brazylii.

  -->> Vanderson.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7612 dnia: 20 Listopad 2022, 21:44:04 »
Komplet kaw z robustą też polecam:  A-JAVA

Z tą miałem już do czynienia i miło ją wspominam jak tylko będzie w sprzedaży to wrócę do niej.

aj2.jpg

aj1.JPG

oraz czysta robusta z Brazylii.

Tak się zastanawiałem jak ją spożytkować chyba jutro się za nią zabiorę w ekspresie kolbowym.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7613 dnia: 20 Listopad 2022, 21:55:21 »
Ojej, filiżanka Juliusa Meindla jest najbardziej specyficzną z filiżanek.

No to się pośpieszyłem bo kolejna jedzie, ba nawet półkę do kuchni zamówiłem bo nie mam już tego gdzie trzymać.
Trudno się mówi frycowe trzeba zapłacić, nic wyląduje w szafie tam jeszcze trochę wolnego miejsca mam :)

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 786
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7614 dnia: 21 Listopad 2022, 16:01:41 »
Znalazłem w lodówce  paczkę Cioccolato od Eli





Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7615 dnia: 21 Listopad 2022, 20:04:32 »
Niesamowity kontrast i niesamowite dźwięki wydaje z siebie pompa...  :brawa:

Trochę się pochwalę samym sobą. Jedyna fotografia z przyzwoitym moim wizerunkiem wyszła na tle naszej maszyny. Wtedy czyli latem była już po ostatnich naprawach gazowego sterownika. Pomyślałem sobie, że podpis pod tą fotografią winien brzmieć: Machina po przejściach i facet po przejściach. Dwie spontaniczne kawy do espresso mają teraz moją fotografię:

-->> Espressoholic fine blend.

Co tam w tym blendzie espressoholicznego? Tyle, że fajne tygrysy wyskakują z espresso, a ostatnie krople wysączane z dna filiżanki wołają o to, by zamrozić czas. W ogóle najlepsze w espresso są ostatnie krople, na dnie filiżanki ukryte, skumulowane, zagęszczone ze swoimi skondensowanymi aromatami. Gdyby tak można było zaczynać espresso od końca -- to byłoby to, co tygrysy lubią najbardziej :).

Przy okazji tego jakiegoś tam czarnoprochowego handlowego festiwalu przygotowałem trochę atrakcji cenowych:

  -->> https://mastroantonio.pl/category/c/promotion
« Ostatnia zmiana: 21 Listopad 2022, 20:09:10 wysłana przez Antonio »

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 786
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7616 dnia: 22 Listopad 2022, 08:09:05 »
Kolejna schomikowana - Ariadna Java.
Jedna z moich ulubionych i niestety ostatnia paczka.

https://youtube.com/shorts/hWLRs9CwTz0?feature=share




Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7617 dnia: 22 Listopad 2022, 10:08:30 »
Kolejne wydanie AJ jest już do wzięcia :).

Od kilku dni codziennie robię dziesiątki ekstrakcji. Espresso z tego i owego co z pieca wychodzi, co dojrzewa i co czekało w archiwum X ;). Dziś przeżyłem coś w rodzaju szoku sensorycznego. Testowałem, zaparzałem dziś różne Brazylie, moje, Eli, moje blendy, czystą robustę Java Baron ale zacząłem od garści ziaren Kolumbii La Claudina z naturalnej obróbki. Espresso z Claudiny jest świetne, na gorąco można powiedzieć, że jest przyjemne i ma dane pozytywne aromaty. Odłożyłem filiżankę na bok i zabrałem się za całą resztę. Brazylie są ok, wczoraj przeze mnie palona Gender jest fajna i słodką, Cardoso ze specjalnej fermentacji też, parę moich mieszanek też... Za to czysta robusta? O rany! Straszny kontrast i ogromna intensywność aromatów co najwyżej pospolitych. Z jednej dłoni mam espresso z robusty, w drugiej z Claudiny. Co za przepaść dzieli te dwa gatunki. To coś jak różnice między psimi rasami: york obok bernardyna ;). Wszystkie psy pachną podobnie, natomiast kawy totalnie inaczej.

Długo się zastanawiałem nad espresso z La Claudina. Na zimno jest to kwintesencja dobrego smaku. Na pewno kojarzy mi się z dzikimi różami ale jeszcze jeden z aromatów wydawał mi się bardzo znany. Trwało to może kilkanaście minut, zanim go nie wykopałem z odmętów pamięci etykietek z zapachami i wspomnieniami. Wiśnie!

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7618 dnia: 26 Listopad 2022, 21:46:29 »
Do wzięcia są świetne kawy Eli, ostatki w black-promocjach:

  Do espresso: Sweet, Red, Claudina, Vanderson (super!), Mirante
  Do przelewek: Veranera anaerob, Idido natural, Uddeyi natural, Llantas anaerob, Karani.

Z moich kaw też trochę taniej można kupić: Chocolate Wave, Hot Pair, Secret Blend, Brazylię Minas Gerais, Espresso Buongiorno :).

-->> https://mastroantonio.pl/category/c/promotion

Espresso #4 już wkrótce -- w ciekawym składzie, oprócz znanego już naturala El Olmo z Meksyku będzie Etiopia Chelichele też natural. Myślę, że będzie to bardzo aromatyczne :).
« Ostatnia zmiana: 26 Listopad 2022, 21:57:03 wysłana przez Antonio »

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7619 dnia: 27 Listopad 2022, 08:17:25 »
Ostatnią Kenię Karani "Synestezji" palił Antonio - jest troszkę jaśniejsza, niż moja linia dripówj. Jesteśmy w wirze przeprowadzki do Kotliny Kłodzkiej.
Przede mną ostatnie palenie kaw w Kołobrzegu..Siedzę w nowym miejscu i "pilnuję remontu", ale Antonio właśnie po mnie wyrusza.  :kwiat:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi