Autor Wątek: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków  (Przeczytany 438669 razy)

Offline Lewic

  • Wiadomości: 79
  • Ekspres: v60, AP, Rota, automat DeLonghi
  • Młynek: MYM54 -> JE-Plus
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2310 dnia: 16 Listopad 2022, 17:40:29 »
Dokładnie tak, capoeira. Mielenie zostawiłem z innej kawy, którą aktualnie testuje w switchu i samo przelanie zamiast 30 sekund trwało aż 1:25. Całkowice parzenie 3:55. 250 g wody, 15 g kawy

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2311 dnia: 16 Listopad 2022, 18:58:09 »
Mam miłe wspomnienia z V60.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2312 dnia: 18 Listopad 2022, 21:21:55 »
Drugi dzień piję sobie taką.
Robiona w Clever Dripperze wychodzi znakomicie.
Ten rodzaj kawy sposób parzenia to ciągle dla mnie nowość i nowe doznania.

20221117_154322.jpg

20221117_154532.jpg

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline przemyslavklimek

  • Wiadomości: 69
  • Ekspres: Głównie Flair i Origami, inne okazjonalnie.
  • Młynek: C40MK4, JX-Pro
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2313 dnia: 02 Grudzień 2022, 22:30:31 »
Panie Goran, dlaczego nowa kawa Kolumbia Mandela ma opakowanie 200g? Dlaczego palarnie decydują się dawać mniejszą gramaturę zostawiajac zazwyczaj stara cenę? Dobra Palarnia kawy mówi, ze kawa jest świeższa bo szybciej znika. Dla mnie to drobny skok na kasę, ale w Euro ceny to i tak permanentna promocja :)

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2365
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2314 dnia: 02 Grudzień 2022, 23:52:01 »
Mandela z Cafe Granja La Esperanza sprzedawana jest w Polsce w cenie 50-100zl za 250g a u nas przy zakupie jednej torebki wychodzi cena po przeliczeniu 48,75 zł za 250g, a przy zakupie dwóch torebek cena spada na 43,75 zł/250g. Nie jest to żadna sztuczka z naszej strony aby wyciągnąć więcej pieniędzy z waszej kieszeni  a wręcz na odwrót, chcemy umożliwić każdemu kupić kawę w rozsądnej cenie.







Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2315 dnia: 03 Grudzień 2022, 12:35:16 »
W Euro Cafe od kiedy pamiętam rzadziej występujące kawy były w mniejszych paczkach. Dla mnie ma to ma dwa walory, raz że nie trzeba wydawać dużo żeby spróbować, dwa że może więcej osób spróbować, bo na ogół surowca jest mało. Znając Gorana osobiście, już ładnych parę lat, nigdy bym nie podejrzewał jakiegoś nieczystego zagrania.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2316 dnia: 03 Grudzień 2022, 13:28:47 »
a czekaj czekaj, ta kawa w sklepie jest w paczkach po 200g, to o to chodzi i dlatego się tak tłumaczycie. Co więcej, krystians stawia sprawę w dodatkowe oskarżające wyjściem przed szereg, od razu że to jest uczciwe i właściwe i dobre, więc jakikolwiek komentarz staje się z założenia oskarżeniem o kłamstwo i nieuczciwość, nie! to nie jest tak!
Jesteśmy wszyscy przyzwyczajeni do operowania i porównywania "paczki" kawy, która zwyczajowo ma 250g, jeżeli nagle pojawiają się pojedyncze 200g, to jedyny powód jaki widzę, to żeby cena jednostkowa nie odbiegała od normy i żeby klient nie zauważył, nie poczuł, że płaci więcej. To jest zagrywka z tej podłej strony marketingu, do której jestem przyzwyczajony w sieciowych sklepach ale której nie lubię w sklepiku u rzemieślnika.
Ufam Goranowi, że tak kawa jest warta swojej większej ceny i zupełnie mi jej cena nie przeszkadza, fajnie że są w ofercie i tańsze i droższe ziarna i pewnie chętnie ją kupię, jak będzie jeszcze jak będę zamawiał, tylko kupując ją nie będę myślał tylko o tym jak ciekawa kawa, będę miał też w głowie: qle ale żeby i Goran się w marketowe gó.no sztuczki bawił, no kto to widział.

I jeszcze słowo o argumencie większej dostępności, jest to bardzo naciągane, jeżeli chcemy sprzedawać drogie i rzadkie ziarno w mniejszych paczkach, to żeby ten argument miał wartość, paczki powinny być zauważalnie mniejsze, większość z nas nie zwróci większej uwagi na 250g->200g, "rarytasy" sprzedawane są zazwyczaj w przedziałach 100-150g, wtedy cena jest zauważalnie bardziej dostępna i ilość próbek znacznie większa. Dla 200g to jest naciągany argument na naciąganą metodę.

Wybaczcie że tak bezpośrednio się odnoszę, wiem, że niestety żyjemy dziś w czasach, kiedy można tylko kochać albo nienawidzić, może i nie pasuję do tych czasów bo krytycznych słów nie wiążę z automatu z hejtem. Goran, masz świetne kawy i świetną palarnię, bardzo was lubię ale tu zagraliście poprostu wujowo

Offline idolw

  • Wiadomości: 87
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Chemex, French Press
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2317 dnia: 03 Grudzień 2022, 13:42:29 »
W sklepie Eurcaffe dokładnie widzisz jaka jest waga paczki przy wrzucaniu do kosza. Po prostu przedsiębiorca chce to sprzedawać po 200g i robi to od lat. Ma prawo.
Za to od razu szukanie teorii spiskowych to zwykle polactwo.
Mniej kawy więcej ziółek.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2318 dnia: 03 Grudzień 2022, 13:48:37 »
Jesteśmy wszyscy przyzwyczajeni do operowania i porównywania "paczki" kawy, która zwyczajowo ma 250g, jeżeli nagle pojawiają się pojedyncze 200g,
Trez, tylko w tej  pozycji zaznaczono 200g, to kota w worku nie kupujesz.
« Ostatnia zmiana: 03 Grudzień 2022, 14:13:12 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2319 dnia: 03 Grudzień 2022, 14:07:43 »
A czy ja gdzieś napisałem, że ktoś mnie oszukuje? Czy gdzieś napisałem, że coś się przede mną ukrywa? A może gdzieś napisałem, że mnie ktoś okrada? A czy pisałem gdzieś że to nielegalne? A przeczytał któryś chociaż całą wypowiedź? Czy tylko tyle, co się da wyrwać z kontekstu i "błysnąć ripostą" ?

Taki już ze mnie polaczek cebulaczek, że rozmawiam o rzeczach, których nie jestem w stanie zmienić, a przynajmniej nie planuje wizyty w castoramie po jakie widły i nie wyruszam w krucjatę. Do tradycji internetowych dyskusji, jeszcze pewien kolega powinien mi na ortografię gdzieś zwrócić uwagę :hihihi:

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2365
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2320 dnia: 03 Grudzień 2022, 14:43:16 »
To nie jest pierwsza kawa którą sprzedajemy w paczkach/puszkach po 200g, przeważnie są to kawy droższe, limitowane serie...  Jak by cena w przeliczeniu 250g/200g była znacząca, to bym nazwał to chujowym zagraniem, tak jak Trez to określił. Cena jest 39zł za paczkę 200g a jeżeli ktoś życzy sobie, możemy mu zapakować w 250g torebkę za 48,75 zł. Rabat 10% jest naliczany przy zakupie drugiej paczki a więc od wagi 400g a nie przy zakupie 500g, tak jak przy pozostałych kawach. Jeżeli ktoś nadał uważa, że nie jest to uczciwie z naszej strony, to zapraszam po ta kawę do jakiegoś innego źródła, można zapłacić sobie 59zł za 150g i być zadowolonym. 

https://eurocafe.com.pl/colombia-finca-la-ilusion-long-fermentation.html
https://eurocafe.com.pl/colombia-finca-peurto-alegre-geisha-honey.html
https://eurocafe.com.pl/nicaragua-la-bastilla-geisha-washed.html
https://eurocafe.com.pl/yemen-mocha-matari-natural-200g.html

Offline ohdesu

  • Wiadomości: 14
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2321 dnia: 03 Grudzień 2022, 15:01:44 »
Napiszesz coś więcej o tej kawce? Czego się spodziewać w kubku?
« Ostatnia zmiana: 03 Grudzień 2022, 15:06:58 wysłana przez ohdesu »

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2322 dnia: 03 Grudzień 2022, 15:13:06 »
Mam pytanie odnośnie tych 200g kaw , wypal jest bardzo light czy w granicach omni , spróbowałby pod espresso :))

Offline przemyslavklimek

  • Wiadomości: 69
  • Ekspres: Głównie Flair i Origami, inne okazjonalnie.
  • Młynek: C40MK4, JX-Pro
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2323 dnia: 03 Grudzień 2022, 15:32:50 »
ranGo, ale zasiałem ziarenko :) Kawki z euro są super jak i ceny, tylko po prostu nie rozumiem tej gramatury :) Moim zdaniem 250g i 125g są bardzo ok. 200g no nie rozumiem, ale tez zapala się pewna lampka gdyż są palarnie które obniżyły gramatury, ale ceny podniosły. W samym Krakowie są 2 palarnie, które espresso maja 250g a filtry tylko 200g.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2324 dnia: 03 Grudzień 2022, 16:20:11 »
Czasem tak czlowiek czyta i przeciera oczy ze zdziwienia.

W nagłówku kawy jak wół 200 gram, wybierajac atrybut do zamowienia, jak wół 200 gram lub 400 gram (bez tego nie da sie zamowic przez strone).
Lepsza kawka w dobrej cenie i problem bo 200g a nie 125g, kiedys miał już
Kawe w paczkach 150 gram (również Kolumbie) i nie było problemu?!
Byloby 250 gram, to zaraz ktos by plakal, jaka droga ta kawa, pomijajac mniejszą ilość lepszego surowca ogolnie dostepna.

Jakby Goran zrobil 125 gram w tej cenie, wtedy by "nie kombinował" i byłoby ok?!  :picardpalm:

Wystarczy wejsc na kilka znanych sklepow internetowych oferujacych kawę, wybrac opcje 200gram i zobaczyc ile lokalnych i światowych marek oferuje gramature 200 gram, mignęło mi jeszcze 225 gram i 190 gram (to musi byc oszustwo i naciaganie ! ).

To, że dostalem 2 paczki po 250 gram, to tez "oszustwo", bo zamawialem 500 gram
I wolalbym otworzyc worek 500 gramowy żeby kawa szybciej mi zwietrzała, oraz to że jako nieliczny bierze aż 10 zł za kuriera i paczkomat to też jakiś "szwindel"?!

Niektorym sie juz chyba udziela przedswiateczna aura, albo już u nich  był Krampus z wizytą.



Witam, witam i o zdrowie pytam!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi