Autor Wątek: Pomoc w zakupie. Ekspres kolbowy 4000-6000pln  (Przeczytany 37640 razy)

Offline Gunio

  • Wiadomości: 111
  • Ekspres: Gaggia Classic, Chemex, Aeropress
  • Młynek: Vario Home, Ceado E37J
Odp: Pomoc w zakupie. Ekspres kolbowy 4000-6000pln
« Odpowiedź #90 dnia: 30 Grudzień 2016, 21:01:51 »
Niektórzy nie chcą wz różnych względów mieć miedzianego bojlera :) a co do ceny to zależy na ile sie kupuje ekspres. Z tego co wiem ceny Profiteca i ECM mieszczą sie w widełkach tego tematu.
Poza tym biorac pod uwagę HX ze średniej półki ( czyli zbiornik i pompa wibracyjna ) ECM i profitec jednak jakoś (inaczej, czyli nie faktem posiadania pida którego użycie w HX jest mocno dyskusyjne)  sie wyróżniają na plus.
Z wymienionych wcześniej chyba najlepiej prezentuje sie Magica ( grupa E61, do której mozna dokupić termometr i kontrolować temperaturę flushami, 2L bojler, spora dostępność części)  - Appartamento ma sens jeśli naprawdę brakuje Ci miejsca, a Magica jest tylko 300 zł droższa. Poza tym, mówi się, że rockety wyglądają ładnie na zewnątrz a bebechy i ich rozmieszczenie w środku czasem pozostawiają nieco do życzenia (szczególnie w porównaniu do ECM/profiteca).

Co do BZ10 i grupy bezzery to kwestia gustu, być może zaleta jest to, ze szybciej sie nagrzewa, ale trzeba pamiętać ze prysznic siedzi dość nisko wiec zalecane jest większe niz zwykle sitko.
« Ostatnia zmiana: 30 Grudzień 2016, 21:36:55 wysłana przez Gunio »

essewissa

  • Gość
Odp: Pomoc w zakupie. Ekspres kolbowy 4000-6000pln
« Odpowiedź #91 dnia: 30 Grudzień 2016, 21:36:08 »
Ecm i Profitec to niemieckie firmy, może to głupie, ale nie chciałbym mieć niemieckiego ekspresu  :)

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Pomoc w zakupie. Ekspres kolbowy 4000-6000pln
« Odpowiedź #92 dnia: 31 Grudzień 2016, 01:17:28 »
Ale tam już je składają Turcy. Więc trzeba się spodziewać, że niedługo ECM przerzuci się na tygielki  :lol2:

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10555
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Pomoc w zakupie. Ekspres kolbowy 4000-6000pln
« Odpowiedź #93 dnia: 31 Grudzień 2016, 08:12:09 »
Ecm i Profitec to niemieckie firmy, może to głupie, ale nie chciałbym mieć niemieckiego ekspresu  :)
No co Ty? Przecież mamy już niemieckie czołgi i sklepy...
Bliżej przyglądałem się maszynom Profitec. Są świetnie wykonane, ale chyba nic tam niemieckiego nie ma...

Offline Piskoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE
  • Młynek: Eureka Atom 65E
Odp: Pomoc w zakupie. Ekspres kolbowy 4000-6000pln
« Odpowiedź #94 dnia: 31 Grudzień 2016, 10:19:58 »
Niby nie ma a jednak czegoś brakuje...   W sumie podobnie myślałem.  Może to zabawne ale np bardzo mi się logo bezzery podobało bo jest fragmentem logo Alfy Romeo ( choć mam Subaru to Alfę dażę niezwykłym sentymentem i pewnie kiedyś nabędę GTV z lat 70tych)  :-)    Ps.  Do standardowego sitka w bz wchodzi 18.5 - 19 g

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: 31 Grudzień 2016, 10:22:52 wysłana przez Piskoor »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10555
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Pomoc w zakupie. Ekspres kolbowy 4000-6000pln
« Odpowiedź #95 dnia: 31 Grudzień 2016, 10:35:35 »
Parę lat temu na jakichś targach byłem na stoiskach wymienionych firm. ECM ma różne sprzęty, większe i mniejsze, z nowatorskim designem i bardziej tradycyjne, jakość bardzo dobra. Profitec ma raczej tradycyjne maszyny, składane chyba jednak w Italii, detale bardzo dobre i profesjonalne. Bezzera ma chyba największy przekrój różnych modeli, gastro i domowych. Z tych trzech firm, najbardziej zaskoczył mnie Profitec, głównie jakością wykonania i doborem profesjonalnych części w małych domowych ekspresach. Może nie doceniam maszyn Bezzera ze względu na design tego oto modelu:
« Ostatnia zmiana: 31 Grudzień 2016, 10:38:51 wysłana przez Antonio »

essewissa

  • Gość
Odp: Pomoc w zakupie. Ekspres kolbowy 4000-6000pln
« Odpowiedź #96 dnia: 31 Grudzień 2016, 11:01:01 »
Ecm i Profitec to niemieckie firmy, może to głupie, ale nie chciałbym mieć niemieckiego ekspresu  :)
No co Ty? Przecież mamy już niemieckie czołgi i sklepy...
Bliżej przyglądałem się maszynom Profitec. Są świetnie wykonane, ale chyba nic tam niemieckiego nie ma...

Czołgiem niemieckim nie jeżdzę, w sklepach niemieckich nie kupuję :) samochodu niemieckiego nie mam itp. Miałem kiedyś trochę ich produktów i były marnej jakości. Oni mają mnóstwo produktów innych producentów tylko z niemieckim znaczkiem. Sprzet w 100% chiński, budowa, produkcja myśl techniczna itp, Niemiec nawet śrubokręta nie przyłożył a sprzęt znanej niemieckiej marki :) Na audio się kiedyś tak naciąłem , ale i Blaupunkt tak kiedyś robił, naklejał swoje znaczki na sprzęt Panasonic, polskie krówki sprzedają jako tradycyjny wyrób niemieckich cukierników,  itp, itd. Może ekspresy sami robią, a może w 100% klepią to Włosi i tylko znaczek naklejają. Napisałem, że to głupie, przyznaje się, ale mnie sie ekspresy, sprzęt kojarzy z południem Europy, design Elektry, Victoria Arduino itp, Niemcy mi się kojarzą z siermięgą :)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Pomoc w zakupie. Ekspres kolbowy 4000-6000pln
« Odpowiedź #97 dnia: 31 Grudzień 2016, 12:39:12 »


Niby nie ma a jednak czegoś brakuje...   W sumie podobnie myślałem.  Może to zabawne ale np bardzo mi się logo bezzery podobało bo jest fragmentem logo Alfy Romeo ( choć mam Subaru to Alfę dażę niezwykłym sentymentem i pewnie kiedyś nabędę GTV z lat 70tych)  :-)    Ps.  Do standardowego sitka w bz wchodzi 18.5 - 19 g

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Pewnie wiesz, ale może dla kogoś będzie to fajna ciekawostka. Wąż pożerający człowieka to jeden z symboli Mediolanu. Wiąże się z tym symbolem kilka historii. Jedna z nich jest taka:
 
Cytuj (zaznaczone)
Istnieje również inna legenda, według której wąż pojawia się w herbie antycznych Viscontich. Weług niej jeden z wojowników o imieniu Azzone,  należących do rodziny znalazł się w walkach z Florentyńczykami pod Pisą (1323). Pewnego dnia, zmęczony po długim marszu, zsiadł z konia, ściągnął hełm i zasnął pod drzewem. Wąż wpełzł do jego nakrycia głowy i zagnieździł się tam. Kiedy Azzone sie obudził nałożył hełm i nagle wypełzł z niego wąż otwierając szeroko paszczę. Żołnierze, którzy znajdowali się w pobliżu przestraszyli się, ale nie Azzone, który pozwolił wężowi uciec nie zabijając go. A na dodatek, wziął to za znak i jako, że wąż nie był jadowity zapragnął przedstawić go z dzieckiem w paszczy, któremu jednak nie robi krzywdy…

A więcej jest np tutaj:
http://www.mediolan.pl/o-mediolanie/herb-mediolanu/

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Gunio

  • Wiadomości: 111
  • Ekspres: Gaggia Classic, Chemex, Aeropress
  • Młynek: Vario Home, Ceado E37J
Odp: Pomoc w zakupie. Ekspres kolbowy 4000-6000pln
« Odpowiedź #98 dnia: 31 Grudzień 2016, 17:30:14 »
Kupujecie ekspresy dla znaczka czy do tego co pod maską? Bo design jest chyba dość zbliżony (moze profitec
Nieco nudny).

Offline Piskoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE
  • Młynek: Eureka Atom 65E
Odp: Pomoc w zakupie. Ekspres kolbowy 4000-6000pln
« Odpowiedź #99 dnia: 31 Grudzień 2016, 18:03:43 »
Myślę że w HX`ach to właśnie to co pod maską jest zbliżone

bojler / hx / zawór trójdrożny / opv / pompa..
nie bardzo ma się co różnić :-)

Każdy z wymienianych na forum znanych producentów produkuje ekspresy, które są do siebie zbliżone ( mówimy o podobnym przedziale cenowym ) - decydują detale
Jedno wolą dźwignię e61 inni podgrzewana grupę bz
jedni wolą pokrętła od pary, inni dźwigienki..

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Pomoc w zakupie. Ekspres kolbowy 4000-6000pln
« Odpowiedź #100 dnia: 31 Grudzień 2016, 19:20:15 »
Myślę że w HX`ach to właśnie to co pod maską jest zbliżone

bojler / hx / zawór trójdrożny / opv / pompa..
nie bardzo ma się co różnić :-)

Każdy z wymienianych na forum znanych producentów produkuje ekspresy, które są do siebie zbliżone ( mówimy o podobnym przedziale cenowym ) - decydują detale
Jedno wolą dźwignię e61 inni podgrzewana grupę bz
jedni wolą pokrętła od pary, inni dźwigienki..
I to jest  piękne . Jeden woli  córke drugi tesciową :)
 Każdy może wybrac to co mu sie podoba, dzwigienki,pokrętła, wyglad klasyczny lub coś wymyślnego.
Bebechy bardzo ważne, bo wtedy kawa powinna być lepsza.
Ja czekam na swój  nowy ekspres i czas mi sie dłuży ...
Szczęsliwego  Nowego Roku dla wszystkich  :) i tylko z dobrą kawą.
« Ostatnia zmiana: 31 Grudzień 2016, 20:31:30 wysłana przez PiotrekBM »

Offline TomSun

  • Wiadomości: 98
  • Ekspres: LaMarzocco LineaMicra, Jura J6,
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Pomoc w zakupie. Ekspres kolbowy 4000-6000pln
« Odpowiedź #101 dnia: 01 Styczeń 2017, 03:16:14 »
Myślę że w HX`ach to właśnie to co pod maską jest zbliżone

bojler / hx / zawór trójdrożny / opv / pompa..
nie bardzo ma się co różnić :-)

Każdy z wymienianych na forum znanych producentów produkuje ekspresy, które są do siebie zbliżone ( mówimy o podobnym przedziale cenowym ) - decydują detale
Jedno wolą dźwignię e61 inni podgrzewana grupę bz
jedni wolą pokrętła od pary, inni dźwigienki..
I to jest  piękne . Jeden woli  córke drugi tesciową :)
 Każdy może wybrac to co mu sie podoba, dzwigienki,pokrętła, wyglad klasyczny lub coś wymyślnego.
Bebechy bardzo ważne, bo wtedy kawa powinna być lepsza.
Ja czekam na swój  nowy ekspres i czas mi sie dłuży ...
Szczęsliwego  Nowego Roku dla wszystkich  :) i tylko z dobrą kawą.
Pozdrawiam i również wszystkiego dobrego☕️☕️☕️


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline perski

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: bz10
  • Młynek: eureka mignon
Odp: Pomoc w zakupie. Ekspres kolbowy 4000-6000pln
« Odpowiedź #102 dnia: 06 Styczeń 2017, 15:58:02 »
zdecydowałem sie na bz10,
zamawiam od razu npf i mam pytanie czesto użytkownicy bezzery wspominają że z powodu niskiego prysznica warto kupić inne sitko a jeśli tak to jakie ?  z tamperem też mam problem jeśli zmienie sitko to tamper też pewnie może nie pasować?

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Pomoc w zakupie. Ekspres kolbowy 4000-6000pln
« Odpowiedź #103 dnia: 06 Styczeń 2017, 16:46:49 »
tam gdzie kupujesz bezze  zapytaj o NPF ( moze dostaniesz w promocyjnej cenie), jak tamper nie bedzie pasował to dopiero wtedy zmienisz, generalnie tampery nie wchodzą na scisk do sitka, spora szansa ze standardowy tamper bedzie pasował

ps najwazniejsze ze sie zdecydowałes i wiesz juz który ekspres chcesz, nabierzesz troche wprawy i kawa powinna smakowac   :)

Offline perski

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: bz10
  • Młynek: eureka mignon
Odp: Pomoc w zakupie. Ekspres kolbowy 4000-6000pln
« Odpowiedź #104 dnia: 06 Styczeń 2017, 17:02:31 »
npf zamówiłem razem z bz10 natomiast z powodu tego "niskiego" prysznica/cokolwiek to znaczy/ i ewentualnej zmiany sitka-jeśli to konieczne wstrzymuje się z tamperem , lubie mocne doppio na moim starym delonghi ubijam 16-18g
też się ciesze że wybór mam za sobą i dziekuję wszystkim za cenne wskazówki

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi