Forum > Zakupy przez internet

Uczciwosc sprzedawcy

(1/18) > >>

side:
Dzisiaj otrzymałem kawe Etiopia Mocca ze sklepu bociancafe.pl (Siódme Niebo Cafe) i oprocz okresu ważności nie było zadnej adnotacji o dacie palenia kawy.
Termin ważności upływa 31.08.2013 co mnie mocno zaniepokoilo.
W rozmowie telefonicznej zapewniono mnie, ze brak daty palenia jest wina pracownika, a podana data dotyczy zalecanego okresu spozycia, po upływie którego kawa ma stracic swoje walory smakowe. Okres ten wynosi 3 miesiace od daty palenia, które mialo mieć miejsce 4 czerwca 2013.

Pomimo, ze jestem laikiem w temacie kawy, to jest to dla mnie smieszne jak nie śmierdzące delikatnie mówiąc. Kawy jeszcze nie otwierałem, zastanawiam sie czy jej nie odeslac.

Czy ktos już miał takie doświadczenia kupując u tego sprzedawcy ?

Spinacz:
Nie masz możliwości sprawdzenia świeżości bez otwarcia paczki. Niby na stronie piszą, że kawy są palone w zasadzie na bieżąco. Jeśli kawa jest stara od razu zauważysz to podczas ekstrakcji a i zapach będzie niespecjalny. Nie znam tego sklepu więc albo poczekaj na opinie o nim albo zaryzykuj i otwórz.

ranGo:
Jeżeli podają okres do spożycia 3 miesiące, to jest bardziej uczciwe podejście niż takich co podają 18 lub 24 miesiące. Zweryfikować prawdę możesz tylko w jeden sposób, otwierając paczkę.

Antonio:
Side, nie rozumiem Twego podejścia. Zaufaj trochę ludziom, daj im szansę :). Ale z drugiej strony, spoglądając na ofertę kawy, nie mam jakichś entuzjastycznych wrażeń.

Spinacz:
Nie dziw mu się. Wszędzie piszą o 18 czy 24-miesięcznych terminach przydatności. Trzy miesiące można spotkać u "pasjonatów" (że znowu nawiążę  :) ) palenia.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej