Autor Wątek: Nuova Simonelli Oscar II  (Przeczytany 132255 razy)

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #60 dnia: 26 Marzec 2016, 18:37:01 »
No wszystko zależy od tego jak zdefiniujemy opv. Taki neplex po ciepłej stronie zbija za duże ciśnienie, więc wszystko jest ok. Jest opv w ekspresie? Jest :P Ten zawór po ciepłej stronie można wyregulować na odpowiednią wartość, ale jak pokazały testy innych, grupa traci stabilność temperaturową, oraz tacka ociekowa wypełnia się błyskawicznie.

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #61 dnia: 26 Marzec 2016, 19:30:24 »
Czyli bzdura, nie opv.
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #62 dnia: 26 Marzec 2016, 22:37:07 »
Znowu NS dał dupy i jedną z ważniejszych części ekspresu pominął w montażu, ehh...
Podzielam zdanie raf77. żeby oszczędzać na zaworku ze sprężyna w ekspresie za taką kasę to juz przegięcie.

Offline Gunio

  • Wiadomości: 111
  • Ekspres: Gaggia Classic, Chemex, Aeropress
  • Młynek: Vario Home, Ceado E37J
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #63 dnia: 27 Marzec 2016, 12:10:22 »
Czy dobrze rozumiem, że nie można w tym ekspresie regulować ciśnienia ? Czy Musica ma ten zawór?

Zastanawiałem się jakiś czas czy dobrze zrobiłem że kupiłem używaną bezzere bz09, ale być może do espresso to jednak nie jest gorszy sprzęt ( oczywiście spieniania mleka nie porównuję ).

Offline SMaN

  • Wiadomości: 485
  • Ekspres: Kazak Rota, V60-02, Kalita, Aeropress (Prismo), Chemex
  • Młynek: C40Mk3 IH, Niche Zero
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #64 dnia: 27 Marzec 2016, 12:34:48 »
Ciśnienie zawsze można regulować (a nawet trzeba) - przemiałem :)

Nie ma tylko zaworu, który pozwalałby w łatwy sposób zmniejszyć maksymalne dostępne ciśnienie bez uszczerbku na stabilności temperaturowej grupy.

Inna rzecz, że jest to dalej najtańszy HX na rynku, a nowa dysza 360* i ilość dostępnej pary mogą zawstydzić niektóre ekspresy typowo gastronomiczne.

Musica ma OPV, ma też programowalną pre-infuzję i wolumetryczne dozowanie co kosztuje prawie drugie tyle ...

Dlatego niezbadane są wyroki księgowych, że nie dołożono zaworku, którego wartość to ok. 20 euro, jeżeli już zmieniono obudowę na nierdzewkę, dodano timery, poprawiono stabilność temperaturową i założono zawór odpowietrzający ...

Na szczęście ponoć instalacja OPV to pryszcz  [emoji12], więc napiszę parę słów jak już dorzucę ten zawór.

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #65 dnia: 28 Marzec 2016, 07:52:08 »
To ja bym jednak wolał używana bereze lub 100 tysięcy innych ekspresów, niż to, żeby samemu coś tam montować, lipa na Maksa, jednym słowem.
Takie rzeczy, to rozumiem w saeco cubika a nie w sprzęcie za taką kasę.
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec 2016, 07:54:31 wysłana przez raf77 »
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #66 dnia: 28 Marzec 2016, 09:08:47 »
łatwiej zamontować opv niż pid a ludzie zakładają.

Offline dandy

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: NS Musica, Aeropress, Grindripper, Slowpresso
  • Młynek: ECM S 64, Comandante
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #67 dnia: 24 Kwiecień 2016, 21:02:56 »
A dołożyli reduktory przepływu w grupie? W "jedynce" nie było.

Offline SMaN

  • Wiadomości: 485
  • Ekspres: Kazak Rota, V60-02, Kalita, Aeropress (Prismo), Chemex
  • Młynek: C40Mk3 IH, Niche Zero
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #68 dnia: 25 Kwiecień 2016, 09:32:33 »
Dołożyli.

Offline SMaN

  • Wiadomości: 485
  • Ekspres: Kazak Rota, V60-02, Kalita, Aeropress (Prismo), Chemex
  • Młynek: C40Mk3 IH, Niche Zero
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #69 dnia: 03 Maj 2016, 15:57:24 »
Modyfikacja co prawda zrobiona była jakiś czas temu, ale dopiero zabrałem się za napisanie kilku słów dla potomnych.


Modyfikację wzorowałem na tym co robił Elektros w pierwszej generacji. W moim Oscarze rurka od pompy idzie od razu do góry na solenoid i check valve, także dorzuciłem trójnik na linii przed zaworem (zaraz za pompą). Do tego powrót z OPV podłączyłem do zbiornika, gdzie miesza się on z zasilaniem ze zbiornika. Poniżej fotka.



Łączenie ciśnieniowe za pomocą przewodu teflonowego, natomiast za OPV i trójnik zasilania z PCV (foodsafe).

Ciśnienie udało mi się wyregulować do ok 9,75 bar na zapiętym PF z manometrem.

Obecne ekstrakcje są o wiele delikatniejsze w smaku, szczególnie jaśniejsze palenie gdzie kwaski już nie są tak intensywne. Dodatkowo ekspres jest mniej wybredny, gdy kawa jest starsza np. poniższy obrazek to blend Skywalker z Playground palony 06.04 parzony dzisiaj bardzo gęste syropowe espresso  :pycha:



Dodatkowo wrzucam filmik SCG o Oscar II. Choć na tym filmiku chyba ciekawszy jest nowy młynek Baratzy :P

PS. Oscar w US posiada presostat Sirai, w EU jest "uboższy" model.



Offline dandy

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: NS Musica, Aeropress, Grindripper, Slowpresso
  • Młynek: ECM S 64, Comandante
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #70 dnia: 05 Maj 2016, 21:33:58 »
Dzięki Chłopie! :brawa: Dla takiego technicznego leszcza jak ja nie wygląda to wcale na prostą operację, ale nie zniechęcam się  ;)

Offline SMaN

  • Wiadomości: 485
  • Ekspres: Kazak Rota, V60-02, Kalita, Aeropress (Prismo), Chemex
  • Młynek: C40Mk3 IH, Niche Zero
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #71 dnia: 06 Maj 2016, 13:56:09 »
Nie jest to wcale trudne, dodatkowo operacja całkowicie odwracalna, gdyż zamieniasz oryginalny przewód, na przewód z trójnikiem ( i ewentualnym trójnikiem dla wody powrotnej). Plus dostęp jest dobry i otarcie niekłopotliwe (8 śrubek).

PS. Taśma teflonowa Twoim przyjacielem!

Offline dandy

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: NS Musica, Aeropress, Grindripper, Slowpresso
  • Młynek: ECM S 64, Comandante
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #72 dnia: 04 Czerwiec 2016, 14:12:55 »
Test nowego Oscara autorstwa Krzyśka Barabosza https://kawopijcy.wordpress.com/2016/05/

essewissa

  • Gość
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #73 dnia: 13 Czerwiec 2016, 13:35:08 »
Jestem już prawie zdecydowany na zakup Oscara II. Podoba mi się ta elektronika sterująca, tak jak ktoś napisał, lewy przycisk zaprogramowany pod flush, prawy pod espresso/doppio. Do tego jakiś dobry młynek z ważeniem dozy, timerem, Vario np, tamper typu push i mamy prawie automat :) Nie zrozumcie mnie źle, doceniam to jakie tajemnicze wygibasy ludzie odczyniają nad sprzętem kawowym, ważenie, ruchy, apteczne ceremoniały, ale chciałbym to vooodoooo cafe ograniczyć do minimum. Mam za sobą kilka lat espresianego doświadczenie na Classiku i z niejednej torby kawę piłem. Pytaniem;  Czy można lepiej? Tzn. lepiej w podobnej cenie czyli max 4.300zł.

essewissa

  • Gość
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #74 dnia: 27 Czerwiec 2016, 21:19:16 »
Czy któraś z firm zaprzyjaźnionych z forum nie sprzedaje może NS Oscar II? Szukam dobrej ceny na Oskara
II.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi