Autor Wątek: Nuova Simonelli Oscar II  (Przeczytany 131094 razy)

Offline SMaN

  • Wiadomości: 485
  • Ekspres: Kazak Rota, V60-02, Kalita, Aeropress (Prismo), Chemex
  • Młynek: C40Mk3 IH, Niche Zero
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Styczeń 2016, 17:22:24 »
Znajdź różnicę  :lol2:


Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Styczeń 2016, 17:36:29 »
Młynek po prawej ma mniej żarna na prawym zdjęciu niż ten sam na lewym zdjęciu. :mrgreen:

Gratulacje!!! Teraz czekamy na raport z placu boju i szczegółowe info o wersji którą kupiłeś, razem ze zdjęciami wnętrza :)
LMWDP #469

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Styczeń 2016, 17:40:49 »
Ale wygląda na to że Oscar II to już nie Oscar bo dużo większy od poprzednika.

Offline arni978

  • Wiadomości: 24
  • Ekspres: Nuova Simonelli Oscar II,Moka Bialetti 1 cup
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Styczeń 2016, 19:27:57 »
Gdzie tego Oscara kupiłeś,w Polsce czy za granicą?W elektros.it jest jeszcze niedostępny.

Offline SMaN

  • Wiadomości: 485
  • Ekspres: Kazak Rota, V60-02, Kalita, Aeropress (Prismo), Chemex
  • Młynek: C40Mk3 IH, Niche Zero
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Styczeń 2016, 19:32:21 »
W Polsce. W elektrosie przesunęli, to ponoć pierwszy rzut maszyn. U mnie jest chyba jednak mały fakap, bo dostałem szarą rączkę portafiltra ze starą wylewką, więc coś chyba się im pomieszało, albo tak zmienili.

@Doctore - będzie może nawet recenzja jak się zapoznam ze sprzętem. Co do otwierania to chętnie ale nie jestem pewien co na to gwarancja.

Offline Edwin Jagger Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Alternatywy
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Styczeń 2016, 21:03:28 »
Ładniutki skubaniec  :ok:
Gratulacje!

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Styczeń 2016, 21:17:47 »
Co do otwierania to chętnie ale nie jestem pewien co na to gwarancja.

Zdjąć obudowę to chyba można nawet na gwarancji.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Styczeń 2016, 21:18:25 »

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Styczeń 2016, 21:21:21 »
To cena netto :).

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #24 dnia: 28 Styczeń 2016, 23:03:48 »
Gratki :D

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #25 dnia: 29 Styczeń 2016, 08:56:02 »
Powinszować! :brawa:  Radykalny lifting zrobił dobrze Oscarowi.

Offline Anusiak Mężczyzna

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Saeco Idea Piu
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #26 dnia: 29 Styczeń 2016, 10:26:36 »
Witam, mam zamiar kupić expers kolbowy. W grę wchodzi Oscar II i Bezzera 09, cena praktycznie taka sama. Który waszym zdaniem byłby lepszy. Piję espresso 2-6/ dz czasem capu i late.

Offline johnyKMSA Mężczyzna

  • Wiadomości: 118
  • Ekspres: NS Oscar oraz alternatywa
  • Młynek: Bezzera BB005, Knock Hausgrind, Porlex Mini
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Styczeń 2016, 10:31:53 »
A mnie od oka nie podchodzi kompletnie. Stary Oscar to jeden z niewielu ekspresów w lekkim retro, nie wyglądających jak kosmodrom bajkonur. 
Ale widzę, że dysza jest w końcu normalna. Stara jest tak wygięta, że czasami blokuje się o dzbanek :(.

Niemniej jednak zakupu gratuluję  :evil:

Offline SMaN

  • Wiadomości: 485
  • Ekspres: Kazak Rota, V60-02, Kalita, Aeropress (Prismo), Chemex
  • Młynek: C40Mk3 IH, Niche Zero
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #28 dnia: 30 Styczeń 2016, 14:23:54 »
Mogę napisać parę słów o ekspresie. Pierwsza rzecz to wygląd zewnętrzny jest moim zdaniem bardzo na plus w stosunku do poprzedniej wersji. Mojej drugiej połówce też się spodobał, a to ona była główną lobbystką za tym ekspresem w stosunku do czegoś z e61...

Sprzęt, który zamówiłem to Oscar II z wbudowanym zbiornikiem. 2 litry boilera, 3 litry zbiornika. Wykonany głównie z ABS, boczne panele są z SS, podstawa i górna porywa ABS - ale dobrej jakości. Osłona grupy moim zdaniem to też ABS choć, możliwe że jakieś aluminium grubo chromowane.

Jak już wspomniałem coś mi się nie zgadzało z PF-em, jest szary i ma wylewkę jak w starym Oscarze. Okazuje się, że to chyba nie pomyłka bo Elektros też dostał ekspresy z takim samym PF-em. Czepiam się, gdyż na zdjęciach prezentacyjnych jest on czarny i ma wylewkę jak w NS Musica, Aurelia itp czyli od większych braci.
Sam PF jest cięzki ok 550gram, dwa sitka w komplecie, pseudo tamper i miarka - standard - no może brakuje pojedynczej wylewki ...

Teraz co to co tygryski lubią najbardziej...  Wnętrzności.

W załączeniu widać kolaż elementów wewnętrznych. Rozkręca się łatwo (nie ma plomb) 6 śrubek i zdjęta górna pokrywa. Presostat jest standardowy (Campini), ale cieszy łatwy dostęp od góry. Jest też zawór trójdrożny. Nie jestem pewien co do OPV, możliwe że to ten zawór w czarnym plastiku po lewej stronie na zdjęciu z górnego lewego rogu. Bardzo miło, że producent dorzucił ubranko na bojler, więc długo trzyma ciepło.

Dozowanie kawy odbywa się za pomocą dwóch przycisków zaprojektowanych z myślą o pojedynczym i podwójnym espresso. Dozowanie jest czasowe, można zaprogramować na dowolny czas nie dłuższy niż 90sekund (ochrona pompki wibracyjnej). Ma to swoje zalety i wady. Ja będę używał w tej formie, że pojedyncza doza to zaprogramowany stały czas na flush. Podwójna doza 45sekund i kończę kiedy osiągnę odpowiednią objętość. Oba przyciski działają w trybie włącz/wyłącz.
Świetnym dodatkiem jest również dysza pary, która faktycznie obraca się 360 stopni i posiada 4 otworki.

Co do kawy i jej smaku, na tą chwilę nie mogę się wypowiedzieć, gdyż mój stary ekspres posiadał tamper 53mm, więc używam chwilowo plastiku i jeszcze dwóch takich samych ekstrakcji mi się nie udało wykonać.
Spienianie mleka - o wow - 10 sekund i mały dzbanuszek jest gorący. Dźwignia pary blokuje się w tylko maksymalnej pozycji ale jeszcze takiej się nie odważyłem użyć, gdyż bałem się że będę cały w mleku. Przy częściowym otwarciu trzeba trzymać jedną ręką dźwignię, a drugą dzbanek.

W poniedziałek wracam do dalszych testów.  8)

PS Więcej zdjęć można obejrzeć na elektrosie.


Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #29 dnia: 30 Styczeń 2016, 14:34:18 »
Ale ta śruba mocująca sitko wygląda strasznie

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi