Autor Wątek: Młynek (Ceado E6P) już jest teraz czas na ekspres  (Przeczytany 2799 razy)

Offline adiki

  • Wiadomości: 155
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE, ex Jura ENA8
  • Młynek: Ceado E6P
Młynek (Ceado E6P) już jest teraz czas na ekspres
« dnia: 18 Listopad 2022, 18:54:20 »
W końcu zdecydowałem się że chcę zacząć nowe hobby ;) Młynek już zakupiłem (Ceado E6P) jednak jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji jeśli chodzi o ekspres. To na czym zależy mi najbardziej jeśli chodzi o ekspres to szybki czas nagrzewania. Uprzedzając odpowiedzi o mądrych wtyczkach to nie do końca najlepsze rozwiązanie w moim domu gdyż każdy pije kawę o różnych porach albo zaraz po wstaniu albo po śniadaniu albo przed południem albo po obiedzie albo po południu pod wieczór albo po kolacji. W takim wypadku ekspres musiałby być włączony od rana do wieczora a tego chciałbym uniknąć. Co do typów kawy obecnie były to głownie kawy mleczne przeważnie dwie na raz. Jak w końcu będę mógł robić bardzo dobre espresso to pewnie częściej zacznę je pić. Z tego powodu chyba odpadają wszystkie ekspresy z wystawioną grupą kawową.

Jeśli chodzi o mój obecny research i wstępną decyzję to wydaje się że najszybciej będzie nagrzewać się Sage Dual Boiler, piszą o nim że nagrzewa się w ~5 minut. Ekspres ten był nawet rekomendowany przez Jamesa Hoffmanna w filmie o maszynach do £1500 . Ma on szeroki wachlarz parametrów którymi można sterować np czasem preinfuzji, czego nie posiada np konkurent którym mógłby być Profitec Pro 300. Pytanie czy to ma takie znaczenie? Tego w sumie jeszcze nie wiem ale chyba fajnie mieć możliwość regulacji większej ilości parametrów ;) To co można byłoby mu zarzucić to brak dyszy cool touch. Niektórzy zarzucają to że to chiński sprzęt firmy która robi również czajniki, pytanie czy to faktyczna wada produktu czy raczej kwestia mentalnego podejścia :)

Ekspresy o których myślałem jeszcze kiedyś i teraz myślę to Ascasso Duo Pid który w wersji czarno drewnianej jest najpiękniejszy z wszystkich które rozważam tylko tutaj pewnie czas nagrzewania jest dłuższy pytanie ile faktycznie wynosi? W tym roku ten ekspres przeszedł update czy wpływa on jakoś na czas nagrzewania? No albo Belleza Bellona.

Chciałbym zapytać użytkowników tychże ekspresów ile faktycznie zajmuje nagrzewanie? Jak z trwałością i niezawodnością (na tym też mi dość mocno zależy), czy musieliście je reklamować bo coś się zepsuło i czy drugi raz kupilibyście ten sam ekspres a jeśli nie to co innego?

No i może ktoś poleca jakąś inni ekspres który wpisywałby się w te wymagania?
Wyszukiwarka kaw z polskich palarni zpalarni.pl

Offline yo Mężczyzna

  • Wiadomości: 318
  • Ekspres: La San Marco 95,Gaggia Factory G-105,szklanka,dripper, Fp, czajnik i pomysły;-)
  • Młynek: C40 , SM 90, Bezzera BB05 TM
Odp: Młynek (Ceado E6P) już jest teraz czas na ekspres
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Listopad 2022, 19:19:49 »
A może LA PAVONI EUROPICCOLA  :D :taktak:

Offline adiki

  • Wiadomości: 155
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE, ex Jura ENA8
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Młynek (Ceado E6P) już jest teraz czas na ekspres
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Listopad 2022, 19:59:47 »
Fajna ale chyba nie dla mnie :)
Wyszukiwarka kaw z polskich palarni zpalarni.pl

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Młynek (Ceado E6P) już jest teraz czas na ekspres
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Listopad 2022, 21:28:16 »
Ascaso duo pid jest lux i je uwielbiam, ale nie ma flow control więc kazdy hx z e61 i tym zaworem zrobi lepszą robotę,
generalnie kontrola przepływu w dzwigni (laPavoni, Electra) daje coś czego inne maszyny za małe $ nie dadzą,
nie mniej cokolwiek kupisz będziesz zadowolony, akademickie dyskusje nie mają sensu kupuj co chesz potem zmień maszynę i tyle ;)

Aaa i najważniejsze nie sprzęt tylko technika uczyni z Ciebie prawdziwego zawodnika 😀👊

Offline nowicjusz

  • Wiadomości: 54
  • Ekspres: aeropress, V60, chemex, Hario Switch
  • Młynek: Fellow ode 2, comandante c40
Odp: Młynek (Ceado E6P) już jest teraz czas na ekspres
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Listopad 2022, 08:21:56 »
jakbyś chciał to ja mam do sprzedania Rocket Mozzafiato Cronometro R. Dorzucam wszystkie posiadane akcesoria np. 2 filtry VST (15 i 20 g ridgeless plus standardowe Rocketa), tamper motta 58,4 , motta leveling tool, NPF (+ 2 standardowe kolby rocketa), WDT (Kazak sputnik), knock-box+mata, jakiś push-tamper, milk jug, podstawki pod PF i coś się pewnie jeszcze znajdzie.

Nie nagrzeje się w 5 minut ale już tak po 20-25 można robić kawę.

Offline maciek-rz Mężczyzna

  • Wiadomości: 192
  • Ekspres: Asacso Uno Prof + Melitta Aroma Signature + Drip
  • Młynek: Eureka Zenith 65E + Ceado E5SD
Odp: Młynek (Ceado E6P) już jest teraz czas na ekspres
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Listopad 2022, 09:12:04 »
W końcu zdecydowałem się że chcę zacząć nowe hobby ;) Młynek już zakupiłem (Ceado E6P) jednak jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji jeśli chodzi o ekspres. To na czym zależy mi najbardziej jeśli chodzi o ekspres to szybki czas nagrzewania. Uprzedzając odpowiedzi o mądrych wtyczkach to nie do końca najlepsze rozwiązanie w moim domu gdyż każdy pije kawę o różnych porach albo zaraz po wstaniu albo po śniadaniu albo przed południem albo po obiedzie albo po południu pod wieczór albo po kolacji. W takim wypadku ekspres musiałby być włączony od rana do wieczora a tego chciałbym uniknąć. Co do typów kawy obecnie były to głownie kawy mleczne przeważnie dwie na raz. Jak w końcu będę mógł robić bardzo dobre espresso to pewnie częściej zacznę je pić. Z tego powodu chyba odpadają wszystkie ekspresy z wystawioną grupą kawową.

Jeśli chodzi o mój obecny research i wstępną decyzję to wydaje się że najszybciej będzie nagrzewać się Sage Dual Boiler, piszą o nim że nagrzewa się w ~5 minut. Ekspres ten był nawet rekomendowany przez Jamesa Hoffmanna w filmie o maszynach do £1500 . Ma on szeroki wachlarz parametrów którymi można sterować np czasem preinfuzji, czego nie posiada np konkurent którym mógłby być Profitec Pro 300. Pytanie czy to ma takie znaczenie? Tego w sumie jeszcze nie wiem ale chyba fajnie mieć możliwość regulacji większej ilości parametrów ;) To co można byłoby mu zarzucić to brak dyszy cool touch. Niektórzy zarzucają to że to chiński sprzęt firmy która robi również czajniki, pytanie czy to faktyczna wada produktu czy raczej kwestia mentalnego podejścia :)

Ekspresy o których myślałem jeszcze kiedyś i teraz myślę to Ascasso Duo Pid który w wersji czarno drewnianej jest najpiękniejszy z wszystkich które rozważam tylko tutaj pewnie czas nagrzewania jest dłuższy pytanie ile faktycznie wynosi? W tym roku ten ekspres przeszedł update czy wpływa on jakoś na czas nagrzewania? No albo Belleza Bellona.

Chciałbym zapytać użytkowników tychże ekspresów ile faktycznie zajmuje nagrzewanie? Jak z trwałością i niezawodnością (na tym też mi dość mocno zależy), czy musieliście je reklamować bo coś się zepsuło i czy drugi raz kupilibyście ten sam ekspres a jeśli nie to co innego?

No i może ktoś poleca jakąś inni ekspres który wpisywałby się w te wymagania?
Ascaso ma thermoblok i chyba nic szybszego w nagrzewaniu nie ma, no i mocno w to inwestują,  dopracowywują.
Z relacji pisanych znajomy zmienił z Ascaso z poprzedniej generacji i zachwala.
Tu też sporo ludzi chwali.  Ascaso sprawdzone, sam mam wiele lat, serwis i kontakt super. 

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka


Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Młynek (Ceado E6P) już jest teraz czas na ekspres
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Listopad 2022, 09:15:54 »
LM Micra po 5 minutach pierwsze espresso, tylko trochę droższy sprzęt.
》tertium non datur《

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4829
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Młynek (Ceado E6P) już jest teraz czas na ekspres
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Listopad 2022, 13:45:24 »
ASCASO też ma trochę droższy ale ciekawy sprzęt - BABY T.  :)
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline piotrdab

  • Wiadomości: 149
  • Ekspres: Ascaso Uno Black, aeropress, moca, Melitta Aroma Signature
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Ascaso i-1 mini, Timemore Nano, Severin
Odp: Młynek (Ceado E6P) już jest teraz czas na ekspres
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Listopad 2022, 15:46:32 »
@adiki "Chciałbym zapytać użytkowników tychże ekspresów ile faktycznie zajmuje nagrzewanie?"

Posiadam Ascaso Uno Black. Czas nagrzewania jest według mnie wystarczająco szybki. Kiedy się spieszę (najczęstszy przypadek), to espresso wykonuję po 10 minutach od momentu włączenia. Gdy mam dużo czasu, to czekam 20..30 minut.
Inaczej z moją żoną, która pija mleczne kawy i nie ma specjalnych wymagań do jej bazy (espresso) - więc ona potrafi robić swoją kawę w 2 (dwie) minuty od włączenia - woda osiąga już ustawioną temperaturę w rurce termobloku już po tym czasie (np. 95 stopni).
Do zrobienia espresso trzeba jednak cierpliwie poczekać, aż się dobrze wygrzeje i grupa, i podpięty na ten czas pusty portafilter.

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1112
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Młynek (Ceado E6P) już jest teraz czas na ekspres
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Listopad 2022, 16:07:14 »
Pomysł zakupu Ascaso Duo Pid V2 pod względem szybkości nagrzewania się ekspresu jest dobry. Ascaso dopracowało w tym modelu konstrukcję termobloku. Stale go modernizuje.
Podczas pobytu w Łodzi odwiedziłem @Janusz piłem kawę ich firmową (bardzo fajna mieszanka) z tego ekspresu, bardzo dobra.  kawka
Jako ciekawostka, mój przyjaciel, koneser ciemnopalonych kaw włoskich używa Ascaso Dream, które ma w domu od ponad 10 lat i działa  [emoji38]
Co do Sage, to ta marka nie wzbudza u mnie żadnych emocji. Taki jakiś plastik bombastik. Ale to moja subiektywna opinia. Na zdjęciach wygląda ok, jak go zobaczyłem w markecie to już chciałem o nim szybko zapomnieć.

Nie rozumiem dlaczego u wielu osób priorytetem w doborze sprzętu jest jego szybkość nagrzewania. Możesz zainstalować wtyczkę inteligentną i sterować, programować start ekspresu kiedy chcesz. 



« Ostatnia zmiana: 19 Listopad 2022, 16:10:09 wysłana przez MacJaro »
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Młynek (Ceado E6P) już jest teraz czas na ekspres
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Listopad 2022, 16:41:41 »
Ciemno palone włoskie kawy i stare Ascaso Dream to jest chyba idealna para ;).

Mój ekspres też jest gotowy do zrobienia espresso po 5 minutach i wcale nie nazywa się La Marzocco. Wystarczy odpowiednio ogrzewany bojler, grzałka w grupie, słowem: odpowiednia technologia.

Offline idolw

  • Wiadomości: 87
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Chemex, French Press
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Młynek (Ceado E6P) już jest teraz czas na ekspres
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Listopad 2022, 19:40:12 »
Ja polecam posiadany Pro 300. Gotowy do strzału po 8-10 minutach.

Offline adiki

  • Wiadomości: 155
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE, ex Jura ENA8
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Młynek (Ceado E6P) już jest teraz czas na ekspres
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Listopad 2022, 19:59:23 »
Ja polecam posiadany Pro 300. Gotowy do strzału po 8-10 minutach.
Nie brakuje Ci programowania preinfuzji?
Wyszukiwarka kaw z polskich palarni zpalarni.pl

Offline idolw

  • Wiadomości: 87
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Chemex, French Press
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Młynek (Ceado E6P) już jest teraz czas na ekspres
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Listopad 2022, 07:41:36 »
Nie brakuje. Nigdy nie miałem, więc nie wiem, co tracę :)
Szczerze mówiąc, staram się upraszczać co tylko można, bo po prostu nie mam czasu. Chcę maksimum satysfakcji w minimum czasu. Doza jest stała na 15g, ratio jest stałe na 1:2. W konteście kawy manipuluję jedynie temperaturą i przemiałem.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Młynek (Ceado E6P) już jest teraz czas na ekspres
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Listopad 2022, 08:51:10 »
I słusznie :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi