Autor Wątek: Kimbo z Autogrila  (Przeczytany 4835 razy)

skansen

  • Gość
Kimbo z Autogrila
« dnia: 10 Wrzesień 2022, 11:39:36 »
Odwiedzając Austrię i Włochy staram się wybierać stacje paliw sąsiadujące z Autogril. Królują w nich wielogrupowe maszyny z których seryjnie wydawane jest espresso. Sympatyczni Włosi słysząc rozmowy po polsku często od razu doppio zamiast pojedynczego espresso...

bar.jpg

W hopperach króluje Kimbo. Kawa ta, w połączeniu z mlekiem bardzo przypadła do gustu mojej Żonie.

kimbo.jpg

Z myślą o Żonie i odwiedzających nas gościach kupiłem kilka worków dostępnej na stacjach autogrilowej mieszanki.

kawa (2).jpg

Ziarenka znalazły się w hopperze jednego z dwóch młynków. W oparciu o nie robię kawę dla Żony i gości. Goście rezygnują z jej słodzenia...

kawa (1).jpg

Sam co prawda preferuje trochę inne wypały. Ale jako pamiątka z wakacji i kawa dla szerokiego grona odbiorców sprawdza się znakomicie....

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Kimbo z Autogrila
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Wrzesień 2022, 11:54:29 »
kupiłem kilka worków dostępnej na stacjach autogrilowej mieszanki.

A jak do tego ma się tak lansowane powiedzenie że najlepsza jest świeżo palona kawa.

Jka

Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kimbo z Autogrila
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Wrzesień 2022, 12:29:14 »
Te jasne to tzw. białasy - bianconi bodajże u Włochów. Nie jest to kwestia wypału tylko surowca.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5219
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Kimbo z Autogrila
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Wrzesień 2022, 12:30:27 »
Te jasne to tzw. białasy - bianconi bodajże u Włochów. Nie jest to kwestia wypału tylko surowca.
:mhh:

W oparciu o nie robię kawę dla  Żony i gości.
Rozumiem, że gościom serwujesz, ale żonie?



« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień 2022, 12:34:04 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

skansen

  • Gość
Odp: Kimbo z Autogrila
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Wrzesień 2022, 12:16:55 »
kupiłem kilka worków dostępnej na stacjach autogrilowej mieszanki.
A jak do tego ma się tak lansowane powiedzenie że najlepsza jest świeżo palona kawa.
Zapas kawy można zamrozić.

W oparciu o nie robię kawę dla  Żony i gości.
Rozumiem, że gościom serwujesz, ale żonie?
Żonie, do mleka, bardziej odpowiadają tego typu kawy. Sam kaw mlecznych nie pijam, ale z mlekiem wg mnie lepiej konweniują ciemne palenia właśnie...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5219
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Kimbo z Autogrila
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Wrzesień 2022, 12:35:01 »
Żonie, do mleka, bardziej odpowiadają tego typu kawy.
Może powinieneś zrobić żonie ślepy test, jak ja swojej. Kiedyś do Ceado wsypałem bez jej wiedzy jej ulubioną Jacobs Kronung, dosyć świeżą i od razu się połapała, że to nie jej ulubiona Brazylia natural, którą poprzedniego ranka piła, a pije z rana zalewajkę z dolanym mlekiem z lodówki. Obecnie najbardziej lubi kawki o profilu owocowym przy tej metodzie zaparzania.
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kimbo z Autogrila
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Wrzesień 2022, 12:38:49 »
o profilu owocowym
Dość szybko można się do tego (dobrego) przyzwyczaić. Ale Kimbo to jednak ceniona i znana marka, a Jacobs raczej nie pretenduje do jakiejś ważnej roli w espresso.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Kimbo z Autogrila
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Wrzesień 2022, 12:44:39 »
Zapas kawy można zamrozić.

Można jasne ze można ale wtedy będzie to kawa zamrożona nie świeża a jak ją odmrozimy to będzie świeżo odmrożona, ale już nie świeża :)

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5219
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Kimbo z Autogrila
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Wrzesień 2022, 13:01:33 »
Jacobs raczej nie pretenduje do jakiejś ważnej roli w espresso.
Żona nie pije espresso, a Jacobs jej najbardziej smakował, a miała swojego czasu okazję przetestować ze mną chyba wszystkie wielkie włoskie brandy, łącznie z Goppion JBM.
Dla mnie Kimbo czy Jacobs to jeden grzyb, są poniżej oczekiwań, a niuanse niewiele wnoszą do efektu końcowego w filiżance.
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kimbo z Autogrila
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Wrzesień 2022, 13:38:27 »
Grzyby są różne  :szampan:.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Kimbo z Autogrila
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Wrzesień 2022, 15:48:29 »
Kimbo , Pellini ,Lavazza :): to były czasy byłem przekonany ze to absolutny top kawowy po przejściu z rozpuszczalnego Kronunga :):), uwielbiałem wtedy Kimbo ,ostatni jakoś  rok temu eksperymentalnie zapatrzyłem espresso z w miarę świeżej torebki przywiezionej przez znajomego z Italii ,nie dałem rady wypić :).

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Kimbo z Autogrila
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Wrzesień 2022, 09:53:31 »
Kimbo , Pellini ,Lavazza :): to były czasy byłem przekonany ze to absolutny top kawowy po przejściu z rozpuszczalnego Kronunga :):), uwielbiałem wtedy Kimbo ,ostatni jakoś  rok temu eksperymentalnie zapatrzyłem espresso z w miarę świeżej torebki przywiezionej przez znajomego z Italii ,nie dałem rady wypić :).
Miałem podobne przeżycia. Człowiek szybko się przyzwyczaja do lepszego. Taka nieświadomość, że może być coś lepszego ma w sobie jeden plus, taniej wychodzi:)  Żeby nie było, nie żałuję lepszych doznać kosztem chudszego portfela ;)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Kimbo z Autogrila
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Wrzesień 2022, 10:22:10 »
Nie przesadzajcie, pijam od czasu do czasu i Pellini i Lavazzę (nie Aroma Gusto) i nie ma tragedii. Może brak fajerwerków, ale za to sporo wybaczają i są powtarzalne. Mając wybór wybieram coś innego, choć czasem skusi mnie korpostandard i nie narzekam ;-)

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Kimbo z Autogrila
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Wrzesień 2022, 10:52:28 »
Zmienia się punkt odniesienia , pije w zasadzie tylko jasne palenia w tej chwili pod espresso raczej z segmentu speciality, jak przywalisz Kimbo to naprawdę porządnie masakruje kubki smakowe -nie twierdze ze to nie ma swojego uroku ale jednak nie jestem w stanie wróci do takich wypałów:):)

Offline [email protected]

  • Wiadomości: 7
Odp: Kimbo z Autogrila
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Marzec 2023, 08:14:13 »
No dokładnie, Lavazza, Goppion dla mnie są mega powtarzalne. Niestety nie jestem w stanie tego osiągnąć na świeżo palonych kawach (a próbowałem od Antonio i na innych). Pewnie albo Barista kiepski albo ekspres. A najpewniej i jedno i drugie do poprawki ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi