Autor Wątek: Jaki ekspres tylko pod espresso (bez kaw mlecznych) - SB z PID?  (Przeczytany 9948 razy)

Offline B737

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: ECM Classika II PID <- Ascaso Arc
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Jaki ekspres tylko pod espresso (bez kaw mlecznych) - SB z PID?
« Odpowiedź #30 dnia: 17 Sierpień 2022, 17:00:12 »
Patrząc na zdjęcie wnętrza tego bojlera to faktycznie zaczynam bardziej myśleć o konstrukcjach bez bojlera - UNO PID.
Czy możecie mnie proszę uświadomić - taka woda pobierana z bojlera nie jest chyba specjalnie wskazana do picia? Przy tej ilości kamienia? Plus to chyba ma wpływ na smak etc? Czy zatem generalnie nie można powiedzieć, że ekspresy bez bojlera są bardziej higieniczne / sensowne pod tym kątem?

Porównując np Profitec GO do tego Ascaso UNO PID - czy jest JAKAKOLWIEK zaleta bojlera pod espresso w tej sytuacji?

skansen

  • Gość
Odp: Jaki ekspres tylko pod espresso (bez kaw mlecznych) - SB z PID?
« Odpowiedź #31 dnia: 17 Sierpień 2022, 17:50:23 »
O wodę należy zadbać tak czy inaczej. Warto ogarnąć temat wody przez zakupem ekspresu. Czy będzie to stały system filtracji (RO, BWT, Brita), dzbanek czy w ostateczności nawet woda butelkowana to już kwestia drugorzędna. Twarda (a w niektórych wypadkach zbyt miękka woda) nie robi dobrze żadnej konstrukcji... 

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Jaki ekspres tylko pod espresso (bez kaw mlecznych) - SB z PID?
« Odpowiedź #32 dnia: 17 Sierpień 2022, 18:29:42 »
Wg mnie nie tylko grupa jest taka sama ale także i bojler. Pojemność inna jest tylko na papierze.

Uważaj Skansen, co piszesz, bo:

Poza tym, @GostRado, normalni ludzie, jeżeli nie wiedzą czegoś na pewno, to nie wymyślają historii, jakie przy tym nastąpiły. To domena grafomanoów albo internetowych trolli.

 :hihihi:

》tertium non datur《

skansen

  • Gość
Odp: Jaki ekspres tylko pod espresso (bez kaw mlecznych) - SB z PID?
« Odpowiedź #33 dnia: 17 Sierpień 2022, 19:24:36 »
Wg mnie nie tylko grupa jest taka sama ale także i bojler. Pojemność inna jest tylko na papierze.

Uważaj Skansen, co piszesz
Jak znowu będziesz w Coffeesite w Nadarzynie poproś żeby otworzyli Ci Profiteka GO / Pro 300 i oprócz tego jakiegoś Lelita (Elizabeth/Glenda/Victoria). Sam porównasz sobie jak te bojlery wyglądają. Wierzę, że nie zachowasz tej wiedzy dla siebie, nawet jeśli bojlery okażą się identyczne :ups:

Jeśli już się wymieniamy cytatami, to proszę:
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” - Mark Twain   :kwiat:

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Jaki ekspres tylko pod espresso (bez kaw mlecznych) - SB z PID?
« Odpowiedź #34 dnia: 17 Sierpień 2022, 19:24:43 »
Jeśli już się wymieniamy cytatami, to proszę:
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” - Mark Twain   
👍

Wierzę, że nie zachowasz tej wiedzy dla siebie, nawet jeśli bojlery okażą się identyczne

Oczywiście, bo "Lepsza jest gorzka prawda niż słodkie kłamstwo"

A tak na poważnie, oglądałem te bojlery w necie, i jak piszesz wydają się takie same, tyle że, aby mieć 100% pewność, to należałoby nalać wody do środka.
« Ostatnia zmiana: 17 Sierpień 2022, 19:31:18 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Jaki ekspres tylko pod espresso (bez kaw mlecznych) - SB z PID?
« Odpowiedź #35 dnia: 17 Sierpień 2022, 19:24:51 »
Porównując np Profitec GO do tego Ascaso UNO PID - czy jest JAKAKOLWIEK zaleta bojlera pod espresso w tej sytuacji?

Różnica jaka przychodzi mi do głowy byłaby w zachowaniu temperatury. Termoblok Ascaso został dość dobrze zoptymalizowany przy pomocy urządzenia SCACE. (Pomiary kiedyś były wrzucone na forum). Przy dużej ilości kaw pod rząd pewnie będzie stabilniejszy niż bojler.

Natomiast nigdzie nie widziałem jak się to sprawdza w przypadku różnego czasu zaparzania / ratio. SCACE zapewnia przepływ, który po nabiciu ciśnienia jest stały w czasie (np. 75ml w 30 sekund, mniej więcej symuluje standardowego shota espresso 1:2 w 30s). W takich warunkach dosyć łatwo jest rozwiązać problem podawania odpowiedniej ilości ciepła do termobloku i zoptymalizować parametry PID. Jednak rzeczywistość wygląda trochę inaczej: jedną kawę możesz robić wg przepisu ratio 1:3, czas 20s, inną wg przepisu ratio 1:2 35s itd. Różnice w przepływie wody mogą być bardzo duże, a termoblok nadal grzeje wg parametrów zoptymalizowanych pod jeden konkretny przepływ. W bojlerze PID jest tak samo optymalizowany z tą różnicą, że:

a) w termobloku masz na wejściu wodę o temperaturze pokojowej, która przepływa przez termoblok o pojemności 12ml i oczekujesz konkretnej temperatury na wyjściu np. 92 stopnie. Delta temperatur wejście -> wyjście to około 70 stopni. Przepływ 2ml/s, a 4ml/s to dosyć istotna różnica w czasie spędzonym przez wodę w termobloku.
b) w bojlerze masz na wejściu 300 ml wody o temperaturze ok. 100 stopni i również oczekujesz 92 stopnie Celsjusza na wyjściu. Delta to tylko 8 stopni i wody w bojlerze o w miarę poprawnej temperaturze masz 3 x więcej niż jest potrzeba na espresso.

Które rozwiązanie w takich warunkach zadziała lepiej? Nie ocenię kategorycznie, bo nigdzie nie znalazłem żadnych pomiarów, które by to sprawdzały. Druga sprawa czy jest to dla Ciebie w ogóle istotne, bo niektórzy robią po prostu zawsze standardowe 1:2 w 25s - 30s.

Ciekawostka: Ascaso Baby T Plus posiada wymiennik ciepła w bojlerze parowym, który wstępnie podgrzewa wodę idącą do termobloku. Parametry PID w ekspresie zostały więc zoptymalizowane na temp. wejściową 70 stopni+. Wg testu https://www.kaffeemacher.ch/blog/ascaso-baby-t-plus/ działa to dobrze do czasu.. wyłączenia bojlera parowego (kiedy np. chcemy zrobić tylko espresso). Wtedy przy ustawieniu 93 stopni na PID, na ciastku mamy max 88 stopni i 85 stopni pod koniec ekstrakcji, bo temperatura wejściowa jest niższa niż ta, pod którą został zoptymalizowany algorytm.
« Ostatnia zmiana: 17 Sierpień 2022, 19:58:53 wysłana przez arob »

Offline B737

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: ECM Classika II PID <- Ascaso Arc
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Jaki ekspres tylko pod espresso (bez kaw mlecznych) - SB z PID?
« Odpowiedź #36 dnia: 17 Sierpień 2022, 20:03:53 »
@arob, dzięki, bardzo fajna odpowiedź. Czemu zdecydowałeś się na Marę X?

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Jaki ekspres tylko pod espresso (bez kaw mlecznych) - SB z PID?
« Odpowiedź #37 dnia: 17 Sierpień 2022, 20:07:08 »
W skrócie: bo wg mnie jest ładniejsza niż Lelit Elizabeth i Profitec Pro 300 :) Tutaj napisałem trochę więcej: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=8272.525

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4812
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Jaki ekspres tylko pod espresso (bez kaw mlecznych) - SB z PID?
« Odpowiedź #38 dnia: 17 Sierpień 2022, 22:49:11 »
b) w bojlerze masz na wejściu 300 ml wody o temperaturze ok. 100 stopni i również oczekujesz 92 stopnie Celsjusza na wyjściu. Delta to tylko 8 stopni i wody w bojlerze o w miarę poprawnej temperaturze masz 3 x więcej niż jest potrzeba na espresso.

Zaznaczę tylko, że w ekspresie SB z bojlerem np. 300 ml gdy wykonujesz doppio wylewasz z niego 60 ml gorącej wody i w tym samym czasie napływa do tego bojlera 60 ml zimnej wody (ewentualnie o temperaturze pokojowej tj. ok. 20 st. C) co znacznie zaburza już te wyliczenia. Pół biedy jeśli wykonujesz jedną doppio. Ale jeśli wykonujesz 2, 3 , 4 doppio pod rząd to przy każdej kolejnej filiżance następuje dopływ zimnej wody i mieszanie się jej z wodą pozostałą w bojlerze. W efekcie ta czwarta filiżanka wykonywana jest już w zupełnie odmiennych warunkach temperaturowych.
Spadek temperatury podczas ekstrakcji kawy nawet jednej filiżanki był doskonale widoczny w poprzednich wersjach modułów PID. Tych, które jeszcze nie przestawiały się na czas podczas parzenia kawy. I był to spadek rzędu 10 - 12 st. C. Mamy z nimi do tej pory do czynienia - przychodzą do nas na serwis starsze wersje UNO PROF PID i możemy przy kolejnej okazji nagrać filmik. Pisał o tym Gmtb.
« Ostatnia zmiana: 17 Sierpień 2022, 23:05:01 wysłana przez Janusz »
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Jaki ekspres tylko pod espresso (bez kaw mlecznych) - SB z PID?
« Odpowiedź #39 dnia: 17 Sierpień 2022, 23:36:53 »
A w którym miejscu został unieszczony czujnik temperatury wody (albo bojlera, bo nie wszystkie są zanurzone)? W małym Lelicie czujnik jest specjalnie umieszczony obok dopływu zimnej wody żeby spadek temperatury widoczny na PID  był większy (właśnie około 12 stopni, o ktorych piszesz), bo powoduje to szybszą reakcję grzałki. Woda do kawy jest pobierana w innym miejscu bojlera i nie miesza się tak szybko żeby temperatura od razu była średnią ważoną. Wszystko widać na poniższym filmie, nie musicie nagrywać:



Ponadto nie pisałem o kilku kawach tylko jednej i różnych przepływach, więc bardziej ciekaw jestem odniesienia się do tej kwestii bazując na Waszym doświadczeniu, bo zeszliśmy na temat, który był wałkowany milion razy.

Offline Gmtb

    • ASCASO
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 283
  • Ekspres: Ascaso DUO PID
  • Młynek: G-iota
Odp: Jaki ekspres tylko pod espresso (bez kaw mlecznych) - SB z PID?
« Odpowiedź #40 dnia: 18 Sierpień 2022, 09:31:27 »
Ze schematów Profitec można zakładać że czujnik jest umieszczony na szczycie bojlera w jego centralnej części tuż obok dopływu zimnej wody.
Problem może być w tym że woda na kawę jest pobierana również ze szczytu. Na schemacie i zdjęciach zakamienionych bojlerów widać rurkę którą woda jest pobierana. Miejsce zaciągania wody na kawę jest oddalone od czujnika i dopływu zimnej wody o 1 cm. Możliwe że Lelit pobiera wodę na kawę z innego miejsca.

Jeżeli chodzi o TB to nie zauważyłem aby większa lub mniejsza ilość wody miała jakiś znaczący wpływ na stabilność. Z tego co mi wiadomo elektronika reaguje na spadki lub przyrost temperatury regulując czas pracy i częstotliwość załączania grzałki. Założenia jakieś przy programowaniu algorytmu na pewno było ale nie jest to tak że działa ona tylko dla zakresu 30ml/30s.

Dla przykładu mogę powiedzieć że sprawdzałem minimalną temperaturę wody przy pełnym przepływie (30ml / 5s) czyli przez wylewkę gorącej wody w DUP PID (woda idzie prze TB kawy).
Temperatura spadła  i ustabilizowała się na poziome 72 -74 stopni przy przelaniu około 300ml wody.

skansen

  • Gość
Odp: Jaki ekspres tylko pod espresso (bez kaw mlecznych) - SB z PID?
« Odpowiedź #41 dnia: 18 Sierpień 2022, 15:16:26 »
Na filmiku w poście #39 pokazano ekspres z grupą 57mm, bojlerem 250ml, grzałką 1000W.

Natomiast we wcześniejszej dyskusji rozmawialiśmy o bojlerach połączonych z grupą 58mm, bojlerem o deklarowanej pojemności 300/325/400ml i grzałką 1200W.

Poniżej zdjęcie przekrojów tych bojlerów-zdjęcie zrobiłem w fabryce Lelita:
-po lewej 300ml, z grupą 58mm, grzałką 1200W - ten bojler z grupą jest wg mnie taki sam jak w "starych Ascaso", Profitec Pro300 i GO, ECM Casa itp.
-po prawej 250ml, z grupą 57mm, grzałką 1000W



Natomiast sam bojler z grupą 58mm może mieć zarówno czujnik "zanurzony" w bojlerze jak i zamontowany na bojlerze. Czujnik "zanurzony" korzysta z otworka który w konfiguracji jednobojlerowej służy doprowadzaniu pary do dyszy spieniającej.
Poniżej zdjęcie przekrojów bojlerów z grupą 58mm, grzałką 1200W i deklarowaną przez Lelita pojemnością 300ml.
Po lewej bez zanurzonego czujnika, po prawej bojler z czujnikiem w wariancie "zanurzonym". Wprawne oko dostrzeże, że bojler po prawej nie ma rurki służącej do czerpania wody z góry bojlera. W prawdziwym ekspresie z takim bojlerem ta rurka powinna być, tutaj ktoś ją chyba wyjął :)
PXL_20220707_133758957.jpg

Offline Gmtb

    • ASCASO
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 283
  • Ekspres: Ascaso DUO PID
  • Młynek: G-iota
Odp: Jaki ekspres tylko pod espresso (bez kaw mlecznych) - SB z PID?
« Odpowiedź #42 dnia: 18 Sierpień 2022, 15:26:40 »
Moje wprawne oko z kolei dojrzało silnik młynka na drugim planie... i jest to dokładnie ten sam silnik co w młynkach i-2 od Ascaso :)

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Jaki ekspres tylko pod espresso (bez kaw mlecznych) - SB z PID?
« Odpowiedź #43 dnia: 22 Sierpień 2022, 16:08:36 »
Zużycie prądu jest dość pokaźne w takiej opcji , stosowałem i w stosunku rocznym nie wyglada to ciekawie

Trzeba brać pod uwagę, że ekspres najwięcej energii zużywa na rozgrzanie się, potem podtrzymanie temperatury jest już znacznie mniej energochłonne.
Włączanie i wyłączanie po zrobieniu kawy ma sens, jeśli przerwa wynosi więcej niż 4h, w przeciwnym razie bardziej opłaca się zostawić włączone (dane dla Pro 700 https://www.wholelattelove.com/blogs/tech-tips/espresso-machine-energy-usage-and-cost )
Dodatkowo jeśli mamy osobne w(y)łączanie bojlera serwisowego to w ogóle się nie opłaca wyłączać całej maszyny (no chyba że kolejna kawa dopiero jutro).

Offline B737

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: ECM Classika II PID <- Ascaso Arc
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Jaki ekspres tylko pod espresso (bez kaw mlecznych) - SB z PID?
« Odpowiedź #44 dnia: 07 Wrzesień 2022, 11:11:49 »
Hej - odnośnie Waszych powyższych rekomendacji, czy zmiana budżetu o 50% w górę zmianiłaby sytuację i polecilibyście coś innego? Zakładając teraz 7.5k PLN.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi