Autor Wątek: Sitka i kolby do Lelitów  (Przeczytany 6929 razy)

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1965
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Sitka i kolby do Lelitów
« Odpowiedź #60 dnia: 09 Sierpień 2022, 18:26:27 »
czy średnica 58,6 jest taka sama po całości?

Taka sama po całości.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Sitka i kolby do Lelitów
« Odpowiedź #61 dnia: 09 Sierpień 2022, 19:07:01 »
czy średnica 58,6 jest taka sama po całości?

Taka sama po całości.

Co z tego, że tamper jest dobrze wykonany, gdy jest to ewidentny bubel! Sprzedaj lub odeślij im pisząc im, że nie mają pojęcia o tampingu. Tampery precyzyjne, bardzo dopasowane muszą mieć trapezową ostrą bazę lub schodkową, aby nie zasysać mielonki przy wyciąganiu tampera. Już przy bazie 58,40mm nie stosuje się kąta prostego, który bezpiecznie nadaje się dla tamperów o średnicy 58mm. Na stronie tej firmy jest info, że konsultowali się z baristami  :picardpalm:
« Ostatnia zmiana: 09 Sierpień 2022, 19:12:52 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Andi1978 Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Linea Classic.
  • Młynek: Mazzer Kony.
Odp: Sitka i kolby do Lelitów
« Odpowiedź #62 dnia: 09 Sierpień 2022, 19:47:36 »
Cześć. Skoro o sitkach tutaj to podkleję się do tematu. Z jakiego powodu serwisanci ekspresów do kawy zalecają wymianę sitek co 6/mcy? Wyglądające na nowe, bez deformacji mam na myśli.
Pozdro

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1965
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Sitka i kolby do Lelitów
« Odpowiedź #63 dnia: 09 Sierpień 2022, 19:50:00 »
gdy jest to ewidentny bubel! Sprzedaj

Może już nie doradzaj na tym forum, tym słowem sprzedaj całkowicie się skompromitowałeś w moich oczach, tak ja mam to sprzedać bo ty uważasz że nie pasuje i co mam kogoś innego niby wtopić bo mnie nie pasuje a co innemu będzie pasowało a jak nie to niech on się buja i sprzedaje dalej smutne naprawdę płytkie podejście bo co te parę groszy odzyskam dobrze że ja tak nie myślę.

Bo ten tamper jest idealny do tego sitka/sitek i to pod nie był robiony i jak na tą chwilę z jednym wykorzystywany.
Tutaj chciałem go użyć tylko do prób i to opisałem, nie wydało kupiłem inny.

POD TO SITKO BYŁ ROBIONY.jpg

20220809_193807.jpg


Wybacz ale jakbyś uważniej i wolniej czytał, to byś to wszystko wyczytał, a nie obrażał producenta tego tampera.
Może i jestem tutaj nowy, ale umiem pytać, czytać i co najważniejsze stosować się do rad jakie dostaję, wybacz ale z Twojej nie skorzystam.

Jka



 
« Ostatnia zmiana: 09 Sierpień 2022, 19:52:29 wysłana przez Jka57 »
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Sitka i kolby do Lelitów
« Odpowiedź #64 dnia: 09 Sierpień 2022, 20:20:50 »
Wybacz ale jakbyś uważniej i wolniej czytał, to byś to wszystko wyczytał, a nie obrażał producenta tego tampera.
Po prostu producent poszedł na łatwiznę. Wykonanie której bazy: trapezowej, schodkowej, prostej jest mniej czasochłonne? Pytanie retoryczne. Miałem tamper 58,80 i nie zasysał w dwóch moich sitkach VST.  Tym bardziej
tamper 58,60 nie ma prawa zasysać mielonki w sitkach o cieńszej blasze niż VST, tj IMS i wszystkie inne!
co mam kogoś innego niby wtopić bo mnie nie pasuje a co innemu będzie pasowało a jak nie to niech on się buja i sprzedaje dalej smutne naprawdę płytkie podejście bo co te parę groszy odzyskam dobrze że ja tak nie myślę.
Nie pisałem, żebyś sprzedał ten tamper na forum. Od razu bym napisał o nim, co Tobie. Przecież kawosze dalej kupują z tej firmy tampery. Co za różnica od Ciebie czy od producenta. Niezadowolenie będzie te same.

Wybacz mi moją obcesowość.
« Ostatnia zmiana: 09 Sierpień 2022, 20:31:48 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Sitka i kolby do Lelitów
« Odpowiedź #65 dnia: 09 Sierpień 2022, 22:33:38 »
Sprzedaj lub odeślij im pisząc im, że nie mają pojęcia o tampingu.
Na stronie tej firmy jest info, że konsultowali się z baristami 

Akurat mistrzami świata i Polski.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Sitka i kolby do Lelitów
« Odpowiedź #66 dnia: 10 Sierpień 2022, 07:53:18 »
Sprzedaj lub odeślij im pisząc im, że nie mają pojęcia o tampingu.
Na stronie tej firmy jest info, że konsultowali się z baristami 

Akurat mistrzami świata i Polski.
To dla tych mistrzów nie ma znaczenia, że zasysają, zaciągają, naruszają strukturę ubitej mielonki podczas wyjmowania tampera?

Najpewniej było tak: doradzili producentowi w kształcie uchwytu, jego wysokości, ułożeniu palców na uchwycie i bazie, popróbowali tamper 58,00 i był okay. Producent po jakimś czasie miał zapytania od kawoszy o podstawę 58,60; 58,80, więc nie zastanawiał się zbytnio, tylko je wykonał nie biorąc pod uwagę, że tak bardzo mocno spasowana baza w takiej formie będzie działać jak tłok wyciągając ubitą mielonkę.
》tertium non datur《

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1965
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Sitka i kolby do Lelitów
« Odpowiedź #67 dnia: 10 Sierpień 2022, 08:14:46 »
Z jakiego powodu serwisanci ekspresów do kawy zalecają wymianę sitek co 6/mcy?

HM - ciekawy temat i czy dotyczy to też takiego amatora jak ja co robi w ekspresie kolbowym tylko 1jedną kawę dziennie podkreślam 1jedną dziennie, pytam poważnie bo jak mi serwis zarzuci zaniedbanie i przez sitko nie przyjmie ekspresu na gwarancji do przeglądu/naprawy przez takie coś że sitka nie zmieniłem poi 6 miesiącach na nowe to dopiero będą jaja jak berety.

Jka

Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Sitka i kolby do Lelitów
« Odpowiedź #68 dnia: 10 Sierpień 2022, 08:47:53 »
To dla tych mistrzów nie ma znaczenia, że zasysają, zaciągają, naruszają strukturę ubitej mielonki podczas wyjmowania tampera?
Widać nie ma, bo przy prawidłowo dobranym tamperze, tak się nie dzieje. Poza tym, @GostRado, normalni ludzie, jeżeli nie wiedzą czegoś na pewno, to nie wymyślają historii, jakie przy tym nastąpiły. To domena grafomanoów albo internetowych trolli.

Doniesienia o nieprawidłowym działaniu tampera Royes pochodzą od osoby, która, jeśli o kawową wiedzę, dopiero raczkuje. Prawdopodobnie tamper jest źle dobrany, trzeba więc kupić trochę węższy i tyle. A przy okazji, to ten forumowicz swoje problemy rozciąga do granic absurdu. Vide – post o utracie gwarancji przez niewymienienie sitka w ciągu 6 miesięcy.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Sitka i kolby do Lelitów
« Odpowiedź #69 dnia: 10 Sierpień 2022, 09:06:07 »
Widać nie ma, bo przy prawidłowo dobranym tamperze, tak się nie dzieje.
To po co sprzedają nie przydatny tamper 58,60? Powtórzę: miałem tamper 58,80 i nie wyciągał mielonki po ubiciu, wystarczyło pomyśleć o modyfikacji kształtu bazy. Ale po co się wysilać, lepiej kogoś nabić w butelkę.
« Ostatnia zmiana: 10 Sierpień 2022, 10:29:17 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1965
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Sitka i kolby do Lelitów
« Odpowiedź #70 dnia: 10 Sierpień 2022, 09:06:41 »
która, jeśli o kawową wiedzę, dopiero raczkuje. Prawdopodobnie tamper jest źle dobrany, trzeba więc kupić trochę węższy i tyle.

Kolejny który przegląda tematy a nie czyta ze zrozumieniem bo jakby czytał to by doczytał że jak go nazwał "ten forumowicz"
Od początku pisze i pokazuje do jakiego sitka kupił ten tamper i tam on mu pasuje a do jakiego nie pasuje i że już sobie kupił inny.
Ot "ten forumowicz" w przeciwienstwie do przedmówców czyta uważnie co kto pisze zanim cokolwiek napisze.

I by nie było " ten forumowicz " nie obraża się nawet za nazwanie go " ten forumowicz " mimo ze posiada "nick". :)
 
Jka
« Ostatnia zmiana: 10 Sierpień 2022, 10:01:03 wysłana przez Jka57 »
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Sitka i kolby do Lelitów
« Odpowiedź #71 dnia: 10 Sierpień 2022, 09:10:14 »
I by nie było " ten forumowicz " nie obraża się nawet za nazwanie go " ten forumowicz
Nie przejmuj się - ten typ tak ma.
》tertium non datur《

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Sitka i kolby do Lelitów
« Odpowiedź #72 dnia: 10 Sierpień 2022, 10:19:39 »
A propos  zrozumienia, a raczej jego braku.

Cytat: Andi1978 w 09 Sierpień  2022, 19:47:36
Z jakiego powodu serwisanci ekspresów do kawy zalecają wymianę sitek co 6/mcy?

Zalecenie wymiany, nie oznacza konieczności wymiany, pod groźbą utraty gwarancji. Słowo, słowu nie jest równoznaczne.

Offline Andi1978 Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Linea Classic.
  • Młynek: Mazzer Kony.
Odp: Sitka i kolby do Lelitów
« Odpowiedź #73 dnia: 10 Sierpień 2022, 10:55:10 »
Proceder stosowany we wszystkich lokalnie serwisowanych maszynach, bez znaczenia czy maszyna 6/cio miesięczna czy 10/cio letnia. Zastanawiam się z jakiego powodu są kontynuowane wymiany VST 21g.

Offline popcorn

  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Sitka i kolby do Lelitów
« Odpowiedź #74 dnia: 10 Sierpień 2022, 11:15:39 »
To zacznij Andi skupować te wymieniane sitka, albo lepiej wystaw kosz z napisem "recycling sitek" - "w trosce o naszą planetę, walcząc z globalnym ociepleniem, zbieramy zużyte sitka do ekspresów. Pomóż planecie - wrzuć sitko!" :D
I potem możesz je wrzucić na forum, "po okazyjnej cenie", lekko używane :D.
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi