Autor Wątek: Ekspres Melitta F30/0-100 OT - Robi słabą i wodnistą kawę  (Przeczytany 1141 razy)

Offline Puchy11

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Melitta Latticia OT
Ekspres Melitta F30/0-100 OT - Robi słabą i wodnistą kawę
« dnia: 04 Sierpień 2022, 18:14:49 »
Cześć,

Mam problem z ekspresem Melitta F30/0-100 OT Latticia. Ekspres był kupiony tydzień temu i do dzisiaj nie było z nim żadnych problemów. Nagle zaczął robić słabą i wodnistą kawę. Zarówno ziarna jak i ustawienia temperatury czy stopnia mielenia nie były zmieniane. Zauważyłem także, że fusy nie układają się już w kształt "ciastka", a mają nieregularny kształt i w dodatku są wilgotne (wcześniej były suche). Zgodnie z instrukcją przepłukałem pod bieżącą wodą moduł zaparzania, jednak to nie pomogło. Zanim odeślę go do sklepu, czy może ktoś spotkał się z podobnym problemem i ma jakiś pomysł żeby temu zaradzić?

Pozdrawiam

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Ekspres Melitta F30/0-100 OT - Robi słabą i wodnistą kawę
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Sierpień 2022, 23:10:01 »
Jak rozumiem nie zmieniałeś stosowanej kawy w tym czasie? Może kawa była nieszczelnie zamknięta i nieco zwietrzała?
Na jakim stopniu masz ustawioną grubość mielenia?
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Ekspres Melitta F30/0-100 OT - Robi słabą i wodnistą kawę
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Sierpień 2022, 13:14:03 »
Mimo wszystko ppstaraj sie zmienic mielenie na drobniejsze.
Ustawienie mlynka nie jest dane na zawsze.
Ja co jakiś czas kontrokuję ekstrakcję i muszę kręcić młynkiem jak kawa za szybko leci lub za dużo jej na podwójnym espresso w ciągu 30-35 sekund.
Kawa chłonie wilgoć z kuchni i nawet jak u mnie kiedy leży w szczelnym opakowaniu w innym pokoju starzeje się.
Tylko pamiętaj aby tylko o 1 stopień lub pół jak masz zmienić i jak źle to nie kręć tylko odczekaj 2 czy nawet 4 kawy zanim młynek się ustawi.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi