Autor Wątek: Automat do kaw mlecznych  (Przeczytany 1389 razy)

Offline dawidos160

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Nivona 841
Automat do kaw mlecznych
« dnia: 27 Lipiec 2022, 15:00:54 »
Dzień dobry,

wiem,że tematów milion, część przejrzałem ale nadal mam wątpliwości - głównie ze względu na budżet - nie jest on sztywny, odpowiednia narracja może mnie przekonać do zwiększenia ;) Łatwiej mi podać wyjściowy - jakieś 5,5 czyli Jura E8 - skądinąd bardzo polecany ekspres,ale może jest coś lepszego (pewnie jest :D) do powiedzmy 10? Trochę powyżej 10? Rozważać w ogóle Siemensa albo Miele ? Czy Jura i pytanie po prostu jaki model ?

Pobieżne przejrzenie Internetów i forum wskazuje jasno,że Jura E8 EB to byłby świetny wybór, ale może jest coś ciekawszego/lepszego do zastosowania typowo mlecznego ? Co jest krytyczne - ekspres może mieć maksymalnie 38 cm wysokości - inaczej zachaczy o drzwiczki od szafki,w której jest chowany. Co powoduje,że sporo ciekawych propozycji odpadnie (np. Saeco Xelsis Suprema). Chyba,że Nivona odeszła od tego kijowego rozwiązania z tacką ociekową (wcześniej miałem DeLonghi i tam nie było ostrzegania o przepełnionej tacce, ale przynajmniej nie marudził z tego powodu uniemożliwjąc zrobienie kawy albo serwisu) i teraz wystarczy po prostu wylać i działa dalej ?

Mam Nivona 841 i kawę robi naprawdę bardzo dobrą,ale sama obsługa ekspresu doprowadza mnie do szału. Tacka ściekowa ma jakiś dziwny czujnik, który jeśli tylko jest odrobinę zamoczony to świruje i w kółko pokazuje komunikat o oczyszczeniu tacki. Ekspres nie ma nawet dwóch lat, dwa razy wylądował na serwisie i z całego serca go nie znoszę - chętnie wymienię go na coś lepszego.

Ja piję jak największe kawy z mlekiem w proporcjach 2/3 kawy do 1/3 mleka ( 400-600 ml), żona z kolei latte macchiato i tych kaw trochę robimy (średnio jakieś 4-5 dziennie), a do tego często robimy spienione mleko córeczce. Nie wiem czy to jakoś wpływa na obsługę ekspresu,ale korzystamy z mleka bez laktozy.

skansen

  • Gość
Odp: Automat do kaw mlecznych
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Lipiec 2022, 21:00:50 »
Rozumiem cierpienia związane z opróżnianiem tacki odciekowej. Ja poszukałbym ekspresu który można podłączyć na stałe do wody i kanalizacji. Nie wiem tylko czy opcja ta jest dostępna w małych, domowych automatach.

Offline dawidos160

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Nivona 841
Odp: Automat do kaw mlecznych
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Lipiec 2022, 22:33:55 »
Rozumiem cierpienia związane z opróżnianiem tacki odciekowej. Ja poszukałbym ekspresu który można podłączyć na stałe do wody i kanalizacji. Nie wiem tylko czy opcja ta jest dostępna w małych, domowych automatach.

Da się znaleźć, ale to już większe urządzenia i się nie zmieszczą. Samo opróżnianie tacki to nie jest problem - zlew i śmietnik są obok, ale walka z tym czujnikiem to jest dramat, który frustruje. Po czasie się nauczyliśmy jego „obsługi” i jeśli tylko zdąży się kliknąć kawę przed wyskoczenie komunikatu to ją bez problemu robi :) No ale robienie kawy ma być szybkie i wygodne, a nie naznaczone walką z ekspresem ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi