Autor Wątek: Kawowa sensoryka, jak ją ugryźć?  (Przeczytany 16501 razy)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kawowa sensoryka, jak ją ugryźć?
« Odpowiedź #45 dnia: 09 Październik 2019, 13:58:30 »
Też tak mam, że mniej skoncentrowane kawy są przeważnie bardziej transparentne.  Poza tym przy przelewie są bardziej doparzone przy większej ilości wody, co też ma wpływ na wyczuwane aromaty. Byleby nie przesadzić, bo gdy zbyt dużo wyciągniemy z ziarna, to bardzo szybko potrafią te cudne doznania zniknąć. Poza tym zasadą jest, że gdy nie jesteśmy w stanie zmierzyć i powtórzyć dokłądnie zaparzenia, wtedy często bardzo dobre rezultaty się uzyskuje ;)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Kawowa sensoryka, jak ją ugryźć?
« Odpowiedź #46 dnia: 09 Październik 2019, 15:27:26 »
Ostatnie zdanie to sama prawda.
Kiedyś na lokalnych zawodach brewers, zaraz po preinfuzji wyłączyła mi się waga. Nie udało się jej odpalić z powrotem. Blooming trwał z dobra minute, nie mam pojęcia ile wody nalałam i w jakim czasie. Rezultat? Drugie miejsce na 24 uczestników ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Kawowa sensoryka, jak ją ugryźć?
« Odpowiedź #47 dnia: 09 Październik 2019, 16:04:08 »
Potwierdzam  :taktak:
Natchniony waszą radą zrobiłem sobie właśnie taką kawę z dozą za małą o jakieś 20%. Na dodatek jest to mieszanka końcówek dwóch kaw. Wyszło bardzo fajnie. Ale właściwie nie wiem czy to zasługa udanej mieszanki czy zbyt małej dozy ;)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kawowa sensoryka, jak ją ugryźć?
« Odpowiedź #48 dnia: 09 Październik 2019, 22:39:43 »
20% to sporo,  wystarczy na ogół koło 10% . Mieszanie kaw też daje często ciekawe efekty, choć niee zawsze, bo niektóre połączenia dysonują.

Offline Kucias Kobieta

  • Wiadomości: 24
    • Instagram - zapraszam :D
  • Ekspres: French press, chemex, v60, aeropress...
  • Młynek: Comandante
Odp: Kawowa sensoryka, jak ją ugryźć?
« Odpowiedź #49 dnia: 10 Październik 2019, 00:19:24 »
Ciekawy artykuł:
https://coffeeadastra.com/2019/07/23/how-coffee-varietals-and-processing-affect-taste-2/


Opisuje typowe aromaty i smaki wyczuwane w różnych odmianach Arabici oraz w poszczególnych procesach obróbki.
Ciekawy artykuł . Może ktoś jeszcze ma jakieś ciekawe strony, artykuły, książki do polecenia w temacie sensoryki? Ekscytująca sprawa i chłonę.

A może jakieś rady jak uczyć się rozpoznawać aromaty? Jak na razie najcenniejsze rady jakich się trzymam to np. Być świadomą otoczenia, tego co czuję wokół mnie, że myśleć co czuję, próbować kojarzyć zapachy w ciągu dnia. Szukam zapachów, których nie znam (jakies nowe owoce, przyprawy. Jak mam kilka kaw to robię cuppingi..
Pomóż mi, uczę się 😌

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kawowa sensoryka, jak ją ugryźć?
« Odpowiedź #50 dnia: 31 Styczeń 2021, 10:30:37 »
Dyskusja zamarła rok dwa lata temu, a szkoda ;). Każde spotkanie z kawą, jej aromatami, jej walorami czegoś nas uczy. Kiedyś tam spotkaliśmy tych dwóch chłopaków. W zasadzie oni się w ogóle nie zmienili, albo po prostu byli wtedy nastolatkami ;). Tutaj fajna rozmowa, porównanie dwóch różnych kaw: Kolumbii i Etiopii:

https://www.instagram.com/tv/CKqorfaBKrE/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Jedną z tych kaw -- Buku możecie znaleźć również u nas. Rozmowa dotyczy nie tylko tych dwóch kaw ale przede wszystkim tego, co w temacie niniejszego wątku: jak podejść do kawy, jak wyrobić sobie wrażliwość sensoryczną.
« Ostatnia zmiana: 31 Styczeń 2021, 10:32:43 wysłana przez Antonio »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kawowa sensoryka, jak ją ugryźć?
« Odpowiedź #51 dnia: 31 Styczeń 2021, 11:57:37 »
Dzięki @Antonio  , fajna rozmowa. Zgadzam się z Tobą że cały czas możemy się uczyć, wystarczy być otwartym i spróbować docenić to co mamy przed sobą, oczywiście jeśli przedstawia to jakąś wartość. 
Jest tu sporo ciekawych myśli dla początkujących. Chociażby takie:
- żeby zaczynać od ciemniejszych kaw i iść w stronę jaśniejszych,
- myśleć wpierw o podstawowych smakach, potem dopiero iść w stronę aromatów,
- aromat rozgryzać od ogółu do szczegółu czyli że mamy np do czynienia z owocem cytrusowym, a potem dopiero jakim konkretnie,
- przytykać i odtykać nos w trakcie picia,
- rozpoznajemy to co już znamy, więc zapoznawajmy się w skupieniu z tym co jemy, szczególnie z aromatami które lubimy.

A propos tej pamięci sensorycznej, to ostatnio jak piłem ciekawą Kolumbię Mandela od @mr_blend to powróciło wspomnienie z dzieciństwa i zlizywanie z palca visolvitu, taki specyficzny kwaskowy aromat :).
« Ostatnia zmiana: 31 Styczeń 2021, 12:01:57 wysłana przez krystians »

Offline czocza20

  • Wiadomości: 3
Odp: Kawowa sensoryka, jak ją ugryźć?
« Odpowiedź #52 dnia: 29 Sierpień 2022, 17:41:56 »
Cześć.
Na paczkach kawy często możemy znaleźć rozbudowany opis profilu smakowego niestety na chwilę obecną potrafię stwierdzić czy kawa jest słodka czy kwaśna, nie czuję tych wszystkich truskawek, czerwonych owoców etc...
Jak pracować nad sensoryką ? Są jakieś szkolenia ?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kawowa sensoryka, jak ją ugryźć?
« Odpowiedź #53 dnia: 30 Sierpień 2022, 00:14:26 »
To że na opakowaniu coś jest napisane, to nie znaczy, że tak będzie w filiżance, to po pierwsze. Do ćwiczenia sensoryki kawowej najlepiej jest robić sobie cupping z jasno palonych kaw. Poza tym na co dzień spożywać rzeczy świadomie, zastanawiając się co czuje się np jedząc truskawkę, pijąc wino, jedząc czekoladę itd. Najlepiej jest po prostu używać świadomie zmysłów węchu i smaku.

W Kawie właściwie słodyczy jako cukru za bardzo nie ma. Jest słodycz którą tworzy nasz mózg z mieszanki substancji rozpuszczonych w naparze.
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpień 2022, 00:24:51 wysłana przez krystians »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi