Autor Wątek: Dobra kawa z Allegro - opinie nt. kaw i palarni  (Przeczytany 2976 razy)

Offline Toxek Mężczyzna

  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Ascaso ARC / Jura E8
  • Młynek: Niche Zero / 1ZPresso Q2
Dobra kawa z Allegro - opinie nt. kaw i palarni
« dnia: 29 Lipiec 2022, 14:52:51 »
Cześć,

inflacja co prawda (ponoć) się zatrzymała, ale faktem jest, że kawa, jak wszystko, w ostatnim czasie podrożała. Prawdopodobnie też spora część z Was korzysta ze Smarta, który tak jak mi, osładza nieco zakupy przez internet. W przypadku kawy, szczególnie przy niewielkim dziennym przemiale, przesyłka jest istotną częścią ceny.

W związku z powyższym, może ktoś z Was chciałby podzielić się opiniami o palarniach, które sprzedają na allegro? Dzięki temu łatwiej byłoby odsiać te warte zainteresowania, powtarzalnie wypalane kawy i dobre palarnie, od tych niekoniecznie wartych zainteresowania, przynajmniej w tym momencie ;-)

Osobiście zamawiałem przez pewien czas kawy z Czarnej Kawki, ale miałem wrażenie pewnej losowości wypalenia. Od niedawna próbuję kaw palonych przez Blue Orca, z której chyba najbardziej podchodzi mi Peru i Honduras. Szukam jednak dalej, więc chętnie przyjmę Wasze propozycje, czego warto spróbować :-)

 

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Dobra kawa z Allegro - opinie nt. kaw i palarni
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Lipiec 2022, 15:26:40 »
Jeszcze nie zamawiałem ale ostatnio zauważyłem jakąś palarnię kawy na Shopipi: https://shopee.pl/losgustos?categoryId=100629&itemId=11465645366
Są też na Allegro ale z kuponami na Shopipi wychodzi jednak znacznie taniej no i wysyłka za darmo nawet >40 zł. więc można sobie zamówić malutkie opakowania do testów.
« Ostatnia zmiana: 29 Lipiec 2022, 15:32:19 wysłana przez k3lt »

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Dobra kawa z Allegro - opinie nt. kaw i palarni
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Lipiec 2022, 17:43:25 »
Podobny wątek już się przewijał. Proszę tam kontynuować.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi