Autor Wątek: Profitec Go  (Przeczytany 5718 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Profitec Go
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Sierpień 2022, 14:14:39 »
Profitec nie jest co prawda marką premium

Jesli tak, to sorry. Zawsze kojarzyli mi się jako pozycjonowani trochę tak wyżej.
Aż przyszedł Skansen i Cię wyprowadził z błędu  [emoji38]
》tertium non datur《

skansen

  • Gość
Odp: Profitec Go
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Sierpień 2022, 14:46:42 »
Profitec nie jest co prawda marką premium

Jesli tak, to sorry. Zawsze kojarzyli mi się jako pozycjonowani trochę tak wyżej.
Jeśli szukasz na tej półce cenowej czegoś "trochę wyżej" to zobacz Ascaso Dream PID. Jest to ekspres który ma odlewaną obudowę a nie blaszaną "jak reszta towarzystwa". Różnica jest nie tylko w wyglądzie, ale również "pod palcem". Najlepiej sprawdzić to samemu... Przy okazji ma też więcej funkcji...   

Offline B737

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: ECM Classika II PID <- Ascaso Arc
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Profitec Go
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Sierpień 2022, 19:19:03 »
Strasznie mi się to Ascaso z wyglądu nie podoba (w przeciwieństwie np do czarnego Uno PID z elementami drewnianymi). No, ale to już dość offtopu chyba.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Profitec Go
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Sierpień 2022, 19:37:34 »
UNO PID Black oraz Shine dostępne od ręki. Można na miejscu obejrzeć i sprawdzić jak działają. Wnętrze i funkcje takie same jak w DREAM PID. Zapraszamy !
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 477
Odp: Profitec Go
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Sierpień 2022, 23:36:58 »
Profitec nie jest co prawda marką premium

Jesli tak, to sorry. Zawsze kojarzyli mi się jako pozycjonowani trochę tak wyżej.

Dobrze Ci się kojarzyło, rad Skansena  nie słuchaj bo albo są z d… , albo podszyte emocjami co na jedno wychodzi :)
Całkiem  niedawno to Ascaso wg Skansena to było ostanie badziewie, tera „trochę wyżej” :)
« Ostatnia zmiana: 09 Sierpień 2022, 23:40:09 wysłana przez Jozin von Bazin »

skansen

  • Gość
Odp: Profitec Go
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Sierpień 2022, 23:49:24 »
Całkiem  niedawno to Ascaso wg Skansena to było ostanie badziewie, tera „trochę wyżej” :)
Nigdy nic takiego nie pisałem. Badziewie to Twoje ulubione określenie, nie moje...

Skoro już odezwałeś się po przerwie to przypomnę co pisałeś wcześniej o Profiteku. Dla niezorientowanych w temacie - Jozin von Bazin pisał wcześniej m.in. pod nickiem 3DSK i Essewissa...
Ecm i Profitec to niemieckie firmy, może to głupie, ale nie chciałbym mieć niemieckiego ekspresu  :)

Czołgiem niemieckim nie jeżdzę, w sklepach niemieckich nie kupuję  samochodu niemieckiego nie mam itp. Miałem kiedyś trochę ich produktów i były marnej jakości. Oni mają mnóstwo produktów innych producentów tylko z niemieckim znaczkiem. Sprzet w 100% chiński, budowa, produkcja myśl techniczna itp, Niemiec nawet śrubokręta nie przyłożył a sprzęt znanej niemieckiej marki  Na audio się kiedyś tak naciąłem , ale i Blaupunkt tak kiedyś robił, naklejał swoje znaczki na sprzęt Panasonic, polskie krówki sprzedają jako tradycyjny wyrób niemieckich cukierników,  itp, itd. Może ekspresy sami robią, a może w 100% klepią to Włosi i tylko znaczek naklejają. Napisałem, że to głupie, przyznaje się, ale mnie sie ekspresy, sprzęt kojarzy z południem Europy, design Elektry, Victoria Arduino itp, Niemcy mi się kojarzą z siermięgą

« Ostatnia zmiana: 10 Sierpień 2022, 00:49:43 wysłana przez skansen »

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 477
Odp: Profitec Go
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Sierpień 2022, 11:04:02 »
Ecm i Profitec to niemieckie firmy, może to głupie, ale nie chciałbym mieć niemieckiego ekspresu  :)
a widzisz w tym co napisałem, że Profitec jest złej jakości. Bardziej skup się na czytaniu ze zrozumieniem niż kopaniu postów. Równie dobrze mógłbym napisać, że nie chcę mieć różowego ekspresu. Profitec to pewnie w 100% włoski ekspres, z tego co wiem, Niemiec tyko kasuje za znaczek. Ponownie zalecam czytanie ze zrozumieniem.

To są posty sprzed 6 lat !!!. Wiem, że imponuję ci wiedzą i chętnie mnie cytujesz, ale trochę przesadzasz jednak z tą adoracją  :redface:

https://www.home-barista.pl/ekspresy-ascaso-sa-jak-opel-insignia/
"Mimo to, Ekspresy Ascaso dalej kojarzą mi się przede wszystkim z rumuńskim traktorem, ale też z Seatem i Trabantem. Porównanie do modelu Insignia to chyba za duża nobilitacja dla Ascaso… "

mógłbyś uświadomić forumowiczów od  kiedy to Ascaso kojarzy ci się z czymś "trochę wyżej" ?

Nie bronię Profiteca bo mi to  wisi, ale razi mnie z d.. pisanie.
« Ostatnia zmiana: 10 Sierpień 2022, 11:28:20 wysłana przez Jozin von Bazin »

skansen

  • Gość
Odp: Profitec Go
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Sierpień 2022, 11:29:07 »
https://www.home-barista.pl/ekspresy-ascaso-sa-jak-opel-insignia/
"Mimo to, Ekspresy Ascaso dalej kojarzą mi się przede wszystkim z rumuńskim traktorem, ale też z Seatem i Trabantem. Porównanie do modelu Insignia to chyba za duża nobilitacja dla Ascaso… "

mógłbyś uświadomić forumowiczów od  kiedy to Ascasso kojarzy ci się z czymś "trochę wyżej" ?
Wpis na blogu jest umieszczony w kategorii Humor :) Ale do rzeczy -  już po napisaniu wspomnianej satyry pożyczyłem Dreama na testy a recenzję umieściłem na forum: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=11238.0 

W recenzji podkreśliłem m.in. wysoką jakość i estetykę odlewanej obudowy.
Recenzja jest Ci znana - wypowiadałeś się w dyskusji pod nią...

I w tej kwestii podtrzymuje swoją opinie-zarówno z tego wątku jak i z recenzji. Linia modeli Dream (konkretnie ta) ze swoją odlewaną obudową wyróżnia się na plus w stosunku do ekspresów ze swojej półki cenowej. Jednorodne odlewy prezentują się lepiej niż obudowa wykonana z blachy.
Do tego Dream PID ma funkcje o których pisał B737 plus jeszcze kilka innych. Dream PID jako nieliczny w tej klasie ma m.in. cenione przez Ciebie programowanie dozy...   
« Ostatnia zmiana: 10 Sierpień 2022, 11:50:36 wysłana przez skansen »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Profitec Go
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Sierpień 2022, 12:48:33 »
》tertium non datur《

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 477
Odp: Profitec Go
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Sierpień 2022, 13:07:07 »
Patrząc na recenzję to świetny ekspres :) PID, shot timer, bojler 400ml, tak niewiele żeby było wszystko :)
No i wykonanie, wszystko w miedzi, albo w stalowym oplocie, niewiele silkonu, "wygłuszona" pompa.
Mega fajne rozwiązane serwisowe, zdejmujesz tylko tylny panel i wszystko dostępne.
Wygląda to na bardzo dopracowaną i przemyślaną konstrukcję. Podoba mnie się.

Nachodzi mnie refleksja że mi się kółko z wymianą kawowego sprzętu zamyka i patrzę na takie ekspresy z pożądaniem, mógłbym postawić na blacie.  :)

aaa i jeszcze takie spostrzeżenie. Nie wiem z czego oni robią te zbiorniki na wodę w Profitec, czy jak je w ekspresie umieszczają, ale nie buduje się z nich "oślizgłość". Wszyscy znają ten temat, miałem to we wszystkich ekspresach poza Profitec.
« Ostatnia zmiana: 10 Sierpień 2022, 13:14:37 wysłana przez Jozin von Bazin »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Profitec Go
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Sierpień 2022, 15:17:53 »
Też uważam, że w cenie 4k to niezła opcja do espresso.

Cytat: Jozin von Bazin
link=topic=12480.msg258927#msg258927 date=1660129627
bojler 400ml
@skansen twierdzi, że to w rzeczywistości 300ml

Nie wiem z czego oni robią te zbiorniki na wodę w Profitec, czy jak je w ekspresie umieszczają, ale nie buduje się z nich "oślizgłość". Wszyscy znają ten temat, miałem to we wszystkich ekspresach poza Profitec.
... i w ECM-ie, potwierdzam.
« Ostatnia zmiana: 10 Sierpień 2022, 15:20:57 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

skansen

  • Gość
Odp: Profitec Go
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Sierpień 2022, 15:26:14 »
@skansen twierdzi, że to w rzeczywistości 300ml
Nie twierdzę tak. Napisałem tylko, że są poddawane różne wartości pojemności dla tego samego bojlera, nie wskazując która wartość jest prawidłowa. Sprawdzicie i porównajcie sami. Przy okazji również z QM Pippa, bo wygląda na to, że tam też jest taki sam bojler...
« Ostatnia zmiana: 10 Sierpień 2022, 15:30:20 wysłana przez skansen »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Profitec Go
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Sierpień 2022, 15:37:41 »
Producenci ekspresów podają różną pojemność bojlera, ale jest to fizycznie taki sam bojler.
i Profitec i ECM przestrzelili o 100ml, żeby Lelit i inni gorzej się poczuli?
》tertium non datur《

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 477
Odp: Profitec Go
« Odpowiedź #28 dnia: 10 Sierpień 2022, 15:41:08 »
https://www.profitec-espresso.com/en/products/go
wg Profiteca 400ml. ECM Casa też 400ml. Go to pewnie jakiś tam klon Casa, na 100% mają ten sam boiler, ECM/Profitec ma praktycznie identyczne ekspresy, różnice są w duperelach.

Qick Mill Pippa ma 450ml
https://www.quickmill.it/prodotti/gruppo-quick-mill/mod-pippa/

Zbiornik na wodę Pippa 1,8 vs 2,8 Profitec, za dużo różnic, raczej nie są to bliźniacze konstrukcje,
« Ostatnia zmiana: 10 Sierpień 2022, 15:46:12 wysłana przez Jozin von Bazin »

skansen

  • Gość
Odp: Profitec Go
« Odpowiedź #29 dnia: 10 Sierpień 2022, 15:44:42 »
Cytat: skansen w 09 Sierpień  2022, 13:26:04
Producenci ekspresów podają różną pojemność bojlera, ale jest to fizycznie taki sam bojler.
i Profitec i ECM przestrzelili o 100ml, żeby Lelit i inni gorzej się poczuli?
Nie wiem kto przestrzelił. Też mnie ta sytuacja zdziwiła. Bojlery i grupa wyglądają tak samo. Pytałem o to ludzi z Lelita jak u nich byłem ostatnio. Stwierdzili, że jest to ten sam element (grupa i "dzwon" bojlera) od zewnętrznego dostawcy. Powiedzieli, że taka pojemność wyszła z ich obliczeń a o obliczeniach innych producentów nie będą się wypowiadać :) Jak nie wierzysz to jak będziesz znów w Nadarzynie poproś o otwarcie ekspresów i sprawdź sam :) 
« Ostatnia zmiana: 10 Sierpień 2022, 15:51:13 wysłana przez skansen »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi