Autor Wątek: FAEMA FAEMINA piękna maszyna  (Przeczytany 9053 razy)

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #30 dnia: 28 Marzec 2022, 02:07:12 »
Myślę, że GS3 to jednak wyższa półka niż Faemina. Feminie bliżej cenowo do LM LM. Gdybym miał wybierać, wybrał bym GS3.  kawka
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline CrQ

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Alternatywa
  • Młynek: Comandante C40 MK3
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #31 dnia: 28 Marzec 2022, 09:45:43 »
Co do 2022 się zgodzę, jednak nie wiem, czy pójście w takie rozwiązania jest dobre. Kwestia ewentualnego czyszczenia wypada lepiej w przypadku elementów metalowych.

Spróbuję uzyskać zdjęcia wnętrza z innych źródeł :) może rzeczywiście jest to jakaś zdjęcia przedprodukcyjna, bo nie wygląda to zbyt schludnie.

Myślę, że GS3 to jednak wyższa półka niż Faemina. Feminie bliżej cenowo do LM LM. Gdybym miał wybierać, wybrał bym GS3.  kawka
Z tym mocnym zbliżeniem pod względem ceny trochę przesadziłem. Co nie zmienia faktu, że dwie maszyny są w zasięgu. I zastanawiam się co wybrać. Z LM sprawa się bardziej komplikuje, bo jest AV i MP :P
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec 2022, 09:51:32 wysłana przez CrQ »

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #32 dnia: 28 Marzec 2022, 20:01:53 »
Miałem GS3 AV,sensowniej będzie rozważyć opcje MP jednak więcej możliwości będzie na przyszłość ,ale ogólnie jakoś szału nie ma :)zbyt zaawansowana konstrukcja to to nie jest :):)

skansen

  • Gość
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #33 dnia: 28 Marzec 2022, 22:06:23 »
Miałem GS3 AV (...) ogólnie jakoś szału nie ma :)zbyt zaawansowana konstrukcja to to nie jest
@rollo45 szacun za tą (i kilka wcześniejszych opinii). O LM właściciele piszą przede wszystkim hagiograficzne opinie, Ty nie masz oporów żeby napisać co tak naprawdę myślisz  :ok:
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec 2022, 22:21:11 wysłana przez skansen »

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #34 dnia: 28 Marzec 2022, 22:58:02 »
ale ogólnie jakoś szału nie ma :)zbyt zaawansowana konstrukcja to to nie jest
Strietman też nie jest zaawansowaną konstrukcją :)

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #35 dnia: 28 Marzec 2022, 23:06:26 »
Ale GS3 kosztuje prawie 3 strietmany I z całym szacunkiem dla LAMA wyglada tandetnie , nie wspomnę o łopatce z plastiku  do profilowania itp, za prawie 40 tysiaków to żenada.Strietman nie ma w sobie ani grama tandety :):), osobiscie jeśli miałbym duże  parcie na maszynę tej klasy ponownie , wziąłbym Slyera,Synesso albo Speedstera
Każda z tych maszyn bije na głowę GS3 moim skromnym zdaniem, Strietman również :):):)

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #36 dnia: 28 Marzec 2022, 23:22:53 »
Miałem GS3 AV (...) ogólnie jakoś szału nie ma :)zbyt zaawansowana konstrukcja to to nie jest
@rollo45 szacun za tą (i kilka wcześniejszych opinii). O LM właściciele piszą przede wszystkim hagiograficzne opinie, Ty nie masz oporów żeby napisać co tak naprawdę myślisz  :ok:


Jak się już wybuli  za maszyne 30-40k ciężko przechodzi przez gardło opinia ze niekoniecznie były to najlepiej wydane pieniądze :):):)LAMA to już trochę jak sekta mało kto ma odwagę się  wyłamać jeszcze przestaną serwisować albo coś gorszego :):), u Słowackiego dystrybutora miałem okazje pobawić się Slayerem przez cały dzień i jakość wykonanie i działanie zostawia w tyle GS3 o co najmniej dekadę

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #37 dnia: 28 Marzec 2022, 23:25:22 »
Miałem GS3 AV (...) ogólnie jakoś szału nie ma :)zbyt zaawansowana konstrukcja to to nie jest
@rollo45 szacun za tą (i kilka wcześniejszych opinii). O LM właściciele piszą przede wszystkim hagiograficzne opinie, Ty nie masz oporów żeby napisać co tak naprawdę myślisz  :ok:


Jak się już wybuli  za maszyne 30-40k ciężko przechodzi przez gardło opinia ze niekoniecznie były to najlepiej wydane pieniądze :):):)LAMA to już trochę jak sekta mało kto ma odwagę się  wyłamać jeszcze przestaną serwisować albo coś gorszego :):), u Słowackiego dystrybutora miałem okazje pobawić się Slayerem przez cały dzień i jakość wykonanie i działanie zostawia w tyle GS3 o co najmniej dekadę

Pierwszy raz Slayera oglądałem w Stanach, zaniemówiłem.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline CrQ

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Alternatywa
  • Młynek: Comandante C40 MK3
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #38 dnia: 29 Marzec 2022, 00:38:56 »
Raczej Slayer i Speedster to trochę inna grupa cenowa. Synesso widzę, że coś planuje nowego jedno grupowego... Ale pewnie będzie pozycjonowane podobnie jak dwa poprzednie.

Więc raczej zostaje GS3 / Faemina :)
Szkoda tylko, że jeszcze mało jest opinii o Faeminie.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #39 dnia: 29 Marzec 2022, 07:28:53 »
Cena w USA koło była koło 9.500 $ wiec jeszcze do niedawna przy lepszym kursie dość zbliżona do GS3 .

skansen

  • Gość
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #40 dnia: 29 Marzec 2022, 10:28:04 »
Więc raczej zostaje GS3 / Faemina
Jest jeszcze kilka ciekawych maszyn domowych w podobnej cenie, np. Victoria Arduino Eagle One E1 Prima - zdjęcia wnętrza wrzucałem stronę wcześniej.
Trochę tańszy jest Decent Espresso (ok 4000Euro za DE1PRO) ale nie wiem czy to jest to czego szukasz...
« Ostatnia zmiana: 29 Marzec 2022, 10:31:54 wysłana przez skansen »

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #41 dnia: 29 Marzec 2022, 13:14:57 »
Eagle One za prawie 30K bez profilowania w dzisiejszych czasach ::(, Descent rozważałem poważnie ale z moją naturą mnogość opcji pewnie by doprowadziła mnie do szaleństwa:):)może dźwignia ACS EVO LEVA pół ceny GS3 a w filiżance na pewno będzie lepiej :)
« Ostatnia zmiana: 29 Marzec 2022, 13:42:53 wysłana przez rollo45 »

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #42 dnia: 29 Marzec 2022, 15:23:04 »
Eagle One za prawie 30K bez profilowania w dzisiejszych czasach ::(,
Co Wy macie za dziwną jazdę z tym profilowaniem....

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #43 dnia: 29 Marzec 2022, 16:01:35 »
Więc raczej zostaje GS3 / Faemina
W takim razie brałbym Rocketa r91, mimo mankamentów z ekranem dotykowym.
》tertium non datur《

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #44 dnia: 29 Marzec 2022, 16:15:11 »
Co Wy macie za dziwną jazdę z tym profilowaniem....

Bo to naprawdę dużo daje, zarówno możliwości jak i zabawy z eksperymentowania.
Też mi się wydawało, że zbędny bajer, a jednak szybko odkryłem jak drastyczne różnice mogą występować przy tej samej kawie (pomijając już fakt, że praktycznie nie da się źle zmielić kawy, można zrobić poprawne espresso z każdego przemiału).
Sam jestem zaskoczony, że praktycznie nie piję już 9barowego espresso tylko głównie 2-6-4, dużo bardziej mi smakuje.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi