Autor Wątek: FAEMA FAEMINA piękna maszyna  (Przeczytany 9033 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10577
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Listopad 2021, 22:46:12 »
Może być i z metalu, ale jest to atrapa, obudowa, nadbudowa grupy. Ciekawe jak to wygląda w środku.

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 790
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Listopad 2021, 23:12:03 »
Słowo atrapa jest tu całkowicie nie na miejscu :

1. «imitacja jakiegoś przedmiotu»
2. «coś pozbawionego wartości, co sprawia pozór bycia czymś, czym w rzeczywistości nie jest»
3. «osłona chłodnicy w samochodzie»

bo to coś na górze grupy, ma konkretne przeznaczenie i przypuszczam, że jest niezbędnym elementem sterowania parametrami na wyświetlaczu, który jest bardzo dyskretny i przemyślany pod kątem użytkowania ekspresu.
Ja tu w każdym bądź razie żadnej bidy i taniości nie widzę …… co sugerowałeś tym plastikiem, a jeszcze dalej poszedł ROSS JB

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10577
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Listopad 2021, 23:34:51 »
Wg mnie jest to "atrapa" -- panel sterowania jest na niej zamontowany. W wielu maszynach z grupami E61 są takie obudowy, wyglądają kosmicznie, a ich funkcja jest li tylko kosmetyczna. Np. maszyny Wega, San Remo itp. -- w większości mają grupy E61, ale nie wiedząc o tym i patrząc tylko na obudowę nigdy byś nie przypuszczał... Wolę, gdy panel sterowania siedzi nie na grupie :). Tylko tyle.
« Ostatnia zmiana: 17 Listopad 2021, 23:38:14 wysłana przez Antonio »

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 790
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Listopad 2021, 00:26:48 »
to ja nie wiem o jakim elemencie ty piszesz, że to atrapa. Sądziłem, że o budowie wyświetlacza ze sterowaniem ? Czy ta obudowa jest według Ciebie zbędna ?
Nie wiem czy jest to E61, nie wygląda na to, ale być może, skoro tak twierdzisz. Dla mnie umieszczenie wyświetlacza i sterowania na grupie jest idealne ze względu na ergonomię i czytelność. Nie wiem natomiast czy i  jaka elektronika tam siedzi i jak jest odcinana temperaturowo od góry mocno nagrzewające się grupy - trzeba by zajrzeć do środka. Może ta Twoja atrapa ma izolować, a może jest tam tylko sterowanie z wyświetlaczem, a cała płytka jest wewnątrz ekspresu ? - takie rozwiązanie mam u siebie, bo płytka jest dosyć duża.
Pewnie wkrótce ta maszyna wyląduje np. u Corbey’a to się wszystkiego dowiemy. Dla mnie funkcjonalność, wygląd, materiały na dzień dzisiejszy na piątkę. Natomiast cena na trójkę….. chociaż, …. widząc co robi konkurencja, to raczej adekwatna do wizerunku kreowanego przez FAEMĘ.
« Ostatnia zmiana: 18 Listopad 2021, 00:36:10 wysłana przez fill »

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Listopad 2021, 01:17:49 »
Nie podoba się dla mnie panel w tym ekspresie. Gdybym wybierał ekspres, to ten  od razu by odpadł, przez panel. Nawet Oscar II ma ładniejszy.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Listopad 2021, 08:54:54 »
Co to za rurka w dyszy pary? Sonda temperatury?

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Listopad 2021, 09:03:51 »
Myślę, że w latach 60-tych wzornictwo było znacznie ciekawsze.

Masz rację, poza tym jakoś tak podobna do Oskara II, napis Faema  nie bardzo tu pasuje.

Moim pierwszym skojarzeniem był Oscar. Jak widać nieodosobnionym.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline Gmtb

    • ASCASO
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Ascaso DUO PID
  • Młynek: G-iota
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Listopad 2021, 14:41:04 »
Ja mam mieszane uczucia co do design'u. Sam korpus, a szczególnie tył maszyny bardzo mi się podoba...szkoda tylko że w domu zazwyczaj stoi przy ścianie  :doh:
Za to bardzo mi się nie podoba obudowa grupy... nie chodzi tu o to czy wygląda tandetnie czy też jak atrapa ale o to że za bardzo wystaje do przodu. Ale zakładam że tak być musi bo na filmie widać jeszcze kawał metalu nad kolbą chowający się w obudowę.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6216
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Listopad 2021, 15:16:36 »
Moim pierwszym skojarzeniem był Oscar. Jak widać nieodosobnionym.
Bo choć stylistycznie niezbyt blisko, to podobny zamysł konstrukcyjno-ergonomiczny.  To kółko chyba odwołuje się do okienka w starej wersji.

Ja się tylko zastanawiam na ile taki wyświetlacz będzie trwały, szczególnie w miejscu gdzie jest spora temperatura i wilgoć. Bądź co bądź stara Faemina była dość prostą i solidną konstrukcją.

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Listopad 2021, 22:12:18 »
Ja się tylko zastanawiam na ile taki wyświetlacz będzie trwały, szczególnie w miejscu gdzie jest spora temperatura i wilgoć.


Fill ci napisze:  nic to, najważniejsze, żeby wyświetlacz był OLED.  A problem jak najbardziej  jest realny i  warty przemyślenia. Wie to każdy kto oparzył się grupą E-61. 

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 790
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Listopad 2021, 22:53:00 »



Fill ci napisze:  nic to, najważniejsze, żeby wyświetlacz był OLED.  A problem jak najbardziej  jest realny i  warty przemyślenia. Wie to każdy kto oparzył się grupą E-61.

Koleś, ty nie licz na to, że się znów będę z koniem kopał, bo wiem jakiej wielkości  mózg ma koń
I złóż CV do FAEMY, tam chętnie wysłuchają konia z Polski, bo oni w dalszym ciągu nie mają pojęcia, jaki niesamowity problem stworzyli ich inżynierowie umieszczając wyświetlacz zamiast termometru






Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1123
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Listopad 2021, 23:43:57 »
Ja się tylko zastanawiam na ile taki wyświetlacz będzie trwały, szczególnie w miejscu gdzie jest spora temperatura i wilgoć.


Fill ci napisze:  nic to, najważniejsze, żeby wyświetlacz był OLED.  A problem jak najbardziej  jest realny i  warty przemyślenia. Wie to każdy kto oparzył się grupą E-61. 

;) ;) ;) pić trza umić ;) ;) ;)
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

skansen

  • Gość
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Listopad 2021, 16:15:21 »
Co to za rurka w dyszy pary? Sonda temperatury?
Zapewne tak... Podobną funkcję mają m.in. niektóre ekspresy La Spaziale...

Offline CrQ

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Alternatywa
  • Młynek: Comandante C40 MK3
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #28 dnia: 27 Marzec 2022, 14:35:51 »
 :bry:,
Wiecie może coś więcej na temat tego ekspresu?
Zastanawiam się nad zakupem. Alternatywnie LaMa GS3...

Generalnie w Feminie jest dość sporo plastiku... załączam zdjęcia z internetu (nie mogę dodać linków).f1.jpgf2.jpg


Cenowo są mocno zbliżone.
Nie mogę znaleźć szczegółowych instrukcji serwisowych do tego ekspresu, do LaMy jest tego dużo. Faema chyba z założenia nie dzieli się taką dokumentacją? Pytanie czy inne ich ekspresy też są tak wewnętrznie zrobione?
Znacie może jakieś lepsze recenzje?

skansen

  • Gość
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Marzec 2022, 21:38:57 »
Generalnie w Feminie jest dość sporo plastiku... załączam zdjęcia z internetu
Pytanie tylko czy to prototyp czy wersja produkcyjna.

Pytanie czy inne ich ekspresy też są tak wewnętrznie zrobione?
Podobna konstrukcyjnie Eagle One Prima ma jednak więcej metalowych rurek (zdjęcie poniżej). La Marzocco również jest  bardziej metalowe w środku.
coffee-machines-eagle-one-prima-victoria-arduino-7.jpg

Z drugiej strony mamy 2022 rok i ciężko wprowadzać innowacje korzystając ze starych rozwiązań...
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec 2022, 22:30:58 wysłana przez skansen »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi