Autor Wątek: Nuova Simonelli Oscar MOOD  (Przeczytany 4632 razy)

skansen

  • Gość
Nuova Simonelli Oscar MOOD
« dnia: 26 Sierpień 2021, 09:57:30 »
Oscar MOOD to nowa wersja ekspresu Oscar II. W stosunku do poprzednika doposażono go m.in. w PID z wyświetlaczem, elektronicznie sterowaną dyszę pary i inne detale.
Wyświetlacz pełni też funkcję timera, pozwala zaprogramować godzinę uruchamiania, zastępuje też kontrolki sygnalizacyjne.
Wyposażenie wewnętrzne pozostało bez zmian - w dalszym ciągu jest to HX z bojlerem 2l, zbiornikiem 3l (jest też wariant z podłączeniem do wody).

Poniżej kilka zrzutów z broszury. Strona producenta: https://www.nuovasimonelli.it/oscarmood/

OSCAR-MOOD-brochure-07.jpg

OSCAR-MOOD-brochure-09.jpg

OSCAR-MOOD-brochure-10.jpg








« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień 2021, 10:11:13 wysłana przez skansen »

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Nuova Simonelli Oscar MOOD
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Sierpień 2021, 11:07:11 »
Efekt pokazany w 1min i 25 sek filmiku odnośnie Cappuccino raczej nie zachęca. Mogli się bardziej wysilić.

skansen

  • Gość
Odp: Nuova Simonelli Oscar MOOD
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Sierpień 2021, 23:18:45 »
No nie postarali się z tym wzorkiem  :picardpalm:

Szkoda, że nie zrobili automatycznego backflusha. Zmiana w oprogramowaniu byłaby raczej niewielka a ułatwienie spore- zwłaszcza, że zalecają tą procedurę codziennie...   

Tak czy inaczej fajnie, że rozwijają Oscara. Zmiany na pewno są na plus i wnoszą powiew świeżości do tej udanej konstrukcji...
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień 2021, 23:57:35 wysłana przez skansen »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Nuova Simonelli Oscar MOOD
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Sierpień 2021, 11:26:24 »
A ma OPV skoro pozostaje bez zmian?
Ciekawe ile podskoczy cena ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Nuova Simonelli Oscar MOOD
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Sierpień 2021, 21:36:07 »
Na filmach widać ustawioną temperaturę zaparzania na wyświetlaczu np. 89 i 92 stopnie. Wydaje mi się mało prawdopodobnym, że będzie to zgodne z rzeczywistością, skoro Oscar II jest klasycznym HX. PID będzie pewnie kontrolował bojler parowy. Chyba, że te ekspresy mają inne własności niż HX z e61?

skansen

  • Gość
Odp: Nuova Simonelli Oscar MOOD
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Sierpień 2021, 22:15:08 »
A ma OPV skoro pozostaje bez zmian?
Ciekawe ile podskoczy cena ;)
OPV był ostatnio fabrycznie montowany w wersji Professional Pack. Teraz w specyfikacji jest "bypass" czy to nie OPV właśnie? Zapytałem o to producenta, czekam na odpowiedź...

Na filmach widać ustawioną temperaturę zaparzania na wyświetlaczu np. 89 i 92 stopnie. Wydaje mi się mało prawdopodobnym, że będzie to zgodne z rzeczywistością, skoro Oscar II jest klasycznym HX. PID będzie pewnie kontrolował bojler parowy. Chyba, że te ekspresy mają inne własności niż HX z e61?
W dostępnych materiałach ciężko znaleźć odpowiedź na to pytanie. Możliwości jest kilka: może to być "offset" czyli przesunięta wartość w stosunku do nastawy bojera, może to być też rozwiązanie z Lelit Mara-X (sonda w wymienniku) ale to raczej mało prawdopodobne. Sam zastanawiam się czy jest to na pewno PID czy też elektroniczny presostat... Do póki nie będą dostępne bardziej szczegółowe informacje możemy niestety tylko gdybać. Maszyny nie miałem w rękach (jeszcze ;) )  i sam jestem jej bardzo ciekaw..

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Nuova Simonelli Oscar MOOD
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Sierpień 2021, 22:34:02 »
W sklepach ma być dostepny w październiku. Z uwagą będę śledził co z tego będzie, bo pomimo plastiku, jego wygląd jakoś zawsze bardziej do mnie przemawiał niż e61, czy małe DB od Profiteca, Lelita itp.

skansen

  • Gość
Odp: Nuova Simonelli Oscar MOOD
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Sierpień 2021, 09:41:18 »
A ma OPV skoro pozostaje bez zmian?
Ciekawe ile podskoczy cena ;)
OPV był ostatnio fabrycznie montowany w wersji Professional Pack. Teraz w specyfikacji jest "bypass" czy to nie OPV właśnie? Zapytałem o to producenta, czekam na odpowiedź...

Producent potwierdził powyższe przypuszczenia - "bypass" to OPV właśnie.

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Nuova Simonelli Oscar MOOD
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Październik 2021, 20:30:41 »
Na elektrosie pre order za 5800 zł. Na razie wygląda na to, że dodali filmiki na youtube, OPV, PID do kontroli temperatury w bojlerze parowym, parę bajerów i dali cenę razy 2.  :taniec:

Offline Paweł

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 75
    • Podcast o Kawie
Odp: Nuova Simonelli Oscar MOOD
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Maj 2022, 14:14:43 »

Dobry powód, aby odświeżyć wątek.
Dziś na blogu popularcoffee.pl Marcin opublikował recenzję ekspresu Oscara Mood.

https://popularcoffee.pl/nuova-simonelli-oscar-mood-mlynek-mdh-recenzja/

Zapraszam!
https://podcastokawie.pl
Podcast o Kawie - słuchaj i pij dobrą kawę, gdziekolwiek jesteś

Offline inez.welt

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Oscar Mood, Ascaso Dream, Ponte Vecchio Export
  • Młynek: Eureka Specialita, Ascaso 1
Odp: Nuova Simonelli Oscar MOOD
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Listopad 2022, 11:42:03 »
Dzień dobry wszystkim!
W poniedziałek stałam się szczęśliwą posiadaczką nowiutkiego Oscara Mood. Espresso udało się zrobić już za pierwszym razem, bez walki. Posiadaczka byłaby już na sto procent szczęśliwa, gdyby jeszcze dało się jeszcze spienić nim mleko... Użytkuję go w domu, dla jednej osoby, więc mam najmniejszy dzbanek. Mleko w nim jest po paru sekundach przegrzane, nie spienione. Słyszałam, że należy wymienić końcówkę dyszy. Czy możecie mi poradzić gdzie?

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1090
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: Nuova Simonelli Oscar MOOD
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Listopad 2022, 00:00:07 »
Dzień dobry wszystkim!
W poniedziałek stałam się szczęśliwą posiadaczką nowiutkiego Oscara Mood. Espresso udało się zrobić już za pierwszym razem, bez walki. Posiadaczka byłaby już na sto procent szczęśliwa, gdyby jeszcze dało się jeszcze spienić nim mleko... Użytkuję go w domu, dla jednej osoby, więc mam najmniejszy dzbanek. Mleko w nim jest po paru sekundach przegrzane, nie spienione. Słyszałam, że należy wymienić końcówkę dyszy. Czy możecie mi poradzić gdzie?

Myślę, że w małym dzbanku, bez względu na dyszę, nie da się prawidłowo spienić mleka.
Ja mam 3 różne. 200/350/560 ml. Najczęściej używam największego wlewając ok 500 ml mleka.
Najlepiej się spienia przy tej ilości. W „średnim”też dobrze, w „małym” bez przegrzania się nie da.
Do małego przelewam gotowe spienione mleko z dużego,  jak chę zrobić ładny wzorek late art, bo wygodniej.
Proponuję zaopatrzenie się w większy dzbanek.
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad 2022, 00:05:11 wysłana przez MacJaro »
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Nuova Simonelli Oscar MOOD
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Listopad 2022, 07:08:04 »
Myślę, że w małym dzbanku, bez względu na dyszę, nie da się prawidłowo spienić mleka.
Można.
Słyszałam, że należy wymienić końcówkę dyszy
Albo zatkać jedną dziurkę.
》tertium non datur《

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: Nuova Simonelli Oscar MOOD
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Listopad 2022, 07:50:10 »
Myślę, że w małym dzbanku, bez względu na dyszę, nie da się prawidłowo spienić mleka.
da się da, trzeba być po prostu szybkim :) Dobrze jest poćwiczyć na wodzie i płynie do naczyń.
Można też zatkać dziurki wykałaczką, jak pisze Gost, ale to proteza. Lepiej się nauczyć, bo warto.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Nuova Simonelli Oscar MOOD
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Listopad 2022, 17:25:54 »
da się da
Na Elektrze spienione 70ml mleka w dzbanku 150ml  do filiżanki espresso, baza kakao.
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad 2022, 19:25:43 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi