Autor Wątek: Pierwszy budżetowy młynek do espresso  (Przeczytany 1410 razy)

Offline Atche

  • Wiadomości: 6
Pierwszy budżetowy młynek do espresso
« dnia: 08 Sierpień 2022, 23:12:11 »
Cześć!

Zaczynam dopiero swoją przygodę z przygotowywaniem espresso w domu. Póki co mam jedynie doświadczenie z przygotowywaniem kawy na sprzęcie gastronomicznym, także nie liczę oczywiście na taką jakość, ale jednak mam nadzieję wykorzystać ekspres jak najlepiej, a zdaję sobie sprawę, że podstawą jest dobry młynek.

Chciałam prosić Was, forumowicze, o radę, jaki młynek zakupić, by osiągnąć to wymagane minimum do przygotowania espresso w przystępnej cenie.
Szperając trochę po wątkach i wracając do skarbnicy wiedzy jaką jest kanał Jamesa Hoffmanna, zwróciłam uwagę na takie młynki jak:
- Nivona Cafegrano 130
- Wilfa Svart WCSG-2
- Severin 3873
Dwa pierwsze w przystępnych cenach na Konesso, jednak nieoznakowane jako przeznaczone do espresso, czy mimo wszystko by się nadawały? Czy nie ma szans na sensowny młynek w tej półce cenowej?
Młynki ręczne również wchodzą w grę, jednak wydaje mi się, że trudniej o młynek ręczny w przystępnej cenie, który nadaje się pod espresso.

Będę wdzięczna za każdą poradę i rekomendację :)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4829
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Pierwszy budżetowy młynek do espresso
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Sierpień 2022, 10:25:49 »
Do jakiego ekspresu ma być używany ten młynek ?
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Pierwszy budżetowy młynek do espresso
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Sierpień 2022, 10:39:13 »
nie ma szans na sensowny młynek w tej półce cenowej?
Młynki ręczne również wchodzą w grę, jednak wydaje mi się, że trudniej o młynek ręczny w przystępnej cenie, który nadaje się pod espresso.
Chyba jednak ręczniaka nadającego się do espresso znajdziesz taniej niż przyzwoity elektryczny, jeśli mówimy o nowym. Tanio to zostaje co najwyżej używka gastro, jak nie to trzeba liczyć tysiaka minimum na jakiś bardzo podstawowy sprzęt.

Offline yarbin

  • Wiadomości: 245
  • Ekspres: Lelit Grace/ V60 / Aeropress
  • Młynek: Timemore Sculptor 078S / Timemore C3
Odp: Pierwszy budżetowy młynek do espresso
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Sierpień 2022, 11:24:55 »
Nie ma szans, kupiłem do podobnego celu Nivonę i została do alternatyw, bo nawet marketowego Zelmera w jednym ustawieniu zatykała a "ząbek" dalej leciała lura. W tym budżecie tylko ręczny albo coś elektrycznego z drugiej ręki.

Offline Atche

  • Wiadomości: 6
Odp: Pierwszy budżetowy młynek do espresso
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Sierpień 2022, 14:38:19 »
Młynek ma być używany do ekspresu Ascaso Dream.

W takim razie jakie młynki ręczne w podobnym budżecie polecacie, które nadają się pod espresso?

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Pierwszy budżetowy młynek do espresso
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Sierpień 2022, 15:37:38 »
W budżecie 400 zł do espresso to zostaje polowanie na coś z aliexpress, może jakieś 1zpresso(?), albo używka gastro. To taki budżet, że nie poszalejesz.

PODOBNO Krinder się nadaje, ale ma skokową regulację i coś w to wątpię, ale może udałoby mi się sprawdzić...

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4829
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Pierwszy budżetowy młynek do espresso
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Sierpień 2022, 15:47:49 »
Jeśli ma być elektryczny to minimum SAGE lub ASCASO i-2 mini / i-1 mini. Trafiają się używane w tej cenie.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
》tertium non datur《

Offline Atche

  • Wiadomości: 6
Odp: Pierwszy budżetowy młynek do espresso
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Sierpień 2022, 16:13:23 »
Dzięki za rekomendacje, poszukam wymienionych modeli elektrycznych i 1zpresso wśród ofert młynków używanych.
Nie nastawiam się na elektryczny, ręczny też mi odpowiada. Także jeśli ktoś zna takowy, który chociażby używany łapie się w podobnym budżecie, czekam na kolejne komentarze :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi