Forum > Hobby, zainteresowania

Wyspa

(1/14) > >>

GostRado:
Dzień dobry!

Od marca, podczas dwumiesięczngo lockdownu postanowiłem przy pomocy jedynie swoich rąk przerobić zakole rzeczki na wyspę, oczywiście to znaczna hiperbola 😎. Do tej pory w tym miejscu rosły dziko krzaki, chwasty. Nie było wogóle trawy. Zdalna praca, więc pomyślałem, że będzie to przyjemnie i pożytecznie spędzony czas. 

Najpierw wykarczowałem chwasty i chaszcze. Pilarką przyciąłem stare i chore drzewa zostawiając zdrowe jesiony, wierzby i olchy. Następnie najważniejszy punkt programu: połączenie zakola, w kształcie greckiej litery omega. Wytyczyłem szlak nowego przepływu wody. Łatwo nie było ze względu na zagęszczenie korzeni i pojawiających co rusz wielkich kamieni, widoczne na filmie. Przy pomocy łomu, szpadla, łopaty, siekiery i sekatora powoli kopałem i posuwałem się do przodu.

Uwielbiam spędzać na mojej wyspie czas: jak leje się żar z nieba, to na niej jest przyjemnie chłodniej, a gdy wiatr silnie dmie, okoliczne drzewa i krzaki skutecznie niwelują podmuchy. Wyspa jest połączona z lądem mostem (chodzę po nim na filmiku) w postaci naturalnego korzenia  starej wierzby, z którego wyrosło parę metrów dalej kilka nowych.

Zielona wyspa w środku zimy, co to się porobiło z klimatem ☹.

Jak dłuższy czas przebywałem na wyspie, to do pełni szczęścia brakowało mi kawki, co od teraz nie będzie problemu, przy pomocy AP + FP i 1Zpresso 🙂.


Życzę w Nowym Roku wszystkim Kawoszom zdrowia!



Makgajwer:
Super!
Zdrowia i szybkiego powrotu do normalności!

pietro:
Fajnie :)

mlopus:
Wyspa Róży ;-) Film średni bo trochę powierzchowny, ale dobrze się ogląda i ciekawa historia.

GostRado:
@Makgajwer @pietro Dzięki!

@mlopus 
Jakby tak użyć znacznej wyobraźni i posunąć się w daleko idącej interpretacji, to można by porównać mój film z Twoją propozycją :diabelek:

Wyspa jest? Jest, tylko GostRado!
Film powierzchowny? Jak najbardziej: trawa, woda, kamienie!
Dobrze się ogląda? Przy osaczającej nas zewsząd "zimowej" szarości trochę zielonej trawki oraz kojące pluskanie wody pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie!
Ciekawa historia? Hhhmmm? No cóż covid "zainspirował" mnie i podjąłem się wyzwania, niełatwego i po wielu miesiącach wylanego potu, zrealizowałem swoje postanowienie, a w przyszłości będą na wyspie inne praktyczne i pożądane elementy "wystroju".

Poniżej filmik z sierpnia, po letniej wichurze, ale z obezwładniającą zielenią roślinnością (nie wiem, jak wyrazista jest zieleń na Waszych telefonach czy laptopach, bo zauważyłem, że na moim laptopie jest dużo gorszy obraz, niż ze smartfona ☹):

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej