Autor Wątek: Robot wieloczynnościowy  (Przeczytany 60256 razy)

Offline Svetherus

  • Wiadomości: 24
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #135 dnia: 11 Maj 2016, 13:04:18 »
A KA to robi świetne roboty wyrabiające ciasta i takie coś bym kupował.

racja - w dodatku wyglądają fantastycznie :) Niestety kuchnia ma ograniczony rozmiar - więc kupno Szybkowar + zwykły KA nie wchodzi raczej w rachubę.

Jest jeszcze coś takiego: speedcook.pl - Polska produkcja, łatwy dostęp do części... Pytanie czego to jest warte realnie...

Offline Piskoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE
  • Młynek: Eureka Atom 65E
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #136 dnia: 11 Maj 2016, 16:39:30 »
Kenwood ma w ofercie mikser planetarny (taki jak KA) z wbudowaną płytką indukcyjną więc można w nim gotować.. Przystawek też multum jest

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


Offline MichalCz Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 136
    • www.kawomaniak.pl
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #137 dnia: 11 Maj 2016, 19:45:56 »
Kenwood kosztuje chyba najwiecej :) Co do Tefala nie ma zgłoszeń na uszkodzone akcesoria a czy jest ich mało hmm wydaje mi sie wystarczajace ale to juz kwestia gustu. Brak wagi owszem to minus. Ogólnie staram sie zrozumieć ludzi używających tego rodzaju urządzenie bo jak ugotować obiad <zupę? na 4 dorosłe osoby??  Takie maszyny nazwałbym blenderami? z funkcją grzania. Wszystkie nie są warte tej kasy ale to moje zdanie :)
pozdrawiam :)
www.kawomaniak.pl Kawa i akcesoria

Offline Piskoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE
  • Młynek: Eureka Atom 65E
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #138 dnia: 11 Maj 2016, 19:55:57 »
Jeśli termomix kosztuje 1000 Eur a kenwood można spokojnie kupić poniżej 3000 pln z masą wyposażenia to chyba nie kosztuje najwięcej. :-)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #139 dnia: 11 Maj 2016, 20:13:51 »
Wszystkie nie są warte tej kasy ale to moje zdanie

Rozumiem, że wyrobiłeś sobie to zdanie używając wszystkich? ;)
Rodzice mają thermomix od ~99 roku i ten konkretny egzemplarz działa do dzisiaj, nie miał żadnej awarii.
Tak, to kupa kasy, szczególnie w naszych warunkach. Też byłem mocno sceptycznie nastawiony, trzeba trochę poużywać i opinia zmienia się całkowicie.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #140 dnia: 11 Maj 2016, 20:27:39 »


Też byłem mocno sceptycznie nastawiony, trzeba trochę poużywać i opinia zmienia się całkowicie.

Egzakli.

Offline MichalCz Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 136
    • www.kawomaniak.pl
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #141 dnia: 11 Maj 2016, 21:00:29 »
Spokojnie koledzy :) Kenwooda za 3 tys to raczej sie nie kupi a jesli nawet troche ponad 3 to bez wielu przystawek ktore są bardzo drogie w razie gdyby się chciało je nabyć w serwisie, są one kosmicznie drogie i jest ich multum. Nie używałem termomixa ale slyszalem opinie użytkowników.. zawsze dobre z tego co mówili to bardzo długa gwarancja na silnik itd same właściwie pozytywy. Te wszystkie urządzenia mają swoje ograniczenia i nie da sie na nich zrobić wielu rzeczy, nazywamy to elektrycznym garnikem bo właściwie tak jest. Mnie takie urządzenie jest zbędne zupełnie ale rozumiem tych którzy chcą mieć taki garnek w domu.
www.kawomaniak.pl Kawa i akcesoria

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #142 dnia: 12 Maj 2016, 08:35:09 »
Nie wiem, co ten garnek robi, czego nie wykona inny. Klasyczny. :mrgreen:

2 l misa to trochę mało jak na mieszałke do ciasta.
Klasyczny sernik na małą foremkę to 1,2 kg sera a gdzie reszta?
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Svetherus

  • Wiadomości: 24
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #143 dnia: 12 Maj 2016, 10:57:45 »
2 l misa to trochę mało jak na mieszałke do ciasta.
Wydaje mi się, że większość tych wynalazków ma około 4l pojemności? Czy coś mi się omsknęło?

Jeśli chodzi o użyteczność tego wynalazku - to racja, że to poniekąd elektryczny garnek. Ale wygodny i zajmujący mniej miejsca niż gdyby kupić te "funkcje" oddzielnie.
Co do KA (tego wzrorowanego na thermomixie) - nie ma go w polskiej dystrybucji jeszcze - więc nie wiem jak to by było z serwisem ewentualnym itd...

Offline Piskoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE
  • Młynek: Eureka Atom 65E
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #144 dnia: 12 Maj 2016, 14:07:13 »
Kenwooda za 3 tys to raczej sie nie kupi a jesli nawet troche ponad 3 to bez wielu przystawek ktore są bardzo drogie w razie gdyby się chciało je nabyć w serwisie, są one kosmicznie drogie i jest ich multum.


dwa kliknięcia i proszę :

Kenwood Robot Km086 Cooking Chef - cena 2999,- pln
Płyta indukcyjna o mocy 1100 W, do gotowania bezpośrednio w misie

Duża misa, o pojemności 6,7 l doskonała dla dużej rodziny i gastronomii.

Maksymalna pojemność dla gotowania i mieszania wynosi 3 l.

Zakres regulacji temperatury od 20°C do 140°C

Oznacza to wyjątkową precyzję podczas gotowania, co przekłada się na różnorodność zastosowań. Temperaturę można ustawić na delikatne podgrzewanie – do wyrastania ciasta, temperaturę wymaganą do temperowania czekolady, czy też wysoką temperaturę potrzebną np. podczas robienia cukierków-krówek.

Zintegrowane funkcje gotowania i mieszania

Umożliwiają precyzyjne łączenie składników podczas gotowania, dzięki czemu możesz wykorzystać swój czas na inne czynności.Podgrzewanie indukcyjne to bezpieczna i energooszczędna metoda, której można całkowicie zaufać i powierzyć swoje kulinarne pomysły.

Wyświetlacz LCD

Służy do pokazywania ustawień zegara i temperatury. Zegar posiada funkcję odliczania lub zliczania czasu i można go ustawiać w zakresie od 5 sekund do 3 godzin.

Nowatorskie i niepowtarzalne końcówki robocze do mieszania i gotowania.

8 prędkości mieszania

Umożliwiają ustawienie odpowiedniego tempa pracy dla każdej potrawy. Dodatkowo 3 programy do delikatnego mieszania, dzięki którym zostaje zachowana konsystencja i struktura gotowanej potrawy.

Malakser

Zawiera wykonane z wyjątkowo twardej stali nierdzewnej ostrze do siekania oraz tarcze do szatkowania i tarcia. Blender ze szkła THERMO RESIST znajdujący się w zestawie Kenwood Cooking Chef ma pojemność 1,5 l i jest doskonały do miksowania zup, przyrządzania musów czy kruszenia lodu.

Blokady bezpieczeństwa

Zastosowano je przy misie, pokrywach napędów i systemie podgrzewania, mają na celu zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa.Koszyk do gotowania na parze został dopasowany specjalnie do kształtu misy. Umożliwia szybkie i zdrowe gotowanie na parze dowolnych składników. Doskonale zastępuje tradycyjny parowar



Nie to żebym reklamował...sam mam w domu mikser planetarny Kenwooda ale z seri Kmix i sobie go chwalę.... po prostu ostatnio w Saturnie widziałem  :-)...
Nie wiem jak jest zbudowany, ale jeśli zwykły Kmix ma przekładnie i napęd do przystawek z metalu to zakładam że te droższe również..


Offline Svetherus

  • Wiadomości: 24
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #145 dnia: 12 Maj 2016, 17:10:05 »
gdzieś ty znalazł go za 3000zł?

A propos gotującego KA - dostałem odpowiedź, że w Polsce nie będzie go na pewno w tym roku, bo nie ma polskiego oprogramowania i przetłumaczonej książki kucharskiej. Ale kupując w oficjalnym sklepie w europie, gwarancja będzie jak najbardziej respektowana w Polsce.

Offline MichalCz Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 136
    • www.kawomaniak.pl
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #146 dnia: 12 Maj 2016, 20:36:52 »
Doczytaj jakie masz wyposażenie, bo może 2 mieszadła, mise i blender to jakby kupic nowe bmw bez klimatyzacji, a żeby dokupić przystawki typu maszynka do mięsa, wyciskarka itd i żeby był to robot wieloczynnościowy trzeba zapłacić dużo więcej. Co do serii kmix to bardzo fajne roboty bo każdy trybik można wymienić osobno bez bawienia sie w klejenia przekładni to wielki atut ale nie słyszałem by była tam opcja indukcji
www.kawomaniak.pl Kawa i akcesoria

Offline Piskoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE
  • Młynek: Eureka Atom 65E
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #147 dnia: 13 Maj 2016, 09:30:30 »
W moim Kmix nie ma indukcji i na pewno nie ma modelu z indukcją...
Z ciekawości wpisałem robot planetarny kenwwod z indukcją w googla i wyskoczyły mi modele które opisałem wcześniej...
ta cena 2999 była chyba na eleclerc.com.pl   czy jakoś tak :-)
a wysposażenie.... nie patrzyłem ale na pewno komplet mieszadeł był taki jak w każdym planetarnym plus mieszadło z silikonem na krawędziach... , blender no i prrzystawki siekająco tnące...jakie i ile nie sprawdzałem bo kupować i tak nie będę :-)


Offline Jacek Mężczyzna

  • Wiadomości: 106
  • Ekspres: Profitec PRO 700, Kalita 185, V60, Acaia Pearl
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #148 dnia: 25 Czerwiec 2016, 16:09:19 »
Za mojego  "kenia" Major Titanium,  ze 4 lata temu zapłaciłem  3199 PLN
Maszyna jest bez indukcji  bo mi to nie było do niczego potrzebne.
Zestaw był wypasiony nieźle na moment jak go kupowałem.
Poza "jednostką centralną".. dołączone były:
- misa 6,7 litra (+ osłona taka "plasticzana" żeby sie z misy nie kurzyło)
- 3 mieszadła stalowe
- mieszadło silikonowe
- maszynka do mielenia mięs (komora nr 8 + 3 sitka i zestaw do napełniania kiełbaśnic i do produkcji czegoś co się kebbe nazywa)
- malakser + 2 tarcze to tarcia warzyw i owoców
- blender stalowy - aktualnie najmniej używany bo kupiłem wysokoobrotowy
- wyciskacz do cytrusów
- młynek ostrzowy  z 4 pojemnikami szklanymi
- waga kuchenna do 8 kg
i parę innych drobiazgów

Jedyne co jeszcze chce dokupić to wałkownica do ciasta i zainwestuje jeszcze w wyciskacz do makaronów.. 
Zaraz po tym jak remont w chacie ogarnę ..:D :D
If you think you can, you can. And if you think you can't, you're right.

Offline Svetherus

  • Wiadomości: 24
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #149 dnia: 20 Lipiec 2016, 12:08:42 »
Jestem właśnie po dwóch prezentacjach w domu - najpierw speedcook, potem thermomix. Mogę więc podzielić się kilkoma wrażeniami, bo zwłaszcza na temat speedcooka jest ich mało.

1) Jeśli chodzi o czysto użytkowe wrażenia, Speedcook jest wyraźnie lepszy. Od drobiazgów - miarkę można zablokować w pokrywie, dzięki czemu nie lata nam po kuchni, po rzeczy ważne - misa robocza jest 'wkładana' do obudowy urządzenia - tak więc nie ma ryzyka przypadkowego oparzenia się o mocno nagrzewającą się misę w trakcie gotowania. W TMX wszystko jest "odkryte" - tak więc naprawdę łatwo przypadkiem dotknąć. Oczywiście wiąże się z tym znacznie lepsza izolacja w SpeedCooku (SC) - pewnie przekłada się to na zużycie energii.

Misa jest w obu przypadkach podobnych rozmiarów i z podobnego materiału, jednak w wypadku TMX dało się na niej zauważyć małe zarysowania wewnątrz - po 2 latach użytkowania egz. do prezentacji. W wypadku SC takich rys nie było nawet na 5-letniej misce (oczywiście, może tu mieć znaczenie sposób użytkowania, jednak raczej nikt widelcem w środku nie miesza, jak już to dedykowaną w obu wypadkach szpatułką z plastiku).

Wyposażenie dodatkowe jest w obu przypadkach takie samo, JEDNAK w wypadku SC w tym roku mają zostać wypuszczone nakładki (tarcze) do siekania itd, a w "jakiejś przyszłości" wyciskarka do owoców (wszystko w cenie około 250zł). W wypadku TMX nie ma o tym mowy.

SC jest WYRAŹNIE cichszy - zwłaszcza przy głośnich pracach - jak kruszenie lodu czy mrożonych owoców. Zapewne jest to zasługa misy wkładanej do urządzenia o czym pisałem.

SC ma lepszą wagę - można np. położyć coś na urządzeniu i zważyć - TMX jest tu problematyczny ze względu na swój kształt.
SC ma więcej obrotów/min - 12000 vs. 10000 - aczkolwiek wydaje mi się to akurat bez większego znaczenia.

SC daje 3 lata gwarancji, TMX 2 lata.
SC kosztuje 2800zł, TMX 4800zł.
Do tego - części zamienne do SC są od dwóch do sześciu razy tańsze niż TMX (mieszadło - 8zł vs. 45zł, dodatkowa misa 250zł vs. 500zł).

2) Wrażenia estetyczne - TMX jest wyraźnie ładniejszy, zrobiony z ładnego plastiku - po 2 latach użytkowania nie było na nim widać żadnych mikro-pęknięć. SC jest za to zauważalnie mniejszy, bardziej ustawny - jednak wygląda na dość siermiężnie wyciosany acz porządny :) Sposób obsługi obu jest intuicyjny i tu, i tu - tyle, że TMX ma kolorowy dotykowy wyświetlacz, a SC operowany jest za pomocą przycisków i mono kolorowego wyświetlacza o małej rozdzielczości.

3) Wrażenia z prezentacji i smakowe. Generalnie jeśli chodzi o efekt pracy obu - to jest on podobny i oczywiście zależny od obsługującego. Oba mogą zrobić to samo, nie ma tu wielkich różnic - jedyne co, to SC ma możliwość podgrzewania zawartości misy bez obracania noży.
Prezentacja TMX była katastrofalna pod względem marketingowym. Pani kompletnie nie potrafiła sprzedać/ograć produktu - na pytanie, dlaczego mam wydać 2 tysiące więcej, żeby kupić TMX zamiast SC, czy tysiąc więcej niż Tefal, odpowiedziała że "nie wie", po czym dodała, że no to tak jak z samochodem - Mercedes jedzie i Maluch jedzie - ale jednak to nie to samo.... :smiech: Generalnie wrażenia z prezentacji TMX były takie, że próbują ten sprzęt wciskać ludziom na zasadzie "sąsiad takiego nie ma", "fejm na dzielni" itd.

Prezentacja SC była bez fajerwerków, mocno rzeczowa, bez jechania po konkurencji, dość spokojnie potrafiąca porównać sprzęt do innych.

Moje (i żony) wrażenia są takie, że jedyną, absolutnie jedyną zaletą TMX jest wygląd i dotykowy ekran. Nie ma żadnego innego merytorycznego argumentu za tym, żeby kupić TMX a nie SC. Bardzo żałuję, że Tefal nie robi takich prezentacji, bo wtedy obraz byłby bardziej kompletny.

Edit. A jeszcze jedno. Pani od SC powiedziała, że oni nie planują robienia nowych modeli SC - że raczej upgrade'ują to co jest - i jeśli wprowadzą jakiś nowy bajer, to można wysłać im swojego SC do fabryki (do mielca) to oni wprowadzą w nim wszystkie nowości.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi