Autor Wątek: Robot wieloczynnościowy  (Przeczytany 59944 razy)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Robot wieloczynnościowy
« dnia: 12 Czerwiec 2013, 11:48:55 »
Kupiłem jakiś rok temu Philips HR7774/90:

Specyfikacja techniczna
Napięcie: 220–240 V
Częstotliwość: 50–60 Hz
Pojemność misy (produkty suche): 3,4 l
Pojemność misy (płyny): 2 l
Pojemność robocza pojemnika (ciasto): 1700 g
Pojemność robocza pojemnika (mąka): 1000 g
Pojemność dzbanka blendera: 1,5 l
Bezpieczeństwo: Funkcja sprawdzania obecności pokrywki i pojemnika, mechaniczny hamulec zatrzymujący urządzenie w 1,5 sekundy
Prędkości: Funkcja Variospeed
Akcesoria: sporo różnych

Małe, kompaktowe urządzenie o sporej mocy i możliwościach. U mnie sprawdził się w 100%.

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Czerwiec 2013, 11:57:39 »
Do czego go używacie? Mam ograniczoną wyobraźnię i jakoś nie jestem w stanie ogarnąć tych akcesoriów. Rozpoznaję końcówki do ciasta, jak się je montuje?
Mam blender i tradycyjny mikser, oba na wykończeniu. Czy takie urządzenie spełni dwie role w jednym?
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Czerwiec 2013, 12:04:34 »
Dwustronna tarcza krojąca: Szatkuje na drobno lub na średnią grubość
Regulowana tarcza krojąca: Kroi owoce i warzywa w plasterki o grubości 1–7 mm
Wyciskarka do cytrusów: Wyciska owoce cytrusowe
Narzędzie do wyrabiania ciasta: Wyrabia i miksuje wszystkie rodzaje ciasta
Nóż ze stali szlachetnej do siekania: siekanie, ubijanie, ucieranie, kruszenie, cięcie, dodawanie składników, tłuczenie, mielenie mięsa
Trzepaczka: Podwójna końcówka do ubijania, mieszania i emulgacji
Nietłukący się blender: miksowanie, rozdrabnianie, spienianie, mielenie na drobno, przygotowywanie puree, homogenizowanie, przecieranie, mielenie, wstrząsanie, mieszanie
Przyciski funkcyjne: Funkcja pulsacyjna i funkcja kruszenia lodu

Funkcjonalnie zbliżone do melaksera. Świetnie nadaje się do "większych" robót - np. robienie ciast czy sałatek. Ale ręczny mikser i blender są poręczniejsze. W tym philipsie możesz zmiksować zupę na krem, ale musisz ja najpierw do niego przelać a to oznacza dodatkowe mycie - w takich chwilach ręczny blender jest niezastąpiony. :)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Czerwiec 2013, 12:43:55 »
Ja potrzebowałem kiedyś robota który podoła wyrabianiu ciasta na chleba i na makaron. Dwa maleństwa zostały przy tym uśmiercone aż dym poszedł. Od prawie 3 lat mam to cudo:

Bosch MUM 86

Na fotce zestaw podstawowy, ja mój rozszerzyłem o maszynkę do mielenia mięsa oraz szatkownicę/tarkę do warzyw.

Zalety - duża metalowa misa (5 litrów), obudowa odlana z aluminium. Bydle waży swoje i jak do tej pory sprawuje się przednio.

Wady cena - te 3 lata temu i obecnie kosztuje niestety sporo. Jednak jak by podliczyć koszt robota plus maszynki do mięsa to różnica już nie jest dramatyczna. A wykonanie solidne.
LMWDP #469

Offline Jaro Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 862
  • Ekspres: tygielki, phin, Izzo Alex DuettoII
  • Młynek: Macap MX900
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Czerwiec 2013, 13:14:57 »
Pięknie się wstrzeliliście w temat, właśnie moja Ropucha czegoś podobnego szuka. Kręciła się koło jakiegoś Kenwooda, aż mi serce drżało jak patrzyłem na ceny.  :wow2:
Dziękuję  ;)
Najbardziej boję się whisky, bo po whisky nie boję się niczego...

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Czerwiec 2013, 13:16:24 »
Zdrowa cena; 1,5kpln
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Czerwiec 2013, 13:18:28 »
Bosch jest  świetny dla osób, rozpoczynających budowę wyposażenia kuchni - to cały system (maszynki, szatkownice, jakieś sokowirówki chyba itd). Niestety cena... zniechęca. Ja swój sprzęt kupiłem w promocji sporo poniżej 500 zł i do tego jeszcze potem Philips zwracał 20% wartości.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Czerwiec 2013, 13:34:21 »
W tej dziedzinie to zapewne podobnie, jak w naszej kawowej...
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Czerwiec 2013, 13:41:10 »
No ja właśnie Philipsa spaliłem ;) i jak już miałem kupować to kupiłem mój komplet chyba za 1400 PLN. Średnio taki Spinkowy robot to 500, ja chciałem maszynkę do mięsa, to kolejne 500. Moje wymaganie to była misa mieszcząca minimum 3 litry, bo z takich standardowych 1.5 litra mi ciasto uciekało ;)

Do minusów Boscha zaliczam wymiary i wagę - to tak jak byście chcieli młynek gastro przed mieleniem z szafki wyciągać i składać a potem po mieleniu chować. Ten robot musi stać na blacie :)

Dla szukających - poczytacie sobie opinie o sprzęcie, właśnie Kenwood miał te 3 lata temu kiepskie opinie. Patrzcie na pojemność naczyń w robocie. Blender o pojemności litra musi mieć miejsce na pracę więc nie wlejesz więcej niż 800ml, misa po pojemności 5 litrów też nie pozwoli na pracę z 5 litrami cieczy  :) ale 3.5 wchodzi bez problemu :)
Planetarny system mieszania jest naprawdę godny polecenia. Dla designerów - KitchenAid ma linię domową i Profi. Ta domowa ma śmiesznie małą moc i nie jest polecana. Jakość i wytrzymałość KA to linia Profi.

LMWDP #469

Offline Jaro Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 862
  • Ekspres: tygielki, phin, Izzo Alex DuettoII
  • Młynek: Macap MX900
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Czerwiec 2013, 14:09:04 »
Do minusów Boscha zaliczam wymiary i wagę - to tak jak byście chcieli młynek gastro przed mieleniem z szafki wyciągać i składać a potem po mieleniu chować. Ten robot musi stać na blacie :)
Tego się spodziewałem, zastanawiam się tylko, ile poza maszynką do mięsa warto/trzeba jeszcze dokupić?
Najbardziej boję się whisky, bo po whisky nie boję się niczego...

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Czerwiec 2013, 14:10:30 »
Maszynkę do mięsa używam 1 raz miesiącu - czasem rzadziej  (mam zelmera za 200), sokowirówka 2 razy w roku - za 200.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Czerwiec 2013, 14:15:29 »
To już od ciebie zależy.

Zanim kupiłem ten robot nie miałem maszynki do mięsa. Teraz mam i w sklepie mielonego nie kupuję. Jakoś moje zmielone nawet z "najpodlejszego" mięsa wygląda o niebo lepiej niż sklepowe. Maszynka chodzi 2-3 razy na tydzień.

Tarka do warzyw - często.

Sokowirówka 2-3 razy w miesiącu, chociaż w sezonie bywa że codziennie.

Blender - ilekroć mnie najdzie na kremową zupę lub przygotowanie panierki z krakersów - często.

Wyciskarka do cytrusów.

LMWDP #469

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Czerwiec 2013, 14:19:22 »
Tak tylko dla jasności dodaję - Ten Bosch brałem na serio pod uwagę. Zniechęciła mnie cena. Wg mnie jest to świetne urządzenie, a jego możliwości rozbudowy są naprawdę spore. Gdybym dopiero zakładał gospodarstwo domowe prawdopodobnie skończyłoby się jego zakupem. Ale ponieważ mam sporo przyzwoitego sprzętu nie potrzebowałem tej cechy urządzenia. Poza tym philips jest mniejszy i zgrabniejszy - może stać w kąciku i nie zawadza zbytnio.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Czerwiec 2013, 14:26:55 »
a ja nie mówię, że Philips jest zły  :-X

Generalnie trzeba sobie przeanalizować co chcemy zrobotyzować w kuchni i kupić odpowiedni sprzęt. Obejrzeć listę dodatków które można mieć jak nas najdzie ochota/potrzeba.

Wyciskarkę do cytrusów (Philips 10 lat) mam oddzielną i sokowirówkę (Bosch 2 lata) też. Tego nie chciałem robotyzować, zwłaszcza sokowirówki. Czasem dobrze mieć dedykowane urządzenie.
LMWDP #469

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Czerwiec 2013, 14:56:54 »
U mnie stoi Clatronic KM3400 (sprzęt do 400zł)


Raz się już spalił i poszedł na gwarancję.
Ma problem z wyrobieniem pół kilogramowego chleba.
Pojemność misy to 5l.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi