Autor Wątek: Robot wieloczynnościowy  (Przeczytany 60269 razy)

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #90 dnia: 05 Styczeń 2015, 23:18:59 »
a ja gotować nie lubię, nie umiem itp. .... a w thermomixie mogę zrobić ;)
I dla takich ludzi jest Termomix  ;) Ja uczestniczyłem w tej prezentacji 2 razy z czego jeden raz ta szopka odbyła się u mnie w domu :o Dobrzy znajomi nas prosili więc się zgodziliśmy oni przynieśli kilka siatek zakupów  :o Masakra... Sekta to mało powiedziane. To robot kuchenny jakich wiele na rynku, jedne są lepsze inne gorsze a ten zwyczajnie nie jest wart swojej ceny i dla tego nie ma go na marketowych półkach bo konfrontacji z konkurencją zwyczajnie by nie wytrzymał. Ta cała prezentacja to jakieś socjotechniczne pranie mózgów. Jedyna rada dla tych co idą na takie spotkanie by nie brali kasy i konto wcześniej zablokowali  ;)

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #91 dnia: 05 Styczeń 2015, 23:21:33 »
no cóż, każdy ma swoje zdanie  :szampan:
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #92 dnia: 05 Styczeń 2015, 23:32:52 »
Niemniej jednak ksero książki z przepisami od Termomixa mamy bo nie ma w niej ani jednego przepisu do którego Termomix byłby niezbędny  ;) Jest tam kilka fajnych przepisów.

jpyt

  • Gość
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #93 dnia: 05 Styczeń 2015, 23:48:24 »
No widzisz... Ja jeździłem 20 lat temu z ojcem jak Zeptera sprzedawał. Jak aktor na scenie. Nie mógł ani słowa od siebie dodać, tylko w 100% iść scenariuszem. Polewkę miałem bo odkrywałem swego ojca na nowo. I oczywiście najlepiej było od razu podpisać umowę. Kilka punktów z teatrzyku:
1. Gotowanie grochówki w czasie 45 minut - obecnie każdy szybkowar to potrafi.
2. Rozgrzanie garnka i smażenie schabu trzymając garnek pod pachą ( że niby samo ciepło dna usmaży ) tylko po co?
3. Gotowanie na parze naraz ziemniaka, marchwi, buraka, kalafiora. Że niby nic się nie rozleci, wszystko miękkie i nie zafarbowane nawzajem- no cóż idea gotowania na parze. Dostępna w każdym garnku.
3. Że ze stali chirurgicznej -obecnie wszystkie robi się z 18/10.
4. Że z rantu nie kapie
5. Że uszy się nie nagrzewają...
Innych nie pamiętam, ale zwykle na jednej prezentacji 2-3 osoby podpisywały umowy. Dla gospodarzy był komplet solniczka-pieprzniczka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #94 dnia: 06 Styczeń 2015, 07:37:12 »
Off-Topic:
A siooo dziewczyniska z forum :evil:
Pleciecie i pleciecie, a gary puste.....

Lobo_M

  • Gość
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #95 dnia: 06 Styczeń 2015, 09:11:04 »

a ja gotować nie lubię, nie umiem itp. .... a w thermomixie mogę zrobić ;)
To robot kuchenny jakich wiele na rynku, jedne są lepsze inne gorsze a ten zwyczajnie nie jest wart swojej ceny...
Podaj jeden przykład robią co wyrabia ciasta, szykuje i gotuję?
Ja kupiłem bez prezentacji, bo sprzęt znałem.
Tak jak wspomniałem jego wada to cena

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #96 dnia: 06 Styczeń 2015, 09:43:14 »
Moja mama kupiła Thermomixa jakieś 15 lat temu. Od czasu zakupu bardzo często coś pichci przy jego użyciu, a sprzęt ani razu nie miał żadnej awarii  :wow2: Gdy rodzice kupowali tego sprzęta za duże pieniądze myślałem, że to pieniądze w błoto i efekt manipulacji sprzedającego na moich rodzicach. Po niedługim czasie okazało się, że to najważniejszy sprzęt kuchenny w domu bez którego nie wyobrażam sobie kuchni. Faktycznie jest to maszyna nie do zajechania i z pewnością warta każdej wydanej złotówki  :szampan:

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #97 dnia: 06 Styczeń 2015, 09:59:42 »
1) Nie jest warty swojej ceny
2) jeśli uważasz, ze manipulacje sprzedającego nie miały wpływ na kupno robota to  :lol2:

Tak wgl to nie jestem, żadnym hejterem thermomixa, ale nikt nie przekona mnie, że ten sprzęt jet warty 4000 zł. Aczkolwiek świetny sprzęt dla nie lubiących gotować.

jpyt

  • Gość
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #98 dnia: 06 Styczeń 2015, 11:09:02 »
Tak. Dla nie umiejących, nie lubiących gotować. Tak samo jak najdroższe w świecie wcielenie szczypty przypraw opakowanej w torebkę "pomysł na", które też kupuję jedynie z wygody. Bo przepisy tam żadne i w necie tysiące lepszych się znajdzie.
A co do sprzedaży na zasadzie prezentacji?
Idę o zakład, że kupując ekspres ciśnieniowy nie znanej w Polsce marki, tak za 500-700 zeta, jestem w stanie zrobić system sprzedaży domowych przez prezentacje, odstawić show, oczarować, zrobić latte, capuccino, espresso, cremę, zagrzać wodę na herbatę, zioła, zalać chińską zupkę z Radomia, i udowodnić, że wart będzie ceny 7500 złotych.
A jak gospodarzom dodam komplet dwóch filiżanek i pół kilo lavazzy z Lidla, to będą sikać po nogach i w kolejce się ustawiać.
Jak w Mango Telezakupy .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Lobo_M

  • Gość
Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #99 dnia: 06 Styczeń 2015, 14:02:12 »
Tak. Dla nie umiejących, nie lubiących gotować.
Hehe, jasne, powiedz to mojej mamie i teściowej. Szczególnie moja Mama to dla mnie wzór mistrza w kuchni.
Tak jak pisałem jak ktoś chce to T MIX zrobi za niego wszystko, ale jak ktoś jest kumaty to będzie to dla niego pomocne narzędzie w kuchni.

Ps nie podałeś jakie to inne urządzenie zrobi to co T MIX za mniejszą kasę
Tmix a tv mango to inna liga, więc nie pisz głupot

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #100 dnia: 06 Styczeń 2015, 14:15:02 »
Pomocne narzędzie w kuchni to jest np. ten zelmer: http://www.ceneo.pl/373422
Thermomix to narzędzie wyręczające Cię prawie we wszystkim. Nie jest narzędziem niezbędnym, ani nawet potrzebnym (w kontekście ceny) dla osoby umiejącej i lubiącej gotować. Ten zelmer mieli, ściera i robi kiełbasę. Za 250 zł - to jest narzędzie pomocne w kuchni.

jpyt

  • Gość
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #101 dnia: 06 Styczeń 2015, 15:08:19 »
Nie pisałem o T-mixie tylko o garach Zeptera. A co to Termomixa, niech sobie każdy używa tego, czego chce. Ja nie mam zamiaru nikogo przekonywać, ani nikt nie przekona mnie. Podziwiam jedynie i szanuję rozsądną i przemyślaną decyzję o zakupie tego sprzęta podjętą na spokojnie w domu. Dziwi mnie tylko fakt chwalenia kombajnu wszystkorobiącego przezosoby, które mają tak wyczulony smak (przynajmniej do kaw) , że nie wyobrażają sobie życia bez własnoręcznego mielenia kawy i to w odpowienim młynku, zalewania jej wodą o temp co do 0,1 stopnia, z wagą i stoperem w ręku i to tylko w najlepsze papierowe filtry do jedynie szklanego dripa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Lobo_M

  • Gość
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #102 dnia: 06 Styczeń 2015, 15:09:35 »
Każdy mną to co lubi, ja po zakupie T MIX sprzedałem: robot Bosch MUM, duże mikser Zelmer, parowar Zelmer, Blender teraz mam ład i porządek

jpyt

  • Gość
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #103 dnia: 06 Styczeń 2015, 15:14:31 »
Amen!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline mikro

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: Siemens EQ.7 Krups EA8160
Odp: Robot wieloczynnościowy
« Odpowiedź #104 dnia: 06 Styczeń 2015, 16:45:45 »
Tak jak pisałam, gdyby nie prezent od teściowej, chętnie pozbyłaym się thermomixa, nie pogardziłabym takim zastrzykiem gotówki.
Najbardziej wkurza mnie to, że BARDZO głośno chodzi - może doprowadzić do zawału ;) Nie przeszkadza Wam to? (przy mieleniu, oczywiście, nie gotowaniu) ;)
« Ostatnia zmiana: 06 Styczeń 2015, 17:55:14 wysłana przez mikro »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi